Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Ruční brzda
1 2 3 4 ... 13 > >|
01.07.2008 17:21 - Ruční brzda 167685
djslup
Město: Humenné, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim nedavno som riesil s problemom ručnej brzdy ostavala mi totiž visie a stupala mi tym spotreba tak som sa rozhodol s tym neičo robit s kamaratom automechanikom sme objednali nove lanka na ručnu brzdu pretoze večšinou to byva tak ze sa prederu a zasekavaju sa v tzv boudene kedze C5 je asi jedine auto co ma na prednej naprave ručnu brzdu ani nechcite vidiet co bolo v rulkach co vedu tie droty, boli uplne plne blata necistot a take zadrate ze ani stare lanko nevytiahnete.. tak kto ma problem nech si rovno prichysta cca 900 SK na nove lanka a 1900 sk za nove privodne rulky a kolko je s tym prace ani nechcite vediet tak zdarvim a dufam ze to nebude nikomu treba

01.07.2008 17:25 - Re: Ruční brzda 167686
djslup
Město: Humenné, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
a este dodatok kto si chce dat vymenit drzdne kotuče na svojej laske tak predne stoja na slovensku 1700 sk a zadne 1300 zadne brzdne dosticky cca 1900 sk COZ NIKTO NECHAPE PREČO a predne 2200 sk pekny den

27.12.2008 12:21 - Re: Ruční brzda 167687
Beatldžus
Město: Ostrov , Auto: Počet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím C5ky,chtěl bych znova otevřít toto téma.Zajímalo by mě na kolik zubů má ruční brzda brzdit,nebo to má jen nějaký polohy.Jestli se to dá někde štelovat a kolik KČ stojí nové lanovody.Je složitá výměna lanovodů nebo se to dá zvládnout svépomocí.

11.01.2009 13:53 - Re: Ruční brzda 386521
mikaso
Město: Rychnov nad Kněžnou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
No na kterym zubu by mela brzdit se nikde nepise. Nam ve skole rikali na jedne tretine zdvihu, ale to bych bral s rezervou. Seridit se to da, kdyz oddelas ve stredovym tunelu tu zapustenou "kasicku" uplne na konci, tak pod ni jde napnout nebo povolit. Ale bacha na to. Ja sem napnul, potom zabral a jak pise djslup nahore tak sem si je taky zadrel. Pokud budes povolovat tak to je asi jedno. Lanovody a lanka mi menili v servisu (v neznackovem a rikali, ze to byla pekna pakarna, sam bych si to urcite nedelal

14.06.2009 22:39 - Re: Ruční brzda 661425
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu

Zdravím C5ky,chtěl bych znova otevřít toto téma.Zajímalo by mě na kolik zubů má ruční brzda brzdit,nebo to má jen nějaký polohy.Jestli se to dá někde štelovat a kolik KČ stojí nové lanovody.Je složitá výměna lanovodů nebo se to dá zvládnout svépomocí.

Brzdit by měla začít na prvním zubu. Lanka stojí v AutoKelly 480,-- Kč/kus. Pokud nejsou zanesené lanovody tak je výměna obou lan hotovo za cca 45 minut. Není nutno dokonce ani sundavat kola. Pokud jsou však lanovody ucpané, není je vetšinou možno vyčistít, nebo je tam obvykle poničený silikonový obal z bowdenu. Nové lanovody pouze přes servis Citroen, kus za 660.--Kč a dodací lhůta většinou minimálně 3 dny. Použil jsem jako náhradu tenkostěnnou kovovou trubku s plastovým vnotřním i vnějším obalem - metr za 51,-- Kč (délka lanovodu je cca 1,5 metru.) Ujeto 20 000 km. Bez problémů. Ve čtvrtek na TP prošlo auto bez problémů včetně hodnot pro ruční brzdu. Pokud bude zájem mohu napsat návod na výměnu lan a lanovodů.

14.06.2009 22:42 - Re: Ruční brzda 661426
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak na 99.9% sa lana z lanovodov nedaju vytiahnut, to je skusenost, co mi pripomina ze tie moje nove vymenene by som mal zaizolovat nech mi nezahrdzaveju

a lanovody von je pekna pakarna ... neprajem nikomu

15.06.2009 07:36 - Re: Ruční brzda 661431
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..a taky kdo meni jen lanka ve shnilem lanovodu tak je taky asi peknej magor....uz to ze lanka prodava jen Autole kelly o necem napovida...

15.06.2009 17:48 - Re: Ruční brzda 661448
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu

..a taky kdo meni jen lanka ve shnilem lanovodu tak je taky asi peknej magor....uz to ze lanka prodava jen Autole kelly o necem napovida...

Kovový lanovod je určen k tomu aby brzdové lano uložené v bowdenu a plastovém lanovodu chránil před nečistotami a lano vedl, nebo od bowdenu u předního kola je v délce cca 1,20 metru vedeno 4 ohyby. Proto je zcela běžná výměna lana v kovovém lanovodu. Dílenská příručka fy Citroen určuje časový limit pro výměnu obou lan ruční brzdy a její seřízení 75 minut. Lanka neprodává jen AutoKelly ale i AutoKely. V Citroenu stojí jeden kus 720,--Kč.

15.06.2009 18:06 - Re: Ruční brzda 661450
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Kovový lanovod je určen k tomu aby brzdové lano uložené v bowdenu a plastovém lanovodu chránil před nečistotami a lano vedl, nebo od bowdenu u předního kola je v délce cca 1,20 metru vedeno 4 ohyby. Proto je zcela běžná výměna lana v kovovém lanovodu. Dílenská příručka fy Citroen určuje časový limit pro výměnu obou lan ruční brzdy a její seřízení 75 minut. Lanka neprodává jen AutoKelly ale i AutoKely. V Citroenu stojí jeden kus 720,--Kč.


opravdu ? to jsem nevedel..a to podle tebe je pricina toho ze lanko prestane hladce chodit ?
nechapu proc sem pises kolik je casovy predpis vymeny ? muzes mi napsat cislo takoveho predpisu ?

15.06.2009 18:29 - Re: Ruční brzda 661451
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono cela tato debata je bezpredmetna, ak sa da to lano vytiahnut z lanovodu tak mu nic neni, ono ak je to zahrdzavele tak sa to neda vytiahnut a to sme tahali tak ze sme ho odtrhli
na dlzke jedneho metra ta plastova vlozka proste tak prihrdzavie ze ju nevytiahne nik

a lana prestanu lahko chodit hlavne kvoli tomu ze ten kusok bowdenu co tam je praskne a dostane sa bordel na lano

15.06.2009 18:34 - Re: Ruční brzda 661452
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
opravdu ? to jsem nevedel..a to podle tebe je pricina toho ze lanko prestane hladce chodit ?
nechapu proc sem pises kolik je casovy predpis vymeny ? muzes mi napsat cislo takoveho predpisu ?

Každý výrobce určuje časové limity (dříve tzv. normohodiny), pro jednotlivé montážní úkoly - opravy. Tyto limity musí značkové servisy dodržovat a podle nich probíhá také účtování práce. Časový limit jsem uvedl proto aby bylo zřejmé, že oprava ruční brzdy spočívá podle výrobce ve výměně lan a nikoliv lanovodů.
Lanko prestane hladce chodit protože:
a) Koncovka bowdenu těsnící kovový lanovod dostatečně netěsní (ohyb, namáhání při zatáčení, změna výšky a pod. ). přední kolo tam pak nanese nečistoty, které se spečou teplem od výfukového potrubí. Teplota v lanovodu dosahuje až 80 C.
b) Vzhledem k teplotám a nečistotám dochází ke spečeníPVC obalu lanka a silikonového vedení lanka. To se poruší a dojde k ucpání lanovodu tak že lanko není možné vytáhnout.
Je vysvětlení dostatečné?

15.06.2009 18:38 - Re: Ruční brzda 661453
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Teplota v lanovodu dosahuje až 80 C.
b) Vzhledem k teplotám a nečistotám dochází ke spečeníPVC obalu lanka a silikonového vedení lanka. To se poruší a dojde k ucpání lanovodu tak že lanko není možné vytáhnout.
Je vysvětlení dostatečné?


s tym udajom 80 stupnov nesuhlasim, lanovody su pod tepelnym stitom a 80 stupnov keby mali tak je C5 ako V3Ska v ktorej bolo horko od motora ... co nikto z nas nepocituje zeby z tunelu salalo teplo

15.06.2009 18:40 - Re: Ruční brzda 661454
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Me uz se lanko na jedne strane pretrhlo. Samozrejme v ty vodici trubce zustal ten plastovy obal. Lze ho nejak dostat ven z ty trubky?
Predpokladam, ze pokud chci vyndat tu trubku ven tak budu muset svesit vyfuk (nebo uplne vyndat) a sundat ochranny plech nad vyfukem. Takze to bude pekna pakarna.

15.06.2009 18:41 - Re: Ruční brzda 661455
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hmm lanovod je plnej bordelu a orezlej a ty do nej chces dat nove lana ? (zvlast kdyz se ani nehejbou )...hmm u tebe bych si nechal opravit auto
nedilnou soucasti lanovodu jsu nove lana ,je pro me docela novinka menit lana na shnilem nepruchozim lanovodu/bovdenu

pohuzel stale nenachazim kde ma citroen v servisni dokumentaci vymenu jen lan..vzdy se jedna o vymenu kompletu,tk lanovod+lano

jinak lanovod je ocelovy spirala omotana kolem teflonoveho vedeni a na vnejsi strane opatrena plastovou buzirkou

na limity jsem se ptal proto ze nechapu souvyslost ale to neres hlavne ze ti vse funguje jak ma

15.06.2009 18:43 - Re: Ruční brzda 661456
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ono cela tato debata je bezpredmetna, ak sa da to lano vytiahnut z lanovodu tak mu nic neni, ono ak je to zahrdzavele tak sa to neda vytiahnut a to sme tahali tak ze sme ho odtrhli
na dlzke jedneho metra ta plastova vlozka proste tak prihrdzavie ze ju nevytiahne nik

a lana prestanu lahko chodit hlavne kvoli tomu ze ten kusok bowdenu co tam je praskne a dostane sa bordel na lano


Právě proto jsem zkusil použít tenkostěnne kovové trubky se silnou plastovou izolací venkovní a tenčí silikonovou izolací vnitřní. Měla by lanko daleko lépe tepelně izolovat a zároveň více utěsnit přechod bowden - lanovod. Navíc se daleko snadněji montovala.

15.06.2009 18:45 - Re: Ruční brzda 661457
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
videl jsi ten lanovod jako takovy ? podle me ne
neni mi totiz jasne jak by jsi protahl lanovod pres nalisovane koncovky lana..

15.06.2009 18:55 - Re: Ruční brzda 661458
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aby sme si ujasnili pojmy:
lanovod = trubka iduca spod auta ku kolesu do ktorej sa nasuva lano
lano = lano s okami, kusok bowdenu a plast

citroen predava lanovod (trubku kazdu zvlast - da sa kupit len lava alebo prava) + lana, nie je to set a skutocne manual hovori len o vymene samotnych lan (tj. lano s koncovkami, bowden a plastovy obal)

lanovody - trubky nevyraba ziadna druhovyroba (ziadnu som nenasiel)
lana vyraba kdekto, akurat ako som uz pisal, na 99.9% sa z tych trubiek nedaju vytiahnut

a ano, ak chces menit lanovod, treba dat dole stredovy diel vyfuku (FAP) a ten tepelny stit (hlinikovy plech) a aj tak je to dobra pakarna ho tam dostat - bez zdvihaku by som sa do toho ani nepustal

15.06.2009 18:57 - Re: Ruční brzda 661459
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
hmm lanovod je plnej bordelu a orezlej a ty do nej chces dat nobe lana ?...hmm u tebe bych si nechal opravit auto
nedilnou soucasti lanovodu jsu nove lana ,je pro me docela novinka menit lana na shnilem nepruchozim lanovodu/bovdenu

pohuzel stale nenachazim kde ma citroen v servisni dokumentaci vymenu jen lan..vzdy se jedna o vymenu kompletu,tk lanovod+lano

na limity jsem se ptal proto ze nechapu souvyslost ale to neres hlavne ze ti vse funguje jak ma


Omlouvám se. Pravděpodobně došlo ke zmatení pojmů. Lanovodem myslím ocelovou silnostěnnou eloxovanou trubku 14 mm průměr a délka cca 145cm, vedenou pod vozidlem v blízkosti výfukového potrubí a mající 2 téměř 90stupňové ohyby a 2 cca 30stupňové. Bowden se dodává jako součástka brzdového lana. Jinak lanovod ani po 140 000 není zrezlý.

15.06.2009 19:00 - Re: Ruční brzda 661460
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak ja v tom jasno mam ...
citroen prodava
LANKO BRZDY pod obj cislem 00004745R5 coz je jeden kus kompletniho lanovodu (bovden+lanko) NIKDY NE ZVLAST
Vedeni lanka (bovdenu viz vis) pod obj cisle 0000476920 pro levou a obj cislem 0000476921 pro pravou (cena asi 600)

15.06.2009 19:05 - Re: Ruční brzda 661461
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tak ja v tom jasno mam ...
citroen prodava LANKO BRZDY pod obj cislem 00004745R5 coz je jeden kus kompletniho lanovodu (bovden+lanko) NIKDY NE ZVLAST

Správně. Jenže to lanko je pod vozidlem vedeno trubkou, kterou kupodivu také nazývají lanovodem. A na rozdíl od lanka, které je shodné pro obě strany, tato trubka je jiná pro pravou a levou stranu - vzhledem k ohybům.

1 2 3 4 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator