Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nestartuje - Economy mode active
|< < 1 2 3 > >|
05.01.2011 20:16 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2368431
Repsol3
Město: 62500, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tu sa jedna o C5 2, ked to tu prehladas, zistis ze to ani nemusi zacat tocit motorom a elektronika bude akoze "zit"


Omlouvám se ,ale to jsem nepochopil . Motorem to točí,jen to nechce naskočit.Proto bych baterku vyloučit.

05.01.2011 20:17 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2368432
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cize to zacne tocit motorom ale nechyti, tak tu je tazko cokolvek poradit, ak ani nevies presne aku hlasku to hodi, ak to je nieco ako engine immobilizer fault, tak podla spadnutych ruciciek to moze byt bsi ....

skusil by som tu baterku, to je jedine co ma napada ze sa da skusit

05.01.2011 22:57 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2368512
pista
Město: Slepčany, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
caute.Toto isté robilo aj mne včera.Po porade s Jumepom som dobil baterku a kára fičí!Tiež mi mráz pomohol s ampérami - 22 skoro tri dni!Tiež písalo Economy mod!

05.04.2014 18:11 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2683986
marek9996
Město: Revuca, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
Takze precistil som vsetky kontakty a auto nastartovalo lenze nema vykon ako by islo na 50% a z vyfuku velmi dymi co to moze robit???

05.04.2014 18:26 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2684000
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
jaka barva toho dýmu je?, bílá, do modra, černá, příčin může být mnoho, ale předpokládám že kouř bude bílý a bude smrdět po nespálené naftě, rozhodně to chce dobrého automechanika a diagnostiku

05.04.2014 18:33 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2684001
marek9996
Město: Revuca, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 22
99 Poslat soukromou zprávu
No ja som menil komplet spojku takze boli odpojene mnoho veci elektrickych a aj motor od prevodovky po poskladany mi nesiel nastartovat motor ale precistyl som kontakty a naskocil ale nema vykon dym je taky do biela bud nejde turbo alebo je bloknute nieco no neviem....

05.04.2014 20:25 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2684052
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mno, asi sa v tom viac nevrtaj a zavolaj niekoho kto ti to pozre, kto vie co a ako, lebo takto to moze skoncit vselijak

07.08.2014 23:58 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722833
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám tento problém:
Začalo to prasklou pojistkou zpátečky. Rozdělal jsem zadní světla a snažil se najít zkrat - bez zřejmého výsledku. Vyměnil jsem pojistku zpětných světel. Po zapnutí klíčku a zařazení zpátečky přestalo fungovat vše elektrické, pojistka zpětných světel se však nepřepálila. Zkusil jsem zamknout a odemknout ručně klíčem a auto začalo opět dálkově zamykat, svítit, blikat a dorovnávat výšku. Na displeji se začalo objevovat ECONOMY MODE ACTIVE, na přístrojovce se pouze rozsvítí displej s kilometry a po pár sekundách zhasne. Budíky jsou všechny na nule. Nic se nezmění ani po otočení klíče do kterékoli polohy. Zkoušel jsem znovu napárovat imobilizér ve všech polohách klíčku - bez úspěchu. Jediná reakce na dlouze stisknuté tlačítko ovladače je cvaknutí v přístrojové desce (dálkové zamykání funguje), jiná reakce není. Vměnil jsem baterii v ovladači, opět pokus o spárování - beze změny Po otočení klíče se neděje vůbec nic, budíky se nehnou, čerpadlo v nádrži také ne. Pojistka relé startéru je v pořádku. Netušíte, jak přimět auto aby si začalo opět všímat klíče ve spínací skříňce?

Baterie asi není úplně OK. Naměřil jsem na ní 12,4V naprázdno. Po pokusu o dobití (mimo auto) automatickou nabíječkou se nějakou dobu nabíjela, ale nabíječka skončila nabíjení poměrně brzo a baterie má cca 12,8V naprázdno. Po vrácení do auta se chování mijak nezměnilo. Při dorovnávání výšky klesá napětí na cca 12,3V. Může být výše uvedené chování způsobené slabou baterií? Klidně koupím novou, ale připadá mi, že by auto mělo jít znovu spárovat s klíčem i při uvedených napětích. Má někdo nějaký tip třeba na pojistku, která by se měla zkontrolovat? Zatím jsem je neprocházel jednu po druhé.

08.08.2014 00:14 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722834
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
este bude nejaka ina poistka vyletena (najskor v BSM, mozno mega)

08.08.2014 06:26 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722841
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli mᚠdobře profil tak C5I startuje napřímo ze spínačky(k tomu aby se točil startér nepotřebuje relé ani pojistku) ,baterie v dálce nemá vliv na imo - je jen na dálku , napětí na aku je dostačující do nějakých 8V.Starter točí? Auto fungovalo než jsi tam dal tu pojistku?-vyndej tu pojistku,nebo odpoj spínač.Na přístrojovce po zapnutí klíče se objeví-neobjeví imo fault? Lišta na motoru(palivo) je pod tlakem ? (je tam odvzdušňovák). Diagnostika !!!

08.08.2014 09:35 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722871
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pojistkou relé startéru jsem myslel pojistku F8 v motorovém prostoru - ta je OK. Startér vůbec nereaguje. Imo fault se neobjevuje. Zkusím vyjmout pojistku zpětných světel, kterou to všechno začalo a zkontrolovat ostatní relevantní pojistky.

Pokud nebude problém v pojistkách budu holt shánět diagnostika s diagnostikou...

08.08.2014 12:57 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722903
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Pojistkou relé startéru jsem myslel pojistku F8 v motorovém prostoru - ta je OK. Startér vůbec nereaguje. Imo fault se neobjevuje. Zkusím vyjmout pojistku zpětných světel, kterou to všechno začalo a zkontrolovat ostatní relevantní pojistky.

Pokud nebude problém v pojistkách budu holt shánět diagnostika s diagnostikou...


Pokud starter nereaguje sháněj startér(nebo napřed proměř jestli ti po otočení klíčku na start jse na cívku šáva - pokud se jedná o C5I tak jde ze spínačky rovnou na starter) - také by měl jít proud na napájení čerpadla v nádrži(dva silnější kablíky),po otočení do polohy 2. by se měli rozsvítit kontrolky a měla by jít šáva na čerpadlo v nádrži - pokud nejde mohlo by to být v BSM a nebo ti odešla spínačka.

08.08.2014 13:36 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722923
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě jsem našel, že pojistka pod volantem F24 15A zajišuje mimo jiné přístroje palubní desky a parkovací systém, což může znamenat i couvací světla, která jsou dále zapojena přes výše zmíněnou pojistku F1 10A v motorovém prostoru. Je docela možné, že při zařazení zpátečky odešla ta 15A pojistka (protože na ní jsou ještě další zařízení - přístrojová deska) a ta 10A to přežila. Jak se dostanu k autu tak to prověřím. Jinak mně čeká to, co píšeš.

08.08.2014 14:03 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2722949
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Ještě jsem našel, že pojistka pod volantem F24 15A zajišuje mimo jiné přístroje palubní desky a parkovací systém, což může znamenat i couvací světla, která jsou dále zapojena přes výše zmíněnou pojistku F1 10A v motorovém prostoru. Je docela možné, že při zařazení zpátečky odešla ta 15A pojistka (protože na ní jsou ještě další zařízení - přístrojová deska) a ta 10A to přežila. Jak se dostanu k autu tak to prověřím. Jinak mně čeká to, co píšeš.


Na C5I by měl starter točit i kdyby tam nebyly žádné pojistky a šel by proud do spínačky.-spíná ho spínačka napřímo.

08.08.2014 19:05 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2723014
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kontrola pojistek nic neukázala - jsou OK (nekontroloval jsem maxipojistky). Domluvil jsem diagnostiku a doufám, že to bude "jen" spínací skříňka. Pořád přetrvává stav, že není vůbec žádná reakce na otočení klíčku. Mimochodem - předpokládám, že diagnostika nevyžaduje zapnutí klíče.

08.08.2014 19:38 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2723018
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Kontrola pojistek nic neukázala - jsou OK (nekontroloval jsem maxipojistky). Domluvil jsem diagnostiku a doufám, že to bude "jen" spínací skříňka. Pořád přetrvává stav, že není vůbec žádná reakce na otočení klíčku. Mimochodem - předpokládám, že diagnostika nevyžaduje zapnutí klíče.


Potřebuje,ale jestli ti po zapnutí klíčku napíše ecomod tak by měla spínat.

08.08.2014 21:22 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2723024
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Economy mode napíše po otevření auta - když se na chvíli objeví kilometry na malém LCD displeji. Pak se obojí ztratí a sepnutí klíčku tento nápis již nevyvolá. Klíček nezpůsobí vůbec žádnou akci přes spínací skříňku, jen přes dálkový ovladač nebo přes zámek ve dveřích. Takže diadnostiku nemá smysl vůbec připojovat?

08.08.2014 22:23 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2723045
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Economy mode napíše po otevření auta - když se na chvíli objeví kilometry na malém LCD displeji. Pak se obojí ztratí a sepnutí klíčku tento nápis již nevyvolá. Klíček nezpůsobí vůbec žádnou akci přes spínací skříňku, jen přes dálkový ovladač nebo přes zámek ve dveřích. Takže diadnostiku nemá smysl vůbec připojovat?


Je potřeba zjistit jestli jde napájení do spínačky a ze spínačky a kde je chyba - možná skolabovalo BSI - na to byměl elektrikář - diagnostik přijít - diagnostika si něco načte i bez zaplého klíčku .

09.08.2014 00:16 - Re: Nestartuje - Economy mode active 2723053
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skusit skratnut napriamo starter, to znie ako cievka startera, v horsom pripade spinacka

economy mode pre diagnostiku nevadi, kazdopadne to vobec neriesit, ten nabehol lebo proste nebolo nastartovane auto ..

24.04.2019 21:02 - Re: Nestartuje - Economy mode active 3218246
Tarasus
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 82
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
nenašel jsem vhodnou diskuzi, tak to píši sem.
Neposlal by mi někdo schéma startování na moji C5 VF7RW4HTH9L541873 ?
Přestala mi startovat. Po otočení kličkem mi nejde proud na cívku aby se sepnula. Můj odhad je chyba buď v kabelu nebo někde v BSM a proto bych potřeboval to schéma. Rélátko , že cvakne je slyšet ( v BSM).
Nastartuji "normálně" , když přivedu 12 V z baterky rovnou cívku startéru


Děkuji

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator