Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Klesání přední části vozu / C5 I,II
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|
19.09.2014 08:39 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2734082
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tohle se stává a)načatý korektor(vyběhané kloubky,osyčka korektoru) b) volnější uchycení stabilizátoru.Stačí otočit-zahýbat s kolama doprava-doleva - stačí i na místě Oprava : demontovat táhlo korektoru a promazat-rozhýbat(je přirezlé a chodí fest-tím se napruží snímač v korektoru ) vyměnit korektor a táhlo. ono jak to táhlo chodí fest tak většinou vymačká uložení osyčky - pokud se toho chceš zbavit na delší dobu je lepší vyměnit korektor(nestojí zase tolik aby to někoho položilo) a to to táhlo .

19.09.2014 12:49 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2734124
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predne som este nemal zahrdzavene, resp. zeby chodilo tazko (je na dobrom mieste)
ale mozne je vsetko

19.09.2014 14:48 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2734133
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
predne som este nemal zahrdzavene, resp. zeby chodilo tazko (je na dobrom mieste)
ale mozne je vsetko


Hydro + asi určitě nebude zarezlé , ale zato bude mít rozleptané gumy stabilizátoru a tam stačí nepatrná vůle.U jednoho auta se mi to neposařilo vyřešit ani jiným 100% dobrým korektorem - ale zastavit to stačilo propérovat předek a zastavilo se to.

16.08.2016 07:59 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2983428
zkrat
Město: Kutna hora, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
hoj. Taky mi C5 pohupovala. Presne jak tady pisete. Zprvu s vytocenyma kolama,pozdeji i bez nich. Stacilo zmenit vysku auta a byl klid. Ted se mi stalo,ze pri jizde najednou predek vyskocit nahoru(snad az do montazni polohy),a kdyz jedes 100 kh/hod a najednou se zvedne a nejde dolu,tak nic moc. Takze jdu objednat vyskac a vymenim ho. To jen stary vyndam,novy zandam a nemusim nic nastavovat,je to tak ?

16.08.2016 08:13 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2983439
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud se ti ho podari dat stejne jak ten stary tak ne

16.08.2016 20:00 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2983736
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, netreba tam nic, len opatrne stiahnut tiahlo aby si nezohol ten drziak na stabilizatore

samotny vyskac je aretovany v naprave a neda sa dat inac

29.08.2016 08:55 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2988658
Kuto
Město: KYSUCKE NOVE MESTO, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý deň, mám taký problém, že mi klesá predok (zhruba za 3 minuty) z jazdnej polohy na spodnú aj počas jazdy. Keď zastavím a vypnem motor, čerpadlo ho zdvihne do jazdnej polohy a keď vypne, opä začne pomaličky klesa. Stačí zamknú, alebo odomknú auto a čerpadlo sa spustí. Dnes ráno som mal predok dole, ako som odomkol, auto sa zdvihlo, no za 3 min. bol predok zas na zemi. Poradí mi niekto, čim to môže by. Ďakujem

29.08.2016 09:17 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 2988674
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kuto napsal(a):
Dobrý deň, mám taký problém, že mi klesá predok (zhruba za 3 minuty) z jazdnej polohy na spodnú aj počas jazdy. Keď zastavím a vypnem motor, čerpadlo ho zdvihne do jazdnej polohy a keď vypne, opä začne pomaličky klesa. Stačí zamknú, alebo odomknú auto a čerpadlo sa spustí. Dnes ráno som mal predok dole, ako som odomkol, auto sa zdvihlo, no za 3 min. bol predok zas na zemi. Poradí mi niekto, čim to môže by. Ďakujem


To může být víc věcí,ale mohla odejít některá př. pístnice,nebo ventil v BHI - začal bych tím že bych odpojil hadičky přepadů od pístnic(na trubičky musíš dát jiné a svést do nějaké nádobky),nebo nějak zaslepit a ty od pístnic dát každou do samostatné nádobky(každou zvl᚝) - tím zjistíš která a jestli to dělá pístnice - pokud je to pístnice vyměnit(tam kde bude hodně LDS z přepadu je KO) D pokud to nepouští pístnice tak je to ventil v BHI čerpadle.

20.05.2017 21:20 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067357
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, prihodim taky jeden problém do diskuze. Ve stredu jedu domu z práce a cítím, ze predek zacina jit na doraz. V prvni chvili jsem si myslel, ze jsem si zmenil omylem výšku. Prijel jsem domu a predek uplne na zemi. Čerpadlo bezelo takovym zvukem pred umrenim. Radeji jsem odpojil baterku. Za chvilku jsem ji pripojil zpět. Cerpadlo bezelo normala a po chvilce snizovalo otacky. Prepinal jsem spousteni a zdvih ale pracoval jen zadek. Tak jsem zase odpojil baterku a bylo vzdy slyset jak olej se vraci z kouli do nádrže takovy jemny syčení. Zkontroloval jsem prepady pistnic jestli nejsou prorazeny. Nic z toho neteklo. To jsem kontroloval za behu cerpadla. Pak jsem se na to uz vykaslal a auto jsem zaparkoval. A najednou pri parkovani se auto zvedlo a drží. Jel jsem to projet a po prijezdu to udelalo zase. Proste se to jevi jak kdyz nekde utika tlak a cerpadlo uto nestihne natlacit. Nemete nejaky napad? Diky

20.05.2017 22:44 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067389
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predny regulator? (tiez z neho ide prepad - hadicka z tych 3cho co su hore ktora je chytena sponkou)

ale tu bude skor problem v tom ze sa bude zasekavat a tlacit ti to do skratu

20.05.2017 23:53 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067402
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
To co píšeš dává smysl. Když bude regulátor pořád v tvrdém režimu tak je přívod oleje do pístnic v regulátoru zavřený. To by pak odpovídalo, že když po krátké pauze co odpojím aku a zase připojím běží čerpadlo v pohodě a jak se naplní středová koule na max tak už nemá olej kam jít a čerpadlo začne být přetížené a točí se ztěžka. Jen mi není jasné, když odpojím aku a slyším syčení, kudy ten olej se vrací, protože ventily v BHI jsou uzavřené. Takže jedině ta vracečka, ale ta by měla být je pro odpuštění oleje od šoupátka ovládané cívkou.

Pak jsem jště zapomněl napsat, že když auto leželo na předku a nechtělo se zvednou, tak když jsem to dal na hever a sundal kolo tak se pistnice začala vysouvat, ale bylo to bez zátěže. Když jsem to dal auto zpět na zem ta to sílu nemělo na zvednutí. Tak mě napadá, jestli nemůže být seknutý ventil na spouštění v BHI

21.05.2017 08:16 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067465
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Od PC to asi nepůjde. Jaký problém je to otestovat v diag a co měřené hodnoty?

21.05.2017 08:38 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067466
kajman
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 144
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jsou na X7 na prednich pistnicich prepadove hadicky? Delal jsem ramena a nikde jsem zadne nevidel. Obe pistnice byly mokre-prava vic. Ty misky dole pod manzetou byly obe plne. Auto nepada.

21.05.2017 10:27 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067488
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kajman - nie, o piestniciach na X7 je tu popisaneho hodne dost

danv: jednoducho v diag vypni H3+ a skus s tym pojazdit
inak by malo stacit po tom regulatore spravne buchnut a malo by to zacat dvihat

21.05.2017 10:39 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067491
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kajman - nie, o piestniciach na X7 je tu popisaneho hodne dost

danv: jednoducho v diag vypni H3+ a skus s tym pojazdit
inak by malo stacit po tom regulatore spravne buchnut a malo by to zacat dvihat


Hmmm super postup opravy To jako když zapnu tlačítko sport se mi auto nezvedne? - to je to samé jako když vypnu v diag H+ (myslím) - v regulátoru je jiný ventil který by to mohl držet a podle mne je problém jinde.(a a je kdekoli asi bych to řešil jinak než ránou kladivem - tvé rady vedou k tomu že dnes má diag kdekdo a zkouší kdeco přenastavit když má problém a potom to je někdy věc to dát do původního nastavení(zv᚝ u X7 )

21.05.2017 10:44 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067492
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
do vymeny(opravy) regulatoru je to najjednoduchsie riesenie ako jazdit a netlacit cerpadlom do skratu/nejazdit s autom na po zemi

21.05.2017 15:17 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067543
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Hmmm super postup opravy To jako když zapnu tlačítko sport se mi auto nezvedne? - to je to samé jako když vypnu v diag H+ (myslím) - v regulátoru je jiný ventil který by to mohl držet a podle mne je problém jinde.(a a je kdekoli asi bych to řešil jinak než ránou kladivem - tvé rady vedou k tomu že dnes má diag kdekdo a zkouší kdeco přenastavit když má problém a potom to je někdy věc to dát do původního nastavení(zv᚝ u X7 )

Nehádejte se, opravdu je to tak, že pokud je regulátor v režimu sport, tedy napájená cívka je olej uzamčen v pístnicích. Olej nemůže z ani do pístnic. To by všechno odpovídalí tou co se mi děje. To co navrhuje Jumep bude mít za následek, že auto bude pořád v měkkém režimu a nemůže se stát, že se to opět sekne.

21.05.2017 20:23 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067599
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Nehádejte se, opravdu je to tak, že pokud je regulátor v režimu sport, tedy napájená cívka je olej uzamčen v pístnicích. Olej nemůže z ani do pístnic. To by všechno odpovídalí tou co se mi děje. To co navrhuje Jumep bude mít za následek, že auto bude pořád v měkkém režimu a nemůže se stát, že se to opět sekne.


Udělej co ti radí Jumep a pak mi dej vědět (jinak mně se auto zvedá jak s tlačítkem sport tak bez - myslím zapnutým i vypnutým)

21.05.2017 21:04 - Re: Klesání přední části vozu / C5 III 3067605
dano1
Město: Topolčany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 39
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja mám taký problem že my tečíe lds zdalo sa my to že by to mohlo tiec riadenie no v servise my povedali to riadenie asi nebude no cela napravnica je od oleja tiež trubky čo idu do riadenia.Povedali my že by to mohlo ma niečo spoločne s klesanim prednej časti preto že ked rano po vychladuti otvorim dvere auto sa nastavi do normalnej polohy za 1až2 dni znovu klesne aj sa my zdá že predok je nižšie ako ma by.

22.05.2017 14:50 - Re: Klesání přední části vozu / C5 I,II 3067831
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Udělej co ti radí Jumep a pak mi dej vědět (jinak mně se auto zvedá jak s tlačítkem sport tak bez - myslím zapnutým i vypnutým)


To není tak jak si mysliš, tím že aktivuješ tlačítko sport se pouze zvýší citlivost na snímané hodnoty, které aktivují tvrdé pérování. Jumep měl myšlenku, že když přepnu Hydractive 3 + pouze na Hydractive 3, BHI nebude aktivovat cívky pro tvrdý režim nedojde k případnému zaseknutí regulátoru.

Jinak BHI si samozřejmě hlídá to, že když mění výšku tak tak nemůže uzavřít regulátory.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator