Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Info o cenach
igok
05.01.2008 13:31 - Re: Info o cenach
VIP
Tu si mozes pozriet naklady na moju C5 odkedy na nej jazdim .link. . A teraz ma este caka vymena guli (prva). Neviem ci sa ti zobrazi cely zoznam (opytaj sa tiefa preco ) ale celkovo som uz investoval 50 000 sk

Auto som odkupil od mojho otca v aprili 2007 pri najazdenych cca 265 000 km.

Otec ho kupil v aprili 2006 pri 160 000 km. Hned po kupe menil rozvody a vodnu pumpu (cca12 000sk, servisny interval) hlavnu remenicu a remene. Pri 170 000 sa ozval FAP filter (repas 10 000sk +aditivum cca 500sk/l ) Pri cca 180 000 km menil lozisko zadneho ramena ( hrozne vrzgalo, cenu si nepamatam ale urcite viac ako 10 000sk) v tom obdobi menil predne loziska, predne kotuce a platnicky. Pri 190 000 km odisla volnobezna remenica na alternatore. Bohuzial zahucal aj alternator, lebo sa mu to stalo niekde pri Linzi a prisiel domov na baterku. Remenica zosrotovala osku a dekel alternatora ( remenica cca 2500sk altik cca15000sk) nastastie robim vo fachu a zohnal som cely alternator za vybornu cenu. Pri cca 250 000 sa mu zacala stracat voda a nasledovala vymena tesnenia pod hlavou. Potom, asi po 9 000 najazdenych kilometroch, sa mu obcas zacala objavovat hlaska Antipollution System Failure az ho auto pri cca 262000 nechalo pri Salzburgu. Auto malo elektronicky zablokovany motor a bolo ho treba dotiahnut. Bol totalne zaneseny FAP filter, poskodene cidlo filtra, cidlo prietoku vzduchu a popraskane vzduchove hadice. Napriek vymene vsetkych veci auto obcas hlasilo Antipollution System Failure. Mechanici boli z neho sedivi, lebo po kazdom novom nastartovani chyba zmizla a na diagnostike nevdeli nic nacitat.

V takomto stave som auto prevzal a patral som po chybe. Raz sa mi podarilo prist do servisu s chybou na pocitaci, bez vypnutia motora sme napichli diagnostiku a nacitalo chybu turba ( nizky tlak, hrozila vymena turba ). Skor ako som zacal riesit kupu turba, som sam skontroloval cely system riadenia turba a nasiel chybu. Bola to zalomena hadicka ktora mala byt original riesena ako kolienko a kvoli tomu turbo nereagovalo tak ako malo, motor dostaval menej vzduchu a tym sa zvysovali emisie naco pocitac reagoval odstavenim motora. Pravdepodobne mechanici ktori menili tesnenie pod hlavou nenamontovali naspat to co mali. Hadicku som vymenil a odvtedy je pokoj

Tak to je v skratke vsetko
Dufam ze som ta neodradil od kupy C5, lebo ja na toto auto napriek vsetkemu nedam dopustit


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator