Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Opravná sada předního brzdiče - prachovka
1 2 > >|
04.04.2010 09:49 - Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2340887
rameli
Město: mikulovice u jeseníku, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Tak konečně jsem sehnal opravnou sadu na přední brzdiče,viz.foto...,sehnal jsem to v Polsku a konečně brzdy fungují na 100%.Za jednu sadu jsem dal asi 350kč ale vyplatilo se to!

Přílohy:
Obraz000.jpg ( 160390b ) -
Obraz001.jpg ( 154271b ) -

04.04.2010 16:48 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2340968
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
rameli napsal(a):
Tak konečně jsem sehnal opravnou sadu na přední brzdiče,viz.foto...,sehnal jsem to v Polsku a konečně brzdy fungují na 100%.Za jednu sadu jsem dal asi 350kč ale vyplatilo se to!

Přes internet nebo osobně? jestli přes net dej kontakt

04.04.2010 20:20 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2341002
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak tuto sadu neni absolutne problem kupit v podstate kdekolvek, ja som si tiez pregumickovaval, daju sa dokonca kupit aj samotne tycky ak su prihrdzavele

problem je zohnat ta jedna gumicka pod packou rucnej - origo tu sadu citroen predava za 35E, je jasne ze to je pre nas moc, ked sa to v elite, kelly, benexe alebo u boba a inde da zohnat lacnejsie

04.04.2010 20:34 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2341004
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Bobo v automax Hulín je má také

04.04.2010 20:42 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2341005
rameli
Město: mikulovice u jeseníku, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
rameli napsal(a):
Tak konečně jsem sehnal opravnou sadu na přední brzdiče,viz.foto...,sehnal jsem to v Polsku a konečně brzdy fungují na 100%.Za jednu sadu jsem dal asi 350kč ale vyplatilo se to!

Přes internet nebo osobně? jestli přes net dej kontakt
Koupil jsem to osobně, protože to nemám daleko do Polska.

12.03.2013 00:38 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2555740
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nevím jestli to dát sem,ale zajímavej poznatek- měl jsem za to že zatočit válečky předních brzdičích je záležitost velice jednoduchá až do dnes kdy mne překvapil jeden repasovaný(asi - dle majitele ) No vždy platilo že vyklopit brzdič směrem nahoru a točit směrem aby se brzdič opíral o kotouč.Tak dnes jsem zjistil že vyjímka potvrzuje pravidlo - ti koumáci co dělají repas to vůbec nezajímá prostě tam nacpali střeva z opačné strany(takže při správném otáčení si váleček vytočíte úplně ven) a mimo jiné jsem objevil opravnou sadu předního brzdiče

Přílohy:
opravná sada brzdič.jpg ( 389462b ) -

12.03.2013 00:48 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2555756
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak gumicky kupis normalne .... to je nic nove ...
a ze mu nefungovala rucna? koho to trapi, ne?

12.03.2013 01:41 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2555760
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak gumicky kupis normalne .... to je nic nove ...
a ze mu nefungovala rucna? koho to trapi, ne?


To ano , ale v téhle je i ta na ručku .link.
No tahle je tedy zrovna na C4 ,ale jsou tam i na C5 jen jsem to nechtěl hledat .link. .link. .link.

12.03.2013 14:37 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2555889
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To ano , ale v téhle je i ta na ručku .link.
No tahle je tedy zrovna na C4 ,ale jsou tam i na C5 jen jsem to nechtěl hledat .link. .link. .link.


Kupovat něco na ebay draho, když to samé mohu koupit tady daleko levněj mi připadá jako škrábat se levou rukou za pravým uchem. Ta sada na C4 má číslo od „SEIN“ D4 564 a ta sada na C5 má číslo D4 612. Jdou zde koupit za cca 180,- kč. Jinak ale ty sady jsou deklarovány jako na ZADNÍ brzdu – pístek 38mm ...

zde jsou katalogy : .link.

.link.

12.03.2013 20:09 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2555979
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Sady na C5 tady koupíš to je pravda už dávno,ale v žádné nenajdeš tu PITOMOU gumičku na ruční brzdu,která ti schová váleček.Všechno je to bez této GUMY !!!

12.03.2013 21:39 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2556015
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ty si to asi nepochopil … Ty sady co nahodil růže z ebay jsou TY STEJNÉ co píšu já a koupíš je i tady u nás. Tu na C5 z toho linku (ebay – růže „ale v téhle je i ta na ručku .link.“ ) sem měl nedávno v ruce a ta prachovka je jiná, je moc vysoká a na průměr malá na předek C5 I / II nejde použít. Jsou to sady na ZADEK s parkovací brzdou ( elektrickou) C5 III ... Ještě mám objednanou tu na C4 , tam podle obrázku vypadá ta prachovka že je nižší, že by možná mohla pasovat na předek C5 I / II. Až dorazí dám vědět.

12.03.2013 23:12 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2556035
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Ty si to asi nepochopil … Ty sady co nahodil růže z ebay jsou TY STEJNÉ co píšu já a koupíš je i tady u nás. Tu na C5 z toho linku (ebay – růže „ale v téhle je i ta na ručku .link.“ ) sem měl nedávno v ruce a ta prachovka je jiná, je moc vysoká a na průměr malá na předek C5 I / II nejde použít. Jsou to sady na ZADEK s parkovací brzdou ( elektrickou) C5 III ... Ještě mám objednanou tu na C4 , tam podle obrázku vypadá ta prachovka že je nižší, že by možná mohla pasovat na předek C5 I / II. Až dorazí dám vědět.


Já jsem byl línej to prohledat celé jen jsem si předtím uložil pouze obrázek z C5 bez odkazu - ta firma dělá všechny druhy na snad všechny auta(když dělají na C4 tak i na C5) a samo je lepší tady a zaméně , ale v těch sadách tady jsem tu gumičku níkde neviděl - a pořád by bylo lepší dát 500,- za vše co potřebuješ do brzdiče než třeba 2000,- za repas( a budeš mít jistotu že se ti nepovede trefit na to na co mně - opačný závit na ručce)

13.03.2013 18:34 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2556227
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já jsem byl línej to prohledat celé jen jsem si předtím uložil pouze obrázek z C5 bez odkazu - ta firma dělá všechny druhy na snad všechny auta(když dělají na C4 tak i na C5) a samo je lepší tady a zaméně , ale v těch sadách tady jsem tu gumičku níkde neviděl - a pořád by bylo lepší dát 500,- za vše co potřebuješ do brzdiče než třeba 2000,- za repas( a budeš mít jistotu že se ti nepovede trefit na to na co mně - opačný závit na ručce)



Nevím, jak to mám ještě napsat… Asi bych začal tím, že se snažím radit pouze to, o čem jsem 100% přesvědčen, že je to správně, dělal jsem to, viděl na vlastní oči atd. Když to nevím jistě, neradím vůbec, nebo dodám, že se „domnívám“ nebo že si „myslím“ ale nevím to jistě atd. Snažím se předejít dezinformacím. Nesprávné rady se šíří po netu velmi rychle a je jich tu plno. Pokud by si někdo na základě výše uvedených „zaručených“ informací , že CITUJI: „To ano , ale v téhle je i ta na ručku. link “ , objednal z ebay ty sady 2x na přetěsnění ručky u C5 I/II, zaplatil by cca 34,- euro s poštovným. Až mu to dojde, zjistil by dotyčný, že vyhodil oknem 850,- kč proto, že to co si objednal tam vůbec nepasuje , má to jiné rozměry a je to sada na zadní brzdy C5-X7 s elktr-parkovačkou a ne na přední brzdu C5 I/II. Ptám se tedy, uhradí mi někdo tento zbytečný výdaj na základě mylně podané „zaručené“ informace ??? Pokud ne, tak se z rady stává zrada. Já se tedy domnívám, že uvedená firma z ebay “ NB-PARTS „ zatím nevede v nabídce žádnou sadu na přední brzdu C5 I/II ve které by byla i prachovka pod páčku ruční brzdy. Nikde ji tam nevidím … pouze ty obyčejné- bez a dále pak sadu na hlavní brzdový válec, sady na zadek … V těchto sadách je sice několik těsnění, které pouze vypadají podobně jako ta inkriminovaná prachovka pod ručku. Ale předek s prachovkou ručky C5 I/II tam není ! .link.

.link.
Tak jak jsem slíbil včera … Tady je reálné foto prachovek z těch ebay sad NB-PARTS. Středová díra je cca 15mm. Podobná prachovka na C5 I/II je ze sady na C4. Ta ze sady C5-X7 je uplně jiná …
.link.

Přílohy:
prachovky.jpg ( 790169b ) -

14.03.2013 18:07 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2556993
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
No jo.Je to ona. Na tu C4 by to měla BÝT ona.Ještě uvidíme co tomu řekne Jarouš Růžů... Ale proč je to takhle zapikovaný,tak to nechápu. Takže by to měl mít i Citroen u nás ... jen s rozdílem - dej na C4 a ne na C5. Ti budou koukat při objednání.To je cvokárna

20.03.2013 21:41 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2559374
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
No jo.Je to ona. Na tu C4 by to měla BÝT ona.Ještě uvidíme co tomu řekne Jarouš Růžů...


Jarouš Růžů mlčí ...

Tak předkládám svoje ověřené poznatky:

Sada na C4 od „SEINsa AUTOFREN“ má číslo - D4 564 , koupit se dá za cca 180,-
V sadě je JEDNA prachovka přesně na C5 na přední brzdu – ručku.

V sadě na C4 od „ Frenkit “ která má číslo 238038, jsou ty prachovky DVĚ, ale jedna má menší otvor.
Vnitřní kovová výztuha je ale stejně velká jak na prachovce s velkým otvorem ( cca 16,5 mm) , čep ručky má 17mm.
Ta guma jde ale upravit – zvětšit otvor např. na soustruhu, na požadovaný rozměr.
Pak máme z jedné sady DVĚ prachovky na C5 pod ručku.
Tato sada 238038 od Frenkit jde koupit za cca 140,- kč.

Ještě bych dodal, že v sadě od SEIN je prachovka vyrobená z měkké gumy podobné té origo.
V sadě od Frenkit je použito trochu tvrdší gumy. Myslím si že to není na závadu a bude plnit také svoji funkci jak má.

.link.

.link.

.link.

Přílohy:
vsechny_3_.jpg ( 2766761b ) -
sada_frenkit_238038.jpg ( 1123093b ) -
ze_sady_upravene.jpg ( 2001480b ) -

20.03.2013 22:08 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2559394
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Jak vidím, tak Jarouš Růžů ti k tomu nic neřekne … neb ten by tě nechal klidně koupit za drahý peníz sadu na C5 X7, která by ti byla na dvě věci …

Tak předkládám svoje ověřené poznatky.
Sada na C4 od „SEINsa AUTOFREN“ má číslo - D4 564 , koupit se dá za cca 180,-
V sadě je JEDNA prachovka přesně na C5 na přední brzdu – ručku.

V sadě na C4 od „ Frenkit “ která má číslo 238038, jsou ty prachovky DVĚ, ale jedna má menší otvor.
Vnitřní kovová výztuha je ale stejně velká jak na prachovce s velkým otvorem ( cca 16,5 mm) , čep ručky má 17mm.
Ta guma jde ale upravit – zvětšit otvor např. na soustruhu, na požadovaný rozměr.
Pak máme z jedné sady DVĚ prachovky na C5 pod ručku.
Tato sada 238038 od Frenkit jde koupit za cca 140,- kč.

Ještě bych dodal, že v sadě od SEIN je prachovka vyrobená z měkké gumy podobné té origo.
V sadě od Frenkit je použito trochu tvrdší gumy. Myslím si že to není na závadu a bude plnit také svoji funkci jak má.

.link.

.link.

.link.


Jarouš růžů to zatím neřešil páč nebyla poptávka a krom toho reagoval na to že v sadách které zde byly jako opravné tato nebyla a někde mi vyskočila s tou co v těch druhých chyběla - až se u mne objeví můj dodavatel zadám požadavek (nebo až bude poptávka)a věřím že sežene za menší peníze zde udávané(do teď jsem se s tím nezabýval) - že by další ,,PILOT" a jemu podobní.

21.03.2013 21:42 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2559639
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
V principu je to zoufalé,ubohé a směšné shánět tento připitomělý,levný díl tímto způsobem.Je to nedůstojné i pro značku Citroen ho takto v ČR shánět.Jako kdybysme normálně nemohli přijít do servisu Citroen,objednat normálně si jej koupit.Proč? Kde to jsme?

21.03.2013 21:44 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 2559644
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
citroen neopravuje na brzde nic a meni cely strmen, preto to citroen predavat nebude a druhovyroba si to nejako neuvedomuje ....

27.02.2017 22:00 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 3044875
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Kde teda zozeniem sadu na opravu predneho brzdica? Menil som brzdy, a vraj je jedna prachovka prasknuta. Neviem ale ani za nic najst tento diel.

27.02.2017 22:02 - Re: Opravná sada předního brzdiče - prachovka 3044877
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aj v autokelly
tie frenkit to obsahuju vsetko uz dost dlho

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator