Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / zadní pístnice
|< < 1 2 3 4 5 ... 11 > >|
28.12.2012 20:13 - Re: zadní pístnice 2534692
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
jo jo..a ty pruzinky..to je super pracea zavlacky pujdou taky vyborne.=)
hodne stesti...a kup si rovnou v origo ty pruzinky sroubovaci..usetris si nervy a stejne ti to moc nepujde zpatky.=)


Ty pružinky tam mám zpět za 10vteřin

28.12.2012 20:32 - Re: zadní pístnice 2534701
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ty pružinky tam mám zpět za 10vteřin

njn..ja se s nima s.al hodne dlouho..pak jsem je hodil do popelnice a jel koupit ty sroubovaci:=)
zadni naprava je samej zadrhel..alespon pro toho co to dela popravy:=) viz. treba ty zavracky dole v pistku..to je marast je vyndat

27.06.2013 07:48 - Re: zadní pístnice 2593341
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se včera vrhl na výměnu těsnění pístnice, bylo to celkem zdlouhavé a s problémy , ale snad se to povedlo, zatím nic neteče. Teď k těm problémům, abych se mohl mlátit do hlavy, že mě to nenapadlo :
- celou operaci zahajujete v jaké poloze podvozku?... zvolil jsem spodní
- odtlakování se provádí jak? ... povolil jsem přívod LDS, ale po vytažení pístu stejně LDS vyprsklo pod tlakem
- nějaký nástroj na vytažení ukotvení (kloubku) z nápravy existuje? sice jsem to nějak vyřešil, ale určitě to nebylo ideální.

27.06.2013 10:28 - Re: zadní pístnice 2593372
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja to riesim ako pri naprave
- auto vo vrchnej polohe, povolim si co treba, vyheverujem a dam na stojany
- potom ho spustim do spodnej polohy a heverom dvihnem kolesa tak ze sa zatlacia piesty, ked to povolim tak bude navolno chodit naprava, otvorit nadrzku na LDS aby sa stratil aj tlak v prepadoch
- potom sa zhodi gula aby nebol podtlak pri vyberani piestu, vytece nejaky par kvapiek lds
- potom sa vybere zavlacka (ked ide je to radost) a mal by ten kuzel vypadnut sam, co sa nestava lebo je to zahtdzavene, takze vydolovat zavlacku, vymlatit ten kuzel, ocistit dieru, vymenit manzetu a zlozit

27.06.2013 14:52 - Re: zadní pístnice 2593430
gull
Město: Ostrava, Auto: Počet příspěvků: 171
99 Poslat soukromou zprávu
Tak kouli jsem nesundával, asi proto mi to krapet střelilo.Závlačka šla dobře, ale na ten kužel bylo použito velké násilí. Teď jsem tam dal trochu vazelíny, i když doufám, že já už tam nepolezu.

27.06.2013 19:52 - Re: zadní pístnice 2593524
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
gull napsal(a):
Tak kouli jsem nesundával, asi proto mi to krapet střelilo.Závlačka šla dobře, ale na ten kužel bylo použito velké násilí. Teď jsem tam dal trochu vazelíny, i když doufám, že já už tam nepolezu.


Vyprsklo to že sis neotevřel nádržku,koule nesundavám,ale povoluji odvzdušňovák - jinak stejný postup.Těsnění vypreparuji háčkem

23.08.2013 23:26 - Re: zadní pístnice 2612433
NaPlech
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Pístnice včetně tyčky a prachovky 3302Kč s dph.


Nevíte někdo, kde se dají pístnice na zadní nápravu koupit? Uvedená cena je snesitelná, jen nevím kam pro ně.

Díky Lukáš

24.08.2013 01:21 - Re: zadní pístnice 2612435
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NaPlech napsal(a):
Nevíte někdo, kde se dají pístnice na zadní nápravu koupit? Uvedená cena je snesitelná, jen nevím kam pro ně.

Díky Lukáš


To ti připadá jako snesitelná cena 6600,- za pístnice? za to koupíš půl auta Nevím co těm tvím je , ale za normálních okolnostech stačí přetěsnit.

29.08.2013 22:44 - Re: zadní pístnice 2614218
NaPlech
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
No je to tak, že jsem spustil auto dolů, aby nebyl tlak v pístnicích, pak jsem auto zvednul na zvedáku a hledal kde co na podvozku má vůle. Všechno bylo pevné, nikde ani stopa po vůlích. Při jízdě po větších nerovnostech (např. přejezd příčného zpomalovacího retardéru, nebo kostková cesta s poklopy kanalizace) se od zadku ozývají kovové rány. Tak jsem si říkal, že přece musí být někde vidět, kde do sebe kov na kov naráží a hledal jsem taková místa. Zkoušel jsem vším hýbat páčit apod. a všechno se jevilo být v pořádku. Jen když jsem vzal za kolo a zalomcoval s ním nahoru dolů, tak se ozývaly kovové rány. Zjistil jsem že to jde z místa schovaného pod gumovou manžetou, tam kde se tyčka pístnice opírá o rameno - tam kde jsou ty sponky. Proto jsem usoudil, že zde je jediná vůle a nejspíš je tyčka od pístnice v uložení "vymačkaná" a tak už má vůli. No a při větším zhoupnutí to v místě toho kloubku narazí. Proto jsem usoudil, že asi budou pístnice na pokraji životnosti tak že bych je vyměnil.

No a pak jsem dostal tip na servis tady v OL, kde prý jednají slušně, nejsou předražení a hydraulickým citroenům rozumí. Zajel jsem tam, a borec hned jak při zvedání auta uslyšel kovovou ránu, tak už věděl "odkud vítr vane" a že problém není v pístnicích, ale v ložiscích ramene. Vysvětlil mi jak se to pozná a co přesně ten zvuk způsobuje.
Tak jsem se tam hned objednal na výměnu a zkušenost s opravou sem napíšu třeba za týden.

No a ještě k té vůli v kloubu pístnice. Je to v pořádku, že je tam při odtlakovaném podvozku nějaká vůle? Je to tak, že když tyčku pístnice přes manžetu chytnu, lze s ní pohybovat asi tak o 5mm. Takovou má vůli. Je to normální a tlakem v okruhu se vůle vymezí, nebo tam vůle nepatří a měl bych to řešit?

29.08.2013 22:55 - Re: zadní pístnice 2614220
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, je to uplne v pohode, ta tycka je v pieste len tak dana a pri odtlakovani tam lieta, po natlaceni sa to ulozi a vola tam neni

10.09.2013 19:12 - Re: zadní pístnice 2616868
NaPlech
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ložiska v ramenech vyměněna. Se servisem naprostá spokojenost xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Slušné jednání, přijatelná cena práce, a když jsem donesl svoje náhradní díly, tak mi je bez problémů namontovali. To znamená, že výměna ložisek vyšla na 2x 170,- za dorazy, 2x 555,- za sady ložisek a 8x300,- za 8 hodin práce. Suma sumárum za obě strany 4660,- včetně DPH.

13.10.2013 19:04 - Re: zadní pístnice 2626739
petko
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
Tak este raz v spravnej kategorii Potrebujem iba nove manzety a tesnenie, alebo nova piestnica?? Netecie to velmi... sem tam nejaka kvapka. Vdaka za odpoved.

Přílohy:
DSCF0005.JPG ( 330266b ) - Presakovanie LDS v zadu

13.10.2013 19:06 - Re: zadní pístnice 2626743
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
iba nove manzety, robota na pol hodinu (ak ide ihla von)
guma zostrala, zplastovatela a tece to tadial, uplne normalne, ma to cez 10 rokov ...

ps. myslim si ze budes mat aj loziska uz nacate ..

13.10.2013 19:18 - Re: zadní pístnice 2626755
petko
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
Vdaka za odpoved. Jazdim iba dialnice a medzimesto... A zatial nepocujem ziadne vrzganie ani nic podobne tak dufam ze loziska este vydrzia.... Ale uz na ne cakam

13.10.2013 20:07 - Re: zadní pístnice 2626799
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked si to tak pekne nafotil, skor ako to pojdes menit striekaj na tu ihlu WDcko pravidelne

07.11.2013 13:58 - Re: zadní pístnice 2634699
kokoumes
Město: Brandýsek , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte všichni,
tak u mě to došlo tak daleko, že dokonce tyčka pístnice za kloubem uplně praskla (prasklá manžeta a celé to zarezlo ) Ale proč sem píšu, nemáte někdo číslo dílu těch těsnících gumiček dovnitř pístnice? A četl jsem tu správně že jsou tam ty gumičky 3 za sebou?
Předem díky za odpověď.

07.11.2013 18:29 - Re: zadní pístnice 2634844
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nekde to tu uz bylo. Mas to v priloze - jsou to ty 7,8,9.

Přílohy:
zadni.jpg ( 143454b ) -

16.11.2013 17:41 - Re: zadní pístnice 2638811
petko
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
Bol som v dvoch servisoch v ktorych som z beznymi vecami nemal problem... teraz ked zbadali nejake piestnice a hydraulicku kvapalinu tak vsetci ruky prec.... jeden ma poslal do ROZNAVY....... ze tam je dobry servis... a v druhom sa pokusili ale nedali dole tu kovovu ihlu... daval som aj WD-cko na nu... ale tvrdili ze vymena manzety nepomoze, ze manzeta ma byt sucha a nema v nej byt kvapalina... vraj jednoznacne vymena celej piestnice... takze o tom asi vedja prd makovy. Ja som len chcel nech vymenia manzetu, lebo viem ze to pomoze, vdaka tejto diskusii a jumepovy... Nepodarilo sa... Otazka znie... Ako odtial sam vytrieskam tu ihlu??? Aby som ju neposkodil... a dokazal ju dat naspat a ci dokazem vymenit manzetu bez toho aby som dvihol cele auto??? Ak otvorim nadrzku LDS a spustim auto do najnizsej polohy a dvihnem jednu stranu heverom bude to OK alebo ma zaleje kvapalina? vdaka za radu.....

16.11.2013 18:58 - Re: zadní pístnice 2638834
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
petko napsal(a):
Bol som v dvoch servisoch v ktorych som z beznymi vecami nemal problem... teraz ked zbadali nejake piestnice a hydraulicku kvapalinu tak vsetci ruky prec.... jeden ma poslal do ROZNAVY....... ze tam je dobry servis... a v druhom sa pokusili ale nedali dole tu kovovu ihlu... daval som aj WD-cko na nu... ale tvrdili ze vymena manzety nepomoze, ze manzeta ma byt sucha a nema v nej byt kvapalina... vraj jednoznacne vymena celej piestnice... takze o tom asi vedja prd makovy. Ja som len chcel nech vymenia manzetu, lebo viem ze to pomoze, vdaka tejto diskusii a jumepovy... Nepodarilo sa... Otazka znie... Ako odtial sam vytrieskam tu ihlu??? Aby som ju neposkodil... a dokazal ju dat naspat a ci dokazem vymenit manzetu bez toho aby som dvihol cele auto??? Ak otvorim nadrzku LDS a spustim auto do najnizsej polohy a dvihnem jednu stranu heverom bude to OK alebo ma zaleje kvapalina? vdaka za radu.....


Pokud nejde ven závlačka mᚠproblém (můžeš zkusit ji opatrně vyrazit- neohnout!!! - (před vyrážením ji obruš třeba pilníkem) no a pokud nepůjde tak celé rameno ven a potom je to trochu vopruz na tu tyčku (když je na ranenu) dostat novou prachovku- jde to,ale blbě.Mimo jiné jestli ti pouští těsnění moc LDS do manžety je dobré vyměnit i těsnění pístnice(já osobně bych ho měnil - stojí tuším necelé 300,-) protože potom ti poteče přepadem. než budeš sundavat manžetu otevři nádobku!!!

16.11.2013 19:58 - Re: zadní pístnice 2638850
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co pomoze je dlhodobo kazdy den, okefovat a ocistit kolko ide a nastriekat, skus si zohnat nieco lepsie ako wd

a potom vyrazit, mam na to rozne udelatka, ale co fakt by malo pomoct je rozpustit tu hrdzu
na ihlu sa vykasli - stoji par drobnych nova, podstatne je ju dostat von (ked ju zohnes o to horsie to ide)

inak v 80% pripadoch ked nou nejde pohnut sa da vyrazit

tycku, kladivo a presne kolmo na nu - ked sa pohne dozadu tak si v podstate vyhral

|< < 1 2 3 4 5 ... 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator