Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku
|< < 1 2
14.08.2012 00:04 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499017
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nj, pozret kostry z baterky, zmerat baterku zatazovym. alebo najlepsie vyskusat daku dobru. ine by to nemalo co byt. isto nie ekomod

14.08.2012 00:10 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499018
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
oki...zkusim jinou dat do auta

14.08.2012 00:43 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499020
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
merak ukazuje furt pres pulku,kdyz jedu do prace 400km tak kolem trictvrte...jinak perma pres pulku


Mal som tu auto kde merak ukazoval normalne, len to tazsie startovalo. Po mesiaci to auto nenastartovalo, ked som zobral merak tak baterka mala 10V, tym chcem povedat ze velakrat ten merak neodhali uplne nic

14.08.2012 00:57 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499021
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
jj taky mi obcas prijde ze je tam jen tak na ozdobu,ale startuje to furt dobre,na prvni otoceni a otaci to furt jako bejk

14.08.2012 09:16 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499050
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Nastavení BIOSu základní desky u PC se ti také vymaže po vyndání baterky (i když EEPROM jako taková se tam již léta nepoužívá.)

Takže rádio po odpojení baterie nedrží... Alespoň u C5 I rozhodně ne.


No vzdut písu, ze je to volovina, aby si rádio pamatovalo presety i po odpojení napájení. Techicky to možné samozřejmě je - jak se tu uvádělo- EEPROM, ale technicky jednodušší je použít RWM, která samozřejmě potřebuje napájení refresh, nicméně technika zápisu a přepisu je jednodušší. proto se také dočané info - např.denní počítadlo km do EEPROM neukládá a po výpadku napájení modulu zmizne. Pokud si rádio v C5I pamatuje presety, tak jedině za cenu značně odlišné konstrukce, v čemž nevydím ani účel ani výhodu.
K výpadkům v záznamu RWM může dojít i ve velice krátkodobém přerušení napájení, což se může projevit příkladně při startování, kdy je pokles napětí u ne zcela perfektního akumulátoru značný (může padnout až k 6V) Pokud budeš mít aku v pořádku, tak bych se zaměřil na stabilní napájecí okruh (nikoli klíčkový). Jestliže se ztrácí údaje, tak se tenhle okruh bude z nějakých příčin přerušovat. Nemělo by být složité to dát do kupy.

14.08.2012 10:36 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499069
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Mne je to jedno, tak sem vul ... ty si buh, vsechno vis, tehle radii si jiste opravoval uz desitky ... nebudu obtezovat ... ze ja sem lezu ...

14.08.2012 12:18 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499083
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj...dneska jsem rano koukal na ukazatel a pred nastartovanim mi to ukazovalo asi ctvrtku,start byl normalni a po startu to zase nabehlo pres pulku

14.08.2012 12:25 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499084
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
po starte uz ukazuje alternator / dobijanie, co je ok ... bez vyssieho odberu

14.08.2012 13:38 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499086
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Tiefe, nebuď hysterka... přečti si to pořádně. nepopírám, že si radio pamatuje nastavení ani po odpojení zálohovacího napájení, ale pokud jsi měl v ruce desítky rádií, tak ruku na srdce - který radio od jiného výrobce si presety pamatuje?... věru - i mě jich prošla rukama řada a mohu-li prohlásit s čistým svědomím - ani jedno... Jediný logický důvod, který mě napadá, proč by si mělo rádio cokoliv pamatovat je uchování údajů o konfiguraci vozidla, páč - pokud jsem zaregistroval - v C5I je jediná možná varianta nastavení konfigurace vozidla právě přez rádio a tudíž mohou být tyto hodnoty storovány přímo v elektronice radia (i když i této hypotéze až tak úplně nevěřím). Tak, či onak - Marvinovi zapomíná nastavení i radio a vzhledem k tomu, že EEPROM nepotřebuje k uchování údajů napájení (a měla by tam být, pokud si je v jiných případech radio konfiguraci schopno pamatovat) je mi to celé divné.
Nejjednodušší by bylo pokusně porhodit radio za jiný kus, spárovat a vidělo by se copa se odehraje.

14.08.2012 14:51 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499091
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Tiefe, nebuď hysterka... přečti si to pořádně. nepopírám, že si radio pamatuje nastavení ani po odpojení zálohovacího napájení, ale pokud jsi měl v ruce desítky rádií, tak ruku na srdce - který radio od jiného výrobce si presety pamatuje?... věru - i mě jich prošla rukama řada a mohu-li prohlásit s čistým svědomím - ani jedno... Jediný logický důvod, který mě napadá, proč by si mělo rádio cokoliv pamatovat je uchování údajů o konfiguraci vozidla, páč - pokud jsem zaregistroval - v C5I je jediná možná varianta nastavení konfigurace vozidla právě přez rádio a tudíž mohou být tyto hodnoty storovány přímo v elektronice radia (i když i této hypotéze až tak úplně nevěřím). Tak, či onak - Marvinovi zapomíná nastavení i radio a vzhledem k tomu, že EEPROM nepotřebuje k uchování údajů napájení (a měla by tam být, pokud si je v jiných případech radio konfiguraci schopno pamatovat) je mi to celé divné.
Nejjednodušší by bylo pokusně porhodit radio za jiný kus, spárovat a vidělo by se copa se odehraje.

no radio mam origo a mam doma jeste jedno origo,ale musel bych nechat v autorizaku za cca litra povolit vin takze to se mi fakt nechce

az mne radio nastve tak ho vymenim,to neni takovej problem...jen mne stve to pocitadlo dennich km

14.08.2012 15:18 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499092
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
DrMarvin: Asi jsi to špatně pochopil, pokud ti vypadává stálé napětí, tak ti žádné origo rádio nebude držet předvolby. Rádio jako takové vůbec neřeš, tvůj problém je jinde vzhledem k tomu, že se ti nuluje počítadlo, doporučuji znovu přečíst to, co ti tu všichni psali.

Roozena: Možná, že v C5 III, jako mᚠty se dá něco dalšího ovládat přes rádio, ale u mé C5 I, kterou má i tady DrMarvin rozhodně nesouvisí denní počítadlo kilometrů.

tief: Nikdo neříká, že to rádio má OK, ale k čemu mu to bude vyměnit rádio, když se mu nuluje i počítadlo? zjevně padá stálé napětí a v tom případě by si to ani nové rádio nepamatovalo a resetovalo by se i se zdravou EEPROM. A řeči o tom, že sem vůbec lezeš a podobně jsou zcestné, naprosto s nima nesouhlasím, 99,9% klubáků je zajisté rádo, že sem "lezeš", starᚠse tu o to a pomáhᚠostatním, tak hlavu vzhůru chlape a nenech se vydebtat téměř hospodkou debatou.

14.08.2012 16:10 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499113
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
na známého Peugeotu se dělo něco podobného, po týdnech a týdnech hledání za to mohlo neodborně namontované Handsfree, které občas hodilo zkrat. Opravdu se nikdo nehrabal v elektr.?

14.08.2012 17:58 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499117
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj...mam zajimavej poznatek...ve ctvrtek mi menily kladku na altiku,byla zatuhla a bezela hooodne ztuha...po vymene uz to zatim neudelalo a i radio drzi stanice v pohode...nevim jestli to muze byt tim,ale vypada to ze je v pohode

14.08.2012 21:20 - Re: Ztráta údajů PC a přeladění rádia po vypnutí klíčku 2499153
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
ale pokud jsi měl v ruce desítky rádií, tak ruku na srdce - který radio od jiného výrobce si presety pamatuje?... věru - i mě jich prošla rukama řada a mohu-li prohlásit s čistým svědomím - ani jedno...

...origo Philips v C4 Grand Picasso,třeba... atd,atd,atd

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator