Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
certik
07.11.2016 19:45 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III

Tohle bude trochu delsi, predem se omlouvam.

Vratim se k mojemu prispevku z leta (1-2 stranky zpatky), prevodovku mam nakonec vyresenou. Jak uz jsem psal, nejdriv jsem zkousel Kaps, z cehoz jsem nastesti vycouval jeste nez jsem tam vyrazil, pote co me odpalkovali s tim ze bych chtel do Euro 5 olej kterej do ni patri.

Nasledovala navsteva autorizovanyho servisu, kde mi oznamili ze s prevodovkou nechteji mit nic spolecnyho, a at jedu do servisu na prevodovky (ze by mi ji max. za 15 tisic vymontovali a poslali tam). Doporuceni bylo bud Kaps nebo ZP Automatic. Jelikoz Kaps jsem odpiskal, vybral jsem ZP Automatic. Nemam to daleko, prijel jsem tam osobne a popsal problem (kope pri podrazovani na 4, nebo pri razeni 1 zespoda), hned mezi dverma mi rekli ze je to hydroblok a ze to bude stat 35 tisic. Protoze tenhle konkretni problem ukazuje na problem se spojkou v prevodovce, tak jsem mel trochu pochybnosti. Nicmene, na webu (a toto je pro dalsi dej dost dulezity) se chlubi tim ze maji testovaci stolici, ktera dokaze otestovat jak ten hydroblok tak tu prevodovku, nemel jsem uz stejne kam jinam jit a jeste mi potvrdili ze tam davaji olej kterej patri do euro 5, tak jsem to risknul.

Auto jsem dostal po par dnech zpatky. Oprava stala ve finale nejakych 36t bez dane, vymena hydrobloku + proplach oleje. Kdyz jsem se zeptal kde byl na tom hydrobloku problem, odpoved byla "ale pane, to bysme museli dat na stolici". Tady jsem uz trochu znejistel, nicmene auto jsem mel tak jsem se rozhodl ze tomu dam sanci. Druhej den to zacalo kopat presne stejne jako pred "opravou". Jelikoz mi rekli, ze si to musi sednout (adaptace), at se nelekam kdyz neco nebude uplne 100% hned zezacatku, tak jsem se rozhodl ze tomu dam jeste par dni. Bohuzel se to nezlepsilo, takze jsem jim tam chtel volat. Bylo to zrovna nejak mezi svatkama, nejdriv jsem se nedovolal a dalsi tyden na facebooku meli vyhlasenou "zavodni dovolenou".

To uz jsem byl opravdu hodne zoufalej a zavolal do Citroenu na kulanci. Tam jsem popsal dosavadni prubeh, a zeptal se jestli je mozna nejaka domluva primo s Citroenem (mimojine i to ze mi v autorizovanym servisu nechteli kontrolovat olej a poslali me nakonec primo do servisu prevodovek). Po 2 dnech prisel e-mail, ze jakakoliv spoluucast ze strany Citroenu se zamita, jednim z duvodu je ze jsem s tim autem jel na servis jinam nez do autorizovaneho servisu.

Nakonec jsem se domluvil na znamost v jinym autorizovanym servisu, kde jsem jim vsechno popsal, dokonce jsem nabyl i dojmu ze oni sami oleje v prevodovkach kontrolovat doporucuji. Po par dnech prisli s nabidkou vymeny prevodovky za repasovanou, za velmi vyhodnych podminek - akorat s tim ze ji odevzdam celou tak jak je, vcetne novyho hydrobloku. Chvili trvalo nez prevodovku privezou z Francie (bez auta jsem byl radove vic nez mesic), ale uz s ni urcite mesic dva jezdim a vsechno funguje vpohode.

Jeste zabavne doplneni: V ZP automatic jsem se mimojine ptal taky na 2 veci. Jak uz jsem psal minule, objevil se mi olej ve vode. Tesneni pod hlavou mi vyloucili, takze podezreni zustalo na prevodovce a webastu. Jelikoz to melo hodne tmavou barvu, podeziral jsem tu prevodovku. Uz se to tu psalo v jinych vlaknech, ze to obcas foukne pres vymenik, takze jsem se na to v ZP automatic vyslovne ptal - jednak uz pred predavkou auta na servis, potom po telefonu v prubehu opravi. Ten vymenik musi z prevodovky sundat na vymenu oleje. Tvrdili mi ze je OK. Pri te nasledne vymene prevodovky jsem ten problem hlasil taky - a kdyz mi volali ze servisu ze prevodovka je vymenena, rekli mi taky ze olej do chlazeni opravdu sel z vymeniku na prevodovce (dostal jsem s prevodovkou novej, takze mi udelali pruplach chlazeni a od te doby OK).

Edit: Diky moc Jumepovi, kterej to se mnou celou tu dobu resil po ICQ a dal mi k te prevodovce spoustu doplnujicich informaci (a pomohl mi pochopit co je tam za problem a co s tim). Bez neho bych to resil pravdepodobne jeste ted a stalo by to mnohem vic penez.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator