Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
Hanz 397
05.08.2016 21:59 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
U??vate?
K proplachu: viděl jsem to několikrát na vlastní oči... Napojí se mašina většinou na vývod a vratku k chladiči oleje,nastartuje motor a ta mašina zachytává olej,který jde z převodovky a vrací do okruhu čistý. Je tam i průzor,kde lze kontrolovat,jak olej vypadá. Lze nastavit,kolik oleje se má vyměnit a mašina to docela přesně umí. Takže tak to funguje.
A právě na základě toho,že jsem to viděl a viděl jsem i to,jak auto po tomhle zákroku POKAŽDÝ dopadlo bych do toho nešel. Je pravda,že se pokaždý jednalo o převodovku ZF,ale to asi nehraje roli. Řazení se totiž pokaždý rapidně zhoršilo a jednou dokonce auto,který přijelo po vlastních,už neodjelo. Podotýkám,že všechny převodovky měly najeto minimálně 150000,takže možná by to dopadlo jinak a mělo to smysl u převodovky,která má cca 100000,ale u většiny našich aut tady je to už spíš na škodu.
A k výměně,jako takové-jak píše Jarda-před tím mi to nedělalo a od tý doby,co jste to měnil.... Už jsem to taky párkrát zažil a je fakt,že je to čím dál častějš. Já to řeším tak,že když někdo chce vyměnit olej v AP,tak mu vysvětlim,co vše se může stát a u lidí,které neznám tak dobře jim to napíšu aspoň přes mail,nebo sms. Pak můžu říct: Já jsem vás ale varoval...
Teď mi tady pán trvá na výměně oleje v X5 s pětikvaltovým škubajícím GM. Tu většinou výměna v tomhle stádiu znepojízdní... Ale pán na tom prostě trvá,tak to má v mailu...

@kouba: To zhoupnutí může dělat hydroblok (stejně,jako ten prokluz,jak ti psal jruze) a to tak,že sevře víc přemostění měniče,nebo i samotný měnič...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator