Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Neoriginální autorádio do C5 I
|< < 1 ... 7 8 9 10
05.04.2019 20:29 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3214939
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vim ze je na obrazku RT3 ale nebylo jasne co mas v aute
ano vymenit to jde,ale musis vymenit kabelaz a LCD,radio musi byt VAN

05.04.2019 20:32 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3214940
MartinP.
Město: Bystrice nad Pernstejnem, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 206
99 Poslat soukromou zprávu
takze komplet,schnanim nejakyho androida primo do c5 ale nic jsem nenasel

28.01.2020 09:14 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3256544
karoh
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, nemá někdo ve své soukromé sbírce schéma pinů na konektorech pro autorádio Clarion PU-230B (E), RD3-00, 286-9487-20, 96 466 553 ZK ??
Mám ho namontované ve své C5 I a chci ho nahradit jiným.
Děkuji mnohokrát - pokud někdo má, prosím zaslat na j.horak737@gmail.com

28.01.2020 19:40 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3256649
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je to standartni zapojeni ISO konektoru

29.01.2020 06:33 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3256695
karoh
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za odpověď. Nejedná se mi však ani tak o zapojení pro repro a napájení, ale hlavně o ovládaní z volantu.
Pokud toto zapojení máte, moc prosím, zašlete na můj e-mail: j.horak737@gmail.com
Děkuji

29.01.2020 07:05 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3256697
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.link.

11.11.2020 14:29 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3290193
tommy.bos
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 4

99 Poslat soukromou zprávu

Když tak se ještě zkus zeptat tady: https://

27.07.2023 13:45 - C5 I 2002 android radio 3365080
WalkerCZ
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Pěkný den všem,
Navazuji na diskusi
.link.

připojil sem si nové rádio s androidem a mám pár problémů

v rámci manuálu vidím popsané konektory ISO jako

A - TEL MUTE - nezapojeno
B - Data
C - Data/
D - +VAN
E - +12 SW
F - N.C. - nezapojeno
G - Back up
H - GND

připojil jsem nové android autoradio

A - nezapojeno na přechodce není drátek
B - nezapojeno na přechodce není drátek
C - nezapojeno na přechodce není drátek
D - žlutá B+12V (je to správně?)
E - modrá ANT (je to správně?)
F - oranžová ILL (není zapojeno v auto konektoru takže to je jedno)
G - červená ACC (je to správně?)
H - černá GND (to je jasný)

jde mi o to že původní origo rádio se zapnulo a vypnulo v reakci na klíček
u nového to je ale tak, že se rádio zapne v podstatě při jakékoli změně na elektronice např (odemknutí auta dálkovým ovladačem) což pokud jde člověk k autu ok, ale při odchodu z auta to není příjemné, nevypne se ani v reakci na vytažení klíčku, ale až po rozpojení relátka po určité době kdy se vypne el v autě (je slyšet cvaknutí)

mám předpokládám přehozeno nějaké napájení, ví někdo jaké je správné zapojení? abych nemusel měřit nebo dělat cestu pokus omyl?

druhá věc je ještě připojení ovládání z volantu, dráty Key1, Key2, Back z autorádia mám nyní nezapojeny a podle internetu by měly mít co dočinění právě s analogovým ovládáním na volantu, ví někdo jak?

třetí věc je že autorádio s androidem 12 má nějaké menu s údaji o vozidle, které hlásí že není připojené dá se nějak připojit?



Díky za rady

Přílohy:
chrome_0WOtyhlqqf.jpg ( 366527b ) -
chrome_tOCwiAAGJi.jpg ( 192492b ) -
chrome_xRAjh20QNg.png ( 901610b ) -

29.07.2023 22:15 - Re: C5 I 2002 android radio 3365162
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Neoriginální rádio nemůžeš k C5 I napřímo připojit, potřebuješ pasivní nebo aktivní redukci. Vše se řešilo ve vlákně:
.link.

01.08.2023 09:00 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3365284
WalkerCZ
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
díky za spojení diskuse .. většinu už jsem vyřešil .. pro ostatní změřil jsem, že je prohozen D,G žlutá a červená, zbytek je asi správně.. další věc je že rádio se po 2minutách vytažení klíčku a poslední interakce s autem která dělá něco s elektřinou (např zamknutí) vypne, chápu tedy že pokud nepořídím adaptér je toto jediné možné chování, auto má každopádně nějakou vlastní logiku s nakládání s elektřinou tzn jestli prohození vodičů něco zásadního udělalo je otázka

a jestli tedy správně chápu pokud bych koupil .link. s propojovacím kabelem .link. nedostanu kompletní canbus ale pouze ovládání z origo volantu, je to tak? nebo bude fungovat i něco dalšího? Nejedná se tedy o canbus v pravém slova smyslu?

ještě tip s kamerou, červený drátek vedoucí v rámci dlouhého propojováku cinch až ke kameře jsem napojil na růžový vodič s označením back na rádiu, po připojení následně sepne kameru viz obrázek, mohlo by se někomu hodit

Přílohy:
chrome_Js7Z7237H2.png ( 367617b ) -

01.08.2023 11:58 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3365307
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
1. C5 I s rádiem komunikuje přes VAN, nikoli CAN bus
2. úkolem adaptéru Connects2 je dekódovat povely z VAN bus Citroenu do neoriginálního rádia přes standardní ISO konektor (na klíčkem spínané napětí 12V) a přes další nestandardizované konektory podle typu autorádia (ovládání od volantu). Pozor, na výstupu D z C5 je signál VAN sběrnice. Nejedná se u žádné "prohozené" napájení - viz připojený soubor.

Univerzální propojovací kabel by na ovládání z volantu mohl fungovat. Docela by mně to zajímalo, jestli Číňani drží nějaký standard. Mohl bys sem vložit schéma připojení, dodané s rádiem (pokud tedy ovládání od volantu má tvé rádio umožňovat)?

Přílohy:
autoradio ISO.pdf ( 171410b ) -

01.08.2023 23:35 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3365426
WalkerCZ
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
1 asi chápu, ale proto se ptám na rozdíly, pro nemechanika je to složitější se do problematiky dostat, co tedy funguje přes tento konkrétní +VAN ví někdo? přes CAN bus chápu že řada aut umí posílat více informací tam i zpět, tady tedy jen s connects2 klíček a ovládání pod volantem nebo ještě něco?
2 změřil jsem červenej G - v pdf 7 - a je tam 12V i po 2minutách (o moc dýl jsem neměřil) tzn chápu že se jedná o stálé napětí, pak sem změřil žlutej D v pdf 4 a tam je 12V jenom 2 minuty po poslední interakci s autem, tzn nejedná se o standardní zapojení kdy červenej je klíček a žlutej je stálá baterka, ostatně tak je i označeno na koncovce k rádiu červenej je tam označenej jako - acc a žlutej - B+12V, chápu že +VAN přenáší víc informací, a že "klíček" dělá až aktivní adaptér connects2, vyvstává otázka jaké je korektní zapojení bez aktivního adaptéru, logicky bych došel že je tedy "prohozeno" protože +VAN se po 2 minutách vypne nejedná se tedy o stálé +12V .. ještě je teda otázka co je modrej E resp 5 - typicky se jedná asi o napájení antény, tady je to popsáno jako +12V SW - měřil sem to ale mám pocit že tam buď 12V nebylo nebo se to chovalo stejně jako +VAN teď už nevím asi to ještě přeměřím jak se v tom budu vrtat

ovládání z volantu se mi zatím nijak nepovedlo, přemýšlím jestli se s tím budu trápit nebo pořídím nějaký univerzál, který se dá napojit bez connects2 (přece jen 1200 je víc jak 1/3 rádia ) dám tomu asi ještě pár dní, určitě by pomohlo jestli někdo nějak řešil tak přidat jak vyřešil

Přílohy:
iloveimg-compressed.zip ( 3710727b ) - android 1DIN piny

02.08.2023 18:03 - Re: Neoriginální autorádio do C5 I 3365472
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To autorádio vypadá docela chytře, má tam i vyvedenou CAN sběrnici, kterou ovšem C5I pro rádio nepoužívá. Má i vyvedené KEY-1 a KEY-2, takže adaptér Connects2 by mohl fungovat. Ovšem pokud adaptér nechceš, tak jej musíš stejně připojit přes drátovou redukci:
.link.
a přijdeš o klíčkem spínané napájení, takže musíš rádio vypínat ručně, protože bude připojené pouze na permanentních 12V.

|< < 1 ... 7 8 9 10


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator