Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výrazný hluk - hučení od předních kol
|< < 1 2 3 > >|
07.12.2013 14:26 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644534
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Segrovku? Vidíš to by mě nenapadlo
Jinak jsem dneska zjistil,že to hučení docela výrazně reaguje na brždění-když přišlápnu brzdu,nebo zatáhnu ručku(což je docela o hubu v 70ti km na těchhle sračkách),tak to ztichne...
Jen si pořád nejsem jistej,jestli to není tím,že se třeba odlehčí zadek (zadní ložisko),nebo zatíží předek(přední -může pod zátěží ztichnout).
Tu výdrž nějak neřeším-jezdí k nám do práce pán,kterýmu to hučí už dva roky,ale 11000 za ložisko s výměnou se mu zdá moc


No řešení znᚠ- celou stranu mᚠza hoďku přehozenou a potom si udělej svou nebo jak budeš chtít - buď ti jí půjčím nebo se domluvíme.

07.12.2013 15:18 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644555
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz: zvedni na hever tu stranu co jsi neměnil ložisko, dej tam dvojku a uslyšíš, jestli ložisko hučí. Když hledám, které přední ložisko hučí, dělám to takhle a funguje to spolehlivě. Samozřejmě pořádně podlož nápravu, kdyby ti to z heveru spadlo, aby ti auto neujelo, ale to ty moc dobře víš

07.12.2013 17:02 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644590
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Moje zkušenost je taková - když začne hučet ložisko, většinou se v dohledné odporoučí víceméně všechny. Navíc se za jízdy uvnitř vozu nikdy nedá s jistotou určit které z nich dělá největší problém. v autě se rezonance přenáší zepředu dozadu a někdy i z prava do leva. určit nejde stoprocentně nic. jenom pokud je už úplně KO tak na zvedáku zvenku poslechem.
U mondea jsem měl klid až když jsem postupně vyměnil všechny.

07.12.2013 19:01 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644600
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
Hanz: zvedni na hever tu stranu co jsi neměnil ložisko, dej tam dvojku a uslyšíš, jestli ložisko hučí. Když hledám, které přední ložisko hučí, dělám to takhle a funguje to spolehlivě. Samozřejmě pořádně podlož nápravu, kdyby ti to z heveru spadlo, aby ti auto neujelo, ale to ty moc dobře víš


A co na to protiskluz - musí celej předek a i tak to vyhodí chybu

07.12.2013 19:46 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644613
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A co na to protiskluz - musí celej předek a i tak to vyhodí chybu

Když ho vypneš,tak ho to netrápí...

tomikm: Do tohohle zkoušení se od jisté zkušenosti(ne mojí,ale kolegovi) nepouštím...
A navíc,když to roztočim na těch 60km a víc,kdy to začne být slyšet,tak to ložisko stejně přehluší ostatní zvuky,co to auto normálně produkuje
To by to lóžo muselo být tak v háji,že by bylo slyšet i kdyby to auto stálo

07.12.2013 21:30 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uz ked si sa do toho pustil by som vymenil aj to druhe lozisko a zadok skusil tiez, staci fakt na hevere, odtlacit platnicky a zatocit, to pocut budes isto

ps. poloos sa pritahuje na 350NM a zadny naboj na 250 - uz som videl odpisane loziska prave kvoli tomu ze to niekto tahal tak ze skakal po kluci

08.12.2013 11:04 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644700
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A co na to protiskluz - musí celej předek a i tak to vyhodí chybu


jo mᚠpravdu, už si vzpomínám, mám za to, že jsem ještě odšrouboval ABS čidlo. Ale chybu mi to myslím nevyhodilo.

08.12.2013 11:08 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2644701
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Když ho vypneš,tak ho to netrápí...

tomikm: Do tohohle zkoušení se od jisté zkušenosti(ne mojí,ale kolegovi) nepouštím...
A navíc,když to roztočim na těch 60km a víc,kdy to začne být slyšet,tak to ložisko stejně přehluší ostatní zvuky,co to auto normálně produkuje
To by to lóžo muselo být tak v háji,že by bylo slyšet i kdyby to auto stálo


je to slyšet, když porovnᚠzvuky z obou stran. Nemusíš to hned točit na 60km, je to určitě slyšet i při nižší rychlosti a pokud potřebuješ rychlost, tak tam bouchni 5.kvalt a nech to točit na volnoběh.

15.12.2013 22:29 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646592
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Aaaa další poznatek-na zvedáku samozřejmě nic,jak jsem předpokládal,takže vyměnim levou těhlici s dobrým ložiskem,kterou mám půjčenou a když se nic nezmění,tak začnu měnit zadní ložiska. Samozřejmě začnu pravým...
S tím zvedákem jsem to říkal-nesetkal jsem se s tím poprvé a je to logické-když přejedu nějaký "hup",kde se auto jakoby nadlehčí,tak to taky na okamžik ztichne...tzn.když je auto ve vzduch,ložiska jsou bez zátěže a dělaji,jako by nic...

15.12.2013 22:36 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646593
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak predne sa vo vzduchu fakt tazko odhaluju, ale zadne bez kotucov aj citis, ked nepocujes

15.12.2013 23:00 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646598
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak predne sa vo vzduchu fakt tazko odhaluju, ale zadne bez kotucov aj citis, ked nepocujes

Ee,ani když jsem sundal kotouč,nasadil kolo a fakt jsem to roztočil,nebylo slyšet nic (zadek). Ani když si zatočím jen nábojem,tak není cítit nic,žádný to"křupání"... O vůli ani nemluvím...
Prostě v odlehčeném stavu vše ok...
Samozřejmě jsem zkoušel i předek,dokonce jsem se překonal a roztočil to motorem...

15.12.2013 23:03 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646599
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Aaaa další poznatek-na zvedáku samozřejmě nic,jak jsem předpokládal,takže vyměnim levou těhlici s dobrým ložiskem,kterou mám půjčenou a když se nic nezmění,tak začnu měnit zadní ložiska. Samozřejmě začnu pravým...
S tím zvedákem jsem to říkal-nesetkal jsem se s tím poprvé a je to logické-když přejedu nějaký "hup",kde se auto jakoby nadlehčí,tak to taky na okamžik ztichne...tzn.když je auto ve vzduch,ložiska jsou bez zátěže a dělaji,jako by nic...


Mám tu ještě celou 2.2 na rozebrání - zadní ramena tak 40 tisíc po GO přední náboje nevím kolik ale 100% OK a nebude to za moc. - jen to rozebrat není nějak kdy. ( a u toho př.náboje ? - bylo to 1/2 roku venku bez poloos ?? dnes jsem namontoval tu druhou a OK tak snad je i ta co mᚠale...) - změnilo se to nějak po namontování?)

15.12.2013 23:52 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646607
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
jo mᚠpravdu, už si vzpomínám, mám za to, že jsem ještě odšrouboval ABS čidlo. Ale chybu mi to myslím nevyhodilo.


.link.
můj příspěvek z 26.03.2011

16.12.2013 19:26 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2646847
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jarda: zkusim ty zadní ložiska nacpat jedno po druhym hustou vazelínou (v případě potřeby by neměl být problém jí vymýt) a uslyšim,kde se projeví nějaká změna. Je mi jasný,že vazelínou to neopravím,ale věřim tomu,že nějaká změna se projeví... Tu levou těhlici jsem ještě něměl čas vyměnit-musim dodělat do vánoc ložnici z půdy

No a už mám jasno. Dneska jsem se konečně po delší době dostal na svoje auto a dělá to to vyměněný,nový,ložisko. Má nahučeno dalších cca 1000 km a už konečně je vidět,jak z něj leze vazelína. Takže tak...
viz příloha.

Přílohy:
IMG_20140120_200951.jpg ( 590673b ) -
IMG_20140120_200931.jpg ( 654289b ) -

14.05.2014 09:17 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2695828
matej
Město: Hlohovec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravým . Mám menší technický alebo možno psichologický problém. Vlastním C5 HDI 100KW euro.3 bez fap. už dlhodobo registrujem hluk od motora, niečo ako hluk tunning filtru lebu výfuku, je to slabšie ale je to tam. Najlepšie počut pri akcelerácii. Nikto okrem mňa si to nikdy nevšimol iba ja mám ten pocit že niekde niečo nieje v poriadku , v predošlo bydlisku som cestou z práce prekonával prevýšenie nadmorskej výšky z 700 metrov nad morom na1600 m.n.m Pripisoval som to tomu, som z auta vystupoval mierne ohučaný po práci. teraz v novom bydlisku to isté akurát žiedne horské túri sa nekonajú a aj na rovnej ceste si to všímam už som všetko skontroloval, výfuk komplet OK , uloženie motora nové, dva silembloky načaté preventívne vymenené za org. , plasti a pod prkotiny v poriadku , sanie a iné časti v poriadku, motor ide ako má spotreba akcelerácia v poriadku. podobný zvuk spôsobovala na inom aute poškodená hadica od turba, tu je to všetko OK. Zároven aj prevodovka ložiská na nápravách pneu OK. Niekdo niečo podobné už riešil? Niekdo v okolí HC z diagnostikou , možno vstrekovanie ? možno ERG ventil ? ,neviem tápam . Do citroenu už nikdy som raz so xantiou bol , iba ak na kúpu dielov.
Jediné neobviklé je že kontrolka motora až po niekolkých sekundách po štarte zhasne , u iných aut ihned , tu to trvá cca 2 sek. Ďakujem za rady.

10.02.2015 14:18 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2784984
RiMr
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Pánové, takový debilní dotaz - když řešíte to hučení od předního kola a výměnu ložiska, tak máte na mysli skutečně jen ložisko, nebo celý náboj, nebo náboj i ložisko? Taky mě to čeká, huš jsem JRůži začal otravovat...

10.02.2015 14:39 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2785011
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rozlisovat a je tam lozisko ktore sa vymeni
naboj sa menil cely len vzadu

17.02.2015 19:29 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2787978
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
neměnil jste někdo ložisko na předu a jaký je postup zpet srazil jsem pístnici z náboje a ted to nemohu dát zpět jaký je postup zpět chytil jsem prvně čepy ale nemohu zpě nasunout pístnici nemá se prvně narazit pístnice a potom čepy dík

17.02.2015 19:52 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2788012
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jarda 68 napsal(a):
n srazil jsem pístnici z náboje a ted to nemohu dát zpět jaký je postup zpět chytil jsem prvně čepy ale nemohu zpě nasunout pístnici


musíš si tu těhlici "otevřít" klínem jak je to proříznuté , vrazit tam např majzl šroubovák ... pak ti tam šupne samo

17.02.2015 20:49 - Re: Výrazný hluk - hučení od předních kol 2788050
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
musíš si tu těhlici "otevřít" klínem jak je to proříznuté , vrazit tam např majzl šroubovák ... pak ti tam šupne samo


No spíš jsi mu měl napsat že je tam aretace - jestli se to tam snaží dostat v jiné poloze tak mu to nepůjde ani s tím majzlíkem.Já si jí trochu uvolním při demontáži a při montáži nemám problém

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator