Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Xenony - výbojka nebo startér?
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|
21.12.2015 10:08 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899500
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Chci se předvánočně podělit o zkušenost s výměnou D1S na mé C5 II (facelift) 12/2004.
Ve středu jsem zjistil, že pravé oko svítí při startu a při jízdě ani nemrkne. Ve Čt jsem vyndal baterii a dekl nad HBI a po asi půldruhahodinové námaze a stejně dlouhém sakrování na Žabožrouty se mi povedlo výbojky prohodit. Raději nebud psát o tom, co to bylo za nervy a piplačku usaditt zpět na své místo zajišovací perko, které jsem si při "šikovné" manipulaci vyhákl z úchytů. Po tomto mikrochyrurgickém výkonu jsem zjistil, že ta pravá, co jsem dal do leva, svítí - nesvítí stejně blbě jako před záměnou a ta původně levá, co jsem dal do prava, už nesvítí vůbec. Z uvedeného jsem vydedukoval, že tak jako tak musím objednat obě výbojky a pak se uvidí, zda není v pytli i ta pravá elektronika.

Internet je mocný násatroj, který s oblibou využívám, ale nyní jsem si naběhl. Prozkoumal jsem cenové relace zboží, ceny dopravy a dodací lhůty a vypadlo mi z toho, že teď před vánoci jsem natolik finančně vyčerpán, že Philipsku kus za 2.700 si prostě dovolit nemůžu. Nakonec ani Osramku za 1.170. I když mne hóódně lákala, tak po pohledu do kasy jsem nerad odolal. No a co zůstalo? Nounejmy za 360, nějaké číny za 490 a 650 a pak jsem narazil na firmu EUROLANP, která inzerovala prodej značek Philips, Osram, Narva a další renomované firmy + firmu Autolamp. Tak si říkám, že někdo koupil výrobní linku od Tesly a spustil výrobu. Po přečtení recenze, že výbojka je k patici připevněna kovovými úchyty na rozdíl od levných náhražek zvítězil můj český patriotizmus a já ještě ve Čt objednal u nich. K mému velkému a příjemnému překvapení doručila PPL balíček již v So navečer. Nedočkavě jsem jej otevřel a žárovky na mne tajemně jukly až se mi srdce zatetelilo. Opatrně otevírám pevnou, černou, lesklou krbičku s potiskem AUTOLAMP výbojka D1S. Je tak dobře udělána, že dostat se do ní bez potrhání mi zabírá dobré 2 minuty. Vyjímám vložený karton s vlastní výbojkou, kterou v ruce otáčím a se zalíbením prohlížím. Ale ouha!! Otočil jsem ji dnem proti očím a nestačím zírat. Žádný potisk AUTOLAMP, ale velmi nevýrazné gravírování s nápisem MIKROUNA - tedy Čína. No to tedy .... - nevěřícně zírám. Po překonání prvního šoku jsem zase u kompu a proháním internet. Až nyní jsem zjistil, že Autolamp je firma s 10ti zaměstnanci, která provozuje sklad o ploše cca 200 m2 bez výrobního zázemí. Tedy prodejci a přebalovači, kteří si za přebalení účtují cca 150 Kč. To byl 2. šok. Našel jsem si i info k výrobci a jeho prodejním cenám na trhu a to byl šok č. 3.

Zbytek So večera jsem se z toho šoku zotavoval a v Ne v 10 (po ranní kávě) je s těžkým mindrákem šel vyměnit. Díky čtvrtečnímu přípravnému nácviku už to byla akce se vším všudy na 20 minut. Tak tohle se povedlo. Výbojky svítí a doufám, že to takhle vydrží ještě mnoho vánočních svátků.

O konkrétní ceně a marži prodejce se nemá cenu bavit. Nyní jsem jen v obavě, jak budu (v případě nutnosti) zboží reklamovat? Krabička a účet je na výbojku D1S Autolamp, což v reálu je jen vnější pozlátko. Není tohle náhodou podvodné jednání prodejce? Je to tipické matení spotřebitele, ale co s tím?? Když budou v pohodě déle než 2 roky, tak není o čem hovořit. ALE!! Co když mi za 3 měsíce 1 klekne?? Budu muset opět měnit dvě, ale reklamaci mi nemusí uznat ani na jednu. Tomu se říká kvadratura kruhu a zapeklitá otázka.

Má-li v tento čas předvánoční k tomuto problému kdokoli co doplnit (mimo jízlivého "dobře Ti tak vole"), tak sem s tím.

Jinak přeji všem klubákům prožít klid a pohodu Vánoc a v příštím roce tisíce bezporuchových km, žádné podobně poouchlé zkušenosti a hlavně: Zdraví a tak, .... jak si sami přejete.


No jízlivej nebudu ale popřeji ti hodně štěstí aby ty co jsi namontoval nepatřili k těm co zničí vnitřek lampy a nebo zlikviduje elektroniku a vydrží alespoň rok. - hezké svátky.

21.12.2015 10:13 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899501
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To byly myslím přebalený Philipsy a to zahořelo okamžitě po rozsvícení. O jiných případech jsem neslyšel.

Tak kecám. Tady je něco o Osram - .link.
A tady ten Philips - .link.

21.12.2015 10:24 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899502
mrazek
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ČUS BUS sice to sem až tak moc nepatří ale jen pro ůvahu ,včera jsem měnil výbojky na svém a před výměnou mi probíhala kalibrace (nivelace) až při rozsvícených světlech a při rozsvícení mi dálkové H1 mi svítili společně s xenony,no a po výměně mi nivelace jde již po otočení klíčku zap. a pak již né a při zapnutí dálkových mi zhasnou xenony.
Nevím jak by to mělo být správně a už vůbec nevím jak je možná taková změna chování zřejmě svéhlavého auta.

21.12.2015 10:48 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899510
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mrazek napsal(a):
ČUS BUS sice to sem až tak moc nepatří ale jen pro ůvahu ,včera jsem měnil výbojky na svém a před výměnou mi probíhala kalibrace (nivelace) až při rozsvícených světlech a při rozsvícení mi dálkové H1 mi svítili společně s xenony,no a po výměně mi nivelace jde již po otočení klíčku zap. a pak již né a při zapnutí dálkových mi zhasnou xenony.
Nevím jak by to mělo být správně a už vůbec nevím jak je možná taková změna chování zřejmě svéhlavého auta.


Přiznám se že nevím,ale pokud se to změnilo po výměně výbojek - co jsi tam dal ? logicky nic na to asi nemělo vliv - jestli si vzpomenu kouknu jak to mám já(zajímavej poznatek)

21.12.2015 15:37 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899562
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
C5I - xenon a dálka jde dohromady. Zbytek až budu v autě .

21.12.2015 16:10 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899563
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No mě určitě s dálkovýma svítí společně Xenony

21.12.2015 17:16 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2899566
mrazek
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
takže se asi někde stala chybička

19.01.2016 07:50 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909683
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zo dna na den mi prestal svietit bixenon pred soferom. Kupoval som novy pred 9 mesiacmi, aj ked je to len philips. Dialkove ale idu, taktiez natacanie funguje. Myslite ze bude problem vo vybojke?

19.01.2016 08:10 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909685
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Zo dna na den mi prestal svietit bixenon pred soferom. Kupoval som novy pred 9 mesiacmi, aj ked je to len philips. Dialkove ale idu, taktiez natacanie funguje. Myslite ze bude problem vo vybojke?


Výbojka většinou problikne po opětovném pokusu o rozsvícení(není podmínkou) mohla by to být i elektronika zespodu ve světle Asi dost slabá informace - spíš by bylo dobré uvézt kolik asi hodin má provozu 9.měsíců ? (může mít denně 10.hod nebo 10.hod měsíčně) Asi bych koupil novou a nebo je zkus prohodit mezi sebou - víc práce,ale bez investice prozatím - pokud se problém ,,přestěhuje" nᚠjistotu.

19.01.2016 15:14 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909736
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
... Dialkove ale idu, taktiez natacanie funguje ...

To jako že při rozsvícení dálkových ten xenon svítí? Nebo svítí jen přidaný dálkový halogen?

19.01.2016 19:56 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909769
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
To jako že při rozsvícení dálkových ten xenon svítí? Nebo svítí jen přidaný dálkový halogen?


To i klidně může protože se půjdeš po přepnutí podívat a on může chvilku svítit - když vypneš a zapneš aktivuješ startér a on xenon opět nahodí ale jen většinou na chvilku.

19.01.2016 20:53 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909786
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, jenže xenon nezhasíná a nerozsvěcí při přepnutí z dálky na tlumený. Výbojka svítí pořád. Jen překlápí zrcátko. Takže je divný, že by to svítilo jen při dálce a při tlumeným světle ne.
A když se chci podívat, jestli mi svítí dálka nebo tlumený, tak spíš proti zdi, nebo vratům, než abych vylejzal z auta a koukal do paraboly. Stejně bych to na tý čočce asi nepoznal.

19.01.2016 22:40 - Re: Výměna výbojek - přední xenonová světla 2909806
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jo, jenže xenon nezhasíná a nerozsvěcí při přepnutí z dálky na tlumený. Výbojka svítí pořád. Jen překlápí zrcátko. Takže je divný, že by to svítilo jen při dálce a při tlumeným světle ne.
A když se chci podívat, jestli mi svítí dálka nebo tlumený, tak spíš proti zdi, nebo vratům, než abych vylejzal z auta a koukal do paraboly. Stejně bych to na tý čočce asi nepoznal.


Mᚠpravdu myslel jsem vedne a jen zhasnout-rozsvítit a jít se kouknout - já to řeším většinou výměnou za jinou(třeba na zkoušku nějakou starší co tu mám) v jeho případě asi lepší prohozením,ale pokud má hodně odsvíceno? asi bych řešil koupí nové.

04.02.2016 19:28 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2915548
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
prosím nevíte někdo čím může být sem tam vyblikávání xenonu dík

04.02.2016 19:47 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2915562
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
jarda 68 napsal(a):
prosím nevíte někdo čím může být sem tam vyblikávání xenonu dík

Dělala mi to výbojka před smrtí

04.02.2016 22:12 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2915769
tomasg
Město: Podvysoka, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 77
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jarda 68 napsal(a):
prosím nevíte někdo čím může být sem tam vyblikávání xenonu dík


aj mne to robila vybojka bliziaca sa stavu KO

17.04.2016 23:10 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2942877
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak schválně
Mám tu jedničkovou C5. Nové výbojky Osram,na zkoušku jednotky ze světel,která 100% fungujou,očištěné ukostření,na světlo jde stabilní napětí (osciloskop) a přesto xenony blikají. Nepravidelně,každý jinak,nezávisle na čemkoliv,při vypnutém zapalování i při nastartovaném motoru.
Občas se najednou víc rozsvítí (jeden,nebo druhej) pak zabliká a zase svítí "normálně".
Na pravém byla kdysi vypálená patice na zapalovači,ale blikalo to před výměnou a bliká to i po ní...
Malá ukázka: .link.
Napadá někoho něco?

17.04.2016 23:14 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2942878
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co je na napajani jednotky?

ok, zasa necitam, ciste napajanie a predpokladam ze blikali aj tie vymenene jednotky ....

17.04.2016 23:21 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2942879
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
co je na napajani jednotky?

ok, zasa necitam, ciste napajanie a predpokladam ze blikali aj tie vymenene jednotky ....

JJ,blikají i ty vyměněné jednotky. Nezkoušel jsem ještě vyměnit celá světla (asi problém zůstane),nebo hodit celá blikající světla do druhého auta...

17.04.2016 23:34 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2942880
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
musi byt nieco v svetle, ak je napajanie ok tam uz nema moc co ine byt

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator