Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
|< < 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 ... 37 > >|
04.08.2016 07:42 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978282
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kouba napsal(a):
Ahoj chlapi. Před týdnem jsem byl na výměně oleje v am6 u pana Voldana v Holetíně, a dnes se mi stalo při jízdě do kopce na 3 se auto rozvibrovalo. Po uvolnění plynu zase ok. Ještě jsem zpozoroval že při jízdě občas zahoupou otáčky. Nevíte čím by to mohlo být? Už jsem tady četl že hodně odcházejí hydrobloky,myslíte že to bude muj problém? Jestli to tu už někde je tak se omlouvám. Děkuji za všechny rady.


Nemyslím že by vybrace měli souvislost s výměnou oleje - příčina může být jinde.Prokluz by mohl souviset - co tam dal za olej? Z informací citroenu by se měla AP po 200000Km rozebrat,zkontrolovat,vyměnit opotřebované díly(je to její životnost) to že mají AP najeto daleko víc bez problémů tak ,,přesluhují" - jinými slovy pokud přijedeš do citroenu s tím že je problém s AP budou to chtít řešit takto a potom to bude se zárukou.

04.08.2016 11:30 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978338
Kouba
Město: Česká Třebová, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Děkuji za rychlou reakci. Mám najeto 185,000 km, to se mi zdá nějak brzo na repas převodovky ne? Dával tam olej od Mobilu 3309 nevím přesně to označení,že prý se do toho mého ještě dávala.

04.08.2016 13:11 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978365
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kouba napsal(a):
Děkuji za rychlou reakci. Mám najeto 185,000 km, to se mi zdá nějak brzo na repas převodovky ne? Dával tam olej od Mobilu 3309 nevím přesně to označení,že prý se do toho mého ještě dávala.


Je to euro 5? - pokud to není euro 5 tak ano , ale u těch X7 je to potřeba podle vin.Pokud je v TP uro 5. nesmí tam 3309 - oleje jsou nemísitelné!! a vzhledem k tomu že se nedá vypustit vše,ale necelá 1/2 tak by asi byl-mohl být problém(ale asi věděl co dělá)

04.08.2016 14:36 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978399
Kouba
Město: Česká Třebová, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 3
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ne ne,je to euro4 hledal to podle vin. Tak snad se nesekl. Jinak když jsem teď odpoledne jel, tak žádné vybrace ale jakoby klouzala spojka. Vždycky trochu vyletí otáčky a pak se to zase chytí. A ty otáčky že občas houpou při plynulé jízdě. Ještě mě napadlo jestli to nemůže být tou adaptací,že se to učí prokluz s novým olejem?

04.08.2016 19:06 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978499
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Čaute chalani Tiež sa chystam vymieňa olej v AM6 a potrebujem poradi čo s tým olejom. Servis, kde si to necham vymeni používa oleje od RAVENOLU.... podža ich slov presne na dany tym prevodovky. No ako čítam toto vlákno tak tu väčšina z Vás tento olej nedoporučuje.... pišete tu o ESSO 3309, alebo o AW-1. Tak čo tam mam nalia??? Ide o to že v tom servise robia komplet cely preplach prevodovky, čiže všetok stary olej pôjde preč a nezostane ho tam polovica. Tak to by bolo potom vlastne jedno aj keby tam dali ten RAVENOL... lebo sa vlastne nebude môc zriedi zo starim olejom..... alebo som tomu zle pochopil???

04.08.2016 19:33 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978515
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
servis kapch?

04.08.2016 19:50 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978527
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
no nie..... je to Autolabs v Ružomberku .....link.

04.08.2016 20:15 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978540
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne si myslim ze ten preplach je uplne jedno a zbytocny
a s tym ravenolom je to take, pouziva sa ako aw1 aj ked si nemyslim ze je to ten co je v prvovyrobe, ma byt vhodny aj miesto 3309 ale zasa je jasne napisane ze tieto oleje - teda aw1 a 3309 sa nemaju miesat (maju ine vlastnosti)

04.08.2016 20:36 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978548
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak proplach zbytecny urcite neni,asi jsi Jumepe nikdy nic podobneho nevidel ale je to tvuj nazor
dulezite je to ze vysaji komplet napln vcetne menice ,proplachnou kapalinou a cenou olejovou napln jako takovou naplni zase Z5,ne jen 3-4 litry co vytecou vypustnym sroubem..to je dnes uz prezite a neucinne
co se tyka oleje michat rozhodne NE..nevis vubec co jsi v prevodovce mel,nevis servisni historii takze bud komplet nebo se spolehnout ze ji nikdo nemenil a nalit to co tam patri od vyroby

tak tady uz prestava lejno smrdet kdyz se tu takhle edituji diskuze to jdete pekne do....haje
nikdo te ty koko nenapadal tak se uz vzpamatuj a nez neco napises premejslej
to si ted budes hrat na boha a upravovat vse dle sve potreby ??? kam tohle forum speje ?

04.08.2016 20:51 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978557
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla toho co to bolo viac krat popisovane a priebehu to tazko takto sudit, kazdy ten preplach vola inac, vsetko co som pocul ako robia je podla mna blbost, nehovorim ze nemoze byt na to dobry system, ktory moze fungovat - mam vsak obavu ze ked niekto neriesi aky olej a povie ravenol univerzalne ... tak to asi moc top nebude

04.08.2016 21:47 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978629
63zdenda
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) jumep, 04.08.16 22:42

04.08.2016 23:11 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978727
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já se nechtěl připojovat do této diskuze ale .. Od výměn oleje v AP jsem upustil - poslední na kterých to dělám jsou C5II (mimo asi dvou X7 ale tam šel origo) důvod je prostý= jak píše autodiag netuším co kdo do toho nalil a ravenol bych do své nenalil ani na cestu do bazaru a protože u novějších je olej drahej a lidé šetřiví , nehledě na to že se spousta z nich snaží zachránit AP výměnou oleje(a následně případné problémi jako reklamaci....) K proplachu to se dá jen na ,,chytré" mašině a ta určitě ví co dělá a já jí nedovedu konkurovat - proženou přes tu AP 10L oleje(nebo čístícího prostředku a vyteče z toho sakra sajrajtu) a potom teprve novej olej . To je můj postoj k dané věci A to že má AP podle vnitřních směrnic Citroenu životnost 200000Km a měla by se rozebrat a vyměnit opotřebené díly to není až takové tajemství - stačí se informovat na správných místech a jestli byl olej dříve drahej také ? nevím já ho měl vždy za skoro stejné peníze i v době začátků šestikvaltů.

04.08.2016 23:16 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978728
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked si spomenes aj 3309 ked to bolo nove nebolo a bolo drahe v citroene, takze tu by som problem nevidel ze su sporovlivy, skor je problem ze nemame presnu definiciu aky olej tam davaju

a vzdy cloveka upozornis ze vymenou oleja sa prevodovka neopravi, to sa robi len ako prevencia, pri vymene oleja nemoze od teba chciet reklamaciu prevodovky, je to len o tom ako sa s kym dohodnes

kazdopadne pravda, radsej odmietnut, ako mat problem

04.08.2016 23:29 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978729
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ked si spomenes aj 3309 ked to bolo nove nebolo a bolo drahe v citroene, takze tu by som problem nevidel ze su sporovlivy, skor je problem ze nemame presnu definiciu aky olej tam davaju

a vzdy cloveka upozornis ze vymenou oleja sa prevodovka neopravi, to sa robi len ako prevencia, pri vymene oleja nemoze od teba chciet reklamaciu prevodovky, je to len o tom ako sa s kym dohodnes

kazdopadne pravda, radsej odmietnut, ako mat problem


Tak nějak a nechci pomlouvat mé zákazníky(oni to nejsou stálí- většinou noví),ale jsou tací kteří jedou s předem připraveným scénářem : ,,jak jste mi to a to dělal tak od té doby mi to a to nefunguje a před tím to chodilo") když pánovi vysvětlím že jeho tvrzení je nesmysl a že dovedu dokázat z deníku závad že uloženo už dávno před ???? a xx případů - není takovích mnoho ale jsou a to je důvod k zamyšlení - já si na své pověsti zakládám a nestojí mi za to abych se zatěžoval tím to řešit nemám na to čas. - práce mám dost

Jen aby si to zase někdo nevysvětlil špatně - mám spoustu dobrých zákazníků,ale někteří vesměs noví se pokoušeli o to že se snažili nahrát něco co bylo špatné na opravu a uplatnovat asi výměnu toho co s opravou nemělo co společného a neuvědomněli si že to lze zjistit(u AP to moc nejde - chybu sice asi dohledat v historii ano ale jak moc to dělalo už né , odhalit při převzetí skoro vůbec - to bych to musel přebírat třeba hodinu jízdou atd..) ,,Má stálá klientela" se takto nechová ale v poslední době se toto rozmáhá i u mejch známech kolegů co mají také dílnu - je to asi nějaký noví sport.

05.08.2016 13:35 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978897
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Ja si myslim ze menit oleje v automatu pri najezdu vic jak 200tkm je zbytecne, vetsinou se to jeste zhorsi,a jak pise Jarda pak to vypada ze si to ty udelal spatne a kazdy by to nejradsi hodil na tebe. Podle me Olej jako prevenci tak do 120tkm max pak uz radsi pockat az automat umre uplne a vymenit.... Toto muj nazor...

05.08.2016 16:45 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2978954
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
asi mas Luky pravdu ..ja si ale myslim ze zalezi na tom jaka je to prevodovka,jestli Aisin nebo ZF a taky jak se k ni puvodni majitel choval..200 zase na ni neni tak moc..teda pokud nema dozivotni napln pravda

05.08.2016 21:59 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2979101
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
K proplachu: viděl jsem to několikrát na vlastní oči... Napojí se mašina většinou na vývod a vratku k chladiči oleje,nastartuje motor a ta mašina zachytává olej,který jde z převodovky a vrací do okruhu čistý. Je tam i průzor,kde lze kontrolovat,jak olej vypadá. Lze nastavit,kolik oleje se má vyměnit a mašina to docela přesně umí. Takže tak to funguje.
A právě na základě toho,že jsem to viděl a viděl jsem i to,jak auto po tomhle zákroku POKAŽDÝ dopadlo bych do toho nešel. Je pravda,že se pokaždý jednalo o převodovku ZF,ale to asi nehraje roli. Řazení se totiž pokaždý rapidně zhoršilo a jednou dokonce auto,který přijelo po vlastních,už neodjelo. Podotýkám,že všechny převodovky měly najeto minimálně 150000,takže možná by to dopadlo jinak a mělo to smysl u převodovky,která má cca 100000,ale u většiny našich aut tady je to už spíš na škodu.
A k výměně,jako takové-jak píše Jarda-před tím mi to nedělalo a od tý doby,co jste to měnil.... Už jsem to taky párkrát zažil a je fakt,že je to čím dál častějš. Já to řeším tak,že když někdo chce vyměnit olej v AP,tak mu vysvětlim,co vše se může stát a u lidí,které neznám tak dobře jim to napíšu aspoň přes mail,nebo sms. Pak můžu říct: Já jsem vás ale varoval...
Teď mi tady pán trvá na výměně oleje v X5 s pětikvaltovým škubajícím GM. Tu většinou výměna v tomhle stádiu znepojízdní... Ale pán na tom prostě trvá,tak to má v mailu...

@kouba: To zhoupnutí může dělat hydroblok (stejně,jako ten prokluz,jak ti psal jruze) a to tak,že sevře víc přemostění měniče,nebo i samotný měnič...

05.08.2016 22:03 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2979105
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Jojo, ja to myslel tak kdyz nekdo koupi auto a nevi vubec historii tak si myslim ze jsou to vyhozene penize a ze je spise na skodu, spis nechat dozit a pak teprve vymenit cely blok popripade AP.

06.09.2016 18:59 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 2992137
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes som bol na výmene oleja v Autoservise Autolabs v Ružomberku. Poviem pravdu že auto ma najazdených už 211 000 km a čo som si dokázal zisti tak olej bol naposledy meneny pri 98 000 km..... čiže skoro 120 000 km sa jazdilo bez výmeny. Prečítal som veža stranok, pozrel veža videií a dlho rozmyšžal či sa ho oplati vymeni.... ale nakoniec som sa rozhodol že to skúsim. źudia tam boli dos ochotny a všetko mi vysvetlili... a to sa dnes už moc nevidi takže maju vežke + Prevodovka radila podža mna dos dobre... ale hned po výmene som citil že radila ešte tak viac jemnejšie..... proste že som necitil zaradenie stupňov, len som to videl na displeji...... Viem že je ešte skoro na nejake hodnotenie.... a či som spravil dobre rozhodnutie uvidim až neskôr.... ale tak dufam že nenastanu žiadne problémy. Aj ked jeden si chlapci v AUTOLABS hned všimli.... pišem o ňom sem: .link.

07.11.2016 19:45 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3009713
certik
Město: , Auto: NonePočet příspěvků: 37


Poslat soukromou zprávu
Tohle bude trochu delsi, predem se omlouvam.

Vratim se k mojemu prispevku z leta (1-2 stranky zpatky), prevodovku mam nakonec vyresenou. Jak uz jsem psal, nejdriv jsem zkousel Kaps, z cehoz jsem nastesti vycouval jeste nez jsem tam vyrazil, pote co me odpalkovali s tim ze bych chtel do Euro 5 olej kterej do ni patri.

Nasledovala navsteva autorizovanyho servisu, kde mi oznamili ze s prevodovkou nechteji mit nic spolecnyho, a at jedu do servisu na prevodovky (ze by mi ji max. za 15 tisic vymontovali a poslali tam). Doporuceni bylo bud Kaps nebo ZP Automatic. Jelikoz Kaps jsem odpiskal, vybral jsem ZP Automatic. Nemam to daleko, prijel jsem tam osobne a popsal problem (kope pri podrazovani na 4, nebo pri razeni 1 zespoda), hned mezi dverma mi rekli ze je to hydroblok a ze to bude stat 35 tisic. Protoze tenhle konkretni problem ukazuje na problem se spojkou v prevodovce, tak jsem mel trochu pochybnosti. Nicmene, na webu (a toto je pro dalsi dej dost dulezity) se chlubi tim ze maji testovaci stolici, ktera dokaze otestovat jak ten hydroblok tak tu prevodovku, nemel jsem uz stejne kam jinam jit a jeste mi potvrdili ze tam davaji olej kterej patri do euro 5, tak jsem to risknul.

Auto jsem dostal po par dnech zpatky. Oprava stala ve finale nejakych 36t bez dane, vymena hydrobloku + proplach oleje. Kdyz jsem se zeptal kde byl na tom hydrobloku problem, odpoved byla "ale pane, to bysme museli dat na stolici". Tady jsem uz trochu znejistel, nicmene auto jsem mel tak jsem se rozhodl ze tomu dam sanci. Druhej den to zacalo kopat presne stejne jako pred "opravou". Jelikoz mi rekli, ze si to musi sednout (adaptace), at se nelekam kdyz neco nebude uplne 100% hned zezacatku, tak jsem se rozhodl ze tomu dam jeste par dni. Bohuzel se to nezlepsilo, takze jsem jim tam chtel volat. Bylo to zrovna nejak mezi svatkama, nejdriv jsem se nedovolal a dalsi tyden na facebooku meli vyhlasenou "zavodni dovolenou".

To uz jsem byl opravdu hodne zoufalej a zavolal do Citroenu na kulanci. Tam jsem popsal dosavadni prubeh, a zeptal se jestli je mozna nejaka domluva primo s Citroenem (mimojine i to ze mi v autorizovanym servisu nechteli kontrolovat olej a poslali me nakonec primo do servisu prevodovek). Po 2 dnech prisel e-mail, ze jakakoliv spoluucast ze strany Citroenu se zamita, jednim z duvodu je ze jsem s tim autem jel na servis jinam nez do autorizovaneho servisu.

Nakonec jsem se domluvil na znamost v jinym autorizovanym servisu, kde jsem jim vsechno popsal, dokonce jsem nabyl i dojmu ze oni sami oleje v prevodovkach kontrolovat doporucuji. Po par dnech prisli s nabidkou vymeny prevodovky za repasovanou, za velmi vyhodnych podminek - akorat s tim ze ji odevzdam celou tak jak je, vcetne novyho hydrobloku. Chvili trvalo nez prevodovku privezou z Francie (bez auta jsem byl radove vic nez mesic), ale uz s ni urcite mesic dva jezdim a vsechno funguje vpohode.

Jeste zabavne doplneni: V ZP automatic jsem se mimojine ptal taky na 2 veci. Jak uz jsem psal minule, objevil se mi olej ve vode. Tesneni pod hlavou mi vyloucili, takze podezreni zustalo na prevodovce a webastu. Jelikoz to melo hodne tmavou barvu, podeziral jsem tu prevodovku. Uz se to tu psalo v jinych vlaknech, ze to obcas foukne pres vymenik, takze jsem se na to v ZP automatic vyslovne ptal - jednak uz pred predavkou auta na servis, potom po telefonu v prubehu opravi. Ten vymenik musi z prevodovky sundat na vymenu oleje. Tvrdili mi ze je OK. Pri te nasledne vymene prevodovky jsem ten problem hlasil taky - a kdyz mi volali ze servisu ze prevodovka je vymenena, rekli mi taky ze olej do chlazeni opravdu sel z vymeniku na prevodovce (dostal jsem s prevodovkou novej, takze mi udelali pruplach chlazeni a od te doby OK).

Edit: Diky moc Jumepovi, kterej to se mnou celou tu dobu resil po ICQ a dal mi k te prevodovce spoustu doplnujicich informaci (a pomohl mi pochopit co je tam za problem a co s tim). Bez neho bych to resil pravdepodobne jeste ted a stalo by to mnohem vic penez.

|< < 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 ... 37 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator