Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Info o cenach
tief
05.01.2008 09:11 - Re: Info o cenach
99
Noo, takze, co sa tyka dieslov ti neporadim, mam benzinaka Ale nemyslim si ze by nejako casto odchadzali - este som nepocul ze by ich niekto zhanal.

Podvozkove diely a bezne diely na udrzbu su na HDi ako na kazde ine auto, mrkni na elit alebo autokelly - maju online katalogy a mozes si spravit predstavu.

Pre predstavu: na V6 benzin komplet rozvodova sada 12 000,-, komplet predne brzdy 5000 ( dosky + kotuc + spotrebny material, lepsia znacka ), termostat 1000,-, cievka 1200. Neni to tak zle ked vezmes do uvahy ze nove auto stalo cez milion. Na HDi su motorove diely zhruba 1/2cena.

Zivotnost guli je cca 200 000km, ale zavisi to od stylu jazdy a typu ciest, ja mam najeto momentalne nieco cez 140 tisic km a gule su original a zatial OK. Do hydro sa zatial nesahlo ale zacina mi rosit piestnica, v pripade vymeny za novu je to cca 8000,-.

U HDi zvykne odchadzat remenica na kluke, novy diel dvojhmotovy cez 7000, jednohmotovy 3500, vymena doma na kolene bez problemov.

Cerpadlo na hydro sa solo myslim neda kupit, meni sa kompletny hydraulicky blok, cena noveho netusim, zatial som este nepocul ze by to niekomu odislo .

Diagnostika = problem. Soft na PC neexistuje, resp. ak existuje rozhodne by som ho netestoval - nie je nic horsie ako ked rozoseres software na C5, C5 neni VW . Na diagnostikovanie celeho auta sa pouziva Lexia alebo Proxia, maju to lepsie servisy. Na diagnostikovanie ciste motora sa da pouzit kazdy lepsi CAN reader.

Pretacanie km: na C5 je to trocha zlozitejsie, kilometre su zapisane v niekolkych pocitacoch, ak si dobre spominam tak v 3och + do ECU sa zapisuju intervaly servisnych zasahov - minimalne v zarucnych opravach. To sa da porovnat s vypisom s citroena ktory ti daju na zaklade VIN-u. Ak C5 nema v ECU zapis o servisnych zasahoch, pripadne udaje su zmetene alebo necitatelne tak do toho niekto vrtal. Rozhodne ked budes kupovat C5 tak to vziat na diagnostiku a prejst cely pocitac.

No nic viac ma teraz nenapada, kolegovia mozno nieco doplnia
Maj sa pekne a drzim palce pri kupe.

PS: nafta mi rozhodne nezamrzne, benzin forewer

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator