Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ruční brzda
vseved
15.06.2009 18:34 - Re: Ruční brzda
Za?iato?n?k
autodiag napsal(a):
opravdu ? to jsem nevedel..a to podle tebe je pricina toho ze lanko prestane hladce chodit ?
nechapu proc sem pises kolik je casovy predpis vymeny ? muzes mi napsat cislo takoveho predpisu ?

Každý výrobce určuje časové limity (dříve tzv. normohodiny), pro jednotlivé montážní úkoly - opravy. Tyto limity musí značkové servisy dodržovat a podle nich probíhá také účtování práce. Časový limit jsem uvedl proto aby bylo zřejmé, že oprava ruční brzdy spočívá podle výrobce ve výměně lan a nikoliv lanovodů.
Lanko prestane hladce chodit protože:
a) Koncovka bowdenu těsnící kovový lanovod dostatečně netěsní (ohyb, namáhání při zatáčení, změna výšky a pod. ). přední kolo tam pak nanese nečistoty, které se spečou teplem od výfukového potrubí. Teplota v lanovodu dosahuje až 80 C.
b) Vzhledem k teplotám a nečistotám dochází ke spečeníPVC obalu lanka a silikonového vedení lanka. To se poruší a dojde k ucpání lanovodu tak že lanko není možné vytáhnout.
Je vysvětlení dostatečné?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator