Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problémy automatické převodovky / C5 III
|< < 1 2 3 > >|
25.01.2017 15:34 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3031936
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Díky moc chlapi za odpovědi. Uz jsem se trosku bal, jestli muj Automat nezacina vykazovat nejake opotrebeni, ale snad ne, kdyz to dela vice ldiem. Taky me napadlo, ze to nechava ¨trosku prokluzovat proto, aby rychleji ohral olej v automatu. Na rovince vubec nepoznam rozdil mezi studenym a teplym automatem. Jedna se jen o to, kdyz jedu smerem na kolinskou, kde musim nejdrive prekonat kopec. Auto zahrivam jen po dobu kdy musism skrabat nebo ometat snih. Pokud neni namraza na okne a presto je -10 tak v podstate nastartuji, otevru rucne branu a hned jedu. Ale je pravda, ze olej v automatu se zahriva hodne rychle oproti motoru
Jinak když dám zimní režim tak se též rozjíždím na trojku Mě šlo jen o ty otáčky, zdali je to normální. Protože mě to trošku vrtahlo hlavou, zdali už není Automat na odpis a nebo jestli jsem neco nepokazil, když jsem nechal měnit olej v automatu. Protože hned na to přišli mrazy a toto podivné chování, tak jsem nevěděl, jestli něco nepokazil servis.

25.01.2017 17:51 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3031957
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli to bylo na můj přízpěvek tak bych řekl že auto s KO termostatem se za 5.minut neohřeje(olej a vodu ani olej v AP - to neohřeje ani po 20.Km) - jinak několikrát jsem jel hned po nastartování a také řadí normálně.Ale je to C5 II - myslím že AP jsou totožné jen olej je jiný a souhlasím s tím neřešit pokud jinak řadí OK.

25.01.2017 18:33 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3031959
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
To co popisujes nesouvisi s tim co popisujeme my. My popisujeme zmrzle auto, kdy prevodovka dokud se trochu neohreje nechava zrejme plne otevreny menic na vsechnyi rychlostni stupne, coz se presne chova jak popisuje autor vlakna. Navic kdyz pustis pri tomhle plyn, spadne ti to na volnobeh. Slapnes na to a zase to vyleti na provozni otacky. Az se to treba za kilometr ohreje, najednou ti padnou otacky dolu a motor zase chytne "kontakt" s kolama


JÁ P͊U O TOM KDYŽ VYJEDU S ZMRZLÝM AUTEM A JAK SE CHOVÁ. KDYŽ JE TO HODNĚ STUDENÝ TAK MI PŘI SUNDÁNÍ NOHY Z PLYNU DO ČTYŘKY SPADNE NA VOLNOBĚH, 5 A 6 DRŽÍ ALE JAK SE TO OHŘÍVÁ TAK SE TO POSTUPNĚ MĚNÍ. J.C.

25.01.2017 20:08 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3031979
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
J.Cimrman napsal(a):
JÁ P͊U O TOM KDYŽ VYJEDU S ZMRZLÝM AUTEM A JAK SE CHOVÁ. KDYŽ JE TO HODNĚ STUDENÝ TAK MI PŘI SUNDÁNÍ NOHY Z PLYNU DO ČTYŘKY SPADNE NA VOLNOBĚH, 5 A 6 DRŽÍ ALE JAK SE TO OHŘÍVÁ TAK SE TO POSTUPNĚ MĚNÍ. J.C.


Jo, to odpovida, ale pokud pojedes do vetsiho kopce, tak to bude prokluzovat i na 5 a 6. Pravda, ze na rovince to nejak moc nevnimam, to je tim, ze motor neni tak v zaprahu. Ja kdyz jedu z domova rano do prace do kopce tak mam pri rychlosti treba 60-70 a otackach 2tis treba na petku okamzitou spotrebu 22-25litru, je to docela stoupak. Po rovince to fakt dela minimalne.
Kdybych chtel jet tak jak normalne, treba 90-100, tak bych musel tocit snad 2.5 tis a vic v tom prokluzu, ale to mi nestoji za to mordovat promrzly motor na tak vysoke otacky.

25.01.2017 20:25 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3031989
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Jo, to odpovida, ale pokud pojedes do vetsiho kopce, tak to bude prokluzovat i na 5 a 6. Pravda, ze na rovince to nejak moc nevnimam, to je tim, ze motor neni tak v zaprahu. Ja kdyz jedu z domova rano do prace do kopce tak mam pri rychlosti treba 60-70 a otackach 2tis treba na petku okamzitou spotrebu 22-25litru, je to docela stoupak. Po rovince to fakt dela minimalne.
Kdybych chtel jet tak jak normalne, treba 90-100, tak bych musel tocit snad 2.5 tis a vic v tom prokluzu, ale to mi nestoji za to mordovat promrzly motor na tak vysoke otacky.


Mně bezproblému i hrabe při rozjezdu - auto stojí venku i několik dní(naposled jsem jel s ním já hned teplota -14 ) - motor nějak moc netočím většinou do 2000ot(ono jen při rozjezdu - AP řadí dřive - kolem 2000ot jen při prudším rozjezdu( to jen 1.-2. a 3. - potom už ho držím tak na 1500ot)

26.01.2017 07:37 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032205
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dneska byla teplota -2 a prevodovka se chovala do kopce temer normalne. Bylo videt, ze trosku vahala s tim promrzlym/teplym olejem. Takze je to opravdu zavisle na teplote. Jakmile se blizi nule tak nema potrebu prokluzovat. I kdyz lehce mi to tez delala. Schvalen jsem zvedavy, jak se bude chovat jakmile bude 0stupnu nebo tesne nad nulou. Jinak za jak dlouho se vam ohreje Motor? Ja po 5km mam u motoru teprve 1carku, prevodovka ma v tu chvili zu 3 carky. A z uplnemu zahrati dochazi cca okolo 8.kilometru, prijde mi to strasne pozde. JEzdil jsem vetsinou Peugeoty 405 a xantie 1,9D a 1,9TD a ty se uhrivali neskutecne rychle. Topeni temer okamzite a Motor plne zahraty max do 2kilemtru. Zena ted ma jeste 206 1,9D a to je to same, topi to temer okamzite a plne zahraty je po 1,2 - 2 km.

26.01.2017 09:21 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032233
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja myslim, ze tam prevodovka teplotni ukazatel nema, mam za to, ze na jedne strane je voda, na druhe olej. Nebo ne? Jedna carka mi naskoci jak rikas asi po 5 kilakach, plne ohrate vsechno ukazuje az tak za 15kilometru, driv ne.

26.01.2017 09:27 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032234
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
martinpad napsal(a):
Tak dneska byla teplota -2 a prevodovka se chovala do kopce temer normalne. Bylo videt, ze trosku vahala s tim promrzlym/teplym olejem. Takze je to opravdu zavisle na teplote. Jakmile se blizi nule tak nema potrebu prokluzovat. I kdyz lehce mi to tez delala. Schvalen jsem zvedavy, jak se bude chovat jakmile bude 0stupnu nebo tesne nad nulou. Jinak za jak dlouho se vam ohreje Motor? Ja po 5km mam u motoru teprve 1carku, prevodovka ma v tu chvili zu 3 carky. A z uplnemu zahrati dochazi cca okolo 8.kilometru, prijde mi to strasne pozde. JEzdil jsem vetsinou Peugeoty 405 a xantie 1,9D a 1,9TD a ty se uhrivali neskutecne rychle. Topeni temer okamzite a Motor plne zahraty max do 2kilemtru. Zena ted ma jeste 206 1,9D a to je to same, topi to temer okamzite a plne zahraty je po 1,2 - 2 km.


Auto by mělo topit v podstatě hned - v topení je el.těleso , s ohřátím motoru si myslím že je to narmální a s AP na tom budeš nepatrně hůř = musí zahřívat i olej v AP.
A ještě jsem zapoměl - v nějakých -6 jsem to sledoval a jediná změna od teplé AP je že studená přeřazuje stejně ale po přeřazení na vteřinu(je to skoro nevnímatelné) jsou otáčky vyšší +- 500ot (vypadá to opravdu jako by napřed zařadila půlenou rychlost = přeřadí třeba 2100ot - na otáčky 1600ot a po vteřině spadnou +- 1300ot a auto přitom normálně plynule zrychluje). Tuhle vlastnost jsem nějak neřešil a ani nevnímal jako nějaký problém proto jsem psal že řadí studená stejně jako teplá - je tam vteřinové ,,zakolísání " otáček a myslím že to takhle být má a ještě si myslím že je trochu omezen výkon motoru(ale to může být relativní - studené auto nějak nehoním)

26.01.2017 10:36 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032267
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Mám to stejně. Taky jsem si v mrazech všimnul houpání otáček, asi jako když blbne regulátor tlaku paliva..
Jinak já nastartuju a hned jedu - je znát, že něco to auto omezuje, ale jestli to je automat nebo motor, to netušim. Pokud by člověk potřeboval plnej výkon, tak prej stačí sešlápnout plyn nadoraz, aby se zmáčknul čudlik omezovače, ale to se studenym autem nedělám a čudlík mi stejnak nefunguje.
Topení fouká dost teple tak po 2km, ale tam kromě elektriky "pomáhá" benzín..
Teplota chladiče v ideálu - vodorovně, teplota oleje tak na 1/3. Za jak dlouho ale nevim, vždycky když si to chci zjistit, tak na to zapomenu..

26.01.2017 10:49 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032268
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Ja myslim, ze tam prevodovka teplotni ukazatel nema, mam za to, ze na jedne strane je voda, na druhe olej. Nebo ne? Jedna carka mi naskoci jak rikas asi po 5 kilakach, plne ohrate vsechno ukazuje az tak za 15kilometru, driv ne.


Ja mam na pristrojovce uakzatele dva. Vlevo od rychlomeru je teplota vody a vpravo budik od rychlomeru je teplota oleje v prevodovce (ale treba tento ukazatel ma jen Automat). Kazdopadne podle ukazatele teploty se Automat ohreje mnohem drive nez Motor.

26.01.2017 10:54 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032269
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Auto by mělo topit v podstatě hned - v topení je el.těleso , s ohřátím motoru si myslím že je to narmální a s AP na tom budeš nepatrně hůř = musí zahřívat i olej v AP.
A ještě jsem zapoměl - v nějakých -6 jsem to sledoval a jediná změna od teplé AP je že studená přeřazuje stejně ale po přeřazení na vteřinu(je to skoro nevnímatelné) jsou otáčky vyšší +- 500ot (vypadá to opravdu jako by napřed zařadila půlenou rychlost = přeřadí třeba 2100ot - na otáčky 1600ot a po vteřině spadnou +- 1300ot a auto přitom normálně plynule zrychluje). Tuhle vlastnost jsem nějak neřešil a ani nevnímal jako nějaký problém proto jsem psal že řadí studená stejně jako teplá - je tam vteřinové ,,zakolísání " otáček a myslím že to takhle být má a ještě si myslím že je trochu omezen výkon motoru(ale to může být relativní - studené auto nějak nehoním)


Na rovince se mi to chova stejne jako vam, tedy ze tam jakoby skoci na chvili pulena rychlost. Toto pozoruji kdyz vyrazim z domova opacnym smerem po rovine. Ale kdyz vyrazim na do kopce tak mi prave otacky nespadnou po prerazeni. V podsate mi prijde, ze se to chova trosku jak CVT, tedy Automat predari a otacky spadnou jen nepatrne v kopci. Na rovince to presne jak rikate, zustane na vterinku v takove "mezirychlosti zarazene". Jinak elektricke topeni nabehne temer okamzite, ale neni to zrovna moc teple, staci to tak na odmrazeni okna, ale pak mu dlouho trva nez je v aute opravdu teplo, tedy po zahrati motoru. Tusim prave, ze ty state PSA 1,9TD a D meli maly a velky okruh vody, protoze jinak si nedokazu vysvetlit, ze do 2 km topili takovym stylem, ze neslo skoro udrzet ruku na vydechu a Motor byl plne zahraty.

26.01.2017 11:00 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032270
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Já myslím že je to teplota motorovýho oleje, ale možná se pletu. J.C.

26.01.2017 11:52 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032277
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
X7 má vžavo teplomer chladiacej kvapaliny a vpravo teplomer motorového oleja, nie oleja prevodovky.

26.01.2017 11:56 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032278
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
martinpad napsal(a):
Na rovince se mi to chova stejne jako vam, tedy ze tam jakoby skoci na chvili pulena rychlost. Toto pozoruji kdyz vyrazim z domova opacnym smerem po rovine. Ale kdyz vyrazim na do kopce tak mi prave otacky nespadnou po prerazeni. V podsate mi prijde, ze se to chova trosku jak CVT, tedy Automat predari a otacky spadnou jen nepatrne v kopci. Na rovince to presne jak rikate, zustane na vterinku v takove "mezirychlosti zarazene". Jinak elektricke topeni nabehne temer okamzite, ale neni to zrovna moc teple, staci to tak na odmrazeni okna, ale pak mu dlouho trva nez je v aute opravdu teplo, tedy po zahrati motoru. Tusim prave, ze ty state PSA 1,9TD a D meli maly a velky okruh vody, protoze jinak si nedokazu vysvetlit, ze do 2 km topili takovym stylem, ze neslo skoro udrzet ruku na vydechu a Motor byl plne zahraty.


Termostat je tam kvůli ,,malému okruhu" + má chlazení výfukovích plynů od EGR a diesl + el. těleso v tělese topení - ten motor má +- 300Kg no to se třeba z - 10 stupňů nemůže ohřat za minutu.

26.01.2017 14:05 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3032314
martinpad
Město: Velim, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
X7 má vžavo teplomer chladiacej kvapaliny a vpravo teplomer motorového oleja, nie oleja prevodovky.


Omlouvam se, mate pravdu. Je to ukazatel teploty oleje motoru. A já měl zafixován převodový olej

27.04.2017 21:34 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3062972
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Po ročním provozování mé c5 III jsem z vilnosti zkusil ruční volič rychlostí,poloha "M" a zjistil, že to vůbec nic nedělá!
Jinak vše funguje normálně,nic nesvítí,žádná hláška. Je ovšem vyndaný zámek páky,nevím proč, a vyměnil jsem aretační kuličku voliče neb byla vyskočená. Prý běžná závada. Kde hledat chybu?
Hezký den Petr Vos.

27.04.2017 22:36 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3062982
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vos.pe napsal(a):
Po ročním provozování mé c5 III jsem z vilnosti zkusil ruční volič rychlostí,poloha "M" a zjistil, že to vůbec nic nedělá!
Jinak vše funguje normálně,nic nesvítí,žádná hláška. Je ovšem vyndaný zámek páky,nevím proč, a vyměnil jsem aretační kuličku voliče neb byla vyskočená. Prý běžná závada. Kde hledat chybu?
Hezký den Petr Vos.


Slož tu co mᚠv kufru a dej tu celou . V téhle bude něco špatně.

28.08.2017 22:13 - problém s automatickou 6st.prevodovkou 3092080
Di4nqa
Město: Košice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý deň, máme C5 2.0 120kW rok výroby 2013 a máme problém s automatickou prevodovkou. Jazdíme na ňom každý deň. Dnes pri parkovaní po 30km jazde nereaguje na pridanie plynu, cuká. Po zadaní do P a následne do D, zaraďuje rovno D2 a keď dáme dole nohu z brzdy nepohne sa, až pridaním plynu po cuknutí sa rozbehne. Domov z nákupného centra asi 5 km sme došli normálne. Zatiaž to urobilo prvý krát. No pred pár týždňami nám zaseklo el.ručnú brzdu, stále dávalo povinnos da do P, nedalo sa s ním pohnú tak stálo celý deň. Po celom dni keď sme sa vrátili z práce zase vyskočila hláška s ESP a ABS, s ručnou brdzdou už problém nebol. Stretli ste sa už s niečím takým? Ďakujem za rady.

29.04.2018 15:11 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3153796
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se po roce vrátil k voliči,opravil jsem tišák a nefunguje to dál. Ale došlo mi že se neodjišuje ani blokace voliče v "P",cívka necvaká,tak se ptám,nemá to vlastní pojistku?Zjevně tam nejde šáva. Ten tšák dostal ránu když se rozpadla aretace páky voliče. Díky Pe.

29.04.2018 19:53 - Re: Automatická převodovka / C5 III 3153869
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je tam relatko, to pocujes cvakat?
brzdove svetla svietia ok?

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator