Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Info o cenach
04.01.2008 23:39 - Info o cenach 167303
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte priatelia. V prvom rade Vas tu vsetkych chcem pozdravit, kedze som na tomto fore novym clenom. Sam momentalne uvazujem o kupe ojazdenej C5 2.0hdi r.2001/2. Skusenosti s tymto vozom mam len ako sofer, kedze otec ma tiez C5. Na nej je ale zatial len 85tis km cize ziadne vacsie poruchy.
Ja by som od vas potreboval info o tom ze aku zivotnost maju niektore diely, co casto odchadza a co to stoji...napr. injektory, turbo, nejake diely podvozku, pri kolkych km sa meni rozvodovy remen, aka je zivotnost vzduch. guli, cerpadlo na hydrauliku,....kludne sa rozpiste co vas len napadne. a ak tusite nieco o cenach tak napiste. Budem velmi vdacny.
Tieto kary sa mi strasne pacia len sa bojim spolahlivosti a ceny dielov. Neviete niekto link, kde by sa dala najst schema a soft na diagnostiku? Dnes som hladal pol dna a nic som nenasiel.
Este co ma strasne zaujima je , ze ked ma auto "pretocene" km na budiku, ostane spravna hodnota km niekde v ECU? Lebo chlapik od ktoreho by som kupil karu nema servis. knizku, auto je dovezene a neviem ako zistit ci ma pretocene km.
Na dnes "len" toto a strasne vdaka za vycerpavajuce odpovede.
Majte sa a nech nezmrzne nafta v najblizsich dnoch

05.01.2008 09:11 - Re: Info o cenach 167304
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Noo, takze, co sa tyka dieslov ti neporadim, mam benzinaka Ale nemyslim si ze by nejako casto odchadzali - este som nepocul ze by ich niekto zhanal.

Podvozkove diely a bezne diely na udrzbu su na HDi ako na kazde ine auto, mrkni na elit alebo autokelly - maju online katalogy a mozes si spravit predstavu.

Pre predstavu: na V6 benzin komplet rozvodova sada 12 000,-, komplet predne brzdy 5000 ( dosky + kotuc + spotrebny material, lepsia znacka ), termostat 1000,-, cievka 1200. Neni to tak zle ked vezmes do uvahy ze nove auto stalo cez milion. Na HDi su motorove diely zhruba 1/2cena.

Zivotnost guli je cca 200 000km, ale zavisi to od stylu jazdy a typu ciest, ja mam najeto momentalne nieco cez 140 tisic km a gule su original a zatial OK. Do hydro sa zatial nesahlo ale zacina mi rosit piestnica, v pripade vymeny za novu je to cca 8000,-.

U HDi zvykne odchadzat remenica na kluke, novy diel dvojhmotovy cez 7000, jednohmotovy 3500, vymena doma na kolene bez problemov.

Cerpadlo na hydro sa solo myslim neda kupit, meni sa kompletny hydraulicky blok, cena noveho netusim, zatial som este nepocul ze by to niekomu odislo .

Diagnostika = problem. Soft na PC neexistuje, resp. ak existuje rozhodne by som ho netestoval - nie je nic horsie ako ked rozoseres software na C5, C5 neni VW . Na diagnostikovanie celeho auta sa pouziva Lexia alebo Proxia, maju to lepsie servisy. Na diagnostikovanie ciste motora sa da pouzit kazdy lepsi CAN reader.

Pretacanie km: na C5 je to trocha zlozitejsie, kilometre su zapisane v niekolkych pocitacoch, ak si dobre spominam tak v 3och + do ECU sa zapisuju intervaly servisnych zasahov - minimalne v zarucnych opravach. To sa da porovnat s vypisom s citroena ktory ti daju na zaklade VIN-u. Ak C5 nema v ECU zapis o servisnych zasahoch, pripadne udaje su zmetene alebo necitatelne tak do toho niekto vrtal. Rozhodne ked budes kupovat C5 tak to vziat na diagnostiku a prejst cely pocitac.

No nic viac ma teraz nenapada, kolegovia mozno nieco doplnia
Maj sa pekne a drzim palce pri kupe.

PS: nafta mi rozhodne nezamrzne, benzin forewer

05.01.2008 13:31 - Re: Info o cenach 167305
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Tu si mozes pozriet naklady na moju C5 odkedy na nej jazdim .link. . A teraz ma este caka vymena guli (prva). Neviem ci sa ti zobrazi cely zoznam (opytaj sa tiefa preco ) ale celkovo som uz investoval 50 000 sk

Auto som odkupil od mojho otca v aprili 2007 pri najazdenych cca 265 000 km.

Otec ho kupil v aprili 2006 pri 160 000 km. Hned po kupe menil rozvody a vodnu pumpu (cca12 000sk, servisny interval) hlavnu remenicu a remene. Pri 170 000 sa ozval FAP filter (repas 10 000sk +aditivum cca 500sk/l ) Pri cca 180 000 km menil lozisko zadneho ramena ( hrozne vrzgalo, cenu si nepamatam ale urcite viac ako 10 000sk) v tom obdobi menil predne loziska, predne kotuce a platnicky. Pri 190 000 km odisla volnobezna remenica na alternatore. Bohuzial zahucal aj alternator, lebo sa mu to stalo niekde pri Linzi a prisiel domov na baterku. Remenica zosrotovala osku a dekel alternatora ( remenica cca 2500sk altik cca15000sk) nastastie robim vo fachu a zohnal som cely alternator za vybornu cenu. Pri cca 250 000 sa mu zacala stracat voda a nasledovala vymena tesnenia pod hlavou. Potom, asi po 9 000 najazdenych kilometroch, sa mu obcas zacala objavovat hlaska Antipollution System Failure az ho auto pri cca 262000 nechalo pri Salzburgu. Auto malo elektronicky zablokovany motor a bolo ho treba dotiahnut. Bol totalne zaneseny FAP filter, poskodene cidlo filtra, cidlo prietoku vzduchu a popraskane vzduchove hadice. Napriek vymene vsetkych veci auto obcas hlasilo Antipollution System Failure. Mechanici boli z neho sedivi, lebo po kazdom novom nastartovani chyba zmizla a na diagnostike nevdeli nic nacitat.

V takomto stave som auto prevzal a patral som po chybe. Raz sa mi podarilo prist do servisu s chybou na pocitaci, bez vypnutia motora sme napichli diagnostiku a nacitalo chybu turba ( nizky tlak, hrozila vymena turba ). Skor ako som zacal riesit kupu turba, som sam skontroloval cely system riadenia turba a nasiel chybu. Bola to zalomena hadicka ktora mala byt original riesena ako kolienko a kvoli tomu turbo nereagovalo tak ako malo, motor dostaval menej vzduchu a tym sa zvysovali emisie naco pocitac reagoval odstavenim motora. Pravdepodobne mechanici ktori menili tesnenie pod hlavou nenamontovali naspat to co mali. Hadicku som vymenil a odvtedy je pokoj

Tak to je v skratke vsetko
Dufam ze som ta neodradil od kupy C5, lebo ja na toto auto napriek vsetkemu nedam dopustit



06.01.2008 11:01 - Re: Info o cenach 167306
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Tief, Igok, vdaka moc sa Vase cenne skusenosti a info. O nieco mam uz teda lepsiu predstavivost co by ma mohlo cakat.
@Igok, ten link nefunguje. neurobi to ziadne query, nezobrazi ziadny zoznam.
Nasiel som este jednu recenziu od Matusa na .link.
Hmm...verim, ze on asi nemal stastie na nejaky vydareny kus, snad tie problemy co zazil nie su pravidlom. Samozrejme asi veci ako auta maju spolahlivost silne zavislu aj od toho ako sa majitel dokaze o nich postarat a akym stylom jazdy je auto namahane.
Len na priklad trocha odveci, mame doma este jedneho stareho formana z 1993.To je uz 15 rokov? Na tom aute doteraz bol pokazeny len termostat, vymena manziet.. Baterka je tam druha! Prva vydrzala takmer 11rokov! Zakazdym ked ide na stk, tak sa technik spyta ci bol teraz meneny motor za novy. Na karoserii ani naznak hrdze.
Tym som len chcel ukazat, ze to co niekomu zhnije za 10rokov pred ocami, niekomu to moze vydrzat mozno cely zivot.

Momentalne mam uz daco vyhliadnute, len chlapik mi nechce dat v cene k auto letne gumy. Predava ho v sezonnom prezuti. Snad sa mi ho podari presvedcit, lebo nechce sa mi hned kupovat nove.
Este raz vsetkym vdaka a kludne mozme tuto debatu rozvijat dalej, ak sa nejde este niekto, kto by sa podelil so svojimi skusenostami.
Regards.

06.01.2008 11:24 - Re: Info o cenach 167307
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Este jedna vec, je k dispozicii kompletny servisny manual k C5?
To co som nasiel v rubrikach su len uzivatelske manualy.
Mne sa podarilo najst len knizku za 25Eur, co by bolo v pohode ale je po francuzsky

06.01.2008 12:29 - Re: Info o cenach 167308
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Ten link nefunguje asi preto ze je to dennik mojho auta do ktoreho sa mozem dostat asi iba ja. Mozno tief by mohol nieco urobit aby sme si mohli denniky nasich tatosov pozerat vsetci, mne osobne by nevadilo, ak by sa ktokolvek mohol pozriet na moje naklady na auto tak ako napr. do fotogalerie (co ty na to tief? ).

06.01.2008 20:12 - Re: Info o cenach 167309
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Pre tych ktory bi radi kupili C5 tu maju dve krasavice na zamyslenie .link.

07.01.2008 12:13 - Re: Info o cenach 167310
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Nad tym verejnym zaznamom premyslam Asi to spravim.
Servisny manual na C5 neexistuje resp. ak existuje tak som ho este nenasiel. Existuju schemy na service.citroen.com kde je platena a neplatena cast. Potom este rozne ine veci, vsetko co som nasiel alebo videl niekde som hodil do rubrik.

24.08.2008 10:45 - Re: Info o cenach 167311
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Pre kupychtivych zaujemcov o C5 .... dve krasavice v DE .link. a .link.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator