Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Ztráta tlaku v pneumatikách
26.12.2013 17:06 - Ztráta tlaku v pneumatikách 2650525
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes cestou z Moravy do Čech mi po najetí na dálnici (předtím cca 50 km okresek) zahlásila dvě kola nízký tlak. U první pumpy jsem dotlakoval a za chvíli opět stejná dvě kola. Dotlakovával jsem pak každých cca 40 km jízdy po dálnici tyto dvě kola z 2 atm na 3. Čidla vždy začla signalizovat plus mínus 2 km stejně. Pak jsem vjel do Prahy a celou Prahu plus dalších 40 km po okreskách bez poklesu. Auto teď stojí a pneu vypadají dobře. V neděli se vracím a zítra bych chtěl s tím něco udělat, ale v pneuservisu asi nic nezjistí.

26.12.2013 17:28 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650533
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
operatorXM napsal(a):
Dnes cestou z Moravy do Čech mi po najetí na dálnici (předtím cca 50 km okresek) zahlásila dvě kola nízký tlak. U první pumpy jsem dotlakoval a za chvíli opět stejná dvě kola. Dotlakovával jsem pak každých cca 40 km jízdy po dálnici tyto dvě kola z 2 atm na 3. Čidla vždy začla signalizovat plus mínus 2 km stejně. Pak jsem vjel do Prahy a celou Prahu plus dalších 40 km po okreskách bez poklesu. Auto teď stojí a pneu vypadají dobře. V neděli se vracím a zítra bych chtěl s tím něco udělat, ale v pneuservisu asi nic nezjistí.

V první řadě bych zkusil vyměnit ventily... Když se kolo točí,tak se ventil odstředivou silou ohýbá a čím jedeš rychlejš,tím je víc ohnutej a je možný,že tím dochází k úniku.

26.12.2013 17:33 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650538
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
V první řadě bych zkusil vyměnit ventily... Když se kolo točí,tak se ventil odstředivou silou ohýbá a čím jedeš rychlejš,tím je víc ohnutej a je možný,že tím dochází k úniku.

tie su ale hlinikove, mne hlasi ze nemam kolesa kazdy den priblizne po 5km a potom 50km. kedze jazdim to iste, tak priblizne na tych istych miestach. tak asi ti preto nehlasilo, zda sa mi skor ze mas spatne cidla, resp. fakt ti pustaju? sak lacny pneumeric treba mat zo sebou

26.12.2013 17:56 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650545
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Utíká to určitě, na pěti benzínkách jsem dotlakovával. I to bylo vidět a auto plavalo.

26.12.2013 18:56 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650563
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jednou jsem mněl něco podobného,v mém případě nedržely ventilky.Také se dělo pouze za jízdy.

26.12.2013 19:04 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650564
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
tie su ale hlinikove, mne hlasi ze nemam kolesa kazdy den priblizne po 5km a potom 50km. kedze jazdim to iste, tak priblizne na tych istych miestach. tak asi ti preto nehlasilo, zda sa mi skor ze mas spatne cidla, resp. fakt ti pustaju? sak lacny pneumeric treba mat zo sebou

No jo,vlastně,když mu to hlásí,má snímače a ty nemaji gumáky . Ale to nic nemění na tom,že vyměnit ventilky je to první,čím bych začal...Může si to udělat sám u pumpy a sada ventilků stojí pár korun

26.12.2013 19:56 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2650589
Martyn
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
To samé se mi stalo minulý týden a byl to opravdu vadný ventilek. Po výměně ventilku vše OK.

29.12.2013 20:43 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2651843
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Výměna ventilků nepomohla. Někdy v listopadu mi montovali staré snímače s novýma neoriginálníma ventilkama (viz vlákno snímače). Vyjel jsem od té doby pouze 2x delší trasu, při první to nedělalo. Můžu sám dotáhnout bez demontáže snímač? Tuším, že je tam nějaký malý dotahovací moment, mám strach, abych něco nezničil.

30.12.2013 11:11 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652027
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to není, bez auta není lépe. Ale čím víc "vychytávek", tím víc diskusních vláken. Prosím ve stručnosti vysvětlit jak vlastně čidlo pozná, že guma má místo 2,2 jen 2,1atm.

30.12.2013 12:22 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652051
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Je to normální obvod napájený baterií - životnost baterie typicky 10 let. Elektronické meření tlaku probíhá obvykle pomocí tenzometrů. Tenká blána a na ní nanesené 4 tenkostěné odpory (vrstva odporového materiálu) zapojené do čtverce. Na dva protilehlé vrcholy čtverce je připojeno napětí, ze zbylých dvou se odebírá. Prohýbání blány se mění velikost odporů (natahují se a zužují = roste jejich odpor). Z rodílu přivedeného a odebraného napětí se dá odvodit tlak. No a pak je tam vysílačka, která tu hodnotu odporu (nebo přímo přepočteného na tlak) vysílá. A dále je tam mikroskopický spínač, který se sepne odstředivou silou (typicky 30-40 km/h), aby se ta baterka nevybíjela při stání auta.

30.12.2013 13:31 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652090
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Je na to příbuzné vlákno, ale když už píšu:
Každý snímač v každém kole má logicky svoji baterinku. Aby to vydrželo přezouvání a jiné extrémní namáhání, tak je většinou součástí celého těla snímače a nemá cenu se ji pokusit měnit - mění se celý snímač tlaku. A každý vysílá svůj vlastní identifikační kód. To aby přijímací jednotka (ta je v autě jedna pro všechny kola) nepřijímala signály z ostatních aut.
No a z toho důvodu se při instalaci nových snímačů do kol musí diagnostikou autu říci, jaké identifikační signály má přijímat - říká se tomu napárování.
Pokud tedy auto nepřijímá informace ze žádného kola, tak:
1. Všechna čidla ve všech kolech jsou kaput, třeba vybité baterky...
2. Nejsou napárována
3. Nejsou správného typu
4. Není snímání povoleno v konfiguraci auta (diagnostika)
5. Je něco podělaného na straně přijímače - to by se diag mělo odhalit

30.12.2013 13:35 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652092
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Detektor detekuje pokles tlaku. Je mu jedno, kudy to uteklo.

30.12.2013 14:17 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652103
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Je na to příbuzné vlákno, ale když už píšu:
Každý snímač v každém kole má logicky svoji baterinku. Aby to vydrželo přezouvání a jiné extrémní namáhání, tak je většinou součástí celého těla snímače a nemá cenu se ji pokusit měnit - mění se celý snímač tlaku. A každý vysílá svůj vlastní identifikační kód. To aby přijímací jednotka (ta je v autě jedna pro všechny kola) nepřijímala signály z ostatních aut.
No a z toho důvodu se při instalaci nových snímačů do kol musí diagnostikou autu říci, jaké identifikační signály má přijímat - říká se tomu napárování.
Pokud tedy auto nepřijímá informace ze žádného kola, tak:
1. Všechna čidla ve všech kolech jsou kaput, třeba vybité baterky...
2. Nejsou napárována
3. Nejsou správného typu
4. Není snímání povoleno v konfiguraci auta (diagnostika)
5. Je něco podělaného na straně přijímače - to by se diag mělo odhalit


Jednotka je sice jedna , ale antény jsou čtyři(u každého kola jedna) - jnak souhlasím.
To jen pro ty co si chtějí toto do auta nainstalovat-pokud to auto je nemá nebo nemělo tak to může být problém - nejsou to jen čidla , ale jednotka + antény + čidla a jestli je tam příprava to z hlavy nevím.

30.12.2013 15:28 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652146
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co sa tyka pripravy u faceliftu, pod klimou obcas najdes konektor nezapojeny, to je na DSG jednotku

operatorXM:
toto strasne tazko odhalis, lebo je to vyvolane len pri velkej odstredivej sile
cize najskor by som siel do pneuservisu a skusil vyzut a nazut (skontrolovat ulozenie a gumu) a potom ventilky tiez pretesnil

02.01.2014 00:53 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652947
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pravděpodobně byly uvolněné snímače. Při vyšších rychlostech snímač asi odstředivou silou vyosoval ventilek a tím vzikla netěsnost. Po nasazení ořechu jsem jen rukou dotáhl matici o jednu otočku. Pak jsem dal tak čtvrt otáčky s tyčkou. Utahovací moment je předepsaný 8 Nm, což je asi dost málo.

02.01.2014 09:03 - Re: Ztráta tlaku v pneumatikách 2652973
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
operatorXM napsal(a):
Pravděpodobně byly uvolněné snímače. Při vyšších rychlostech snímač asi odstředivou silou vyosoval ventilek a tím vzikla netěsnost. Po nasazení ořechu jsem jen rukou dotáhl matici o jednu otočku. Pak jsem dal tak čtvrt otáčky s tyčkou. Utahovací moment je předepsaný 8 Nm, což je asi dost málo.


Na opravné sadě je psáno jen 5 Nm, a když se to utahovalo momenákem, tak to bylo opravdu maximum.

Možná mᚠvyžvejknutou těsnící gumičku ze vnitřku ráfku. Vím, že když jsem na čidlech měnil baterie, tak byla gumička ve velmi špatném stavu a i ten kovový kroužek, co je pod ní.

A jak mluvíš o tom, že se ti vyosoval ventilek, tak jsem měl něco podobného. Originál snímač naseděl na origo ráfku, točil se na ventilku na každé straně snímače byla vůle několik milimetrů - dal jsem pod snímač oboustrannou pěnovou lepící pásku o síle 5 mm a už se nic ani nehlo


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator