Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Ruční brzda
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 > >|
04.11.2012 20:48 - Re: Ruční brzda 2517829
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
po prvych 3ch zabrzdeniach by to malo brzdit obdobne ako predtym ... povedal by som ze nieco pohnojili ... ale to tazko takto povedat

04.11.2012 20:52 - Re: Ruční brzda 2517840
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ak nevedeli ze jeden strmen sa zatáča do druhej strany tak to mohli pokazi. Keďže ti to predtym išlo normálne.

04.11.2012 21:49 - Re: Ruční brzda 2517869
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já osobně bych jel do onoho servisu a nechal je to dát dopořádku - jestli dos...li samoštel(což na to vypadá) tak je to na novej brzdič(tuším kolem 3000,-) a nebo to zavzdušnili těžko takhle říct , ale normální to není - to že někdy po nových deskách začne jakoby klesat pedál to ano,ale to se brzo srovná.Tohle se tu už řešilo (dlouhý chod pedálu a na vině byl právě brzdič.

05.11.2012 10:16 - Re: Ruční brzda 2518049
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Takže problémy s nožní brzdou souvisí i s ruční brzdou? Samostav ovlivňuje obě brzdy? Pokud nyní brzdí brzda úplně dole, jak se budou sjíždět desky a kotouče, tak bude brzdit míň, kvůli nefunkčnímu samostavu. Může se mi stát, že jednou nezabrzdím vůbec.... Pokud se každý třmen "zatláčí na jinou stranu", mohli to složit špatně? Je to nějaké atypycké řešení, které u jiných aut není ??

05.11.2012 10:36 - Re: Ruční brzda 2518050
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
ano je to do jisté míry atypické řešení, už to že ruční brzda je na předních kolech.

05.11.2012 11:56 - Re: Ruční brzda 2518075
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jindra48 napsal(a):
Takže problémy s nožní brzdou souvisí i s ruční brzdou? Samostav ovlivňuje obě brzdy? Pokud nyní brzdí brzda úplně dole, jak se budou sjíždět desky a kotouče, tak bude brzdit míň, kvůli nefunkčnímu samostavu. Může se mi stát, že jednou nezabrzdím vůbec.... Pokud se každý třmen "zatláčí na jinou stranu", mohli to složit špatně? Je to nějaké atypycké řešení, které u jiných aut není ??


Složit špatně né,ale zničit-sežeň jinej brzdič(rezp. zajeď k někomu kdo o tom něco ví a zkusit to dát do kupy a v tom nejsi zbytečně za moc)

22.12.2012 20:36 - Re: Ruční brzda 2532612
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny! Prosím o pokud možno rychlou radu. Před nedávnem jsem zjistil, že se mi hřeje LP kolo. V Citroenu promazali lanko, bylo přidřené. Chvíli byl klid. Dnes jsem musel použít ruční brzdu a byl jsem rád, že jsem dojel cca 3 km domů. Kolo strašně přibržděné, horký byl i alu disk. Chci se tímto zeptat, podaří se mi na parkovišti vytáhnout lanko z toho nějakého oka? Potřebuji jezdit a takto to nejde. A zrovna před svátkami. Díky moc za rady.

22.12.2012 20:49 - Re: Ruční brzda 2532618
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Zdravím všechny! Prosím o pokud možno rychlou radu. Před nedávnem jsem zjistil, že se mi hřeje LP kolo. V Citroenu promazali lanko, bylo přidřené. Chvíli byl klid. Dnes jsem musel použít ruční brzdu a byl jsem rád, že jsem dojel cca 3 km domů. Kolo strašně přibržděné, horký byl i alu disk. Chci se tímto zeptat, podaří se mi na parkovišti vytáhnout lanko z toho nějakého oka? Potřebuji jezdit a takto to nejde. A zrovna před svátkami. Díky moc za rady.


ano, vytoč kolo, vem si kladívko, najdeš tam táhlo od ručky, zaklepni ho směrem k bowdenu, vyhákni takové podlouhlé hranaté oko lanka a naklepni táhlo zpátky, aby nebrzdilo

jinak tady mᚠi nějaké foto .link.

22.12.2012 20:55 - Re: Ruční brzda 2532624
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Zdravím všechny! Prosím o pokud možno rychlou radu. Před nedávnem jsem zjistil, že se mi hřeje LP kolo. V Citroenu promazali lanko, bylo přidřené. Chvíli byl klid. Dnes jsem musel použít ruční brzdu a byl jsem rád, že jsem dojel cca 3 km domů. Kolo strašně přibržděné, horký byl i alu disk. Chci se tímto zeptat, podaří se mi na parkovišti vytáhnout lanko z toho nějakého oka? Potřebuji jezdit a takto to nejde. A zrovna před svátkami. Díky moc za rady.

Zodvihni si auto do max. polohy vytoc kolesa do lava na max a natiahni packu rucnej brzdy dopredu az po doraz. Najdes ju z vnutornej strany brzdica a hlavne do odstranenia chyby nepouzivaj rucnu brzdu!

22.12.2012 21:07 - Re: Ruční brzda 2532635
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kluci, díky za okamžité odpovědi. Ráno na to musím naběhnout, snad to bude v poho. Přes svátky musím nějak vydržet a po novým roce hurá do servisu.

22.12.2012 21:16 - Re: Ruční brzda 2532650
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Možná spíš, než zadřené lanko, bude problém v páčce ruční brzdy na třmenu. To uvidíš, až podle předchozích rad odpojíš lanko. Pokud se páka sama nevrátí do spodní polohy je vada v ní. Taky jsem se s tím potýkal skoro rok, dokud jsem nevyměnil gumičky na osách.

22.12.2012 21:32 - Re: Ruční brzda 2532661
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
Možná spíš, než zadřené lanko, bude problém v páčce ruční brzdy na třmenu. To uvidíš, až podle předchozích rad odpojíš lanko. Pokud se páka sama nevrátí do spodní polohy je vada v ní. Taky jsem se s tím potýkal skoro rok, dokud jsem nevyměnil gumičky na osách.

Hm, taky mě napadlo, jestli mě v Citroenu netahali za nos s tím lankem. Měl jsem klid tak 3týdny, ale ručku jsem snad nepoužil. Až dnes....

22.12.2012 22:00 - Re: Ruční brzda 2532674
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To lanko to může být taky. Hlavně tím nepoužíváním si moc nepomůžeš, protože ti to zas brzy zatuhne.

22.12.2012 22:02 - Re: Ruční brzda 2532675
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
rrromek napsal(a):
Hm, taky mě napadlo, jestli mě v Citroenu netahali za nos s tím lankem. Měl jsem klid tak 3týdny, ale ručku jsem snad nepoužil. Až dnes....

Dík za upozornění! Učím se.

22.12.2012 22:10 - Re: Ruční brzda 2532676
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
To lanko to může být taky. Hlavně tím nepoužíváním si moc nepomůžeš, protože ti to zas brzy zatuhne.

Chápu, ale když není důvod používat? Nepatřím k těm, co zatáhnou ručku při každým vypnutí motoru. Navíc, na žádném předchozím autě jsem nikdy neměl problém. Je ale fakt, že je to můj první Francouz, navíc co má ruční na přední kola. Ale co si budem namlouvat, asi to moc frantíci nevymákli, je to docela častý problém.

22.12.2012 22:18 - Re: Ruční brzda 2532684
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ti naši jedničkoví "veteráni" už maj něco za sebou. A ten věk se podepíše na všem. Za 10 let prostě ty prachovky odejdou a nejsou samostatně k sehnání.

22.12.2012 22:25 - Re: Ruční brzda 2532688
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
Ti naši jedničkoví "veteráni" už maj něco za sebou. A ten věk se podepíše na všem. Za 10 let prostě ty prachovky odejdou a nejsou samostatně k sehnání.

To mᚠpravdu. Každopádně dopoledne snad budu moudřejší. Pro dnešek končím. Ještě jednou díky za rady.

23.12.2012 11:56 - Re: Ruční brzda 2532807
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak lanko z oka vytáhnuté. V servisu Citroen to samozřejmě odrbali. Začli pro ně tím nejjednoduchším. Samozřejmě je problém v té páčce na třmenu. Je pěkně zatuhlá. Takže mě taky čeká rozborka. Zatím budu muset vydržet bez ručky.

23.12.2012 12:59 - Re: Ruční brzda 2532845
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je zajímavé, že většina servisů i značkových se hned upne na lanka. Při koupi auta jsem od bývalého majitele dostal i plno účtenek za různé díly a provedené práce. I účet za nová lanka. Pořád ale jedno kolo bylo teplejší, tak jsem zkoušel rozhýbat páčku podle Jumepova návodu. Stejně to ale nikdy dlouho nevydrželo. Až se mi náhodou podařilo sehnat dvě prachovky, to začalo po výměně chodit. Smůla je, že jejich cena může být 50kč za kus (tolik jsem dal i já) jsou nesehnatelné. Dávat kolem 3 tisíc za repasovaný třmen jen kvůli prachovce je dost velký luxus.

27.12.2012 13:07 - Re: Ruční brzda 2533929
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Mám stejný problém, tak by mne zajímalo, kde jsi sehnal ty prachovky.
Origo se neprodávají, tak jedině, že by byly použitelný z jinýho auta.
Podařilo se ti objevit ze kterýho auta se dají použít?


.45acp napsal(a):
Je zajímavé, že většina servisů i značkových se hned upne na lanka. Při koupi auta jsem od bývalého majitele dostal i plno účtenek za různé díly a provedené práce. I účet za nová lanka. Pořád ale jedno kolo bylo teplejší, tak jsem zkoušel rozhýbat páčku podle Jumepova návodu. Stejně to ale nikdy dlouho nevydrželo. Až se mi náhodou podařilo sehnat dvě prachovky, to začalo po výměně chodit. Smůla je, že jejich cena může být 50kč za kus (tolik jsem dal i já) jsou nesehnatelné. Dávat kolem 3 tisíc za repasovaný třmen jen kvůli prachovce je dost velký luxus.


|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator