Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Xenony - výbojka nebo startér?
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|
18.04.2016 00:15 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2942900
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkoušel jsi i jiné výbojky ? Potom bych ještě zkontroloval com + BSI a BSM (nekoukal jsem do schemat) - mám tu zázračnej sprej - vodiví olej ten dovede neskutečné věci - propojí snad vše. A stálé napětí (i pod zatížením)?

18.04.2016 21:08 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943187
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zkoušel jsi i jiné výbojky ? Potom bych ještě zkontroloval com + BSI a BSM (nekoukal jsem do schemat) - mám tu zázračnej sprej - vodiví olej ten dovede neskutečné věci - propojí snad vše. A stálé napětí (i pod zatížením)?

Právě,že napětí je měřeno pod zatížením...
Výbojky jsem měnil kvůli blikání-byly tam vysvícený tuším Philips,dával jsem Osram.
Pak jsem ještě koukal na hodnoty v diag-např spínač světel,jestli naskáče zap/vap,ale nic...

18.04.2016 21:43 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943229
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Právě,že napětí je měřeno pod zatížením...
Výbojky jsem měnil kvůli blikání-byly tam vysvícený tuším Philips,dával jsem Osram.
Pak jsem ještě koukal na hodnoty v diag-např spínač světel,jestli naskáče zap/vap,ale nic...


Zeptám se kolegáčka zítra jestli neporadí

18.04.2016 23:02 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943251
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak tam ide stabilne napajanie, to ide priamo z BSM, tak to musi robit nieco v samotnom svetle

kde si meral to napajanie? pred konektorom svetla ci za?

18.04.2016 23:26 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943257
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak tam ide stabilne napajanie, to ide priamo z BSM, tak to musi robit nieco v samotnom svetle

kde si meral to napajanie? pred konektorom svetla ci za?


No jestli si dobře pamatuji tak blikají obě světla ? - to je divné , to by vypadalo jako na vlhkost v lampě (ale v obou?) Setkal jsem se s tím že byly prodřené kablíky (svazek) pod P. lampou u BHI a krom blikání ještě někdy sjeli dolů a svítily do zemně (občas pomohlo škubnout volantem pravá-levá a srovnalo se - jinak vypnout zapnout zapalování a na chvíli byl pokoj) - pokud blikají obě lampy tak to teoreticky může dělat jedna z nich myslím že jsou propojené - vyzkoušej jednu odpojit jestli bude změna a potom druhou - a jinak upřímnou soustrast (nezávidím)

18.04.2016 23:42 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943260
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No jestli si dobře pamatuji tak blikají obě světla ? - to je divné , to by vypadalo jako na vlhkost v lampě (ale v obou?) Setkal jsem se s tím že byly prodřené kablíky (svazek) pod P. lampou u BHI a krom blikání ještě někdy sjeli dolů a svítily do zemně (občas pomohlo škubnout volantem pravá-levá a srovnalo se - jinak vypnout zapnout zapalování a na chvíli byl pokoj) - pokud blikají obě lampy tak to teoreticky může dělat jedna z nich myslím že jsou propojené - vyzkoušej jednu odpojit jestli bude změna a potom druhou - a jinak upřímnou soustrast (nezávidím)


Právě,že blikají obě,ale ne ve stejném rytmu. Zítra ještě zkusím odpojit jednu a pak druhou,jestli nastane změna... Jinak pojistku mají každé svojí,ale relé bude společné v BSM...
Ale zase pokud by to dělalo relé (např napálený kontakt),tak by asi ta světla blikala stejně a hlavně by se to asi projevilo na napájení...
No,jsem z toho muflon...

@Jumep: Měřil jsem to přes adaptér-takovou tou kabelovou vložkou mezi konektor na kabeláži a světlem...

19.04.2016 00:02 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943262
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak by to robilo rele, vidis to na napajani toho - by to tam poletovalo, hovoris ze si tam mal osciloskop

proste jednoduche, mas privod z baterky na ten srob BSM a odtial to ide priamo na relatko ktore to zopne a kazda strana ide na svoju poistku a kabel ku svetlu

cize ak bolo napajanie stabilne co tvrdis, tak moze byt problem len v samotnom svetle, alebo v merani
v najhorsom skus druhu BSM

inak nevydava to nejake zvuky ked si pri tom?

19.04.2016 20:38 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943543
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak by to robilo rele, vidis to na napajani toho - by to tam poletovalo, hovoris ze si tam mal osciloskop

proste jednoduche, mas privod z baterky na ten srob BSM a odtial to ide priamo na relatko ktore to zopne a kazda strana ide na svoju poistku a kabel ku svetlu

cize ak bolo napajanie stabilne co tvrdis, tak moze byt problem len v samotnom svetle, alebo v merani
v najhorsom skus druhu BSM

inak nevydava to nejake zvuky ked si pri tom?

Je mi jasný,že kdyby to dělalo relé,tak to naměřím
Zvuky to vydává-při blikání ne,ale po tom rozjasnění to cvakne,zabliká a zase bliká normálně...
Nicméně auto jsem dneska pánovi vrátil,že ho potřebuje a budu ho tu mít zase asi za 14 dní,takže budeme pokračovat

19.04.2016 21:16 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943567
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skus prekontrolovat kable vnutri svetla aspon kam sa dostanes

19.04.2016 22:19 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943659
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Je mi jasný,že kdyby to dělalo relé,tak to naměřím
Zvuky to vydává-při blikání ne,ale po tom rozjasnění to cvakne,zabliká a zase bliká normálně...
Nicméně auto jsem dneska pánovi vrátil,že ho potřebuje a budu ho tu mít zase asi za 14 dní,takže budeme pokračovat


Probíjí hlavice nebo startér.-to jsi měl napsat jako první (ale nevím - je to jen doměnka ) měl jsi to otevřené bude tam možná vlhkost C5 I na toto dost trpěli.

20.04.2016 06:41 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943755
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Lehké veselé odbočení ke kolegům:
Můj známý má Pažouta 508 a po příjezdu do garáže mu displej napsal chybu hlavních světel. Na foru se dočetl, že to je normální, že mu za deště natekla voda do snímače výšky zadní nápravy. Já to chápu - systém naklápění xenonů neměl vstupní informaci v jaké poloze je auto. Ale pro laika to byl šok, že mu blbnou světla vepředu kvůli tomu, že mu nateklo do něčeho na zadní nápravě.
Oprava na jejich foru je nechat uschnout a obalit izolepou.

20.04.2016 22:16 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943969
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Probíjí hlavice nebo startér.-to jsi měl napsat jako první (ale nevím - je to jen doměnka ) měl jsi to otevřené bude tam možná vlhkost C5 I na toto dost trpěli.

Bylo by to super,ale ani jedno,ani druhý
Ve světle zůstala jenom kabeláž... Kdybych blbec přehodil rovnou mezi sebou celý světla,možná už bych věděl,na čem jsem... Takhle pořád nevím,ale vypadá to,že nejspíš bude někde ve světlech nemocná kabeláž...
Jak jsem psal-za 14 dní to tu mám znova.

20.04.2016 22:20 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943974
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Bylo by to super,ale ani jedno,ani druhý
Ve světle zůstala jenom kabeláž... Kdybych blbec přehodil rovnou mezi sebou celý světla,možná už bych věděl,na čem jsem... Takhle pořád nevím,ale vypadá to,že nejspíš bude někde ve světlech nemocná kabeláž...
Jak jsem psal-za 14 dní to tu mám znova.


No kolega poradit nechce - ale když to přivezeš opraví.Tak asi ví ale nepoví.

20.04.2016 23:07 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2943989
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No kolega poradit nechce - ale když to přivezeš opraví.Tak asi ví ale nepoví.



08.05.2016 23:11 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2949684
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No,tak jsem si díky špeku s převodovkou vzpomněl,že jsem nedopsal řešení sem.
Takže: vyměněny (původně jen na zkoušku) obě světla. Výbojky i jednotky z blikajících světel a vše ok. Takže problém někde v kabeláži uvnitř světla/světel... Neřešil jsem to nijak dál-nebyl čas,ale až se budu nudit,tak to prozkoumám

09.05.2016 22:20 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 2949977
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
No,tak jsem si díky špeku s převodovkou vzpomněl,že jsem nedopsal řešení sem.
Takže: vyměněny (původně jen na zkoušku) obě světla. Výbojky i jednotky z blikajících světel a vše ok. Takže problém někde v kabeláži uvnitř světla/světel... Neřešil jsem to nijak dál-nebyl čas,ale až se budu nudit,tak to prozkoumám


- dej pak vědět - dost by mne to zajímalo a stále si myslím že něco v komunikaci mezi světli(nezkoumal jsem schema , ale něco mi to napovídá - tohle jsem nikdy neřešil než výměnou výbojky a tím jsem mohl hnout tou kabeláží(tam toho ale moc není myslím jen napájení ovládání sklonu a snímání polohy a potom kabel na hnavici - tedy ohledně výbojky)

31.10.2016 23:11 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3007805
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nemá někdo zkušenost s výbojkama značky ELTA?
Začal mi zhasínat pravej xenon a nechce se mi nějak dávat nějakých 1400 za Osramku třeba z Kelly. Jinde je brát nechci,protože jsem už párkrát na vlastní oči viděl (na první pohled stejný) Osramky z čajny: .link.
A nevěřím prostě tomu,že mají vše,co mají mít. Třeba UV filtr,že jo... A všechny ty čosramky byly z českých e-shopů. No a právě Elta byla jediná,kterou jsem na Ali nenašel...

01.11.2016 07:23 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3007816
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nemá někdo zkušenost s výbojkama značky ELTA?
Začal mi zhasínat pravej xenon a nechce se mi nějak dávat nějakých 1400 za Osramku třeba z Kelly. Jinde je brát nechci,protože jsem už párkrát na vlastní oči viděl (na první pohled stejný) Osramky z čajny: .link.
A nevěřím prostě tomu,že mají vše,co mají mít. Třeba UV filtr,že jo... A všechny ty čosramky byly z českých e-shopů. No a právě Elta byla jediná,kterou jsem na Ali nenašel...


Mně vozí dodavatel osramky za něco kolem 1000,- a není snima problém.Kup v kameným obchodě a rozloupni jí čínu poznáš

01.11.2016 21:40 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3007952
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Mně vozí dodavatel osramky za něco kolem 1000,- a není snima problém.Kup v kameným obchodě a rozloupni jí čínu poznáš

No,za litr jí loupat asi nebudu-to bych si rovnou koupil v Kelly
Čína se dá poznat i tak,ale musíš mít v ruce "stejnej" originál. Když porovnᚠprovedení baňky,tak je většinou vidět,že originál je takovej jako preciznější...Ale nechce se mi,v případě,že budu mít podezření na fake to posílat z5,nebo riskovat montáž...

01.11.2016 22:23 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3007972
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
inak jedna z veci - nemam overene - ale na tych cinskych by nemal ist nacitat qr kod lebo je robeny kopirkou

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator