Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Engine fault: Repair needed
|< < 1 2 3 4 > >|
25.02.2015 17:56 - Re: Engine fault: Repair needed 2791578
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Ked som bol pred vianocami u Jumepa, tak mu bohuzial zdochol kabel a nebol schopny nic nacitat, odvtedy som sa k nemu uz nedostal pre nedostatok casu . Mam nejake nove poznatky ale bohuzial asi nikam nevedu
Este pred vianocami som vymenil vzduchovy filter a precistil vahu vzduchu. Chvilu sa zdalo ze uz je vsetko v poriadku ale asi po toch dnoch mi pri rozbehu so studenym motorom vyskocila chyba. Odvtedy sa mi chybova hlaska priebezne straca a opat zobrazuje. Z pociatku sa zdalo ze chyba nabieha len pri nizkych vonkajsich teplotach ( +1°C a menej) a straca sa ked je vonku teplejsie (+4 a viac). Ale neskor sa ukazalo ze chyba vie naskocit aj pri vyssich teplotach Momentalne mam auto uz druhy tyzden bez zavad (cca 500 km) Musim si najst nejake volno a skocit k Jumepovi, bude to celkom zaujimave citanie diagnostiky

25.02.2015 22:24 - Re: Engine fault: Repair needed 2791633
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No nevím jestli už do tohoto nedali novej typ klapky na sání s elektronikou(mám pocit že ano) - obávám se že to bude jeden problém a duhý bude (nebo by mohl) jestli se nepletu jste měnili olej v AP projděte hodnoty otáček vstup výstup a nejlépe porovnat s jinou s origo olejem - tyhle auta už nemusí snést odchylku (zatím nebyl čas toto konzultovat na správných místech)

25.02.2015 23:22 - Re: Engine fault: Repair needed 2791652
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Ja uz mam tu klapku novou, pry to chtelo i novou mapu..tak mam prehrany soft..no a dnes prisel postup z nemecka tak kluci patraji, ale zatim zadny pokrok..vse je jak ma byt, vse funguje jak ma..vsechno ciste, tak proc to hazi chybu zatim nikdo nevi..a proc zrovna na davkovaci vzduchu ktery je novy i s cidlem ze?

25.02.2015 23:31 - Re: Engine fault: Repair needed 2791653
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
jestli se nepletu jste měnili olej v AP projděte hodnoty otáček vstup výstup a nejlépe porovnat s jinou s origo olejem - tyhle auta už nemusí snést odchylku (zatím nebyl čas toto konzultovat na správných místech)


ano, olej bol meneny a tiez sa od tej vymeny stava ze automat akoby natahoval preradovanie a obcas si aj trhne. Ale zatial som nenasiel ziadnu logiku v tom kedy da hlasku a kedy ju vypne. Zatial som vypozoroval ze hlasku dava pri rozbehu so studenym motorom. Potom ho to drzi tak 3 az 5 dni pricom dava hlasku niekedy uz po otoceni kluca do prvej polohy a inokedy az po nastartovani. Hlasku vypina vacsinou tak, ze po otoceni kluca do prvej polohy pipne a nasledne zhasne SERVICE a auto sa tvari ako by sa predtym nic nedialo. Jednoznacne musim na diag, len teraz na to nemam cas

25.02.2015 23:52 - Re: Engine fault: Repair needed 2791654
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
U me ty chyby skocily vetsinou taky jeste ne pri uplne zahratem motoru, myslim ze 71 az 73 stupnu a rychlost okolo 100 kmh a ja zatim servisuju v citroenu takze olej v prevodovce puvodni..radi naprosto dokonale a hladce..

26.02.2015 13:05 - Re: Engine fault: Repair needed 2791814
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem si vyzvedl auticko v citroenu, vymemili mi jeste dva elektromagneticke ventily (treti fotka) po ca 700 kč za kus a auto je vylecene, katalog. cislo el.mag.ventil 2x 9801887680 a Davkovač vzduchu 0345G7...pozitivni je ze ted je to uplne jine auto, ono mi to asi od zacatku co ho mam nejelo tak jak by melo...coz vlastne videl Jarda R.na diagnostice ze se zavada objevovala uz asi 10 tisic km sporadicky..
Jinak u auta s ypsilonkou to muze byt spatna pruchodnost intercooleru, nebo ne zcela v poradku naklapeni lopatek na turbu..aspon tohle si o tom mysleli kdyz jsem se ptal.
Jinak zatracovani tohoto motoru neni na miste, jeste ani na jednom tomto motoru nedelali napr. turbo, potkal jsem se tam s panem na servisu co na nem ma 370 tisic km a nemenil ani dpf, vlastne nic zasadniho..

Přílohy:
20150226_120205.jpg ( 1631489b ) -
20150226_120142.jpg ( 1596607b ) -
20150226_120231.jpg ( 2828030b ) -

26.02.2015 15:07 - Re: Engine fault: Repair needed 2791891
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ventil sa da vycistit, castokrat to pomoze

inak aj biturbo mava s nimi problem, cize by som povedal ze cely problem je s tych ventilov, zalepi sa a neotvori, cize ostatne zatvoreny a tym aj klapka zaseknuto zatvorena

26.02.2015 15:13 - Re: Engine fault: Repair needed 2791895
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Rikali ze to vypada ze uz ty ventilky jsou nejake vycvakane a asi byl s nima opravdu problem protoze uz to pro citroen vyrabi nekdo jiny, to jsem nestihl vyzvedet kdo..v kazdem pripade material mi vratili tak az nekdo bude mit stejny problem muzeme to potom vyzkouset jestli to jeste funguje.

26.02.2015 20:23 - Re: Engine fault: Repair needed 2792100
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
bluemotion napsal(a):
Tak jsem si vyzvedl auticko v citroenu, vymemili mi jeste dva elektromagneticke ventily (treti fotka) po ca 700 kč za kus a auto je vylecene, katalog. cislo el.mag.ventil 2x 9801887680

Presne na ten ventil ma uz Jumep upozornoval, len sa mi ho vonku pred bytovkou nechcelo vyberat No nic, ked sa trochu otepli idem do toho

26.02.2015 22:22 - Re: Engine fault: Repair needed 2792177
bluemotion
Město: Rožnov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to jsem sam zvedavy jestli to bude ono i u Tebe, ale delaji ty ventilky spoustu prace EGR, DPF, Sani, Turbo a ja nevim co vsechno jeste tama proudi za vzduch, takze asi mala odchylka dokaze auto rozhodit..

27.02.2015 01:23 - Re: Engine fault: Repair needed 2792230
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bluemotion napsal(a):
Tak to jsem sam zvedavy jestli to bude ono i u Tebe, ale delaji ty ventilky spoustu prace EGR, DPF, Sani, Turbo a ja nevim co vsechno jeste tama proudi za vzduch, takze asi mala odchylka dokaze auto rozhodit..


No otevři tu elektroniku na klapce a předpokládám že pochopíš - snímání polohy klapky to je co ovládá (dává požadavek) ventil a to je problém - je to bezkontaktní a podle mne dokonalé v nějakém stabiláku a ,,inkubátoru" a né v něčem co má otřesy a pracuje v nečistotách.

29.01.2017 04:00 - Re: Engine fault: Repair needed 3033203
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, tak jsem se dneska stal další nešastnou obětí hlášky Engine Fault... Valím si to po dálnici 150 na tempomat, najednou se rožlo SERVICE a hláška "Engine Fault, please stop the vehicle" a auto okamžitě zpomalilo na 100 km/h.. Říkal jsem si, že spadlo do nouzáku, tak dojedu na nejbližší pumpu a nějak to pořeším.. Jenže po kilometru najedou červená STOP a auto začalo velice urychleně brzdit motorem.. takže jsem akorát stačil přejet do odstavného pruhu. Zkusil jsem vypnout motor, ale STOPka zůstala svítit. Po opětovném pokusu nastartovat už motor nechytal (vypadá to, že to bylo softwarově blokované). Takže odtahovka... Máte s tímhle chováním někdo zkušenosti?
Co jsem si všiml, tak předtím, než se to stalo, mi začalo auto ukazovat více paliva v nádrži. Jsem si jistý, že tak půl hodiny předtím jsem měl méně, než půl nádrže. Pak najednou ukazovalo 3/4. Nevím jestli to má nějakou souvislost.. jen vím, že se to stalo chvíli předtím.

29.01.2017 09:13 - Re: Engine fault: Repair needed 3033221
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
Ahoj, tak jsem se dneska stal další nešastnou obětí hlášky Engine Fault... Valím si to po dálnici 150 na tempomat, najednou se rožlo SERVICE a hláška "Engine Fault, please stop the vehicle" a auto okamžitě zpomalilo na 100 km/h.. Říkal jsem si, že spadlo do nouzáku, tak dojedu na nejbližší pumpu a nějak to pořeším.. Jenže po kilometru najedou červená STOP a auto začalo velice urychleně brzdit motorem.. takže jsem akorát stačil přejet do odstavného pruhu. Zkusil jsem vypnout motor, ale STOPka zůstala svítit. Po opětovném pokusu nastartovat už motor nechytal (vypadá to, že to bylo softwarově blokované). Takže odtahovka... Máte s tímhle chováním někdo zkušenosti?
Co jsem si všiml, tak předtím, než se to stalo, mi začalo auto ukazovat více paliva v nádrži. Jsem si jistý, že tak půl hodiny předtím jsem měl méně, než půl nádrže. Pak najednou ukazovalo 3/4. Nevím jestli to má nějakou souvislost.. jen vím, že se to stalo chvíli předtím.

na dlouhy pribeh ,jen kratka odpoved: diagnostika/servis

29.01.2017 10:58 - Re: Engine fault: Repair needed 3033248
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
Ahoj, tak jsem se dneska stal další nešastnou obětí hlášky Engine Fault... Valím si to po dálnici 150 na tempomat, najednou se rožlo SERVICE a hláška "Engine Fault, please stop the vehicle" a auto okamžitě zpomalilo na 100 km/h.. Říkal jsem si, že spadlo do nouzáku, tak dojedu na nejbližší pumpu a nějak to pořeším.. Jenže po kilometru najedou červená STOP a auto začalo velice urychleně brzdit motorem.. takže jsem akorát stačil přejet do odstavného pruhu. Zkusil jsem vypnout motor, ale STOPka zůstala svítit. Po opětovném pokusu nastartovat už motor nechytal (vypadá to, že to bylo softwarově blokované). Takže odtahovka... Máte s tímhle chováním někdo zkušenosti?


No zkušenost mám takovou ze zastavím - prohlednu - zkontroluji co jde - vyhodnotil situaci a podle toho - ono to kolikrát ušetří dost peněz ( já mám ještě tu výhodu ze mám diag většinou sebou) - jestli jsi ho trápil až do zastavení ??? - ato té to auto prosila o zastavení - mělo víc rozumu než ty
(Bez urážky - stop je informace dost jasná - občas ti tato hláska chce zachránit život )

29.01.2017 15:06 - Re: Engine fault: Repair needed 3033392
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
No ono to nejdříve spadlo do nouzáku.. Chtěl jsem dojet aspoň k benzince na světlo.. co bych v 1 ráno dělal ve tmě v -10°C na dálnici? Po kilometru už to hodilo stop a zastavovalo celkem svižně..

29.01.2017 15:58 - Re: Engine fault: Repair needed 3033409
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
No ono to nejdříve spadlo do nouzáku.. Chtěl jsem dojet aspoň k benzince na světlo.. co bych v 1 ráno dělal ve tmě v -10°C na dálnici? Po kilometru už to hodilo stop a zastavovalo celkem svižně..


Vím ono se to lehko říká a po bitvě je každý generál - ale stop je vždy průser. jde o to jak to běželo- jestli to běželo na všechny válce,jaké zvuky to začalo vydávat,o další přidružené hlášky které to pokud ano vypsalo, kolik to má najeto na rozvodech atd...

Docela mne zajímá co tomu bude - vlastní zkušenost nemám ale trošku jsem se zajímal mladej už měnil tyhle motory 2x - zadřené na klice z toho jednou + písty + vačky(vlastně komplet vše totál) pravda nebylo to v x7 ale tuším c-croseru a ten druhý ani nevím už v čem.

29.01.2017 23:24 - Re: Engine fault: Repair needed 3033629
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Zas tak moc mě nestraš
Hned ráno s tím letím do servisu, tak uvidím, co mi řeknou... Dám pak vědět

30.01.2017 00:42 - Re: Engine fault: Repair needed 3033640
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
Zas tak moc mě nestraš
Hned ráno s tím letím do servisu, tak uvidím, co mi řeknou... Dám pak vědět


No ...mladej sháněl jiný motor - chtěli tam nacpat biturbovej blok s hlavou ten je napohled stejný ale asi by byl problém má jiné označení - ani nevím jak to dopadlo.(ty motory po vrakáčích nejsou )

01.02.2017 20:24 - Re: Engine fault: Repair needed 3035203
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Takže se potupně vracím s výsledkem... Původní domněnka byla, že "zamrzla" nafta a ucpala palivový filtr. jenže po rozehřátí při pokusu napumpovat balónkem pořád šel vzduch.. takže mechanik ze srandy dolil z kanystru asi 5 litrů nafty a ejhle, všechno najednou fungovalo. Takže mi jednoduše došla nafta..
Ručička ukazovala stále něco málo přes čtvrt nádrže. Pro jistotu jsem jel na benzinku a natankoval cca 64 litrů nafty. Takže opravdu úplně prázdno.
Takže mi asi nějak zamrzl plovák a neukazoval, že dochází nafta.. ani po dotankování se ručička nezvedla doplna. Asi až po ujetí 5 km najednou ručička vystřelila nahoru.

Takže otázka.. Může se stát, že plovák takto zamrzne? a až po doplnění plné nádrže v podstatě povolil?

Docela drahá prázdná nádrž (cca 8 tisíc odtah + servis)

01.02.2017 20:47 - Re: Engine fault: Repair needed 3035208
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to neni plavakom, daj si upgradnut BSI jednotku

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator