Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Nefunkční NaviDrive
1 2 > >|
06.07.2012 15:55 - Nefunkční NaviDrive 2490346
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
dnes po nastartování auta mi zničehonic přestal fungovat NaviDrive. Naběhne mi na displeji pouze Jukebox, který ale nehraje a nedá se navolit žádná skladba. Nefunguje nic, ani telefon, ani navigace, na ty ani nejde přepnout. Z toho Jukeboxu můžu přepnout pouze na rádio, to hraje asi minutu, na displeji přitom zůstává stále zobrazen ten Jukebox a pak se systém automaticky zresetuje. A poté to jde zase od začátku, zobrazí se Jukebox, který nehraje. Systém nelze vypnout tlačítkem na vypnutí, nelze nastavit hlasitost, prostě nic. Pouze zmáčknout Source a pak chvíli hraje to rádio, které se ale nezobrazí na displeji. Jinak i když na to rádio nepřepnu, tak se systém po pár minutách pravidelně automaticky resetuje. Když systém resetuji já (longpress tlačítka Dark), výsledek je stejný jako u automatického resetu. Teď jsem dorazil domů a při couvání na parkovišti mi začal jako vždy pípat parkovací asistent, ten se i na dispeji zobrazil. Jenže po vyřazení a chcípnutí motoru mi pípal pořád. Tak jsem nastartoval, počkal až se zresetuje systém a tím to přestalo pípat. Jsem z toho docela na hadry, protože za týden odjíždíme na dovolenou do Bulharska a představa, že pojedu bez rádia... Nestalo se někomu něco podobného? Dalo by se něco zjistit Lexií?

06.07.2012 20:41 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490433
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
tak aspoň radu, jak dostat ven displej, popř. i jednotku autorádia. U předchozího auta, když rádio vůbec nefungovalo, stačilo odpojit konektor ze zadní části displeje a dát ho zpět a rádio pár týdnů zase šlapalo. Takhle jsem to řešil několikrát, nakonec ten displej vytekl, tak jsem ho vyměnil za jinej. Tak bych něco podobnýho zkusil tady, ale nevim jak to vyndat.

06.07.2012 23:09 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490475
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neprehrieva sa ti to?
co tam konkretne mas? RT4? - tam by mohol blbnut hdd ...

06.07.2012 23:20 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490477
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
rt4/5, taky mne napadlo, že odešel harddisk

06.07.2012 23:45 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490485
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono ti to zamrzne a resetne sa, zamrzne a resetne sa, preto to robi co to robi
uz si nepamatam ako sme vybrali to radio, myslim ze len klince alebo nejaky drat, je tam tusim zacvaknute, dwarf by si skor mohol spomenut

viac ale takto ma nenapada nic ...

07.07.2012 00:00 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490486
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
zejtra to zkusim, ještě mne napadlo na chvíli odpojit baterku, jestli by si to nedalo říci

07.07.2012 12:43 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490529
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
tak nic. Podařilo se mi pouze rozchodit CD, sice nejde okamžitě, ale když se chytne, tak už hraje bez problémů. Lze pak ovládat hlasitost, dostat se do menu, prostě to co dříve nešlo. Jak z CD přepnu na Jukebox, problém. Po přepnutí z CD na rádio i to chvíli hrálo a dalo se ovládat i s navigací, ale pak to zase zamrzlo a zresetovalo se. Maník, co mi kdysi nahrával češtinu mi poradil, a počkám na tu diagnostiku. Pokud ukáže chybu v komunikaci, je třeba jít po kabelech, příp. to může dělat deska nebo hdd. Pokud neukáže nic, mám zkusit přehrát software. Mám tam 8.11, tak tam mám dát rovnou 8.20.

07.07.2012 23:24 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to mi pride ako disk (jukebox je na disku)
mapy su na disku ...

08.07.2012 07:58 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490655
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevim jak funguje tohle radio, ale mam nejaky zkusenosti s koncernovym radiem RNS510. Tam kdyz zdechne hdd nebo je spatne zapojeny, tak se pak nehlasi ani cd (obracene taky plati problem s mechanikou - nehlasi se hdd). Rozhodi to nejak ATA switch, ktery prepina sbernici mezi jednotliva zarizeni.
Takze bych se u tebe klonil k tomu hdd, jak pise Jumep.

Nevim jestli tohle vlakno cetl Autodiag - zkus mu napsat, mohl by k tomu neco vedet.

08.07.2012 11:55 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490676
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud by nepracoval HDD nefungoval by ani LCD
pricin muze byt nekolik..
vetsinou je to fuseracky udelana cestina (bez CRC),chvili jde ale po case ze dne na den spadne
castecna vada HDD (je rozdelen na 4 partition)
vady desky...(Nvidia)
atd...

landmanovi jsem odepisoval na SZ ak uvidime

To Mamlas

o RNS510 mi ani nemluv,to se umi taky paradne zhroutit a ne jen diky HDD

09.07.2012 18:33 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490973
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
tak diagnostika nic nenašla. Stačilo smáznout komplet celý jukebox a už to šlape. Měl jsem tam cca 50 alb, několikaměsíční práce, tak už na to dlabu a nic už tam nenahrávám. Hlavně, že to funguje.

09.07.2012 20:34 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490992
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
preto si myslim ze ten disk je nacaty, nemyslim zeby to robil nedostatok miesta

09.07.2012 20:43 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490996
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nemuze to delat i nazev nejake skladby?

OT: Treba u zmineny RNS510 - jedna se nam vratila na reklamaci s tim, ze neprehrava skladby z hdd a problem byl v tom, ze jedna z nich mela nejaky nestadartni nazev. Neslo to ani smazat - pomohlo az prehrani sw radia, ktere smazalo a rozdelilo hdd. Vim, ze je to uplne jine radio, ale nektere poznatky se muzou hodit.

09.07.2012 20:46 - Re: Nefunkční NaviDrive 2490997
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
2 Mamlas: už pár týdnů jsem na ten hdd nic nekopíroval, začalo to blbnout až v pátek

29.01.2013 22:19 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543077
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes sa mi stalo to iste, co predtym Ladmanovi:
"Naběhne mi na displeji pouze Jukebox, který ale nehraje a nedá se navolit žádná skladba. Nefunguje nic, ani telefon, ani navigace, na ty ani nejde přepnout. Z toho Jukeboxu můžu přepnout pouze na rádio, to hraje asi minutu, na displeji přitom zůstává stále zobrazen ten Jukebox a pak se systém automaticky zresetuje. A poté to jde zase od začátku, zobrazí se Jukebox, který nehraje. Systém nelze vypnout tlačítkem na vypnutí"..
>> u mňa ale rozdiel: lze nastavit hlasitost
"Pouze zmáčknout Source a pak chvíli hraje to rádio, které se ale nezobrazí na displeji. Jinak i když na to rádio nepřepnu, tak se systém po pár minutách pravidelně automaticky resetuje."
>> Ja som sa radšej nepokúšal longpressom DARKu zresetova RT4, lebo som nechcel prís o obsah jukeboxu. Skúsil som teda opätovne preinštalova firmvér vložením CD (8.20 tam už mám asi rok a pol) .. ale nechytalo sa ani to (zobrazovalo sa len mrtve "Identyfying CD a opakovane resetovalo RT4). Navyše nechcelo vyplut von CD
Potom som tesne po naštartovaní auta úspešne vytiahol CD a pokúsil sa prepnú aspoň na rádio. Podarilo sa a ďalej sa chytil aj telefón, aj menu v RT4.

Napadlo ma, či toto celé nebolo spôsobené vyčerpaním kapacity HDD (mal by ma 30 GB) - predvčerom som si tam dohral ďalších 5-6 albumov a bol som už na počte ca. 60 albumov.
Teraz som radšej odstránil zopár starých albumov a pokúsim sa zisti aká je asi reálna kapacita jukeboxu. V navi mám totiž nahratú kompletne celú Európu .. tipujem že 10 GB to vezme
Keby niekto vedel, kožko GB je 50-60 albumov v mp3, dajte vedie.
zatiaž pá
PS. Ktovie, či to nesúviselo aj s Mamlasovou poznámkou o dĺžke skladby. Jedna zo skladieb, co som tam naposledy nafutroval bola:
03. POLICEMEN alebo JEE BALON alebo AKO BOLO V DISCOBARE RADUZA NA HALLOWEEN.mp3

29.01.2013 22:36 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543086
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
co mám smázlej HDD, už tam radši nic nedávám (myslím tím mp3, mapy samozřejmě aktualizuji). Přehrávám na CD jen normální skladby, před pár měsíci jsem na jedno RW vypálil pár alb ve formátu mp3 a při přehrávání se mi to sekalo, zamrzal displej, nefungovala navigace, tak jsem musel resetovat. Pokud to krmím klasickým obsahem CD, šlape v poho.

29.01.2013 22:55 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543090
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
opravte ma ak sa mylim, ale jukebox v RT4 je predsa predurceny k formatu mp3
- ked tam dam skopirovat klasicke hudobne CD, tak system: 1., skopiruje CD .. 2., skomprimuje obsah
- ked tam vlozim CD s pripravenymi mp3, tak system len: 1., skopiruje CD
hm?

29.01.2013 23:15 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543096
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Je hodně formátů mp3. Možná že zastaralý systém některý novější formáty nezvládá.

30.01.2013 21:57 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543349
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Part 2.
Moje nadsenie z ozivenia RT4 nemalo dlhe trvanie. Rano som totiz zistil, ze sice telefon, radio a mapy ficia .. ale jukebox je zamrznuty.
Pokusil som sa to vyriesit opatovnym preinstalovanim firmveru (8.20) ale ani to nepomohlo. Kedze navigacia fungovala 100% (modeloval som trasy aj do GB, DK, HR a pod.), bolo mi jasne, ze nejde o poskodene HDD, ale je to len softverova chyba. A chyba, ktora suvisi s poslednymi 5 albumami, ktore som tam pred par dnami natiahol.
Vymazal som teda z jukeboxu tie posledne albumy (boli tam aj dlhsie nazvy skladieb) a ..
jukebox ozil


Part 3.
Ladman: kludne si naspat natiahni hudbu do jukeboxu - na to ho predsa mas, aby si nemusel vozit v aute ruksak s cedeckami .. len si davaj pozor na nazvy skladieb, ktore si napalis na CD urcene na kopirovanie do jukeboxu.
Kapacita jukeboxu je len 10GB. Obsadenie miesta sa da skontrolovat cez polozku "jukebox status"
Napr.: pri obsadenosti jukeboxu 68% som tam mal 51 albumov / 782 skladieb. To pri preddefinovaj najvyssej kvalite (320kbps).
Jumep by este mohol vymysliet ojebik na firmver - zmenu preddefinovanej 10GB kapacity jukeboxu .. napr. pre ludi, ktori by sa rozhodli vymenit si HDD za iny, povedzme 200GB

30.01.2013 22:17 - Re: Nefunkční NaviDrive 2543357
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
...Kedze navigacia fungovala 100% (modeloval som trasy aj do GB, DK, HR a pod.), bolo mi jasne, ze nejde o poskodene HDD, ale je to len softverova chyba. A chyba, ktora suvisi s poslednymi 5 albumami, ktore som tam pred par dnami natiahol...

Mohlo by jít o poškozený HDD. A to jen v oblasti nad určitou kapacitou. Takže při zaplnění HDD nad tuto kapacitu už se chyba projeví. Pokud je obsah dat na HDD menší, tak do poškozený části nezasáhne a vada se neprojeví. Jen teorie.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator