Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Robotizovaná převodovka BMP 6
|< < 1 2
04.03.2019 19:27 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210327
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
hmmm, neviem ale dost dlho su na tych pritlacakoch nastavovacie pruziny ktore sluzia prave ako samostav

ale ok, vy viete najlepsie
.link.


Jeden je 1.6 a druhý ten s lamelou je RHR se samostavem (když tomu tak chceš říkat)
A nevím všechno nejlíp,ale robot(spojka) opravdu nemá na přítlačáku a ani na ložisku nic co by vymezovalo vůli , pouze snímač polohy.

Přílohy:
přítlačák 1.6.jpg ( 292019b ) -
přítlačák 2.0HDI se samostavem.jpg ( 273277b ) -

04.03.2019 20:45 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210368
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pozri si roboticku 1.6, resp. aj vin tu mas a pozri si ten pritalcak, ten dokument je k nemu inac

04.03.2019 21:45 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210390
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pritlacak, ale neni spojkove lozisko ,ze ne ?
zeptam se jinak,co ten samostav,jak pises,nastavuje ?

04.03.2019 21:54 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210392
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pozri si roboticku 1.6, resp. aj vin tu mas a pozri si ten pritalcak, ten dokument je k nemu inac


Jak funguje robot vím, jak je ovládané ložisko spojky také, a sada spojky je stejná jako u každé jiné 1.6 krom ložiska(podívej se do diagnostiky co se všechno nastavuje po zásahu do spojky u robota). Na klasické mechanické převodovce je samostav ve spojkovém spodním válečku(samostav= vytlačovací pružinka) - robor nemá klasický váleček ale vysouvá se ložisko (jako třeba u biturba) ale u robota je součástí spojkového ložiska snímač polohy který udává polohu bloku s čerpadlem a elektronice - tento údaj musíš nastavit(říct jednotkám že je to v poloze uvolněno). fotku přítlačáků jsem sem dal kde je vidět třeba u RHRkového kde je samoštel(tři místa s pérky které musíš nastavit ) - 1.6 přítlačák tu mám a tam určitě nic takového není, mám tu i kompletní válečky (horní-spodní) spodní je vytlačován pružinou aby nevznikala vůle mezi ložiskem a sluníčkem - to celé vymezuje vůli na ložisku). Proto nová spojka zabírá (u klasické spojky) ve spodní polovině a u sjeté lamely až téměř nahoře (úbytek na lamele zvedá ,,sluníčko"- kdyby se nějakým způsebem seřizoval přítlačák nemělo by to být stené po celou dobu životnosti ? (jestli nějaký dokument tak link nejde otevřít) a v celém tomto přítlačáku je jen péro které drží ,,sluníčko" - to drží zacvaklé v kolíkách ve kterých je jen drážka na zacvaknutí.(mám tu kompletní 1.6 na rozebrání tak až budu mít čas tak ten přítlačák rozříznu na půl a nafotím i když je ta spojka hodně dobrá)

Martine nemá to cenu - co vím nastavuje se snímač polohy(nebo poloha) moje stará(mladá) má vždycky pravdu a když jí nemá platí bod jedna)

Petře vezmeme sadu - dáme do ní novou lamelu- změříme vejšku sluníčka a potom vezmeme sjetou lamelu a ty mi nastavíš stejnou vejšku sluníčka . to jde u RHR se samostavícím mechanismem za pomoci přípravku.

05.03.2019 19:03 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210519
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
opotrebenie lameli, ta odpoved nespada pod jeho problem, len bola k otazke ci sa to nejako nesteluje

05.03.2019 19:22 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210520
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
opotrebenie lameli, ta odpoved nespada pod jeho problem, len bola k otazke ci sa to nejako nesteluje


Opotřebení lamely spadá i pod jeho problém protože i to může být jeho problém mohlo by stačit opětovně nastavit celou převodovku včetně samostavu (snímač polohy na spojkovém ložisku v diagnostice) ale nevím já se raději robotům vyhýbám.

05.03.2019 20:34 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210529
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
opotrebenie lameli, ta odpoved nespada pod jeho problem, len bola k otazke ci sa to nejako nesteluje

pokud dobre ctu problem zni prokluz na 6 stupen..tak bud mi neco unika ,ale zeby to nespadalo pod spojku,resp lamelu,ovladani - lozisko(a to je ten kamen urazu ktery nechapes - kdyz se pokazi spojka klouze nebo auto cuka,kdyz se da nove MUSI se nastavit a NE nema zadny samotav ) pokud ano,poprosil bych o foto ci dokumentaci,rad si poucim
takze otazka byla jak pises jestli se da nastavit a odpoved je ANO spojka se u robota nastavuje elektronicky na bod probluzu v pripade vymeny jakekoli komponenty ovladani spojky a prenosu sily (dvouhmota,lamela,pritlacak,lozisko se snimacem)

05.03.2019 20:58 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210540
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Děkuji za vaše příspěvky a snahu pomoci. Je pravda, když se nyní více zabývám problematikou robotů, asi bych do toho znovu nešel, i když každý z používaných systémů má své pro a proti. Je pravda, že při koupi jsem vůbec netušil do čeho jdu. Doposud jsem měl dva vozy s AP, ale klasickým, žádné roboty. První Opel omega, se 4stupňovým automatem, který fungoval skvěle. Následně pak C5 I. Tady jsem drobné výhrady k AP měl. Pokud jde o toho robota, zvyk jsem si na něj. Řadí výborně, nemám s ním nějaké zásadní potíže, ale ten prokluz mě trochu děsí. Nečekal jsem něco podobného tak brzo.
Dnes jsem mluvil s jedním servisákem Citroenů (ne značkový), ale z jeho odpovědi jsem moc moudrý nebyl. Doposud jsem se u něj nikdy nesetkal s radou, která by vyřešila problém. Nechci tím samozřejmě nějak znevažovat jeho práci a odborné znalosti.
Jsem tedy vděčen za jakoukoliv užitečnou radu. Zde na fóru jsem pomoc několikrát našel.
Diagnostiku nemám. Jinak něco rozebrat, vyměnit a opět dát dohromady většinou zvládám, protože být bez auta, které je několik dní v servisu je dost problém.

05.03.2019 21:34 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210555
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak dojed ke me na dilnu a podivame se,vic po klavesnici stejne neudelas..Olomouc nemas tak daleko,resp Sternberk

05.03.2019 21:43 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210557
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Teď koukám, že se tady objevil další příspěvek, než jsem napsal svůj. Ta možnost nastavení bodu prokluzu je lákavá, protože si myslím, že spojka, lamela není KO.
Zítra se pokusím dovolat člověku, který od nás kupoval C5 I. Měl sebou diagnostiku a bezesporu věděl jak s ní zacházet. Problémy s naší C5, se kterými mi nikdo za 6 let nepomohl, on odstranil za 2 dny. Slíbil mi, že kdybych do budoucna jeho pomoc potřeboval, mohu se ozvat. Tak uvidím, co mi řekne. Pak napíšu....

05.03.2019 22:05 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210565
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myslim si take ze se spojkou ani dvouhmotou nic nebude,ten projev by byl jiny...
ty loziska se snimacem pomerne odchazi ...

05.03.2019 22:43 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210574
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
myslim si take ze se spojkou ani dvouhmotou nic nebude,ten projev by byl jiny...
ty loziska se snimacem pomerne odchazi ...


Jo je to brzo , ale příznak škubání by tomu napovídal . to samé ale dovede málo oleje pro spojku (v nádobce), nebo špatně nastavené množství . Ten snímač by ale asi měl vyhodit chybu nebo? To škubání - pokud se projevuje v mírném kopečku a lehce přidaném plynu(a při prudké akceleraci to nedělá) - mohla by to být dvouhmota (myslím při rozjezdu) - ten vlastní problém s proklouznutím zase nemá co společného s dvouhmotou.

05.03.2019 22:57 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210575
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za nabídku zajet do Šternberku. Je to tak na celodenní výlet. Mám to tak 210-230km. V nejbližších dnech to nezvládnu, ale případně naplánuji a zavolám, nebo napíšu.
Pokud jde o zmínku škubání, je to jen takový dojem, zatím nic vážného. Zajíždění do garáže je s ohledem na robota plynulé, rozjezdy s větší akcelerací, nebo do kopce bez potíží, alespoň jsem zatím nic nezaznamenal.

05.03.2019 22:59 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210576
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Proč jsem ale založil toto vlákno. Před pár dny se mi stalo, a občas se to projeví, při zařazení 6tého stupně na vteřinku proklouzne spojka. Otáčky se zvýší, tah vozidla zůstane stejný. Doposud to nedělalo. Rozjezdy jsou OK, Na jiných rychlostních stupních jsem to nepozoroval.


NECUKA ale KLOUZE

06.03.2019 08:12 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210632
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Jen občasný cca vteřinový prokluz při přeřazování z 5 na 6 a velmi výjimečný při podřazení z 6 na 5. Žádné cukaní při provozu. Jinak se mi vše jeví Ok. Řadí výborně. Do cca 115000km vše fungovalo bez problémů.

07.03.2019 22:39 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210880
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Volal jsme ohledně prokluzu do autorizovaného servisu Citroen v Robousech. Dostal jsem tuto odpověď. Výdrž spojky je individuální záležitostí (což chápu), nemáme žádnou evidenci na kolika km tak běžně u robota odchází. Nové nastavení spojky přes diagnostiku by problém mohlo vyřešit. Doporučili mi to zatím s ohledem na výjimečnost neřešit a objednat se na novou kalibraci v případě zhoršení.
Takže to zatím ještě nechám být a uvidím.
Nyní jen taková úvaha. Když ten robot je samý čidlo, a celkově celý systém vozu hlásí spousty různých závad, neupozorňuje také náhodou na KO spojku, když už je na samé hranici použitelnosti?

08.03.2019 08:33 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210893
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Ahoj. Volal jsme ohledně prokluzu do autorizovaného servisu Citroen v Robousech. Dostal jsem tuto odpověď. Výdrž spojky je individuální záležitostí (což chápu), nemáme žádnou evidenci na kolika km tak běžně u robota odchází. Nové nastavení spojky přes diagnostiku by problém mohlo vyřešit. Doporučili mi to zatím s ohledem na výjimečnost neřešit a objednat se na novou kalibraci v případě zhoršení.
Takže to zatím ještě nechám být a uvidím.
Nyní jen taková úvaha. Když ten robot je samý čidlo, a celkově celý systém vozu hlásí spousty různých závad, neupozorňuje také náhodou na KO spojku, když už je na samé hranici použitelnosti?


Nikdo ti od PC neřekne jak na tom spojka- auto je, odpověď zn.servisu se mi moc nelíbí - zkusil bych jiný a zkusil si prosadit kalibraci(tou se nic nezkazí maximálně pomůže nebo bude jasněji)

Jen se vyhni odborníkům co o tom nic nevědí....

08.03.2019 18:10 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3210937
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
To mᚠpravdu. Také mám svoje neblahé zkušenosti se značkovým servisem. Jak jsem psal, zkusím se ještě domluvit s tím člověkem, jak jsem o něm zmiňoval, až pojedeme k synovi do Liberce, on je také odtud. Spojím tak příjemné s užitečným, nebo využiji nabídky zajet do Sternberku. Zatím to snad nehoří. Ten prokluz je skutečně výjimečný, tak snad nějakým způsobem nebudu spojku nadměrně ničit.

28.04.2019 00:11 - Re: Robotizovaná převodovka BMP 6 3219253
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Po delší odmlce všechny zdravím. Tak stav prokluzu se zatím od 8.3.19 po najetí nějakých 2000km nijak nezhoršil. Je to stále stejné, nicméně jsem se před cca. měsícem objednal do servisu Citroen v Robousech na kalibraci. Bylo mi řečeno, že by měla jít udělat, pokud se podaří diagnostice vše načíst, nicméně, že odstranění prokluzu nelze samozřejmě nijak zaručit.
No a jak to dopadlo? Po hodince čekání mi vůz přistavili. Kalibrace se dala udělat a povedla. Výsledek uvidím až za provozu. Zaplatil jsem 710,-Kč a odjel. Řazení OK. Možná je trochu pružnější a jemnější než bylo. V jednom větším a táhlém kopci jsem mu naložil a bohužel jsem stejně na zlomek vteřiny nepatrný prokluz při přeřazování z 5 na 6 kdy se zvýší kroutící moment zaznamenal. Je to tak zanedbatelné, že jsem se to rozhodl prozatím neřešit. Najel jsem zatím tak 100 km a byl to jen tento ojedinělý případ. Myslím si, že občasný prokluz na několik desetin vteřiny by neměl mít na životnost spojky nějaký zásadní destruktivní účinek. Uvidím co přinese, budoucnost. Kdyby bylo něco nového, samozřejmě se o poznatky, či zkušenosti podělím. Děkuji za vaše dosavadní a i budoucí příspěvky. Přeji všem mnoho šastných kilometrů......

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator