Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače
07.01.2011 10:15 - Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368679
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem pro kontrolu projel auto diagnostikou a otravuje mě jedna hláška v žurnálu - za poslední 4000km se objevila 77x:
Porucha (F924) : funkce Hifi zesilovače
Skupina: Autorádio

Vždycky je "stav: objevení" následován hláškou "stav: zmizení"
V konfiguaraci autorádia je nastaveno "Hifi zesilovač: nepřítomen"
V chybovém logu rádia není nic.
Na funkci rádia jsem si ničeho špatného nevšiml.
Prostě mi jen trochu vadí, že to plní žurnál.

Namáte někdo radu nebo tip?

[zrušeno]Pak jsem tam ještě objevil:
Porucha (9931) : koherence dálkového programování měniče CD je přítomný, ale je nakonfigurovaný jako nepřítomný koherence (plausibilita)
Skupina: autorádio

ale jen 1x, takže to budu ignorovat (CD měnič nemám).
[/zrušeno]

07.01.2011 11:13 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368682
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to je tak, kdyz si lidi hraji s diagnostiku a nevi co k cemu je,ale majiji doma a nemusi nikomu platit

napovim ti,podivej se do BSI

07.01.2011 11:42 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368686
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tos mu poradil- takle si sháníš práci ?

07.01.2011 12:19 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368690
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja mu poradil,diag ma ,a pokud vi k cemu tak se staci podivat do BSI
ja si praci neshanim ,mam ji dost i diky "odbornikum" cim dal vic

07.01.2011 17:36 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368728
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za nápovědu, celou konfiguraci v BSI jsem prošel a žádný parametr s tímhle přímo související jsem nenašel.
Přítomnost autorádia RD4 tam nastavenou mám, modul telematiky RD4 nemám (stejně by to nemělo souviset), nic víc k rádiu ani hifi zesilovači tam nevidím (třeba tam něco je, ale pro mě špatně pojmenované).
Připojené počítače: autorádio - přítomen, displej - přítomen, měnič zvukových CD - nepřítomen
Kompletní konfiguraci BSI a rádia jsem jako obrázky uložil do své osobní galerie

Co jsem ještě v žurnálu vysledoval je, že závada se objeví a vzápětí zmizí zřejmě při vypínání motoru:
- vždy je to při zastaveném autě (rychlost 0km)
- klíček je vypnutý (kontaktní klíček v poloze zastaveno - kontakt přerušen)
- objevení a zmizení závady je při stejném údaji km (takže vcelku hned po sobě, nikam se mezitím nejelo)
- při objevení závady je stav napětí sítě cca 13,8-14V (alternátor ještě běží)
- při zmizení závady je stav napětí sítě 12,5-12,8V (alternátor už stojí)
Pokud by tedy někdo tušil a chtěl se o informaci rozdělit, budu rád.

Odpovědi typu, že to mám vědět sám, když jsem byl tak drzý a pořídil si diagnostiku, už prosím ne. Tohle je přece diskusní fórum majítelů C5, kde si členové navzájem radí a vyměňují informace, pokud je znají, a ne aby si tu profesionálové honili triko, jak jsou dobří.

07.01.2011 17:58 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368733
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja ti poradil,koukni se do BSI,nenasel jsi...staci se opravdu zamyslet
triko si tu nikdo nehoni jen se pozastavuje na myslenim kolenovrtu kteri si koupi hracku jen aby ji meli a pak neni jak ji pouzit....pokud se rozhlidnes tak mam pocit ze rad rozdavam docela dost
kazdopadne specialni hledani neexistujicich vad ,nebo tech co si lide kteri nemaji veci ani paru zpusobi sami, tak moc neprida to nemyslim osobne ale vseobecne

trochu off ale docela by me zajimalo tve zamestnani

07.01.2011 19:49 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2368758
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Mě to připadá vcelku normální postup:
1. měl jsem na autě závadu, nechal jsem si ji diagnostikovat a řešit ve dvou servisech (na diagnostice bylo i v autorizovaném Citroen servisu)
2. výsledkem "odborné" diagnostiky nebylo zjištění hledané závady ale nesmysly.
3. dostal jsem nabídku od "amatéra" Tiefa, že Lexii má doma a že se na to můžeme zkusit podívat.
4. problém jsme úspěšně našli a vyřešili.

Z toho mi vyplývá že:
- samotná diagnostika je užitečná (dá se skoro říct nutná) věc
- že zajedu na diagnostiku do servisu a oni to najdou - na to se spolehnout nedá.

Takže řešení:
- diagnostiku si pořídit sám a postupně se s ní sám naučit řešit problémy (opačně to asi možné není)
No a to je fáze kde teď jsem.
- nemám za sebou stovky ani desítky připojených a řešených aut a problémů jako ty, nechci se tím živit, jen prostě po mnoha zkušenostech s tímto i minulým autem nevěřím, že servisy mi dokážou případnou budoucí závadu najít.
- a když už diagnostiku mám, můžu občas auto zkontrolovat i preventivně (žádný problém nepociuju, žádnou opravdovou závadu nemám) a na případné nesrovnalosti (teď hlášky v žurnálu) se zeptat ve fóru.
Poradit mi můžeš nebo nemusíš, to je čistě na tobě, třeba tě to opravdu unavuje ostatním vysvětlovat pro tebe samozřejmé věci, ale proč pořád ta spousta řečí o amatérech co si pořizují diagnostiku a přitom předtím neabsolvovali měsíční školení práce s ní u výrobce nebo nemají 2 roky praxe v Citroenu?
A vždy jsou ty popichující komentáře především od tebe. Ostatní třeba nevědí tolik co ty, ale snaží se upřímně pomoci.
Podobný problém tu ještě ve fóru nikdo neřešil, nic k té chybové hlášce jsem na internetu nenašel (ani v češtině, ani v angličtině), tak je snad logické zeptat se na fóru.
A k tvé radě - v BSI je možná stovka konfigurovatelných parametrů - mám snad všechny jen trochu možné měnit a zkoušet? To asi ne.

A k off-topicu: živí mě docela dobře IT - instalace a konfigurace serverů, řešení SW a HW problémů, programování, web aplikace... prostě co zákazník žádá a co je potřeba.

10.01.2011 09:45 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2369079
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě bych pro případné rádce doplnil další info - po konzultaci s Autodiagem, co měl přesně na mysli.

V BSI a rádiu se nastavuje měnič CD - to o čem jsem psal že mám v žurnálu jen 1x před cca 500km. Navíc je to informace o ZMIZENÍ chyby, takže asi jen nějaký šum na drátech, to nemá smysl nějak řešit. Takže na tuhle část původního dotazu zapomeňte

HiFi zesilovač se konfiguruje JENOM v rádiu, jsou tam 3 volby: Nepřítomen, Standardní zesilovač, Multiplexní zesilovač.
Já mám vybráno (jak je viděet na dříve odkazovaném obrázku) Nepřítomen. Při pokusu nastavit a uložit jakokoliv z dalších možností to vypíše "Chyba dálkového kódování".
Takže mi z toho vyplývá:
- Žádný Hifi zesilovač tam nemám, je zesilovač integrovaný v rádiu (předpokládám, že je to možná konfigurace) a při vypínání motoru se rádio občas (ne pokaždé) na chvilku zblbne, pokusí se HiFi zesilovač kontaktovat, vypíše chybu, vzápětí si uvědomí, že má v konfiguraci "Nepřítomen" takže zapíše zmizení chyby - tomu by odpovídala sekvence těch chyb v žurnálu.
- Nějaký HiFi zesilovač tam mám ale nekomunikuje správně s rádiem takže nejde v rádiu aktivovat (v téhle zimě to rozebíráním něčeho v autě ověřovat nebudu). Ale selský rozum mi říká, že pak by ta sekvence chybových hlášek měla být trochu jiná a nějaké chyba by měla být i v samotném logu rádia. Navíc by se to snad nějak projevilo i na zvuku rádia.

No zdá se, že se s tím asi smířím a jednou ročně žurnál vyčistím.

10.01.2011 14:48 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2369101
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uz vtedy ti napisal toto

"kazdopadne specialni hledani neexistujicich vad"

a toto je hladanie vad, je skratka xy firmware vsetkeho mozneho a tento sum tam sa zobrazuje bezne a obcas to zladit aby tam nic nevybiehalo je viacmenej nemozne

10.01.2011 15:45 - Re: Hláška v žurnálu o chybě Hifi zesilovače 2369108
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
a toto je hladanie vad, je skratka xy firmware vsetkeho mozneho a tento sum tam sa zobrazuje bezne a obcas to zladit aby tam nic nevybiehalo je viacmenej nemozne

OK, stačí mi informace, že tato hláška je v žurnálu běžná, že ji tam mají i jiní, a že je to chyba některého FW a řešení není.
Ale autodiag původně psal, že je to snadno odstranitelné změnou něčeho v BSI.
A já jsem od začátku nemluvil o "vadě" (rádio běží OK), ale o "otravné hlášce" zaplevelující žurnál.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator