Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hydraulické čerpadlo - BHI
|< < 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 21 > >|
21.11.2018 17:11 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192355
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
u všech X7 v nej. poloze běží čerpadlo až do vypnutí tepelnou pojistkou(ochranou) a né po dosažení max polohy.


PATaMAT napsal(a):
Ty co sem opravoval tak všechny vypnou jak vyjedou na max.


jruze napsal(a):
To jsem si ověřoval i na ještě novejch a v záruce (v citroenu) = žádná - všechny tak za 10 vteřin po tom co už byla nahoře ( kontrolováno i v měřených hodnotách - údaje OK) informace že je to na x7 normální.

Tak vypnou nebo nevypnou, už se v tom zase motáš. Říkᚠtedy, že za 10 vteřin vypne čerpadlo tepelná ochrana a né to, že je v max poloze? A co se děje potom? zapne čerpadlo znovu, nebo už nezapne a zustane vyplé ? Podle toho co tu tvrdíš, by mělo zase zapnout jak ochladne ... ? a tak furt dokola ...

21.11.2018 18:29 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192377
Maanichka
Město: Heřmanův Městec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
Můžete sem někdo dát link na stažení servisního manuálu na X7, prosím?

Jinak jsem sehnal motorek k čerpadlu BHI, ale je z C6. Prodejce mi tvrdí, že motorky jsou u všech C5 I-III a C6 stejné. Je to tak?

21.11.2018 20:04 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192403
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Tak vypnou nebo nevypnou, už se v tom zase motáš. Říkᚠtedy, že za 10 vteřin vypne čerpadlo tepelná ochrana a né to, že je v max poloze? A co se děje potom? zapne čerpadlo znovu, nebo už nezapne a zustane vyplé ? Podle toho co tu tvrdíš, by mělo zase zapnout jak ochladne ... ? a tak furt dokola ...


Ano sepne znovu - většinou to prestavim o polohu níž . Jde spíš o to ze v merenych hodnotách dosáhne požadované polohy a cerpadlo by se mělo zastavit (nebo u x7 potřebuje čas na rozmyšlenou ? )

21.11.2018 21:39 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192457
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ano sepne znovu - většinou to prestavim o polohu níž . Jde spíš o to ze v merenych hodnotách dosáhne požadované polohy a cerpadlo by se mělo zastavit (nebo u x7 potřebuje čas na rozmyšlenou ? )

Auta co byly u mě co byly dobré, nebo co sem opravoval já, vypnou v horní poloze a už nezapnou. Naposledy přijel a pořád tlakovalo, opravil zadek táhlo, našteloval výšku a vyjelo nahoru a vyplo ... Není důvod proč by mělo čerpadlo tlakovat, jedině když je seklej regulátor u prostřední koule, to taky stáfkuje ...

22.11.2018 07:17 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192515
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mne to krásne vypína po dosaihnutí max polohy a určite znova čerpadlo nezapne

22.11.2018 08:41 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192525
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
mne to krásne vypína po dosaihnutí max polohy a určite znova čerpadlo nezapne

presne tak,

22.11.2018 08:45 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192526
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Klucí slovenský, děkuji za koment, čekal jsem že se snad nějaký majitel X7 ozve...
Ale máte to polámaný, musí to zapínat pořád a tlakovat furt..., neb Jarda píše, že nevypíná žádná X7, ani nová v záruce a všechny znovu zapnou a tak dokola ...
zajeďte do Práglu a nechte si to opravit ... .link.

jruze napsal(a):
To jsem si ověřoval i na ještě novejch a v záruce (v citroenu) = žádná - všechny tak za 10 vteřin po tom co už byla nahoře ( kontrolováno i v měřených hodnotách - údaje OK) informace že je to na x7 normální.


jruze napsal(a):
u všech X7 v nej. poloze běží čerpadlo až do vypnutí tepelnou pojistkou(ochranou) a né po dosažení max polohy.


jruze napsal(a):
Ano sepne znovu -

.link.




22.11.2018 09:21 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192527
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Klucí slovenský, děkuji za koment, čekal jsem že se snad nějaký majitel X7 ozve...
Ale máte to polámaný, neb Jarda píše, že nevypíná žádná X7, ani nová v záruce a všechny znovu zapnou a tak dokola ...
zajeďte do Práglu a nechte si to opravit ... .link.


Né všechny musí do Brna - co by u mne dělali jedinej kdo to umí je přece v Brně.

22.11.2018 20:57 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192694
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Maanichka napsal(a):
Můžete sem někdo dát link na stažení servisního manuálu na X7, prosím?

Jinak jsem sehnal motorek k čerpadlu BHI, ale je z C6. Prodejce mi tvrdí, že motorky jsou u všech C5 I-III a C6 stejné. Je to tak?



cerpadla a motorky su zamenitelne, len starsia a novsia verzia vyzadovala nejake upravy

23.11.2018 20:19 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3192809
Maanichka
Město: Heřmanův Městec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep: OK, super. Díky za odpověď.

27.11.2018 12:33 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193405
Robert
Město: Horní Holetín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ano sepne znovu - většinou to prestavim o polohu níž . Jde spíš o to ze v merenych hodnotách dosáhne požadované polohy a cerpadlo by se mělo zastavit (nebo u x7 potřebuje čas na rozmyšlenou ? )

Právě, že v měřených hodnotách je vidět, že to chce ještě výš nežli jsou mechanické možnosti pístnic. Když je to dobře nastavené a hýbe se vše jak má, doběhne to na požadovanou hodnotu a čerpadlo vypne, současně přístrojovka zasignalizuje dosaženou polohu. Nemají tam žádnou rezervu a tak je nastavení základní výšky dost kritické.

06.12.2018 15:44 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195123
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Robert napsal(a):
Právě, že v měřených hodnotách je vidět, že to chce ještě výš nežli jsou mechanické možnosti pístnic. Když je to dobře nastavené a hýbe se vše jak má, doběhne to na požadovanou hodnotu a čerpadlo vypne, současně přístrojovka zasignalizuje dosaženou polohu. Nemají tam žádnou rezervu a tak je nastavení základní výšky dost kritické.


Já vím co je vidět v měřených hodnotách a né jenom tam)

08.12.2018 14:42 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195539
Robert
Město: Horní Holetín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Tak v tom případě nevím, co se tady řeší a proč by se mělo něco dávat níž nežli je předepsané. Mechanicky to musí být nastavené v nějaké toleranci a korekce se po změření výšky a přepočtu zadá diagnostikou do ŘJ a ta si výšku srovná. Potom se vyzkouší funkčnost a jestli je ta malá rezerva nahoře a tím to končí, za předpokladu, že není něco mechanicky poškozené, zohýbané nebo nejsou velké vůle na kuličkách.
...ono to potom může být nízko na dálnici, když se provozní výška automaticky sníží při vysoké rychlosti

08.12.2018 18:42 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195574
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Né všechny musí do Brna - co by u mne dělali jedinej kdo to umí je přece v Brně.


...a ma taky pravdu
To,jak ty to popisujes je....no rekneme ponekud divne.Take jsem se s tim jeste nesetkal.
A Citroen v zaruce ktery vypina a zapina a vypina....to je na reklamaci.

08.12.2018 18:50 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195585
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
mne to krásne vypína po dosaihnutí max polohy a určite znova čerpadlo nezapne


Presne tak
Taky to jinak neznam.

08.12.2018 18:56 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195587
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu

jruze napsal(a):
u všech X7 v nej. poloze běží čerpadlo až do vypnutí tepelnou pojistkou(ochranou) a né po dosažení max polohy.

Co to je za kr......?


09.12.2018 00:46 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195656
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
luboal napsal(a):
...a ma taky pravdu
To,jak ty to popisujes je....no rekneme ponekud divne.Take jsem se s tim jeste nesetkal.
A Citroen v zaruce ktery vypina a zapina a vypina....to je na reklamaci.


A potom nechápu proč mám pořád plnou dílnu ohledně hydrauliky. A stále jsou všichni spokojeni - A jen by mne zajímalo kolik aut jsi opravil a kolik s hydraulikou že do všeho (hlavně kolem mne ) kafráš, napadᚠmne za něco co jsem vlastně nedělal a ty jsi nedodržel to co jste měli domluvené a to asi zrovna na počkání nešlo.Zrovna teď tu mám jednu (mám jich tu víc ale jednu zvláštní) = vejškově sedí ale dělá si co chce = pokaždé se zvedne do stejné polohy(je jedno jestli jí měřím na kontrolních bodech nebo na lemu) ale v diagnostice jsou pokaždé jiné hodnoty - někdy vypne někdy ne , někdy bez toho aby se změnily hodnoty jak v diag tak měřené na lemu samo zapne (jen tak samo zapne a zvedne třeba o 1 cm = může jít vejš nebrání mu doraz) = seřízeno v jiném zn. servisu, vyměněné korektory za origo nové no a občas přestane měřit hodnoty ale na tlačítko a vejšku reaguje normálně = dám provozní zvedne nebo sníží jak má ale v měřených se nehne (jakoby ,,zamrzne" měření-
diagnostikou to není, PC také né obojí vyměněno za jiné co mám, zatuhlí kloubky nejsou,povolené objímky také ne,kablíky a piny proměřené = nikde nic poškozené.(předek je na 71 a zadek 72cm (porovnéno se čtyřmi co tu mám) - po probuzení ze ,,spánku " zase vše chodí - chyby nejsou ,pokud jí ztížím reaguje a dorovní následně po odlehčení dorovná-sníží - hodnoty v diag se nemění. - usne , probudím ji a zase chodí . Tak co pání mistři??

A ano je to na reklamaci a dává se o 1 cm níž .

09.12.2018 09:46 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195678
luboal
Město: Innsbruck, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 51
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V zadnem pripade nepochybuji o tom,ze jsi dobry mechanik!
A to,co jsem po tobe chtel,byla vymena EGR a zda to pujde na pockani.Ze se z toho vyklubalo neco jineho.....no dobre,uz jsem k tobe neprijel.Hlavne z casovych duvodu.
Ale ted me zarazilo tvoje tvrzeni,ze zadna X7 nevypina po dosazeni max polohy
To je cele.
A nic ve zlem

10.12.2018 08:55 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195757
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak co páni mistři - žádná odezva ? :

Zrovna teď tu mám jednu (mám jich tu víc ale jednu zvláštní) = vejškově sedí ale dělá si co chce = pokaždé se zvedne do stejné polohy(je jedno jestli jí měřím na kontrolních bodech nebo na lemu) ale v diagnostice jsou pokaždé jiné hodnoty - někdy vypne někdy ne , někdy bez toho aby se změnily hodnoty jak v diag tak měřené na lemu samo zapne (jen tak samo zapne a zvedne třeba o 1 cm = může jít vejš nebrání mu doraz) = seřízeno v jiném zn. servisu, vyměněné korektory za origo nové no a občas přestane měřit hodnoty ale na tlačítko a vejšku reaguje normálně = dám provozní zvedne nebo sníží jak má ale v měřených se nehne (jakoby ,,zamrzne" měření-
diagnostikou to není, PC také né obojí vyměněno za jiné co mám, zatuhlí kloubky nejsou,povolené objímky také ne,kablíky a piny proměřené = nikde nic poškozené.(předek je na 71 a zadek 72cm (porovnéno se čtyřmi co tu mám) - po probuzení ze ,,spánku " zase vše chodí - chyby nejsou ,pokud jí ztížím reaguje a dorovní následně po odlehčení dorovná-sníží - hodnoty v diag se nemění. - usne , probudím ji a zase chodí . Tak co pání mistři??

Jen připomenu že děláno v jiném zn. servisu jen jsem kontroloval

Jinak už jsem se setkal že X7 si snad dovede zapamatovat nějakou fiktivní hodnotu vejšky podle které udržuje vejšku(několik měsíců jezdila s vadným korektorem (v diag nereagoval na nastavení vejšky- jen se příložitostně nastavila do nějaké polohy a za celou dobu neslezla - jediné z čeho to bylo poznat že svítila pokaždé různě daleko před auto(H7 bez korekce) a v deníku - chybové hlášky s uloženými Km. (popisováno zákazníkem o různém ,,osvitu" vzdálenosti před vozem)

10.12.2018 15:00 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3195829
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jardo, podobně se mi auto chovalo, když jsem na předku moc povolil objímku a nechtíc posunul ke straně, po utažení si auto dělalo co chtělo, když jsem si toho všimnul, vrátil jsem objímku na své místo a vše funguje jak má, nemusí to být ale tvůj případ.
Kdybych měl čas a diagnostiku, naučil bych tě to.

|< < 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 21 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator