Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 68 > >|
19.08.2013 17:54 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2609661
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mel jsem neco podobneho. Na prvni pohled na kabelu nebylo nic videt. Az kdyz jsem castecne odmontoval spodni kryt pod ktery vede ten kabel a poradne to prohledl, tak jsem nasel prodrene misto a prerusene kabely. Stacilo to jen spajet dohromady a zaizolovat.

21.08.2013 22:07 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2611499
pepik8888
Město: Rudňany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 150k (110kW)Počet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Ach jááj.Niekedy sa vedia tie káble zlomi na neskutočných miestach.Ale hlavne,že všetko už funguje.

05.09.2013 13:31 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2615672
cybertm
Město: JIHLAVA, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobré odpoledne, jsem dalším majitelem této hlášky. Jenom tedy s malým rozdílem - po nastartování mi zustane svitit na přístrojovce žlutá ikonka motoru, RT4 zahlásí jakýsi Engine failure, servis cosi, v nabídce RT4 diagnostika mi vypadne Engine antipollution system faulty.
Jenže: nesvítí mi nápis Service, Nepadá to do nouzáku, motor má naprosto stejný projev jako dřív, nikde nic nekouří, nedusí se, turbo táhne stejně...
Projdu hadičky a konektory a pozjišuji diagnostiku kde mají.. Jsem z Jihlavy a tady poblíž nevím jestli je někdo, kdo by věděl s C5 kudy kam.

05.09.2013 14:02 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2615675
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cybertm napsal(a):
Dobré odpoledne, jsem dalším majitelem této hlášky. Jenom tedy s malým rozdílem - po nastartování mi zustane svitit na přístrojovce žlutá ikonka motoru, RT4 zahlásí jakýsi Engine failure, servis cosi, v nabídce RT4 diagnostika mi vypadne Engine antipollution system faulty.
Jenže: nesvítí mi nápis Service, Nepadá to do nouzáku, motor má naprosto stejný projev jako dřív, nikde nic nekouří, nedusí se, turbo táhne stejně...
Projdu hadičky a konektory a pozjišuji diagnostiku kde mají.. Jsem z Jihlavy a tady poblíž nevím jestli je někdo, kdo by věděl s C5 kudy kam.


Kolik je v tom vody,oleje ? Po zapnutí klíčku se na malém displeji(mezi otáčkoměrem a tacho) objeví co - napíše to že je oil OK ? Co přesnou hlášku.

05.09.2013 14:45 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2615680
cybertm
Město: JIHLAVA, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Kolik je v tom vody,oleje ? Po zapnutí klíčku se na malém displeji(mezi otáčkoměrem a tacho) objeví co - napíše to že je oil OK ? Co přesnou hlášku.



Zdravím, děkuji za rychlou reakce. Píše Oil OK, ale půjdu na výměnu, mám zrovna termín po 15000km. Vodu překontroluji. mám 171 000 najeto. Přesná hláška: Na monitoru navigace RT4 po nastartování (to je okamžité bez anomálií) se objeví hláška Engine fault service needed, zhasne, pustí se rádio, volnoběh drží, nikde nesvítí nic než žlutá ikonka motoru, v menu RT4 na položce diagnostiky je hláška Engine antipollution system faulty. Nic víc, nic míň.. Motor tahá nad 3000 bez omezení, na hadičkách jsem nic upadnutého, steřelého nenašel. Obecně se zdá být motorový prostor a materiály v něm velmi zachovalý. Jediné co bylo blbě tak naklapnutý ozdobný kryt motoru - trochu oleštil tím molitanem ty hadice pod ním, ale prasklina, prodření nejde vidět ani slyšet. turbo hvízdá standardně, vylágrované nevypadá, intercooler suchý... Při otočení klíčkem na OFF zhasíná motor taktéž okamžitě.
Ještě ale dodám že s autem musím jezdit často mimo silnice a někdy dojde ke kontaktu terénu s podvozkem. nedávno jsem tam utrhl jednu plastovou záslepku v tom papírovém krytu cca pod nohama spolujezdce. kousek vedle jde z FAPu pod ten papírový dekl na podvozku kabel z čidla - není tam místo kde by to mohlo zkratovat vodou? Závada se objevila v dešti, když jsem si odběhl na 3 minuty k bankomatu. nastartuju a bylo to tam. předtím nikdy nic...

05.09.2013 17:36 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2615749
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cybertm napsal(a):
Zdravím, děkuji za rychlou reakce. Píše Oil OK, ale půjdu na výměnu, mám zrovna termín po 15000km. Vodu překontroluji. mám 171 000 najeto. Přesná hláška: Na monitoru navigace RT4 po nastartování (to je okamžité bez anomálií) se objeví hláška Engine fault service needed, zhasne, pustí se rádio, volnoběh drží, nikde nesvítí nic než žlutá ikonka motoru, v menu RT4 na položce diagnostiky je hláška Engine antipollution system faulty. Nic víc, nic míň.. Motor tahá nad 3000 bez omezení, na hadičkách jsem nic upadnutého, steřelého nenašel. Obecně se zdá být motorový prostor a materiály v něm velmi zachovalý. Jediné co bylo blbě tak naklapnutý ozdobný kryt motoru - trochu oleštil tím molitanem ty hadice pod ním, ale prasklina, prodření nejde vidět ani slyšet. turbo hvízdá standardně, vylágrované nevypadá, intercooler suchý... Při otočení klíčkem na OFF zhasíná motor taktéž okamžitě.
Ještě ale dodám že s autem musím jezdit často mimo silnice a někdy dojde ke kontaktu terénu s podvozkem. nedávno jsem tam utrhl jednu plastovou záslepku v tom papírovém krytu cca pod nohama spolujezdce. kousek vedle jde z FAPu pod ten papírový dekl na podvozku kabel z čidla - není tam místo kde by to mohlo zkratovat vodou? Závada se objevila v dešti, když jsem si odběhl na 3 minuty k bankomatu. nastartuju a bylo to tam. předtím nikdy nic...


Diag - ta to hodí do češtiny a měřené hodnoty

05.09.2013 22:44 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2615954
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Engine fault - service needed je konecne normalne upravena hlaska, miesto antipollution fault

ak ale neni nudzovy rezim, tak to je nieco z cidiel mimo rozsah / ako pises preruseny drat
bez diagnostiky je to tapanie naprazdno, ta ti povie uplne presne co pozret

06.09.2013 09:14 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2616073
cybertm
Město: JIHLAVA, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dobré ráno, tak jsem včera překontroloval vodu a byla tak 1,5cm pod čárkou minima, což jsem předtím neviděl, protože po víkendových autokrosových závodech mi nádržku olepala spousta prachu. Zahýpal jsem autem, sedl že dojedu pro nový fridex a.... ?? Hláška nikde. Auto jako vždycky předtím. Tak jsem večer dolil fridex a od té doby bez potíží..
Je teda fakt možné že by se ta zlověstná hláška poruchy motoru objevila pouze proto, že by se trochu snížila hladina chladicí kapaliny? Že by tam francouzi nemohli dát něco bliže určujícího pro věci co se běžně dolévají? Ostřikovače se taky hlásí zvl᚝ aby to bylo jasné.. ale ty mají asi vyjímku
No a nebo jak bylo včera sluníčko, tak mi tam někde vyschlo to, co mi předtím zkratovalo..
Každopádně děkuji, byl to skvělý odhad! Uplně vidím s čím vším by přišli u citroenu. Stejně ale na diagnostiku zajedu, přeci jen už má za sebou skoro pět sezon..

06.09.2013 13:29 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2616140
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
urcite to nebolo tym, ono sa to pravdepodobne vrati

16.09.2013 09:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2619268
lemac
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Membrána proměnné délky sání KO - jednoznačně v chybách vysoký tlak turba.


Hmm, i já mám vysoký tlak turba v chybách a antipollution system faulty při ustálených 2000 ot/min. Jaké je pls číslo náhradního dílu? Díky

16.09.2013 10:58 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2619284
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
lemac napsal(a):
Hmm, i já mám vysoký tlak turba v chybách a antipollution system faulty při ustálených 2000 ot/min. Jaké je pls číslo náhradního dílu? Díky


0363 87 - membrána proměnné délky sání (743,-)

16.09.2013 20:26 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2619448
lemac
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
0363 87 - membrána proměnné délky sání (743,-)


Super, díky, ještě dotaz: pokud je membrána špatná, znamená to, že to táhlo vedoucí k hřídeli nechodí vůbec?

16.09.2013 20:38 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2619476
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
u mna v profile mas navod co s tym / ako to otestovat ... (hladaj swirl)

16.09.2013 20:38 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2619477
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
lemac napsal(a):
Super, díky, ještě dotaz: pokud je membrána špatná, znamená to, že to táhlo vedoucí k hřídeli nechodí vůbec?


Může i chodit,ale přitáhne a vrátí se zpět , nebo nechodí záleží jak velký únik je přes membránu(nebo přes hadičky) vyzkoušíš tak že jí přesuneš za táhlo do druhé polohy a ucpeš prstem (po odpojení hadičky)vývod -neměla by se úplně vrátit.

22.09.2013 10:07 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620650
Remy
Město: Dlouha Loucka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
antipollution fault u mne taky nevim co resit, byli chlap u nas diag.... pry ukazule nizky tlak rikal bud vada cerpadlo naftovy nebo reg. tlaku v motoru, jsem kontroloval je v poradku. nekdo z okoli mohl prijid a poradit?

22.09.2013 10:39 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620653
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co si kontroloval na regulatore tlaku?
predpokalam ze teda nizky tlak paliva, najjednoduchsie je vymenit ten regulator (skutocne tam neni co kontrolovat) a ak to nepomoze tak potom mozes zacat badat a vrazat peniaze

zhasina ti ten motor normalne?

22.09.2013 11:46 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620658
Remy
Město: Dlouha Loucka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
reg. tlaku dal sem druhou vysledek stejny, ano normalne vypnute motor pak zas start a chvili zas vypne nekolik krat uz neslo nastartovat. az vychladne zase start. predtim jsem jel do chorvatsko cesta bez problemu az na miste akorat uz neche nastartovat kdyz horky motor

22.09.2013 14:02 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620688
Remy
Město: Dlouha Loucka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
zkousel jsem zpet stary Regulátor tlaku paliva nastartoval funguje vsechno v poradku pak chvili vyple a pise not fuction esp, zkousel vypne a zapne zase problem servis

22.09.2013 18:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620757
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Remy napsal(a):
zkousel jsem zpet stary Regulátor tlaku paliva nastartoval funguje vsechno v poradku pak chvili vyple a pise not fuction esp, zkousel vypne a zapne zase problem servis


Občas toto dovede i snímač tlaku paliva , nebo konektor na něm. je potřeba měřené hodnoty a za jízdy - aby se vidělo v čem je odchylka.

22.09.2013 19:12 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2620759
Remy
Město: Dlouha Loucka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
neslo jizda jen chvili vypne motor myslim potreba novou reg. tlaku??

|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator