Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Nesprávná výška podvozku / C5 III
|< < 1 2 3 4 > >|
04.06.2019 08:49 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224750
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
teď jsem si pořídil v žalostném stavu, ale za dobrý peníz C5-III
seženu díly..
Navíc mám tady C5 II s generačně stejným podvozkem, takže mám možnost i přehodit dily..


Jo, přehoď to celé a mᚠpo problému

04.06.2019 08:57 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224751
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
o tomto je tu napsáno už vše ... pohledej je to jednoduché ...oprava snadná


No Milane to je asi opravdu ta nejjednodušší část jeho problému (ale pro někoho kdo ví o co jde) ale v tomto případě je evidentní že ani mechanik a ani majitel neví vůbec nic o X7čkách a to by mohl být ten největší problém.

Ale dobrá inspirace : postavit X7 na podvozek C5 I nebo II

04.06.2019 08:59 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224752
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
V tomto případě byly dobré peníze cca 1/2 částky co píšeš.. Ale je to otloukánek.. To auto má spousty much a pokud by se mělo dát v servise do slušného stavu, je lepší ho rozebrat na díly.. Já mám normálně Lexiu

Nechci přehazovat podvozek z C5II.. Ale neříkej mi, že spousta dílů není totožných.. V jiném vlákně řeším klimu a třeba sahara jako by z oka vypadla té na X7..

Mimochodem.. čerpadlo podvozku... Čerpadlo na C5II má naprosto jiný zvuk než na X7.. Točí znatelně rychleji, bez kolísání otáček.. přijdu k autu, otevřu dveře, zabzučí na pár vteřin a podvozek srovnán... u X7 se točí jakoby unaveně a dlouho... Navíc mám odtlakováno, dolil jsem LDS a pět minut to klape a podvozek se nehnul..

04.06.2019 09:03 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224754
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
V tomto případě byly dobré peníze cca 1/2 částky co píšeš.. Ale je to otloukánek.. To auto má spousty much a pokud by se mělo dát v servise do slušného stavu, je lepší ho rozebrat na díly.. Já mám normálně Lexiu

Nechci přehazovat podvozek z C5II.. Ale neříkej mi, že spousta dílů není totožných.. V jiném vlákně řeším klimu a třeba sahara jako by z oka vypadla té na X7..

Mimochodem.. čerpadlo podvozku... Čerpadlo na C5II má naprosto jiný zvuk než na X7.. Točí znatelně rychleji, bez kolísání otáček.. přijdu k autu, otevřu dveře, zabzučí na pár vteřin a podvozek srovnán... u X7 se točí jakoby unaveně a dlouho... Navíc mám odtlakováno, dolil jsem LDS a pět minut to klape a podvozek se nehnul..


Po odtlakování je to docela normální a ano sahara bude shodná BHI také (ale bez elektroniky) cena určitě dobrá a co že v tom je za motor?
Pro mne byla cena dobrá dle výbavy = RT4,el.sedačky,el. 5.dveře,automat(???) ,funkčí klima,funkční podvozek,2.0HDI atd..

04.06.2019 09:10 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224758
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
2.0HDI 100kW RHR.. ale turbo píská, jeden hydroštel cvaká, ručka je mrtvá, podvozek divnej, klima nechladí.. Až se to zvedne, jdu vyměnit olej... Na přístrojovce svítíli přejetí o 25000km a dle stavu oleje bych tomu věřil... Prostě zanedbaný auto..

04.06.2019 12:03 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224780
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
2.0HDI 100kW RHR.. ale turbo píská, jeden hydroštel cvaká, ručka je mrtvá, podvozek divnej, klima nechladí.. Až se to zvedne, jdu vyměnit olej... Na přístrojovce svítíli přejetí o 25000km a dle stavu oleje bych tomu věřil... Prostě zanedbaný auto..


Upřímnou soustrast.(asi to bude ,,hodně drahé" auto až se dostane do provozuschopného stavu)

04.06.2019 17:03 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224813
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
I z toho co psal PATaMAT je mi jasné, že jádro pudla bude snímač výšky vozidla vepředu... Jenže kde ho mám hledat?? šel jsem po tyči stabilizátoru a od ní žádný táhlo nevede.. Kdepak se tedy nachází??

04.06.2019 17:18 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224814
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
I z toho co psal PATaMAT je mi jasné, že jádro pudla bude snímač výšky vozidla vepředu... Jenže kde ho mám hledat?? šel jsem po tyči stabilizátoru a od ní žádný táhlo nevede.. Kdepak se tedy nachází??


Levé spodní rameno- zadní silentblok (táhlo a klema je na stabíku) - moc príma přístup.

04.06.2019 19:32 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224838
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně.. Už to chápu... Měl jsem to u kamaráda na zvedáku a to jsem fakt neměl šanci bez sundání kola najít... Takže dobrá.. vidím to... Jak je to přidělaný?? vidím tam nějakou osmičku, nic víc..

Mám to tedy venku.. Je šance to nějak přeměřit?? Mimochodem koukám, že je to stejný díl jako je na C5II, takže jedině zkusit je prohodit... Opravdu je jediná cesta k tomu od kola kolem prachovky řízení?? Nemám totiž ponětí, jak to dostanu zpátky... Vymontovávala to manželka, já tam ruku ani nestrčím...

Tak jsem si čidlo půjčil na staré C5 ze zadní nápravy, tam bylo sundané hned.. Ale to co jsem vyndal z X7 je čisoučký, chodí lehce, kloubky jak mají být, to z C5II je zoxidované, zalepené...

Když jsem ale čidlo loupil, tak jsem na staré C5 dal podvozek nahoru... BHI zabzučelo a za 10s bylo hotovo,, na X7 je to otázkou několika minut a ještě to ani polohy podle přístrojovky nedosáhne..

Jsou čerpadla stejná?? elektroniku bych samozřejmě ponechal správnou, ale jde mi fyzicky o čerpadlo.. To na starém chodí o 1000% lépe i po stránce zvuku...

Ještě poslední věc.. Ten snímač se mi zatím namontovat zpátky nepovedlo.. mám málo rukou a ještě je mám moc velký.. Ale až ho přichytnu tím šroubkem a budu chtít nasadit kloubek.. Mám ho nasazovat jakoby "nahoře", nebo "dole".. Ten snímač, co jsem z toho vyndal byl rok 2016, takže původní majitel nekecal že ho měnil.. Navíc prý to auto bylo takhle vysoký dlouho.. Takže buď teda je vadné, nebo nebylo seřízené.. To se seřizuje na tý objímce na stabilizátoru??? Ale kdyby to bylo jen špatně nastavené, asi by tam nebyly ty chyby U2118 a U2005

05.06.2019 07:44 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224894
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
macman napsal(a):
Jasně.. Už to chápu... Měl jsem to u kamaráda na zvedáku a to jsem fakt neměl šanci bez sundání kola najít... Takže dobrá.. vidím to... Jak je to přidělaný?? vidím tam nějakou osmičku, nic víc..

Mám to tedy venku.. Je šance to nějak přeměřit?? Mimochodem koukám, že je to stejný díl jako je na C5II, takže jedině zkusit je prohodit... Opravdu je jediná cesta k tomu od kola kolem prachovky řízení?? Nemám totiž ponětí, jak to dostanu zpátky... Vymontovávala to manželka, já tam ruku ani nestrčím...

Tak jsem si čidlo půjčil na staré C5 ze zadní nápravy, tam bylo sundané hned.. Ale to co jsem vyndal z X7 je čisoučký, chodí lehce, kloubky jak mají být, to z C5II je zoxidované, zalepené...

Když jsem ale čidlo loupil, tak jsem na staré C5 dal podvozek nahoru... BHI zabzučelo a za 10s bylo hotovo,, na X7 je to otázkou několika minut a ještě to ani polohy podle přístrojovky nedosáhne..

Jsou čerpadla stejná?? elektroniku bych samozřejmě ponechal správnou, ale jde mi fyzicky o čerpadlo.. To na starém chodí o 1000% lépe i po stránce zvuku...

Ještě poslední věc.. Ten snímač se mi zatím namontovat zpátky nepovedlo.. mám málo rukou a ještě je mám moc velký.. Ale až ho přichytnu tím šroubkem a budu chtít nasadit kloubek.. Mám ho nasazovat jakoby "nahoře", nebo "dole".. Ten snímač, co jsem z toho vyndal byl rok 2016, takže původní majitel nekecal že ho měnil.. Navíc prý to auto bylo takhle vysoký dlouho.. Takže buď teda je vadné, nebo nebylo seřízené.. To se seřizuje na tý objímce na stabilizátoru??? Ale kdyby to bylo jen špatně nastavené, asi by tam nebyly ty chyby U2118 a U2005


Nejsou všechny stejné i když tak vypadají - kdo ví kdo a co s tímto autem dělal, tam nemusí být už ani origo elektronika na BHI.

05.06.2019 08:31 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224907
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu

macman napsal(a):
asi by tam nebyly ty chyby U2118 a U2005
Horší byla chyba U-571
Myslím si, že si ten korektor neměl vůbec vytahovat ven, že mu nic nebude, jen srovnat výšku auta ... Většina tvých otázek je zde v diskuzích mnohokrát už vyřešena...

05.06.2019 09:27 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3224935
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
A není podobná chybě U96?? Kdyby auto mělo jen vysoko předek, tak bych to viděl na seřízení výšky.. Ale někdy dám prostě dolů a předek zůstane nahoře zcela bez pohybu... Někdy sjede... Původní korektor už mám na C5II a tam funguje, takže tím to fakt nebylo... Včera jsem ještě googloval a chyba U2005 prý na některých autech prostě je.. Nic nezpůsobuje, ale vymazat nejde... Ohledně U2118 někdo řešil, že se může jednat o problem s BSI.. V kombinaci s chybou U1118..

jruze: Pokud to auto fakt je zbastlené, nebo bude chyba někde v kabeláži, tak to auto půjde prostě na díly.. Nedá se nic dělat.. Kdyby vyloženě mělo smysl do něj investovat, už stojí u tebe v Radonicích a já se zabývám něčím jiným... To auto má spoustu dalších problémů, které zatím neřeším, dokud podvozek nezačne fungovat..

05.06.2019 19:12 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3225005
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Horší byla chyba U-571
Myslím si, že si ten korektor neměl vůbec vytahovat ven, že mu nic nebude, jen srovnat výšku auta ... Většina tvých otázek je zde v diskuzích mnohokrát už vyřešena...


Už jsem tu měl několok x7 které se postupem času přizvedával (nebo i snižoval) - žadná chyba ale při změně polohy se nemění hodnoty - prostě si to nějakou zapamatuje (která se asi občas změní)

06.06.2019 09:23 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3225053
macman
Město: Kochánky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Takže vyřešeno... Sice pořádně nevím jak, ale auto se nějak probralo k životu.. Namontoval jsem výškové čidlo z té staré C5II.. Auto nehýbalo předkem. Předek byl max nahoře a auto tvrdilo, že je dole. Zjistil jsem, že jsem táhlo namontoval špatně "horem", takže na diagnostice když auto klesalo, na jedné nápravě hodnoty stoupaly, na druhé klesaly.. Označil jsem si polohu příruby na stabíku, povolil, překlopil do spodní polohy a utáhl na původní místo.. Auto je rovně (samozřejmě ještě pak doladím) a pohybuje se jak má.. Sice zvuk čerpadla se mi stále nelíbí, ale podvozek poprvé je schopen dosáhnout požadované polohy.. To čidlo co jsem vyndal ale na steré C5 funguje bez problému... Takže buď si čidlo nerozumělo s autem, nebo jsem montáží něco rozhýbal...

12.08.2020 11:57 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279825
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj pánové. Nemáme údaj, jaká má být vzdálenost mezi středem kola a lemem blatníku? (pro vtipálky přímo nahoru nad kolo - ani doprava, ani doleva )
U X7 předek i zadek.
(Vím, že ve vlákně je psáno, že to je již mnohokrát řešeno, ale zde ve vlákně "nesprávná výška podvozku /C5 III" jsem to rozhodně nenašel.
Takže kameny klidně házejte, ale prosím pěkně i s těmi číselnými údaji. Díkes.

12.08.2020 12:20 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279828
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
za a - nemera sa vyska v blatnikoch !
za b - hledej

Přílohy:
C5 (X7) - B3BE0103P0 - Kontrola - Seřízení _ Výška vozidla (4válcový motor).pdf ( 238508b ) -

12.08.2020 12:43 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279833
xsedmička
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Dojeď si do autor. servisu a nech si udělat korekci podvozku-doma to stejně neudělᚠmůže se ti totiž stát že nakonec pojedeš do servisu po zadních jako já.Stojí to okolo+- 13stovek a mᚠpokoj a jistotu pohodlí jaké nabízí hydra.

12.08.2020 14:51 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279851
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu

jumep napsal(a):
za a - nemera sa vyska v blatnikoch !
za b - hledej


ad a) Tenhle kámen jsme chytil.
ad b) Tenhle jsem také čekal.

ad c) Moc děkuji, přesně to jsem potřeboval

12.08.2020 14:54 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279852
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
xsedmička napsal(a):
Dojeď si do autor. servisu a nech si udělat korekci podvozku-doma to stejně neudělᚠmůže se ti totiž stát že nakonec pojedeš do servisu po zadních jako já.Stojí to okolo+- 13stovek a mᚠpokoj a jistotu pohodlí jaké nabízí hydra.


Zatím nepotřebuji nic seřizovat. Potřebuji vědět, zda je vše OK.
A v autorizáku jsem byl jednou a naposledy v roce 2008 s Xantií. Od té doby jedině pro díly. To si raději zajedu k Jumepovi do lázní.

12.08.2020 21:17 - Re: Nesprávná výška podvozku / C5 III 3279929
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xsedmička napsal(a):
Dojeď si do autor. servisu a nech si udělat korekci podvozku-doma to stejně neudělᚠmůže se ti totiž stát že nakonec pojedeš do servisu po zadních jako já.Stojí to okolo+- 13stovek a mᚠpokoj a jistotu pohodlí jaké nabízí hydra.
A já blbec to seřizuju za 100 - 200,- kč

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator