Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Xenony - výbojka nebo startér?
|< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|
14.04.2015 11:44 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2809908
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
D2S a D1S jsou jiné, nedají se vzájemně nahradit. Použij Google . Pokud by někdo chtěl v D1S vyměnit jen výbojku, tak to je dobrej bastl. Navíc, životnost elektroniky u D1S je počítaná jen na životnost samotné výbojky - jsou tam levnější komponenty než u zapalovače pro D2S.

14.04.2015 14:39 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2809959
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
D1S je ziarovka s elektronikou - kompletne sucast ziarovky
D2S je len ziarovka, elektronika je vo svetle

preto je D1S drahsia, obe su NEZAMENITELNE, vzdy musis kupit D1S, pri tom kolko vydrzia to neni az taka polozka

02.06.2015 13:19 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827438
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mi během tří měsíců odešla asi další řídící jednotka xenonu C5 II. na druhém světle. Mám takovou smůlu???
Každopádně nevidno zatečení. Tu předchozí nefunkční jsem si doma schoval - nevítě někdo o někom, kdo by to dokázal případně opravit? Co na nich vlastně odchází? Vím, že můžu koupit z vrakáče jinou, tak jako před tím, ale co když mi zas za pár měsíců odejde? Toto mě už přestává bavit....

02.06.2015 18:41 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827556
tomasg
Město: Podvysoka, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 77
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
Tak mi během tří měsíců odešla asi další řídící jednotka xenonu C5 II. na druhém světle. Mám takovou smůlu???
Každopádně nevidno zatečení. Tu předchozí nefunkční jsem si doma schoval - nevítě někdo o někom, kdo by to dokázal případně opravit? Co na nich vlastně odchází? Vím, že můžu koupit z vrakáče jinou, tak jako před tím, ale co když mi zas za pár měsíců odejde? Toto mě už přestává bavit....


Tento manik opravuje,ma i na vymenu : .link.

02.06.2015 21:28 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827600
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Přestává tě to bavit? Jednotky jsou v páru a je logické že obě odejdou téměř stejně...

02.06.2015 22:27 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827620
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Logické by to bylo v tom případě, kdyby opravdu byla zakomponovaná ona součástka X která by měla mít za následek omezení životnosti toho komponentu na určitou dobu. Jinou logiku bych tom opravdu neviděl. doposud jsem těmto teoriím moc nevěřil, ale už si říkám, že možné je všechno. ovšem v tom případě by nemělo smysl kupovat nic použitého z vrakoviště, jelokož je téměř jisté že to odejde do několika měsíců.
Tak doufám že to tak není, protože jestli je to moje auto staré zhruba 8 let, tak na startér xenonu výrazně mladší na vrakáči asi těžko narazím....

02.06.2015 23:02 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827635
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Součástka X ne - ale pokud byly obě jednotky originální, tak byly nejspíš vyrobeny ve stejné šarži, takže mají stejné komponenty. Stejná kvalita = stejná výdrž. Obě světla navíc svítí stejnou dobu, takže i časově to sedí. Tak to prostě je.

02.06.2015 23:17 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827652
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Jestli to tak je, pak je to prostě šmejd. Nevidím jediný důvod proč by takový elektronický tišták měl po osmi letech odejít do důchodu. Samozřejmě pokud je kvalitně udělaný - ale není na něm nápis made in China ani Taiwan...
ani nevím o tom, že by tyhle krabičky hromadně odcházely na xenonech v autech, a to jich musí jezdit miliony.

02.06.2015 23:22 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827656
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pretoze sa pouziva bezolovnaty cin a podobne

a co sa tyka odchodu krabiciek, castokrat mozu za to fejkove vybojky (ako philips sa tvariaca cinska kopia)

02.06.2015 23:26 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827667
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Jaj - AAha... že by? Asi před půl rokem jsem nechal měnit výbojky. Opravdu by to mohlo zničit tu elektroniku?

02.06.2015 23:32 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827680
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
.link.

a je toho popisaneho kade tade dost

03.06.2015 06:51 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827705
maty
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel bezolovnatý cín se používá už všude a je to většina příčin poruch na tišákách. Proto ani počítače od roku 2012 většinou nevydrží více jak 8 let.... A žijí ekologové

03.06.2015 07:47 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827706
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
maty napsal(a):
Bohužel bezolovnatý cín se používá už všude a je to většina příčin poruch na tišákách. Proto ani počítače od roku 2012 většinou nevydrží více jak 8 let.... A žijí ekologové


No to není to nejhorší ohledně letovaných spojů - v novejch jednotkách(a asi i jinde) jsou procesory bez nožiček a letují se na ,,kuličky" spešl mašinkou za min 50000,- a jiné vychatávky

03.06.2015 09:16 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827710
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
.link.

a je toho popisaneho kade tade dost


Toto video už jsem vlastně kdysi viděl. Vypadá to hrůzostrašně. V servisu mi ovšem tvrdili, že mi dali určitě originály (což ale neznamená nic...) Každopádně nic takhle shořeného v té elektronice určitě nebylo.

03.06.2015 09:59 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827712
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
A ten měnič (nebo řj) je stejný pro jedničkovou řadu a i pro facelift? Mám tam napsáno Valeo LAD5GL

03.06.2015 14:22 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2827750
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem našel v jednom e-shopu novou elektroniku za 2000,-
.link.
Tam je uvedeno sice pro rok 2001-2004, ale vizuálně i podle fotografií je to ta samá, co potřebuju. Volal jsem tam a pán mi potvrdil, že si to lidi kupují i na facelifty.

jen mi důrazně připoměl, že abych si k tomu koupil i obě značkové výbojky, že mi na ně dá radši slevu skoro za nákupku.... Prý to co se mi stalo podle jeho zkušeností svědčí o tom, že za to mohou ty výbojky, které tam mám. i když je na nich nápis phillips - prý pravděpodobné že budou fake, když se to projevilo u obou do půl roku.... říkal, že to prý odejde z jejich zkušeností maximálně do 3/4 roku s těma čínskýma.

04.06.2015 09:03 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2828016
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
Jaj - AAha... že by? Asi před půl rokem jsem nechal měnit výbojky. Opravdu by to mohlo zničit tu elektroniku?

Jumep ti píše:
D1S je ziarovka s elektronikou - kompletne sucast ziarovky
D2S je len ziarovka, elektronika je vo svetle

Asi se ztrácím . C5II má D1S= kompletní žárovku s elektronikou. Já elektroniku měnil u C5I. Je pod světlem.

04.06.2015 14:49 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2828102
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Nevím přesně jaký je rozdíl mezi výbojkami D1s, D2s a D2r ale řídící jednotka je pod světlem u c5 I i u c5 II. Je to řídící jednotka s trafem. Mám ji tam a měl jsem ji rozebranou, takže vím o čem mluvím.

Každopádně dobrá zpráva pro mě je, že ta druhá jednotka mi neodešla a je v pořádku - problém byl v konektoru. Výbojky ve světlech mám skutečně originály, tak snad to vydrží.

21.12.2015 09:41 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899469
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chci se předvánočně podělit o zkušenost s výměnou D1S na mé C5 II (facelift) 12/2004.
Ve středu jsem zjistil, že pravé oko svítí při startu a při jízdě ani nemrkne. Ve Čt jsem vyndal baterii a dekl nad HBI a po asi půldruhahodinové námaze a stejně dlouhém sakrování na Žabožrouty se mi povedlo výbojky prohodit. Raději nebud psát o tom, co to bylo za nervy a piplačku usaditt zpět na své místo zajišovací perko, které jsem si při "šikovné" manipulaci vyhákl z úchytů. Po tomto mikrochyrurgickém výkonu jsem zjistil, že ta pravá, co jsem dal do leva, svítí - nesvítí stejně blbě jako před záměnou a ta původně levá, co jsem dal do prava, už nesvítí vůbec. Z uvedeného jsem vydedukoval, že tak jako tak musím objednat obě výbojky a pak se uvidí, zda není v pytli i ta pravá elektronika.

Internet je mocný násatroj, který s oblibou využívám, ale nyní jsem si naběhl. Prozkoumal jsem cenové relace zboží, ceny dopravy a dodací lhůty a vypadlo mi z toho, že teď před vánoci jsem natolik finančně vyčerpán, že Philipsku kus za 2.700 si prostě dovolit nemůžu. Nakonec ani Osramku za 1.170. I když mne hóódně lákala, tak po pohledu do kasy jsem nerad odolal. No a co zůstalo? Nounejmy za 360, nějaké číny za 490 a 650 a pak jsem narazil na firmu EUROLANP, která inzerovala prodej značek Philips, Osram, Narva a další renomované firmy + firmu Autolamp. Tak si říkám, že někdo koupil výrobní linku od Tesly a spustil výrobu. Po přečtení recenze, že výbojka je k patici připevněna kovovými úchyty na rozdíl od levných náhražek zvítězil můj český patriotizmus a já ještě ve Čt objednal u nich. K mému velkému a příjemnému překvapení doručila PPL balíček již v So navečer. Nedočkavě jsem jej otevřel a žárovky na mne tajemně jukly až se mi srdce zatetelilo. Opatrně otevírám pevnou, černou, lesklou krbičku s potiskem AUTOLAMP výbojka D1S. Je tak dobře udělána, že dostat se do ní bez potrhání mi zabírá dobré 2 minuty. Vyjímám vložený karton s vlastní výbojkou, kterou v ruce otáčím a se zalíbením prohlížím. Ale ouha!! Otočil jsem ji dnem proti očím a nestačím zírat. Žádný potisk AUTOLAMP, ale velmi nevýrazné gravírování s nápisem MIKROUNA - tedy Čína. No to tedy .... - nevěřícně zírám. Po překonání prvního šoku jsem zase u kompu a proháním internet. Až nyní jsem zjistil, že Autolamp je firma s 10ti zaměstnanci, která provozuje sklad o ploše cca 200 m2 bez výrobního zázemí. Tedy prodejci a přebalovači, kteří si za přebalení účtují cca 150 Kč. To byl 2. šok. Našel jsem si i info k výrobci a jeho prodejním cenám na trhu a to byl šok č. 3.

Zbytek So večera jsem se z toho šoku zotavoval a v Ne v 10 (po ranní kávě) je s těžkým mindrákem šel vyměnit. Díky čtvrtečnímu přípravnému nácviku už to byla akce se vším všudy na 20 minut. Tak tohle se povedlo. Výbojky svítí a doufám, že to takhle vydrží ještě mnoho vánočních svátků.

O konkrétní ceně a marži prodejce se nemá cenu bavit. Nyní jsem jen v obavě, jak budu (v případě nutnosti) zboží reklamovat? Krabička a účet je na výbojku D1S Autolamp, což v reálu je jen vnější pozlátko. Není tohle náhodou podvodné jednání prodejce? Je to tipické matení spotřebitele, ale co s tím?? Když budou v pohodě déle než 2 roky, tak není o čem hovořit. ALE!! Co když mi za 3 měsíce 1 klekne?? Budu muset opět měnit dvě, ale reklamaci mi nemusí uznat ani na jednu. Tomu se říká kvadratura kruhu a zapeklitá otázka.

Má-li v tento čas předvánoční k tomuto problému kdokoli co doplnit (mimo jízlivého "dobře Ti tak vole"), tak sem s tím.

Jinak přeji všem klubákům prožít klid a pohodu Vánoc a v příštím roce tisíce bezporuchových km, žádné podobně poouchlé zkušenosti a hlavně: Zdraví a tak, .... jak si sami přejete.

21.12.2015 10:01 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899498
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nic si z toho nedělej. Nejsi první. Prvenství mᚠjen v tom, že jsi to popsal. Je tady spousta lidí, kteří se s podobným "podvodem" nepochlubili a ještě větší spousta lidí, kteří o tom nemají ani tušení, že koupili přebalenou věc. A co? Auta se dnes skládají jako lego z dílů vyrobených po celým světě. Než to auto dostane zákazník, jeho součástky už mají několikrát objetou zeměkouli.
Tak mě napadá, jestli tohle nepatří spíš do vlákna o stáčení kilometrů.

Když jsem pracoval v TRW na výrobě brzd, (Mercedes, BMW, Audi, i ostatní neluxusní značky) tak na spoustě odliků třmenů byly dva znaky - TRW i BMW, ale stejně tak jsme dělali i odlitky jen s jedním znakem - BMW. Jinak byly shodný. A tak to bylo u všech značek. Odlitky přišly třeba z Ománu, u nás se obráběly, do Francie se vezly nalakovat, pak se vrátily k nám a tady jsme je smontovali a pak se vezly k výrobci aut. A to taky do různých zemí v rámci jedný značky. Dohledat dnes původ výrobku je nemožný.
Na C5 ti může jruze potvrdit, jak je to se startérama Starline z AutoKelly. Myslím že je to Valeo. Takže v podstatě taky jen přebal a to dokonce opačně - od značkovýho výrobce do krabic shitózní značky.

|< < 1 2 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator