Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hydraulické čerpadlo - BHI
|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 21 > >|
20.07.2017 15:07 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3083816
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Uvidím co bude dál. Podle mě by to mělo vydržet. Pokud ne udělám celou desku z 3mm cuprextitu. Už jsem nad tím přemýšlel teď. Bude to jednoduché a "navěky"

13.12.2017 10:46 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117393
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Prosím o radu. Mám jedničkovou C5ku a neustále mi teče LDS někde kolem čerpadla, nebo z čerpadla. Rozebral jsem motor, byl plný oleje a ten kondenzátor rozpadlej, vyhodil jsem ho, čerpadlo chodí bez něj, ale pokud někdo znáte hodnotu, prosím napište mi ji. Neodděloval jsem elektromotor od čerpadla, takže nevím, jak to tam vypadá, "je možný, aby protýkal olej z čerpadla do elektromotoru"????? nemůžu nikde jinde najít únik. A po delší době stání je pod motorem olej Díky
Jestli se dobře dívám na tento nákres tak je tam ložisko a simering.
.link.

13.12.2017 16:20 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117423
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mezi čerpadlem a motorem je v podstatě mezera, myslím si, že tam tudy to neteče. Kdyby to tam teklo, teklo by to dolů a ne do motoru asi. Nemᚠprasklou nádobku ? měl si ji venku ?

13.12.2017 17:46 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117433
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Napsal jsem to špatně. Olej je pod elektromotorem čerpadla a kape do podběhu dírkama pod čerpadlem. Nádržku jsem měl venku a lehce jí natlakoval a žádný únik. Na hadice jsem dal nové spony. Hadice i čerpadlo jsou čisté jen pod ním kape olej. Podle všeho olej teče když auto stojí a čerpadlo je vypnuté, jestli je tam simering tak se olej tlačí kolem hřídele do motorku . Zkoušel jsem to při sundaném světle.

13.12.2017 18:12 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117435
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mipe napsal(a):
Napsal jsem to špatně. Olej je pod elektromotorem čerpadla a kape do podběhu dírkama pod čerpadlem. Nádržku jsem měl venku a lehce jí natlakoval a žádný únik. Na hadice jsem dal nové spony. Hadice i čerpadlo jsou čisté jen pod ním kape olej. Podle všeho olej teče když auto stojí a čerpadlo je vypnuté, jestli je tam simering tak se olej tlačí kolem hřídele do motorku . Zkoušel jsem to při sundaném světle.


A není to náhodou ze zpátečky ? ty čerpadla normálně netečou - podívejse jestli to neteče z -pod elektronikou -už jsem jich několik kvůli tomu měnil - dalo by se to přetšsnit ale většinou byl i KO motor tak bylo jednodušší tam dát komplet celé. (podle mne než přes gufero tak z elektroniky-kolem krytů ventilů)

13.12.2017 18:59 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117457
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Koukal sem na to, mám jedno na stole .. motor je k čerpadlu přes spojku s gumou = velký průměr, pak tenká hřídel do motoru .. celá komora má dole díru, tak že by kapalina natekla na velký průměr spojky a skáplo by to dolů a ne na malou hřídel ... pak je tam ještě ložisko přes které by to muselo protéci k motoru ... Já bych řekl, že tudy se to do elektromotoru nedostane, jak se roztočí, odlítlo by to na strany ... Jestli si dával nové spony na hadice - šroubové ... tak ty dokážou s těma starejma hadicema udělat divy, zmáčknou je blbě neb sou blbé ... a protíká to tama přes hadice ... na to jsou nejlepší ty pérové "cobra" spony a zakrátit hadičky o kousek a posunout aby byla zase dobrá guma pod sponou ... Řešil sem tu tekoucí hadice ty tlusté před čerpadlem jak je to rozbočení zalito v plastu ... přes plast dát sponu ... taky to nebylo vidět, kapalo to rovnou dolů

13.12.2017 19:41 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117462
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A není to náhodou ze zpátečky ? ty čerpadla normálně netečou - podívejse jestli to neteče z -pod elektronikou -už jsem jich několik kvůli tomu měnil - dalo by se to přetšsnit ale většinou (podle mne než přes gufero tak z elektroniky-kolem krytů ventilů)

No, nevím jak by se to dostalo nahoru do té krabice, která je zatěsněná, pod krabicí jsou cívky ještě - prostor cca 3 cm na výšku, a ty "jehly" ventilů pod kloboučky jsou vše na Okroužky těsněné a teprve nad tím vysoko je ta krabice s elektr ... Spíše bych to viděl na zateční z vrchu do té krabice elektroniky než zespoda... ale to je jen moje domněnka ...

13.12.2017 19:54 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117470
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je na 90% nadrzka alebo nejaka hadica na nadrzke

13.12.2017 20:10 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117471
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
No, nevím jak by se to dostalo nahoru do té krabice, která je zatěsněná, pod krabicí jsou cívky ještě - prostor cca 3 cm na výšku, a ty "jehly" ventilů pod kloboučky jsou vše na Okroužky těsněné a teprve nad tím vysoko je ta krabice s elektr ... Spíše bych to viděl na zateční z vrchu do té krabice elektroniky než zespoda... ale to je jen moje domněnka ...


No normálně z těch kloboučků - ten O kroužek byl rodrolenej a přez něj se naplnila ta elektroniky LDS a teklo to jak konektorem tak tou elektronikou a hlavně jí to vyzkratovalo - pokud je elektronika Ok nechávám původní. A jednou se ten klobouček povolil. od té doby kontroluji i toto. Také jsem nechápal.

13.12.2017 20:24 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117478
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za rady. Hned jak bude čas, opět rozeberu čerpadlo a zkusím tu elektroniku. Netušíš prosím co je tam za gumičky? Hadice vypadají suché. Taky to vypadá, že to teče když auto déle stojí. Ještě jdu hledat jestli je tu vlákno o hydroštelech.

13.12.2017 20:24 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117479
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No normálně z těch kloboučků - ten O kroužek byl rodrolenej a přez něj se naplnila ta elektroniky LDS a teklo to jak konektorem

Jo tak to už chápu, dole je těsnění po obvodu te krabice, tak se to naplnilo jak akvárium a teklo to kudy mohlo ...

13.12.2017 20:30 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117481
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě dotaz. Myslíš tyhle gumičky?.link.

13.12.2017 20:35 - vyraža mi poisku na hydraulike 3117483
juraj111
Město: Tesarske mlynany, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
neviem si poradit vyraza mi poisku na hydraulike a auto zostava v najnizsej polohe ked vymenim poisku tak mi tam dlho nevydrzi tak neviem ako mam pokracovat za 3 dni som vymenil 3 poisky

13.12.2017 21:02 - Re: vyraža mi poisku na hydraulike 3117485
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
1. pouzij funkci vyhledavani,co se tiu kolem toho napsalo by vydalo na knihu
2.neni ti divne ze 40A pojistka vyleti skoro hned co ji tam das ?..vymenou resis dusleden,ne pricinu
3.mas vadne BHI (jednotka hydrauliky)

13.12.2017 22:31 - Re: vyraža mi poisku na hydraulike 3117493
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám na dílně také KO BHI ale pojistka OK, po smazání chyb už žádné ale ani nehlesne(zatím jen diag,test a kontrola pojistky) - no jdu to řešit - zítra to musí být z dílny venku.

juraj111 : dej tam 80A - brzo budeš vědět co to dělalo - to je vtip !!! ( pojistky jsou tam proto aby chránili kabelហa spotřebiče- v tomto případě motor BHI ) - to se řeší hned opravou a né měněním pojistek

13.12.2017 22:43 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mipe napsal(a):
Ještě dotaz. Myslíš tyhle gumičky?.link.


Ne - když sundᚠelektroniku jsou tam takové tyčky na dva šroubky a tam jsou O kroužky těsní to aby to tamtudy neteklo do elektroniky.(zkoušel jsem rozebrat jiné že bych tam dal z jiného a vypadali mizerně tak jsem dal jiné celé.(nové jsem neměl a byl jsem línj hledat nějakou náhradu.) možná ze sady na klimatizace by něco mohlo pasovat ale ....

14.12.2017 08:54 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117507
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mipe napsal(a):
Ještě dotaz. Myslíš tyhle gumičky?.link.

ano to je přesně to co myslí ružena ... asi mu už pamě neslouží .link.
.link.

z Klimatizace určitě ne, ty sou měkké , pokud nějaká náhrada, tak NBR a tvrdost 90!!!


jruze napsal(a):
Ne - když sundᚠelektroniku jsou tam takové tyčky na dva šroubky a tam jsou O kroužky


16.12.2017 13:04 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117723
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):


Jen tak do mně - dělat si srandu ze starého člověka - jo zas tak často jsem to nedělal a už mám nárok nebo né ?

17.12.2017 09:46 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3117986
mipe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Vypadá to, že máte pravdu. Nechce se mi zase vyndavat čerpadlo, ale olej se objevuje na rantlu elektroniky čerpadla. Nevíte náhodou někdo o nějakém čerpadle? Mám strach abych nekoupil stejně vyběhaný. Díky
JO a ještě dotaz: H1, H1+, H2, H2+, jsou až na elektroniku stejné? Mám totiž smazaný štítek a nevím co tam je. Můžu koupit cokoli a přehodit tišák ?

17.12.2017 11:00 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3118009
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cerpadla su rovnake vsetky (starsie maju este na cerpadle prepad, ked by sa davalo take, kde to nebolo tak staci zapojit do nadrzky)
motor je rovnaky vsade, len novsie maju inak uchytenu spustaciu elektroniku (je to zamenitelne)
jediny rozdiel je v tej ciernej hlave, a to len elektronicky vybavou a typom elektroniky, nie fyzicky

|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 21 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator