Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 > >|
27.12.2012 10:58 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533887
Spajker
Město: STRMILOV, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,mám dotaz.Včera jsem měnil destičky vpředu,a musel jsem odpojit i hadičku a rozhýbat pístek.Zdařilo se,ale netuším,jak odvzdušnit.Nejsem si jistý,kde mám hledat odvzdušnovací šroub,je to ten na 13-ku,nebo na křížák co je u lanka na ručku?Zkoušel jsem to přes povolování hadičky asi desetkrát,vždy mi našlapala manželka pedál tak šestkrát,podržela a já povolil a utáhl a to vše při nastartovaném motoru,ale bezvýsledně,pedál jde až k zemi,ale auto brzdí.Můžete mi prosím poradit?Děkuji a předem se omlouvám,že otravuji s věcmi pro většinu z Vás banálními.Dík.

27.12.2012 11:50 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533917
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tahle blbost s nástavcem na hadičku je odvzdušňovák.

Přílohy:
trmen.jpg ( 29480b ) -

27.12.2012 15:17 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533950
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak nevies co je odvzdusnovak a ako sa pouziva tak preco na to vobes sahas ... radsej zajdi za niekym kto s tym nebude mat problem, uz len pre istotu - su to brzdy

27.12.2012 15:46 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533956
Spajker
Město: STRMILOV, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Já vím jak by měl vypadat,ale nenašel jsem ho.

Přílohy:
fotky podzim 088.JPG ( 1392564b ) -
fotky podzim 087.JPG ( 1546120b ) -

27.12.2012 15:58 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533970
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cez hadicu to neodvzdusnis

ta pruzina na tom lane je nezmysel a kde by mal byt vidis aj ked na nekvalitnej mikrovej fotke

a tu ho krasne vidis, musis ho tam mat (pripadne odlomene torzo z neho)
.link.

27.12.2012 16:17 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2533979
Spajker
Město: STRMILOV, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Mᚠpravdu,už jsem ho vyzjistil,ale je totálně ulomený,proto jsem ho nenašel,tak se omlouvám.Takže mi zbývá vyndat opět celý třmen,zkusit odvrtat,udělat nový závit a koupit nový odvzdušnovák.Ještě jednou sorry a díky moc.

14.01.2013 20:51 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2539119
boza
Město: Slaný, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 89
99 Poslat soukromou zprávu
Můžu se zeptat jak odvzdušním chladící okruh?

14.01.2013 22:22 - Re: Brzdová kapalina - odvzdušnění brzd 2539151
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
boza napsal(a):
Můžu se zeptat jak odvzdušním chladící okruh?


Povolíš takové čepičky (jako na ventilcích na kolech-jsou i stejné) na termostatu,na hadici k topeni a šroubek na chladiči(ten není až tak potřeba)

02.08.2013 17:29 - Odvzdusnenie brzd 2604260
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, už dlhšiu dobu som neodvzdušnoval normálne brzdy tak sa pre istotu spýtam.
Zasekávala sa ručná, tak som demontoval strmen, rozhybal páčku, premazal-ručná behá.
Problém bol s hlavným piestom, sahovákom sa nedal zatlači, tak šiel kladivom a otáčaním 1m hasákom.

Po zatlačení pekne reagoval na páčku ručnej brzdy, hýbal sa s ňou.

Po montáži spa sa však chová divne, nedarí sa mi odvzdušni.
Pri našlapaní piest výde a potom sa vráti spä. Pri naštartovanom motore pedál našliapem ,stvrdne a pomaly stratí tlak.

Postup odvzdušnenia ktorý som použil: kvapalina DOT4 po vrch nádržky, našlapa kym pedal stvrdne a povoli odvzdušnovák . Pedál však ide velmi ažko, takže sme to robili pri naštartovanom motore.
Ked z hadičky išla kvapalina bez bubliniek tak zatiahnú... a stále rovnaký stav

Pedál pri vypnutom motore ide ažko a nedá sa našliapa natvrdo. Pedál pri zapnutom motore sa dá našliapa a potom klesne..

Žeby závada brzd posilovača? Doteraz to šlo bez problému. Btw: neaký podtlakový motorček napravo od nádržky s brzdovkou vrčí po vypnutí motora. Začínam by z toho blbý...zlatá xantia

02.08.2013 17:45 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604262
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TycoonX napsal(a):
Zdravím, už dlhšiu dobu som neodvzdušnoval normálne brzdy tak sa pre istotu spýtam.
Zasekávala sa ručná, tak som demontoval strmen, rozhybal páčku, premazal-ručná behá.
Problém bol s hlavným piestom, sahovákom sa nedal zatlači, tak šiel kladivom a otáčaním 1m hasákom.

Po zatlačení pekne reagoval na páčku ručnej brzdy, hýbal sa s ňou.

Po montáži spa sa však chová divne, nedarí sa mi odvzdušni.
Pri našlapaní piest výde a potom sa vráti spä. Pri naštartovanom motore pedál našliapem ,stvrdne a pomaly stratí tlak.

Postup odvzdušnenia ktorý som použil: kvapalina DOT4 po vrch nádržky, našlapa kym pedal stvrdne a povoli odvzdušnovák . Pedál však ide velmi ažko, takže sme to robili pri naštartovanom motore.
Ked z hadičky išla kvapalina bez bubliniek tak zatiahnú... a stále rovnaký stav

Pedál pri vypnutom motore ide ažko a nedá sa našliapa natvrdo. Pedál pri zapnutom motore sa dá našliapa a potom klesne..

Žeby závada brzd posilovača? Doteraz to šlo bez problému. Btw: neaký podtlakový motorček napravo od nádržky s brzdovkou vrčí po vypnutí motora. Začínam by z toho blbý...zlatá xantia


No jestli to nebude tím pokusem zatlačit váleček zpět-na váleček se zatlačí lehce a zašroubuje se!! pokud jsi použil hrubou sílu(a kladivo) asi budeš mít problém s brzdičem-ten mechanizmus je na hrubé zacházení dost náchylný!! Plyne z toho to že napřed si o tom něco přečíst,nebo se do toho nehrabat teď ti asi takle na dálku nikdo neporadí když nevíme co jsi tomu provedl.

02.08.2013 18:22 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604266
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
hahá že jemne sa zatlačí a zakruti sa.. s tým sa nedalo hnú, mam orig stahovak (zatláčač) na piesty, nedalo sa s nim ani krutit ani zatlači! ako vravim pomohol ažkrútenie hasákom a príklep kladivom

tak další poznatok- tiahlo ručnej nereaguje na piest, nemá niekto nákres strmena?

02.08.2013 18:39 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604273
Klima8
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 24

99 Poslat soukromou zprávu
mám pocit že u pravého předního kola je obrácený závit u toho pístu....

02.08.2013 18:56 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604275
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Klima8 napsal(a):
mám pocit že u pravého předního kola je obrácený závit u toho pístu....


Na brzdiči je šipka a jinak : povolíš spodní 8.šroubek-zvednu brzdič- točím směrem tak aby se brzdič opíral o kotouč. a k tomu že se s válečkem nedalo točit? no tak ho vypumpuji a očistím a složím zpět
to že ho tam narveš násilím???

02.08.2013 19:21 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604277
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
je to hladký piest ,odvzdušnovák aj hadica boli vonku, netušil som že je možné ho poškodi, no nič..asi zbehnem pozhánat neaký strmen, predtým však ešte skúsim rozobra tento, nenašial som k tomu nič, žiadny rez, popis, nákres..

02.08.2013 19:51 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604278
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
edit:: nové strmene TRW stoja 105€ ..mam 30% zlavu..takze pojdu krasne nove dosky,strmene,kotuce a mam pokoj na 8r... btw: je lepsie odvzdusnovat s lexiou alebo stačí pri vypnutom motore bez diag?

02.08.2013 20:49 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604285
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TycoonX napsal(a):
hahá že jemne sa zatlačí a zakruti sa.. s tým sa nedalo hnú, mam orig stahovak (zatláčač) na piesty, nedalo sa s nim ani krutit ani zatlači! ako vravim pomohol ažkrútenie hasákom a príklep kladivom


No to bude tím, že origo přípravek - zatláčač , má pouze pravej závit , tak že levotočivej závit uvnitř válečku v pravém brzdiči ti s tím asi nepůjde zatočit a zatlačit

02.08.2013 20:50 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604286
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TycoonX napsal(a):
edit:: nové strmene TRW stoja 105€ ..mam 30% zlavu..takze pojdu krasne nove dosky,strmene,kotuce a mam pokoj na 8r... btw: je lepsie odvzdusnovat s lexiou alebo stačí pri vypnutom motore bez diag?


Já to dělám při vypnutém a bez diag.(pokud se ti dostal vzduch do ABS tak přes diag)

02.08.2013 21:07 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604292
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TycoonX napsal(a):
je to hladký piest ,odvzdušnovák aj hadica boli vonku, netušil som že je možné ho poškodi, no nič..asi zbehnem pozhánat neaký strmen, predtým však ešte skúsim rozobra tento, nenašial som k tomu nič, žiadny rez, popis, nákres..


Ten píst je opravdu z venku hladký-ten závit je vevnitř...
Pokud sis nezavřel hadici,když jsi sundal třmen,tak ti vytekla brzdovka všechna a mᚠzavzdušněnej hydroblok ABS a na odvzdušnění je v diag postup... Na Citroenu jsem ho nezkoušel odvzdušnit bez diag,ale myslím,že to se bez ní taky nedá.

02.08.2013 22:10 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604296
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jednoduche, znicil si ten mechanizmus vnutri ...

ak to nejde zatocit, tak sa to dava von, ocisti, nameze, vymeni gumicka zlozi, potom ide zatocit rukou ...
a co sa tyka odvzdusnenia, uplne klasickym naslapavanim

02.08.2013 22:58 - Re: Odvzdusnenie brzd 2604314
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
hadicu som zablendoval proti sajrajtu ako vzdy,z nej netieklo nič, odvzdušni sa mi podarilo ale ten piest sa proste stále vracal ..nuž myslel som že sú to brzdy podobné starším hydro modelom.. na ostatných c5 to zatial vždy šlo pootočením, ale s týmto sa nedalo hnú ..tak som myslel az som poriešil no..stalo sa

na FR stránkach písali že abs pri vypnutom motore je v pasiv mode a ventily má otvorené,, na anglickych forach zasa ze treba diag..tak skusim jedno a potom druhé

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator