Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hydraulická kapalina, LDS - obecně
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 10 > >|
28.05.2013 12:40 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2583721
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nerob z toho vedu, naraznik das dole aj bez jamy a posluzis si aj bez jamy a odvzdusnovakom sa vyhnes aj tak napr. ze auto podlozis aby nemohlo klesnut uplne do spodnej polohy a spustis ho dole, vtedy sa odtlakuje cele, rozpojis hadicu, este aj ako je to podlozene pojde lahsie tocit kolami, pretocis hore dole, poskladas

28.05.2013 14:18 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2583738
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kubys napsal(a):
No...páni kolegové teď jsem trochu zmaten Našel jsem tu dva postupy včetně fotodokumentace. Jeden pro mě asi jednodušší, bez použití montážní jámy a jen sundání kola a ten druhý na montážní jámě s rozebraným předkem no a diagnostiku samozřejmě nemám. To odvzdušnění mi taky neni moc jasný. Tak to vypadá, že skončim za ranec v servisu.


Ale vůbec - klidně sundej si podběh-buď to to postav zpátky na kola vytoč kola doprava(nebo to dej na špalek) dej do spodní polohy - dej pod vývod z nádobky alespoň 5L nádobu rozpoj pásku od hadice co jde zespodu do nádobky - vyškubni jí a vypus co jde-vypustíš o 1/2 litru méně.(možná to samé co v servisu) a zapáskuj a nalej nové LDS.V servisu dᚠza 1L LDS 450,- za to budeš mít 2L od jinud a ušetříš za 2.hodiny serviní práce.(ten 1/2 L nehraje až takovou roli ) Klidně použij kterýkoli návod.Nezapomeň otevřít víčko nádobky a nech to pořádně vytéct.

28.05.2013 15:13 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2583746
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
kubys napsal(a):
No...páni kolegové teď jsem trochu zmaten Našel jsem tu dva postupy včetně fotodokumentace. Jeden pro mě asi jednodušší, bez použití montážní jámy a jen sundání kola a ten druhý na montážní jámě s rozebraným předkem no a diagnostiku samozřejmě nemám. To odvzdušnění mi taky neni moc jasný. Tak to vypadá, že skončim za ranec v servisu.


Do autorizovanho servisu? Já myslel, že chceš kapalinu vyměnit a né ji jen dolít. Živě si je dokážu představit, otevřou víčko, uvidí, že tam není dost LDS, dolijí a vráti ti C5 s tím, že to mᚠvyměněný, budou si myslet, že stejnak poznᚠkulový.

K přednímu odvzdušňováku se dostaneš i bez jámy (snad bude stačit odvzdušit jen ten - odborníci verifikujte ).

0. Pro jistotu odpoj baterii.
1. Sundat nárazník.
2. Povolit odvzdušňovák v prostoru u motoru. (zvrchu)
3. Vyškubnout trubku pod nárazníkem (to že rozpojíš sponu psát nebudu, jen by tě to mátlo )
4. Nechat vytéct.
5. Uvést do původního stavu.
6. Nalít LDS.
7. Točením volantu z max do max a houpáním nahoru dolu odvzdušnit.

Zopakoval jsem to, co je v návodech a co ti tu Jumep, Jruze, DrMarvin radí... Pouze jsme se to pokusil nasat tak, aby ti to nepřipadalo složité.

edit: Pokud nějakému bodu nerozumíš, napiš kterému. A se tu nehandrkujem v čem je vlastně problém a čemu nerozumíš.

28.05.2013 19:17 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2583850
kubys
Město: Praha 9, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Pánové naprosto vyčerpávající odpovědi ....díky za ochotu a Vᚠčas. Dobrá vychytávka tento klubík poučné.

03.06.2013 21:30 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2586483
jbadik01
Město: Kostelec nad cernymi lesy, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj lidi.taky jsem scháněl LDS TOTAL FLUIDE na C5.všude kolem 350kč až 500kč.Našel jsem internetový portál objednal jsem si dva litry.Z dovozem do Prahy mě to stálo 477kč.www.e-oleje.cz mohu doporučit.Mají i vice dodejních míst nebo poštou.

03.06.2013 22:11 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2586489
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jbadik01 napsal(a):
Ahoj lidi.taky jsem scháněl LDS TOTAL FLUIDE na C5.všude kolem 350kč až 500kč.Našel jsem internetový portál objednal jsem si dva litry.Z dovozem do Prahy mě to stálo 477kč.www.e-oleje.cz mohu doporučit.Mají i vice dodejních míst nebo poštou.


jme vidět že si vlákno nečetl, nᚠčlen BOBO ji má ještě levnější a jinak strýček gugel: .link.

04.06.2013 16:00 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2586575
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
jme vidět že si vlákno nečetl, nᚠčlen BOBO ji má ještě levnější a jinak strýček gugel: .link.


No tu ho maju za 7,80 eura

05.06.2013 22:03 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2586884
loop1
Město: Zilina, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, vcera som si dal menit LDS a kontrolovat tlaky v guliach. LDS vymenena, tlaky premerane a su cca o 10 BAR mensie, ako by mali byt. LDS som kupil tu: .link. - maju pobocku v Turzovke (za Cadcou) a pre rychlost som si ho tam bol vyzdvihnut. Cena bola skvelych 8,9 € - Total Fluide LDS. Odporucam vsetkym.

06.06.2013 08:17 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2586925
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zdenoc5 napsal(a):
No tu ho maju za 7,80 eura


No tu u mě ho mají za 189,- kč

17.07.2013 15:10 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2599586
endy
Město: Kruh, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 8
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
mám dotaz ohledně kapalin LDS a LHM+.Zajímá mě jaký je rozdíl.LDS je syntetika do C5 a LHM+ je minerál.Nevím proč by do C5 nemohla jít LHM+.Měl jsem Xa II 2001 a tam už byly některé koule z C5.Vysokotlaké hadice bych řekl,že jsou ze stejného materiálu.U LHM+ je dobrá cena a hlavně dostupnost na kdejaké pumpě.Může někdo fundovaně říct proč nemůže (může) do C5ky LHM+?
Dík za odpověď

17.07.2013 15:24 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2599587
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
endy napsal(a):
Zdravím,
mám dotaz ohledně kapalin LDS a LHM+.Zajímá mě jaký je rozdíl.LDS je syntetika do C5 a LHM+ je minerál.Nevím proč by do C5 nemohla jít LHM+.Měl jsem Xa II 2001 a tam už byly některé koule z C5.Vysokotlaké hadice bych řekl,že jsou ze stejného materiálu.U LHM+ je dobrá cena a hlavně dostupnost na kdejaké pumpě.Může někdo fundovaně říct proč nemůže (může) do C5ky LHM+?
Dík za odpověď


Však jsi to napsal. Mají jiné složení, jsou to odlišné kapaliny. Když pomineš to, že LDS má jiné chemické vlastnosti, že by čistě teoreticky mohla být o něco agrasivnější vůči materiálům, tak mᚠještě fyzikální stránku věci a v té se velmi pravděpodobně budou lišit. (nevím, jestli to je dostatečně fundovaně )

Ale mám dojem, že už se to tu probíralo a jestli chceš, tak si do své pětky klidně nalej LHM, za to ti nikdo hlavu utrhnout nemůže, pokud je to auto tvoje.

edit: Jak často měníš LDS, že řešíš cenu a dostupnost na benzínce? dát jednou za 5 let o 400kč mi nepříjde jako částka ze které by člověk vykrvácel...

18.07.2013 07:36 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2599685
endy
Město: Kruh, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 8
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Cena mě až tak netrápí,páč toho tam moc není,spíš mě to zajímá z badatelského hlediska.

18.07.2013 08:25 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2599706
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Jestliže je jiné složení, bude z fyzikálního hlediska i jiná viskozita při různých teplotách, bude i jiná tepelná roztažnost, a oboje na pérování bude mít vliv. Otázka je jaký vliv by to mělo jiné složení na životnost membrány v kouli zda jí to třeba nezkrátí životnost. No a nebo to je proste kartelová dohoda za účelem zvýšení prodeje dražší LHM

18.07.2013 10:16 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2599721
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V dávné minulosti se řešilo, která kapalina LHM, od kterého výrobce je lepší - lépe funguje. V systémech s jednovývodem a rozdělovací kostkou na servo byl opravdu v zimě drobný rozdíl, která kapalina tam byla. Bylo to ale většinou na autech, co už měly hodně nalítáno a systém byl opotřebovaný. V té době jsem z dostupných technických listů dával parametry do tabulky. Neuváděli to však všichni výrobci při stejných podmínkách a jednotkách ... Tak že v tabulce jsou jen hodnoty "srovnatelné" . Později k tomu přibyla tabulka s LDS ... a ty hodnoty jsou v podstatě velmi podobné, žádný dramatický rozdíl.
Můj názor je ten, že zavedení LDS do výzbroje bylo pouze z důvodu servisního intervalu. Komu by se chtělo v roce 2000 jezdit pořád na výměnu kapaliny, C5 se tak stala daleko méně náročná ve smyslu údžby. Syntetická kapalina LDS celkově daleko méně degraduje, to bude ten hlavní rozdíl.
tady je ta tabulka: .link.
a tady je něco o LHM-LDS a vzájemně použitých komponentech ... už se to tu probíralo ...
.link.

Přílohy:
LHM-LDS-parametry.jpg ( 528809b ) -

24.07.2013 10:13 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601494
Karlos88
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Mám C5 2001 asi měsíc a celkově autům prd rozumim. Něco mi kape z auta, už asi třetí den. Bude to asi kapalina od hydrauliky. Myslel jsem, že to bude něco se servem, protože mi přjde, že s volantem šlo hůř kroutit. Má to něco společýho ? Nevim přesně odkaď to teče. Vadí to nějak hodně ? Může se s tim jezdit ? Dík

24.07.2013 10:17 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601495
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predpokladam ze ti tece trubkohadica od privodu hydrauliky do stredovej gule - je to pri pravom prednom kolese - je tu na tuto temu uz toho tiez dost (oprava alebo vymena za novu)

co sa tyka volantu, najskor mas malo LDS, rovnako si pozri ako sa plni a dolej si

24.07.2013 10:48 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601513
Karlos88
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, v těch místech je to tam všude od oleje. Akorát teda nevim, která trubka to přesně je . Může se s tim jezdit ?

24.07.2013 10:49 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601514
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Karlos88 napsal(a):
Ahoj. Mám C5 2001 asi měsíc a celkově autům prd rozumim. Něco mi kape z auta, už asi třetí den. Bude to asi kapalina od hydrauliky. Myslel jsem, že to bude něco se servem, protože mi přjde, že s volantem šlo hůř kroutit. Má to něco společýho ? Nevim přesně odkaď to teče. Vadí to nějak hodně ? Může se s tim jezdit ? Dík


Doplň si profil o výbavu!!(tlačítko sport atd..) Napiš přibližně kde teče!! Múže to být třeba jen přepad od př.pístnice,zadní pístnice a nebo jak píše Jumep.Když chceš poradit musíš dát info

24.07.2013 12:32 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601532
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Doplň si profil o výbavu!!(tlačítko sport atd..) Napiš přibližně kde teče!! Múže to být třeba jen přepad od př.pístnice,zadní pístnice a nebo jak píše Jumep.Když chceš poradit musíš dát info

ma 1 2.0i = H3+ ...

jazdit s tym neodporucam, rozleptava to silenty - vymenit / opravit co tece a potom silenty ...

25.07.2013 15:45 - Re: Hydraulická kapalina, LDS - obecně 2601968
Karlos88
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Koukal mi na to jeden známý, nějak to odvzdušnil či co ... No a viděli jsme, že tý hydraulický kapaliny bylo dost. Pak se jen tak podíval na motorový olej a ta měrka byla uplně suchá ... Což jsem moc nechápal. Tak se dolil a nevypadá to, že by teď něco teklo. Tak to jsem blázen ...

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator