Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 ... 68 > >|
15.02.2016 13:28 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919250
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to co si odfotil je tlakove cidlo oleja, to ti max napise nizky tlak oleja a je to 2pin konektor, co vidis ako odlomene je normalna zaslepka

skor by ma zaujimali tie "prkotiny"

15.02.2016 15:09 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919274
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
prkotinou myslim chyby typu , konektor autoradia, ta hodnota venkovni teploty vzduchu (vaze se to k vaze vzduchu? venkovni teplotu mi to totiz normalne ukazuje) + zavada na vstrikovani > trvala chyba el.mag ventilu obtoku chlazeni nebo tak neco. Predloni v lete to prestalo chladit a menil se "termostat" za ten novejsi jednoduchej s jednim kusem ventilu, misto tech dvou, jak to vyjelo z fabriky. Takze hadam ze tim, ze tam jeden kus chybi, tak k tomuto se to vaze. Jinak zadny dalsi zavady.

15.02.2016 16:54 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919287
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to sa aj tak ma menit len este k tomu treba kablik ktory odstrani tu chybu, inac to nema na to vplyv
nic viac v riadiacke motora nebolo?

15.02.2016 17:02 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919290
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Nic dalsiho tam fakt nebylo Takze je mi jasny, ze takto mi tezko muzete nekdo poradit. Zkusim to asi strcit teda do servisu at to napichnou a jdou se projet, jiny reseni to v tuto chvili nejspis nema. Kazdopadne diky, dam vedet, pokud se na neco prijde

Edit: No jeste jsem si uvedomil jednu vec a to, ze co to zacalo blnout s tou hlaskou, tak mam pocit, ze to o neco lip jede. Pri najezdu na dalnici jsem se na trojku az skoro lekl, jak se to rozjelo...

15.02.2016 18:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919299
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nejake fapoff upravy alebo nieco podobne tam nemas?

15.02.2016 19:05 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919313
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Nemam, mám verzi bez FAPu. EGR má najeto asi 40 tis, zaslepenej není. Všechno je tak jak má být, žádný "vylepšení" tam nejsou.

15.02.2016 19:07 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919314
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom to je sakra divne, lebo by mal byt zaznam v jednotke ze bolo nieco mimo ...

15.02.2016 19:11 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919318
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A akou diagnostikou to bolo čítané?

15.02.2016 20:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919353
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Normálně Lexií... Divný to je, že to v diag nic nepíše zítra zavolám do servisu a objednám se. Za měsíc mi končí technická, tak se začíná zas všechno sypat

15.02.2016 20:25 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919357
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
akeho servisu, myslim ze autorizak ti nepomoze viac ako vies

15.02.2016 20:38 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919361
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
V autorizáku už jsem propálil tolik peněz a ještě po nich musel nechávat věci předělávat jinde, že tam nepáchnu ani omylem (holt když je člověk hlupák..). Mám tu kousek šikovnej servis, co ve svou jiných servisech nebyli schopní vyrešit, tak tady za dopoledne příčina odhalena. Mám k nim v tomto důvěru...

16.02.2016 08:12 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919502
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Normálně Lexií... Divný to je, že to v diag nic nepíše zítra zavolám do servisu a objednám se. Za měsíc mi končí technická, tak se začíná zas všechno sypat


Zajeď k autodiagovi - je možné že mᚠzakázané některé hlášky - jinak to tam musí být a v měřených hodnotách by to mělo být vidět- tohle vypadá na vysoký tlak turba(mohl by blbnout elektroventil),kdyby palivo motor by v tu chvíli než padne do nouze byl hlučnej(asi) - od PC

16.02.2016 08:48 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919504
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Ten elektroventil mě taky napadl, pípne to ve chvíli, kdy při prudké akceleraci člověk přeřadí, takže by to mělo pustit tlak z turba pryč a né do motoru, ejstli se bavíme o tom stejným a funguje to tak Zkusím se Autodiagovi ozvat, nemám problém s tím sjet do Olmíku, problém je čas. Však to znáš

16.02.2016 14:40 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919533
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Ten elektroventil mě taky napadl, pípne to ve chvíli, kdy při prudké akceleraci člověk přeřadí, takže by to mělo pustit tlak z turba pryč a né do motoru, ejstli se bavíme o tom stejným a funguje to tak Zkusím se Autodiagovi ozvat, nemám problém s tím sjet do Olmíku, problém je čas. Však to znáš


Na tom ventilu je sítko(pro dpouštění do atmosféry) - stane se že je zanešené a ty ventily občas také blbnou.

16.02.2016 16:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919544
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Nekde jsem narazil na rozkres toho okruhu , asi podtlak > ventil > turbo, Je ten ventil umistenej nekde na strane ridice za motorem, ze bych to zkusil vytahnout a prohlidnout? jestli ne rovnou vymenit vzhledem k tomu, ze stoji relativne prd.

16.02.2016 18:13 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2919573
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Nekde jsem narazil na rozkres toho okruhu , asi podtlak > ventil > turbo, Je ten ventil umistenej nekde na strane ridice za motorem, ze bych to zkusil vytahnout a prohlidnout? jestli ne rovnou vymenit vzhledem k tomu, ze stoji relativne prd.


Je na straně rozvodů.

11.03.2016 07:58 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2927613
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Poctivě jsem přečetl všechny vlákna týkající se podtlaků, swirlu,...A to proto, že se stejným problémem potýkám už asi 2 roky. Přidání plynu třeba do kopce (nebo i z kopce), vyskočení hlášky "Antipolution system...., ESP/ASR", ztráta výkonu na pár sekund, rozsvícení oranžových kontrolek a jejich následné zhasnutí ( po pár nastartování) a auto jede dál. Na diag. hláška: "Pomíjivá porucha-Signál o tlaku turbodmychadla. Zkrat na plus, nebo přerušení obvodu, nebo příliš vysoká hodnota". Všechny dostupné hadičky se zdají být OK.

Jediné ale co nemůžu nějak pochopit je:

1. Pokud je někde únik podtlaku, tak by se závada měla opakovat a měla by jít vyvolat jízdním režimem. Proč teda se mi tato závada objevuje úplně nahodile, naposledy včera a předtím někdy v půli listopadu. To znamená že někdy třeba rok nic a potom 2 x za týdem a potom 6 měsíců nic.
Autem jezdím každý den a zkoušel jsem závadu vyvolat na stejných místech ve stejných kopcích, stejnou rychlostí a nic. Byl jsem u Lukyho na diag a vyměnil jsem čidlo tlaku na intercooleru, bylo to fajn, ale za 2 měsíce opět Antipolution...
Pochopím když je něco rozbité, tak je to rozbité, ale tady to vypadá, že to vadné někdy je, a někdy ne...

11.03.2016 08:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2927616
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Měl jsem podobný problém, někdy to jelo, někdy ne, závady byly vždy vysoký tlak turba atd. Vyměnil jsem kde co, podtlaky kontroloval několikrát, potlakové ventily na zkoušku vyměněny a nic. Hodně pomohlo jezdit s napíchnutým podtlakem na manometr a kontrolovat jaký je podtlak za jízdy, tak zjistíš jestli to někde utíká nebo ne. Nakonec mi došla trpělivost a kamarád mi vytáhl ven turbo a odvezl jsem ho do firmy kde se tím zabývají. Oprava stála necelé 4.000,-kč a resumé bylo zarezlý kroužek regulace turba. Prý chodil těžko a prostě se někdy ta regulace kousla.

11.03.2016 09:23 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2927618
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Zdravím. Poctivě jsem přečetl všechny vlákna týkající se podtlaků, swirlu,...A to proto, že se stejným problémem potýkám už asi 2 roky. Přidání plynu třeba do kopce (nebo i z kopce), vyskočení hlášky "Antipolution system...., ESP/ASR", ztráta výkonu na pár sekund, rozsvícení oranžových kontrolek a jejich následné zhasnutí ( po pár nastartování) a auto jede dál. Na diag. hláška: "Pomíjivá porucha-Signál o tlaku turbodmychadla. Zkrat na plus, nebo přerušení obvodu, nebo příliš vysoká hodnota". Všechny dostupné hadičky se zdají být OK.

Jediné ale co nemůžu nějak pochopit je:

1. Pokud je někde únik podtlaku, tak by se závada měla opakovat a měla by jít vyvolat jízdním režimem. Proč teda se mi tato závada objevuje úplně nahodile, naposledy včera a předtím někdy v půli listopadu. To znamená že někdy třeba rok nic a potom 2 x za týdem a potom 6 měsíců nic.
Autem jezdím každý den a zkoušel jsem závadu vyvolat na stejných místech ve stejných kopcích, stejnou rychlostí a nic. Byl jsem u Lukyho na diag a vyměnil jsem čidlo tlaku na intercooleru, bylo to fajn, ale za 2 měsíce opět Antipolution...
Pochopím když je něco rozbité, tak je to rozbité, ale tady to vypadá, že to vadné někdy je, a někdy ne...


Mohla by být někde v některé membráně dirka a záleží jak se to postaví aby mohl podtlak utéct,může být načatá vývěva(nebo přicpaná) ,může to dělat posilovač brzd,ventilek na posilovači - bude se to špatně hledat (když to normálně funguje a dělá to občas tak to asi v turbu nebude) - dobré jsou závady když se to po...re a je to tam,ale tyhle náhodilé to je problém na déle.

11.03.2016 09:56 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2927624
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie je tam moc co riesit - vyskusat podtlakovu membranu, aspon 10 minut nesmie stratit podtlak
pozret hadicky z membrany do ventilu, ak su OK tak este pozret hadicku na podtlakovom zasobniku (pod brzdovym posilovacom)

ak je vsetko ok este skusit vymenit samotny elektroventil a ak nepomoze ako bolo uz povedane, turbo

milda - u teba ak si pamatam sa to najviac prejavovalo pri regeneracii fapu ked to bolo este cele teplejsie nez bezne

|< < 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator