Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / zadní pístnice
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 > >|
27.12.2013 20:29 - Re: zadní pístnice 2650992
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si myslim ze manzety ... keby bola trubka tak uz je na zemi ...
a niekde vyflusalo lds alebo remenica

27.12.2013 21:59 - Re: zadní pístnice 2651022
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
no prava strana kde jsem ten gejzir videl uz sedi na podkladkach a leva pod kterou je hever podsunuty tak zatim na nem nesedi. po prijezdu to kapalo z obou. muze byt nahoda ze se to pri jizde natolik rozstrikalo ze to pak vypadalo na obe strany. zitra uklizim garaz a zkusim to zvednout na kozy a podivat se. tak nejak doufam v manzety, ale uvidime zitra.


inak ta prava strana si sedla tak po 3-4 hodinach az kdyz jsem s tim zahoupal. jinak nebyla videt zmena vysky

28.12.2013 01:30 - Re: zadní pístnice 2651141
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kszotek123 napsal(a):
no prava strana kde jsem ten gejzir videl uz sedi na podkladkach a leva pod kterou je hever podsunuty tak zatim na nem nesedi. po prijezdu to kapalo z obou. muze byt nahoda ze se to pri jizde natolik rozstrikalo ze to pak vypadalo na obe strany. zitra uklizim garaz a zkusim to zvednout na kozy a podivat se. tak nejak doufam v manzety, ale uvidime zitra.


inak ta prava strana si sedla tak po 3-4 hodinach az kdyz jsem s tim zahoupal. jinak nebyla videt zmena vysky


Tak souhlas s Jumepem - trubka by byla dole skoro hned,ale samotné manžeta to nebudou - podle mne přetěsnit pístnice a ty manžety k tomu a budeš mít pokoj na pár let.(materiál tě vyjde +- 1200,- + práce??) - bral jsem to tak že to začalo téct a bjehem chvilky vytekla LDS - pokud to leze dolů pomalu tak trubka asi ne.

29.12.2013 18:01 - Re: zadní pístnice 2651780
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Tak auto zvednute, trochu mne desi jak moc oleje je kolem te kostky uprostred. Zatim jsem jen zlousel sundat manzetu na te prave strane, ale daleko jsem se nedostal. Nemate nahodou nekdo fotky jak to vypada v prubehu demontaze at mam predstavu jak by to melo vypadat at neobjevuju ameriku??? V linku je par fotek po zvednuti auta : .link.

29.12.2013 18:32 - Re: zadní pístnice 2651784
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v rychlosti a skratke
1. odtlakovat napravu (tj. auto na spalkoch a dat ho do spodnej polohy, dvihnut zadne kola aby chodili volne)
2. vytiahnut tie zavlacky (ihla co je zapichnuta na prvej fotke)
3. otvorit nadrzku lds
4. vytiahnut hadicky, odcvaknut pasku a sundat manzetu aj s tyckou

tece ti ta manzeta aj do manzety aj von, to co natece do manzety ti cez odvetranie natece do napravy a potom vyteka okolo tej kocky (raz sa mi stalo ze to nebolo tam, ale to predtym niekto varil vyfuk a zjavne mu to tam vzblklo a prehorela trubka prepadu)

29.12.2013 18:53 - Re: zadní pístnice 2651796
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
ok, auto na prave strane uz sedelo, takze bylo v nejnizsi poloze, ale s kolem i pri otevrene nadrzce moc hybat neslo. takze jeste nastartovat a dat regulerni spusteni
tu zavlacku jsem vytahl v pohode a a 10min boji sla odcvaknout i ta blaznovina.
Jen jsem nevedel jak moc velky problem bude s vyndanim te tycky, bo v te pistnici chodi volne jen na strane zavlacky nejak drzi.

29.12.2013 18:59 - Re: zadní pístnice 2651797
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nechapem ako ti auto moze sedet len na jednej strane, mas tam stabilizator, takze zadok musi sedet cely kedtak

tycku z piestnice normalne relativne vymlat, ked mas zavlacku vonku a menis manzetu ti je jedno ze ju poskodis (myslim manzetu)

malo by to ist von volne, ale bude to prihrdzavele ako u vacsiny aut

29.12.2013 19:32 - Re: zadní pístnice 2651810
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
kdyz jsem zajizdel do garaze ( musel jsem objet barak ) tak auto se naklanelo na pravou stranu a abych tam dal zvedak tak jsem ho musel trochu prizvednout rukama. Ono si to na tu levou stranu vzadu nesedlo ani pres noc. Mel jsem tak taky podkladku, ale normalne jsem ji vyndal pred prejezdem.


Tak jsem tam znovu zasel, auto nechal spustit. Stale to rameno pruzilo a neslo snim poradne hnout (nadrzka otevrena). Nasadil jsem kolo na dvasrouby a zakmital s nim, po par vterinach to povolilo. Pote uz stacilo jen trikrat klepnout a jedna tycka uz je venku. Zatim teda panove velke diky za napovedu v teto fazi. Tet k tem tesnenim, co jeste sundat nebo vyndat abych se k nim popripade dostal. Teda jestli se mam do nich pustit.

29.12.2013 20:57 - Re: zadní pístnice 2651848
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na predchozi strance na konci je prispevek od Pat a Mat a v priloze je obrazek z ceho se ten pist sklada. Sundat staci zavlacka, pak ta tycka, spona manzety a manzeta. Pak vytahnes pist ven a uvnitr jsou ty tesneni videt. Postup jak vyndat a nandat tesneni tu uz byl take popsany.

Mozna by bylo lepsi jeste tu zadni napravu odtlakovat nez si to zacal rozebirat.

29.12.2013 21:11 - Re: zadní pístnice 2651850
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Dik tet jsem na to kouk, to je tak kdyz clovek poradne necte. . O odtlakovani tu tusim byla taky rec, nejak jsem se na to zapomnel kouknout. Myslel jsem, ze pri tak masivnim uniku uz tam moc tlaku nebude.

29.12.2013 21:21 - Re: zadní pístnice 2651854
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Asi ne pokud se to rameno volne hybe tak uz je to opravdu bez tlaku.
Pro jistotu - priblizne uprostred nad napravou je kostka (vedou z ni trubky k pistnicim) a na ni je odvzdusnovaci ventil (stejny jako u brzd). Ten staci povolit a upustit kapalinu (natlakovanou) do nejaky nadoby.

30.12.2013 00:15 - Re: zadní pístnice 2651935
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kszotek123 napsal(a):
Dik, to bude asi dulezita informace pri plneni


Ten píst má být hladký,lesklí na té fotce tak moc nevypadá(jezdilo se dlouho bez manžety) - vyčistit,zkontrolovat,popř zaleštit a pokud bude špatná tak buď jiný píst nebo jinou pístnici. (pokud to nepůjde zaleštit tak je přetěsňování zbytečná práce. Ten odvdušňovák na té kosce si nech povolený (aby šel píst vytáhnout.

30.12.2013 13:20 - Re: zadní pístnice 2652088
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes vyndana pistnice stav pred ocistenim a po lehkem lesteni viz link. Myslite ze pujde pouzit?? Jinak mne zarazilo ze jsem tam nasel jen dve tesneni, nebo ze bych to prostredni prehledl v te drazce??. To asi nebude normalni. Vse nafoceno zde .link.

30.12.2013 14:22 - Re: zadní pístnice 2652110
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kszotek123 napsal(a):
Dnes vyndana pistnice stav pred ocistenim a po lehkem lesteni viz link. Myslite ze pujde pouzit?? Jinak mne zarazilo ze jsem tam nasel jen dve tesneni, nebo ze bych to prostredni prehledl v te drazce??. To asi nebude normalni. Vse nafoceno zde .link.


Jsou tam tři - z pohledu do otvoru po pístu v první je kulatý O kroužek , prostřední drážka odtok do přepadu a v zadní drážce je hranatý O kroužek + plochá těsnící(na té hranaté) No já osobně bych ten píst hodil do šrotu - obávám se že moc dlouho těsnit nebude(vyhazuji daleko v lepším stavu) - to asi jezdilo dlouho s prasklou manžetou co?

30.12.2013 15:22 - Re: zadní pístnice 2652142
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ten piest by som tam isto nevracal .. (jedine len na dobu kym zozenem druhu piestnicu)

30.12.2013 15:45 - Re: zadní pístnice 2652148
kszotek123
Město: Bohumin, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Demontovana i druha strana, nebo lepe receno vysypana . Praskla tycka u kloubku, pistnice opticky az na malicky kousek hladka a vylestena. Ale diky tycce na konci lehce zdeformovana. Po par uderech kladivem srovnana. Takze tet prozba, nevite nekdo kde sehnat tycku a jednu az dve pistnice za rozumny peniz. Auto totiz potrebuju at muzu vozit cerku do skoly a nove dily si nejak nemuzu dovolit. Teda manzety a tesneni pujdou samozrejme nove. Foto destrukce doplneno do linku .link.

30.12.2013 18:03 - Re: zadní pístnice 2652185
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
no tak to jsou děsivé fotky,
zkus vrakáč v Koblově, nebo v Bělé
.link.
.link.
jinak autodíly hulín, tam by ti mohl poradit s neorig. díly. odkaz v ccca
ještě trochu z ruky ... .link.

12.01.2014 18:43 - Re: zadní pístnice 2656341
petko
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
Dva mesiace po vymene manzety zase kvapky LDS pod autom z toho istého miesta...... Vtedy som nemenil tesnenie, iba manzetu. Teraz skusim aj to... Nema niekto objednavacie cislo na to tesnenie??? Vdaka/

12.01.2014 19:19 - Re: zadní pístnice 2656381
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kdyby sis pročetl 1 - 2 stránky z5, všechno tam mᚠ....
u C5 I co mᚠv popisu je to u sedanu DO OPR 09822 m a 37mm a od ma 40mm

pro 37mm je číslo 527218, pro 40mm je 527228.

při nasazování nové manžety je potřeba očistit dosedací plochu pod manžetou, bývý tam koroze hliníku a po té to vzlíná. Taky to teče když je moc LDS, více než je zdrávo ... je moc velký přetlak při návratu kapaliny do nádobky a na manžetě pístnice je nejslabší místo, tak to tam pak prosákne ...

03.02.2014 14:58 - Re: zadní pístnice 2664427
Hromadka
Město: Liberec 9, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,tak dnes se mi auto nezvedlo,teda až po chvilce.Bylo mi to divné,tak jsem trocha popojel a na silnici spousta kapaliny.Tak jsem nahlédl dovnitř pod auto a kapalo to kolem prachovky pistnice a kolem kostky.Po zvednuti a sundání pravého kola byla v prachovce zapíchnutý kousek 12 kulatiny a hned zatím byl píst.Super zlom,téměř čistý.Kazdopádně tyčka uplně v háji a kapalina taky.Stojím a sháním info kolem....

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator