Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Zvednutí auta při nefunkčním motoru
1 2 > >|
12.01.2015 18:01 - Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2774273
Tomino77
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
prosím potřeboval bych poradit. Prasknul mi rozvodák, takže motor k.o. kontroloval jsem nějaké další věci a auto zvedl na zvedáku. Po spuštění zabzučel kompresor a auto se přenastavilo do té úplně spodní polohy...nešel mi ani vytáhnout zvedák. Nakonec se podařilo. Ted ale potřebuji C5 nějakým způsobem zvednout bez nastartování motoru do jízdní polohy pro odtažení na laně, nebo najetí na odtahovku. Nevíš prosím jak z toho ven? Na displeji v autě mi navíc svítí ten economy systém protože se vybila baterie a i když jsem jí dobil je to v tom economy pořád. Asi by pomohlo nastartování, ale to jaksi s tím k.o. motorem nejde. Díky Tomáš

12.01.2015 18:13 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2774287
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomino77 napsal(a):
prosím potřeboval bych poradit. Prasknul mi rozvodák, takže motor k.o. kontroloval jsem nějaké další věci a auto zvedl na zvedáku. Po spuštění zabzučel kompresor a auto se přenastavilo do té úplně spodní polohy...nešel mi ani vytáhnout zvedák. Nakonec se podařilo. Ted ale potřebuji C5 nějakým způsobem zvednout bez nastartování motoru do jízdní polohy pro odtažení na laně, nebo najetí na odtahovku. Nevíš prosím jak z toho ven? Na displeji v autě mi navíc svítí ten economy systém protože se vybila baterie a i když jsem jí dobil je to v tom economy pořád. Asi by pomohlo nastartování, ale to jaksi s tím k.o. motorem nejde. Díky Tomáš


Mᚠsmolíka - jen diagnostikou

15.01.2015 16:35 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775126
Tomino77
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Tak další paráda. Včera jsem tu měl kolegu s diagnostikou, měl lexii a čínský kabel. Po zapojení do mé c5 ani uk...nefunkční. Zkoušeli jsme diagnostiku na jeho C4, ve které přijel a naprosto bez problémů. Samo mu to nabídlo vin jeho auta a u mojí c5 to chtělo ruční zadání a nějaký další kod ze dveří. Tak jsem volal do Kodekaru to je servis v Ostravě a tam mi řekli, že pokud mi v C5 svítí na displeji Economy mode active, tak to s diagnostikou nebude komunikovat. Zhasne to prý až po nastartování a to po prasknutí rozvoďáku půjde asi těžko. Takže na to, abych zvedl auto z nejnižší polohy a mohl ho odtáhnout nebo naložit na odtahovku a pak případně na sloupový zvedák potřebuji diagnostiku a ta zas funguje údajně pouze bez aktivního economy modu. Paráda. Začínám mít dojem, že soudruzi ve francii tak kombinovali a snažili se ochránit kdoví co všechno, až to totálně pos****.

15.01.2015 17:03 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775130
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Nejde economy mód diagnostikou vypnout? Jina baterka to taky nevyresi?

15.01.2015 17:38 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775158
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomino77 napsal(a):
Tak další paráda. Včera jsem tu měl kolegu s diagnostikou, měl lexii a čínský kabel. Po zapojení do mé c5 ani uk...nefunkční. Zkoušeli jsme diagnostiku na jeho C4, ve které přijel a naprosto bez problémů. Samo mu to nabídlo vin jeho auta a u mojí c5 to chtělo ruční zadání a nějaký další kod ze dveří. Tak jsem volal do Kodekaru to je servis v Ostravě a tam mi řekli, že pokud mi v C5 svítí na displeji Economy mode active, tak to s diagnostikou nebude komunikovat. Zhasne to prý až po nastartování a to po prasknutí rozvoďáku půjde asi těžko. Takže na to, abych zvedl auto z nejnižší polohy a mohl ho odtáhnout nebo naložit na odtahovku a pak případně na sloupový zvedák potřebuji diagnostiku a ta zas funguje údajně pouze bez aktivního economy modu. Paráda. Začínám mít dojem, že soudruzi ve francii tak kombinovali a snažili se ochránit kdoví co všechno, až to totálně posrali.


To je hovadinaKlidně se s tebou vsadím (že to jde - tedy pokud tam ta aku bude a zapneš klíček )

15.01.2015 19:16 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775310
HonzaC3
Město: Brušperk, Auto: C4 Grand Picasso 1,6 hdiPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
S tim kabelem jsem to byla ja. Ono to opravdu neslo, proste jsem zkouseli i s klicem. vselijak mozne jsme s tim elaborovali, ale proste to s tou moji diagnostikou nechce chodit.

Trochu mne zarazilo, ze mi to nabizi k C5 I jen Lexii a ScanTool a nikoliv DiagBox jako u vetsiny ostatnich aut, co jsem mel pripojene. Je fakt, ze u me Xsary mi to taky nebidne jen Lexii, ale to je auto z roku 1996-2000. U te C5 jsem cekal, ze diagbox bude v nabidce.

Jeste k tomu economy modu, zarazilo mne, ze ta C5 v nem uplne zhasne vsechno na panelu. U mne, pokud mam otoceny klicek, tak i v eco modu porad sviti nejake ty kontrolky na palubni desce.

Jinak, nasel jsem tu podobny thread, kde take nekdo pod jmenem VydraX mel problem, ze se nemohl dostat s diagnostikou do C5 I 2,2hdi viz odkaz .link.

Bohuzel, po vyreseni nenapsal, co pomohlo k tomu, aby diagnostika zacla fungovat.

15.01.2015 20:17 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775357
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HonzaC3 napsal(a):
S tim kabelem jsem to byla ja. Ono to opravdu neslo, proste jsem zkouseli i s klicem. vselijak mozne jsme s tim elaborovali, ale proste to s tou moji diagnostikou nechce chodit.

Trochu mne zarazilo, ze mi to nabizi k C5 I jen Lexii a ScanTool a nikoliv DiagBox jako u vetsiny ostatnich aut, co jsem mel pripojene. Je fakt, ze u me Xsary mi to taky nebidne jen Lexii, ale to je auto z roku 1996-2000. U te C5 jsem cekal, ze diagbox bude v nabidce.

Jeste k tomu economy modu, zarazilo mne, ze ta C5 v nem uplne zhasne vsechno na panelu. U mne, pokud mam otoceny klicek, tak i v eco modu porad sviti nejake ty kontrolky na palubni desce.

Jinak, nasel jsem tu podobny thread, kde take nekdo pod jmenem VydraX mel problem, ze se nemohl dostat s diagnostikou do C5 I 2,2hdi viz odkaz .link.

Bohuzel, po vyreseni nenapsal, co pomohlo k tomu, aby diagnostika zacla fungovat.


Běžně jezdím pro KO auta a zvedám před naložením na odtahovku do vyšší nebo horní polohy a někdy i v dílně po opravách hydrauliky A KO auta jsou z 90% v ecomodu.Nevím jak funguje čína - k tomu diagboxu: většina aut naskočí rovnou do lexie a já si přepínám i x7 do lexie (a to používám jeden z posledních verzí) mimo to nejlepší je proxi.Lexie je lepší než diagbox ale mohl by být problém při kodování.

15.01.2015 20:22 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775369
HonzaC3
Město: Brušperk, Auto: C4 Grand Picasso 1,6 hdiPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
A stalo se ti nekdy, ze jsi musel rucne zadavat VIN, nebo ti to vzdycky diagnostika sama nasla?

15.01.2015 20:36 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775376
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pánové neví někdo jaký signál vypne Eco mod???
Napětí na akumulátoru to zřejmě nebude - po nabití aku se nic nezmění.
Když motor běží jaké informace vyrábí??
Otáčky motoru ze snímače otáček ??
Vývod "L" na alternátoru ??
Víc mě nenapadá asi jich víc nebude, aby nešli nějak simulovat.
Co spouští denní svícení??

15.01.2015 20:48 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775384
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
Pánové neví někdo jaký signál vypne Eco mod???
Napětí na akumulátoru to zřejmě nebude - po nabití aku se nic nezmění.
Když motor běží jaké informace vyrábí??
Otáčky motoru ze snímače otáček ??
Vývod "L" na alternátoru ??
Víc mě nenapadá asi jich víc nebude, aby nešli nějak simulovat.
Co spouští denní svícení??


Tak tímhle jsem se nikdy nezabejval,ale řekl bych řídící jednotka motoru - ecomód nevypneš(a určitě né jen tak diagnostikou ) a podle mne nenasimuluješ. Já to prostě zvednu diag a je to.

15.01.2015 20:50 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775386
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
signal riadiacej jednotky motora ze motor bezi, to neni analogovy system ... su to data zo zbernice

v bsi sa da auto prepnut do showroom modu kde sa vypne economy mode, na normalne jazdenie to samozrejme neni, lebo by posla baterka po par hodinach statia

15.01.2015 20:57 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775395
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
signal riadiacej jednotky motora ze motor bezi, to neni analogovy system ... su to data zo zbernice

v bsi sa da auto prepnut do showroom modu kde sa vypne economy mode, na normalne jazdenie to samozrejme neni, lebo by posla baterka po par hodinach statia


Obávám se že HS to nespraví - pokud to jednou je v eco tak to neodpadne - nevím nepotřeboval jsem to takto řešit.

15.01.2015 20:59 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775398
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som to potreboval (kvoli zatvoreniu okien) a normalne to funguje

15.01.2015 22:11 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775440
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomino77 napsal(a):
Tak další paráda. Včera jsem tu měl kolegu s diagnostikou, měl lexii a čínský kabel. Po zapojení do mé c5 ani uk...nefunkční. Zkoušeli jsme diagnostiku na jeho C4, ve které přijel a naprosto bez problémů. Samo mu to nabídlo vin jeho auta a u mojí c5 to chtělo ruční zadání a nějaký další kod ze dveří. Tak jsem volal do Kodekaru to je servis v Ostravě a tam mi řekli, že pokud mi v C5 svítí na displeji Economy mode active, tak to s diagnostikou nebude komunikovat. Zhasne to prý až po nastartování a to po prasknutí rozvoďáku půjde asi těžko. Takže na to, abych zvedl auto z nejnižší polohy a mohl ho odtáhnout nebo naložit na odtahovku a pak případně na sloupový zvedák potřebuji diagnostiku a ta zas funguje údajně pouze bez aktivního economy modu. Paráda. Začínám mít dojem, že soudruzi ve francii tak kombinovali a snažili se ochránit kdoví co všechno, až to totálně pos****.

To dělá kabel-mě takhle začal první odcházet...Nejdřív nenačítal auta 2001-2004-5,co bylo před a po dělal bez problému. Pak přestal i to...

15.01.2015 22:43 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775464
HonzaC3
Město: Brušperk, Auto: C4 Grand Picasso 1,6 hdiPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Ale starou xsaru mne to nacita. lastne tohle je prvni auto, kde to nejde.

15.01.2015 23:53 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775476
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tot je tak ked neviete co robite
kludne moze byt poistka v aute ...

16.01.2015 06:24 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775522
HonzaC3
Město: Brušperk, Auto: C4 Grand Picasso 1,6 hdiPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Kazdy se nejak uci . Ja vam do toho fusovat nehodlam, ale po tom co mi stihli po ruznych i autorizovanych servisech zmastit na aute, uz sve auto kdyz nemusim, nikam nedavam a delam si to k plne spokojenosti sam. Tady jsem chtel jen pomoct kolegovi.

Nicmene, kdyz uz je tu rec o pojistce, v tom vlakne od VydryX jsi jumepe psal, ze kdyby to byla pojistka, tak v aute nejde vubec nic "poistka, to by ti neslo uplne nic, su tam 2 megapoistky na interier, ale ak ti chodi osvetlenie a ine one z auta, tak bsi je zasobena elektrikou". Ale tam tam vse ostatni jde.

16.01.2015 09:14 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775534
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HonzaC3 napsal(a):
Kazdy se nejak uci . Ja vam do toho fusovat nehodlam, ale po tom co mi stihli po ruznych i autorizovanych servisech zmastit na aute, uz sve auto kdyz nemusim, nikam nedavam a delam si to k plne spokojenosti sam. Tady jsem chtel jen pomoct kolegovi.

Nicmene, kdyz uz je tu rec o pojistce, v tom vlakne od VydryX jsi jumepe psal, ze kdyby to byla pojistka, tak v aute nejde vubec nic "poistka, to by ti neslo uplne nic, su tam 2 megapoistky na interier, ale ak ti chodi osvetlenie a ine one z auta, tak bsi je zasobena elektrikou". Ale tam tam vse ostatni jde.


Ale Jumep měl na mysli pojistku pro OBD

16.01.2015 10:20 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 2775548
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HonzaC3 napsal(a):
...
Jeste k tomu economy modu, zarazilo mne, ze ta C5 v nem uplne zhasne vsechno na panelu. U mne, pokud mam otoceny klicek, tak i v eco modu porad sviti nejake ty kontrolky na palubni desce.
...


Podobný problém s Eco modem jsem řešil zde:

.link.

Byla to maxipojistka, už nevím přesně která.

22.11.2019 23:54 - Re: Zvednutí auta při nefunkčním motoru 3248580
jogcar
Město: Poprad, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 37
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Běžně jezdím pro KO auta a zvedám před naložením na odtahovku do vyšší nebo horní polohy a někdy i v dílně po opravách hydrauliky A KO auta jsou z 90% v ecomodu.Nevím jak funguje čína - k tomu diagboxu: většina aut naskočí rovnou do lexie a já si přepínám i x7 do lexie (a to používám jeden z posledních verzí) mimo to nejlepší je proxi.Lexie je lepší než diagbox ale mohl by být problém při kodování.

Hoj, a kde konkrétne je možnos zdvihnú auto do najvyššej polohy v Diagboxe? Dík.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator