Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Rychloměr
|< < 1 2
11.06.2009 20:48 - Re: Rychloměr 661390
Lobos
Město: Frýdek - Místek, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
No na těch fotkách to vypada strašidelně ale jak se do toho dᚠuž neni cesta zpátky a opravdu to jde chce to trochu trpělivosti.Já naštěstí nemusel rozebírat motorek ,ručička měla malinkou vúli použil jsem radu z chatu a použil vteř.lepidlo ale musíš se trefit s ručičkou přesně do té správne polohy.Prošel jsem několik vozu a koukal na polohu ručky a zdá se že jsem se trefil.Ukazuje asi o 3km víc a to je v pohodě.

24.07.2009 11:42 - Re: Rychloměr 874049
Galil
Město: Hluboká nad Vltavou, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, jsem tu naprostý začátečník, C5 mám asi tři dny. Jsem taxikář a s citroeny mám slušné zkušenosti - dvě xantie jsem honil do cca půl miliónu km a té druhé budiž ke cti, že dodnes jezdí, dal jsem ji matce. Po třech letech "odskoku" k Oplům (Omega, taky se výborně osvědčila) jsem se vrátil k Citroenům a pořídil C5. Tady se dostávám k podstatě dotazu, trochu to s rychloměry souvisí.

Když jsem mluvil s naším mechanikem, který se stará o taxametry, trochu se zděsil s tím, že tam není nikde možnost napojení impulsů (taxametr pracuje tak, že bere ty samé impulsy, co jdou do rychloměru). Poradí mi, prosím, někdo sběhlý, jestli se někde přece jen nedá na impulsy připojit? Jak jsem tak pročítal, některý z uživatelů, tuším Autodiag, se o nějakého taxíka už stará, snad by věděl.... Děkuju.

24.07.2009 12:18 - Re: Rychloměr 874050
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
signal je elektronicky a bere se z ABS
reseni je prevodnik CAN/VAN na analogovy signal o rychlosti

24.07.2009 17:33 - Re: Rychloměr 874055
Galil
Město: Hluboká nad Vltavou, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Děkuju za odpověď. Ještě jedna otázka, nejspíš taky pro Autodiag. U některých typů jsou prý impulsy v šedém drátu č. 6 v propojovací svorkovnici u jednotky BSI pod deklem motoru, pak by nemusela být nutná další zařízení a lze připojit rovnou k taxametru. Může to být pravda? A nemůže se hrabáním do drátů nějak narušit elektronika motoru? Děkuju

07.01.2010 13:47 - Re: Rychloměr 1430460
Zdenál
Město: Milovice, Boží Dar, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Lobos napsal(a):
No na těch fotkách to vypada strašidelně ale jak se do toho dᚠuž neni cesta zpátky a opravdu to jde chce to trochu trpělivosti.Já naštěstí nemusel rozebírat motorek ,ručička měla malinkou vúli použil jsem radu z chatu a použil vteř.lepidlo ale musíš se trefit s ručičkou přesně do té správne polohy.Prošel jsem několik vozu a koukal na polohu ručky a zdá se že jsem se trefil.Ukazuje asi o 3km víc a to je v pohodě.


Stejný problém - mě ručička v klidu sjela kolmo dolů a při jízdě ukazovala čím dál míň. Po rozebrání jsem po sejmutí ručičky kapnul trochu lepidla na osku a nasadil zpět. Totéž jsem udělal rovnou u otáčkoměru. Ručky jsou s plexi a po určité době (u mě 7 let) okolo osky popraskají a např, při mrazu (můj případ) se pak uvolní.. Je to ta příznivější varianta. Demontហa montហnení (díky super fotodokumentaci!!!) žádný problém.

07.01.2010 14:05 - Re: Rychloměr 1430465
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Galil napsal(a):
Děkuju za odpověď. Ještě jedna otázka, nejspíš taky pro Autodiag. U některých typů jsou prý impulsy v šedém drátu č. 6 v propojovací svorkovnici u jednotky BSI pod deklem motoru, pak by nemusela být nutná další zařízení a lze připojit rovnou k taxametru. Může to být pravda? A nemůže se hrabáním do drátů nějak narušit elektronika motoru? Děkuju


predne v motorove casti je BSM..pokud tam signal je nevim o tom..jak jsem psal informaci o rychlosti siri jednotka ABS dale do vozidla

09.12.2013 15:53 - Re: Rychloměr 2644966
stejskli
Město: Hejnice/Liberec/Praha-Vinoř, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 70
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Sám jsem se do dnešního rána divil, že jsem na autě za poslední rok nemusel dělat vůbec nic kromě oleje, filtru a výměny těsnění do hadice k turbu - a najednou zjišuju, že rychloměr ukazuje 90, já ale jedu průtahem Liberce výrazně rychleji než ostatní (je to mimo obec), spotřeba i hluk jsou nějak vysoké a pak při zapnutí tempomatu tento ukazuje 115 km/h.
a) je možné, aby tempomat ukazoval rychlost úplně nezávisle na tachometru?
b) který z obou ukazatelů bude mít přirozeně spíš pravdu a proč?
b) jedná se nutně a logicky o tutéž závadu, kterou popisujete v diskusi výše a k níž Jumep přiložil návod od Xixaa? Dalším příznakem je, že v klidu ručka opravdu visí nalevo dolů níže než obvykle. A dalším příznakem je, že auto stálo po dlouhé době poprvé 3 dny na mrazu...

Nerad bych se totiž pouštěl do vyndávání přístrojové skupiny zbytečně, když je tu jisté riziko že něco poškodím...

Hlavně jsem z popisů výše nepochopil, jak a proč se má ručička k něčemu přilepovat vteřinovým lepidlem - vždy přece pořád ukazuje, i když špatně, není z vypadlá z nějakého pevného lože. Něco se protáčí na osičce? Když už je to uvolněné, jak můžu exaktně trefit správnou polohu - to je přece vyloučené, ne?

Rozptylte prosím někdo moje pochybnosti... diky!

09.12.2013 16:09 - Re: Rychloměr 2644967
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v inom vlakne sa presne pise ze je to prasknuta osicka rucicky
rucicka v pripade faceliftu ma ukazovat na ciarocku co je pod 10

konkretne tu: .link.

09.12.2013 17:00 - Re: Rychloměr 2644970
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud je vyndání přístrojovky u II stejné jako u I, tak je to brnkačka. Občas si tady dělám z konstruktérů srandu, ale tak perfektní vyndání přístrojovky jsem dosud neviděl. U vectry to bylo na rozebrání půl palubky včetně průduchů, tady stačí dvě plastové kartičky.

01.10.2019 11:19 - Re: Rychloměr C5 III 3241000
TOM007
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDiPočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni
Můžete mi prosím poradit jak je uchycený tachometr na C5 III. Našel jsem 4 šrouby, ale tacho pořád drží, vypadá to že ještě drží někde v oblasti tlačítek pro nulování a regulaci podsvícení.Měl jsem dole i kryt spínací skříňky/volantu, ale ani tam jsem žádné další šrouby neviděl.
Důvod vyndání je nepříjemný rezonující zvuk při rychlosti od 80 do 100vky od někud z pod přístrojovky. Případnou zkušenost původu zvuku uvítám.
Ps: Našel jsem návod pouze na I a II. Nerad bych to celé dolámal.

01.10.2019 17:17 - Re: Rychloměr 3241014
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
musis 2 srouby nahore a dva pod krytkama
musis sundat spodni cast krytu volantu a tu horni bycvaknout z pruzdeho dilu
povolit dve matky ktere drzi slopek volantu ...
celej plast s budikem je nacvaklej jeste,musis zabrat...
jak ho vycvaknes musis za nej dat ruku a odjistit a vathnou konektor na budiku
volant co nejvice k dobe a mirne na nej zatlacit smerem dolu aby jsi mohl bokem vytahnout celou pristrojovku

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator