Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Co nového chystá Citroen
|< < 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 ... 71 > >|
29.10.2016 19:21 - Re: Co nového chystá Citroen 3007074
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Taky jsem někde slyšel že garantuje na baterky 8 let zaruku i vcetne kapacity 80%´. Nevim jestli nebou po par letech celit pomerne velkemu poctu reklamaci...

29.10.2016 19:31 - Re: Co nového chystá Citroen 3007081
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Taky jsem někde slyšel že garantuje na baterky 8 let zaruku i vcetne kapacity 80%´. Nevim jestli nebou po par letech celit pomerne velkemu poctu reklamaci...

Nevím, jak má baterku dělanou Tesla, ale BMW jí má poskládanou z malých článků, který jsou naskladáný do jednotlivých bloků a jdou vyměnit i jednotlivý články, takže to zas taková rychta nebude. Nicméně na hybridu E72 jsem jí měnil po cca čtyřech letech provozu. Ale to je hybrid nenabíjí se ze sítě a je v kuse. A jestli si pamatuju, tak stála cca 250000.ale platila jí fabrika... No, ještě budeme se slzou v oku vzpomínat na FAP

29.10.2016 20:19 - Re: Co nového chystá Citroen 3007091
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nevím, jak má baterku dělanou Tesla, ale BMW jí má poskládanou z malých článků, který jsou naskladáný do jednotlivých bloků a jdou vyměnit i jednotlivý články, takže to zas taková rychta nebude. Nicméně na hybridu E72 jsem jí měnil po cca čtyřech letech provozu. Ale to je hybrid nenabíjí se ze sítě a je v kuse. A jestli si pamatuju, tak stála cca 250000.ale platila jí fabrika... No, ještě budeme se slzou v oku vzpomínat na FAP


Ono už se vzpomíná - euro 6 je provozně tuším také dražší než euro 3. 4. 5.

29.10.2016 20:22 - Re: Co nového chystá Citroen 3007092
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Luki_C5 napsal(a):
Žádná tesla ti neudělá 500km na jedno nabytí dálničního provozu. To by si musel jet tak 80km/h.
Když budeš chtít jet 130-140km/h zaplá klima a další spotřebiče mᚠdojezd mezi 250-300km. Takže cesta do Chorvat je tak 3-4 nabíjení a to už trávíš tak 3 hodiny navíc čekáním. plné dobytí 40min a to musíš mít štěstí na supercharger.
Zatím je to uplně k ničemu.


Tak zlý to neni. Už dělaj 100kWh, takže reálně dᚠi s klimou na baterku 388 km při průměru 130km/h. Rychlejší průměr mám problém udělat i na dálnici kvůli omezením a brzdičům..
Takže reálně třeba Praha - Rijeka: 800 km: dobiješ: Liezen za 20 min 50%, Graz za 40 min 80%.
Takže i s uvážením rozmístění chargerů a max cestovní rychlosti jsou na 8 hodiny cesty dvě pauzy na jídlo a kafe celkem 1h.
To mi osobně přijde už použitelné. Ale jde hlavně o to, kde to bude třeba za 2 roky: větší baterka a hustší sí chargerů.
Ta diskuze začala tak, že si Hanz stěžoval nad plánem elektrifikovat auta, a mně to naopak přijde super, a že jsme tomu už docela blízko, by to pár let ještě potrvá. Hlavní problém tady vidím tu cenu.

29.10.2016 20:31 - Re: Co nového chystá Citroen 3007093
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ještě by mohli udělat nad dálniční sítí troleje. Vysunul by se klacek a nemuselo by se nic dobíjet. To by pak byla paráda.. Jinak jsem skeptický, hlavně většina máme auta ojetá, takže 10 let stará baterka, to budeme rádi když ujedeme 50 km

A hlavně jste ni nevysvětlili ten počet dobijecich stanic,jak píšeš 2x dobit v Rakousku, kdyby 50% aut na dálnici bylo elektro a 40 minut dobíjeli, jak dlouho budu čekat než na mě vyjde zásuvka? Nebo jich tam bude 300 vedle sebe???

29.10.2016 20:36 - Re: Co nového chystá Citroen 3007098
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Tak zlý to neni. Už dělaj 100kWh, takže reálně dᚠi s klimou na baterku 388 km při průměru 130km/h. Rychlejší průměr mám problém udělat i na dálnici kvůli omezením a brzdičům..
Takže reálně třeba Praha - Rijeka: 800 km: dobiješ: Liezen za 20 min 50%, Graz za 40 min 80%.
Takže i s uvážením rozmístění chargerů a max cestovní rychlosti jsou na 8 hodiny cesty dvě pauzy na jídlo a kafe celkem 1h.
To mi osobně přijde už použitelné. Ale jde hlavně o to, kde to bude třeba za 2 roky: větší baterka a hustší sí chargerů.
Ta diskuze začala tak, že si Hanz stěžoval nad plánem elektrifikovat auta, a mně to naopak přijde super, a že jsme tomu už docela blízko, by to pár let ještě potrvá. Hlavní problém tady vidím tu cenu.

Tak já jsem se hlavně pozastavil nad snahou ekoteroristů nám všem v zájmu lobby výrobců solárních panelů vnutit podle mě slepou cestu automobilismu...
A nejde vůbec o to, zda je elektromobil pohodlný, nebo ne... Jde hlavně o to, že časem těmhle maniakům začne vadit jakákoli individuální (by třeba elektro) automobilová doprava...
A věřte mi, že za 20,30 let si vzpomenete, že "tohle tenkrát někdo říkal "...

29.10.2016 20:48 - Re: Co nového chystá Citroen 3007107
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To se nás už naštěstí netýká
Za 30 let mi bude 76 a vzhledem k důchodovému zabezpečení už budu za a) mrtvý za b) v ustavu a za c) rozhodně nebudu mít peníze na cestování.
Ale chudáci naše děti, budou vzpomínat, táta měl auto,to pěkně plulo po dálnici a do Dánska jsme dojeli na jednu nádrž něčeho tekutého a stavěli jen kvůli čůraní...

29.10.2016 20:51 - Re: Co nového chystá Citroen 3007108
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Za 20, 30 let už hlavně nebudeme vlastnit auta. To už všechna budou jezdit bez řidiče sama autonomě a prostě si jenom přivolᚠnejbližší auto, které tě odveze kam chceš, a pak si odjede zase k někomu, kdo chce povozit poblíž

... takže za 20, 30 let tady bude max banda pamětníků, která bude vzpomínat, jaké to byly časy, když jsme ještě vlastnili auta, a museli jsme tady řešit, co se nám na nich pořád všechno rozbíjí

29.10.2016 21:31 - Re: Co nového chystá Citroen 3007122
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Něco v podobném smyslu nám už říkali před 45 ti lety ve školce a pak to do nás hustily i na základce a pořád se jezdí na benzín a naftu , vrátil bych se zpátky na zem, kolik % lidí by kupovalo nevé elektromobily, když nás většina jezdí ve starých plečkách, které jsme rádi že jezdí, nebo je pak budou dávat zadarmo , to nám také říkali od školky.

29.10.2016 21:33 - Re: Co nového chystá Citroen 3007129
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
... takže za 20, 30 let tady bude max banda pamětníků, která bude vzpomínat, jaké to byly časy, když jsme ještě vlastnili auta, a museli jsme tady řešit, co se nám na nich pořád všechno rozbíjí

Tvůj elektrooptimismus ti možná i závidím...
Věř tomu, že i elektromobily se budou srát, jako jakýkoliv jiný auta.
Prostě jsou to pořád JENOM STROJE...

29.10.2016 21:35 - Re: Co nového chystá Citroen 3007130
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tvůj elektrooptimismus ti možná i závidím...

Ne kvůli elektromobilům, ale protože už nebudeme ty auta vlastnit

29.10.2016 21:45 - Re: Co nového chystá Citroen 3007133
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
A hlavně jste ni nevysvětlili ten počet dobijecich stanic,jak píšeš 2x dobit v Rakousku, kdyby 50% aut na dálnici bylo elektro a 40 minut dobíjeli, jak dlouho budu čekat než na mě vyjde zásuvka? Nebo jich tam bude 300 vedle sebe???


Hlavne bude zaujimave, ako budu tie superchargery napajane, kedze ak sa nemylim, tak tam je vykon snad 150 kW, pri 10 kusoch tychto rychlonabijaciek je to vykon 1.5 MW a to uz neni sranda. Zhruba cely vykon, co sa da poslat po vedeni VN 22kV, takze vybudovanie vacsich poctov rychlonabijacich stanic, znamena investovanie do rozvodnej siete. A som zvedavy, ako chcu riesit tento problem…
Ani vybudovanie dobijacej stanice na benzinovej pumpe neni ziadna hracka, kedze tieto aspon je predpoklad, ze su vedla dialnic, z drvivej vacsiny mimo zastavaneho uzemia a nakolko jejich privod a zdroj je dimenzovany s ohladom na jejich potreby, nie na dalsiu zataz v tak enormnej spotrebe, tak je to problem aj pre ne, aj ked by z toho mohli relativne profitovat, lenze to by museli investovat a zaroven by ta investicia musela byt rentabilna… Ak by sa k tomu odhodlali v buducnosti, tak som zvedavy na ekonomicku stranku v porovnani s tankovanim klasickeho paliva.
Schvalili nam povinnost u novostavieb mat dobijaciu stanicu. Som zvedavy na specifikacie a ako zareaguju dodavatelia energie, teda skor spolocnosti, kde sa tie domy pripajaju k sieti. Ake vykony budu povolene. Ako som uz pisal, u nas bolo komicke, ze ak v projekte na stavbu bolo uvedene, ze el. kurenie aj s el. ohrevom uz. vody a elektrarne si dali podmienku, ze max. instalovany vykon 6 kW. Inak by nepripojili k sieti… Takze projekt sa musel prepracovat.

29.10.2016 22:11 - Re: Co nového chystá Citroen 3007140
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Hlavne bude zaujimave, ako budu tie superchargery napajane, kedze ak sa nemylim, tak tam je vykon snad 150 kW, pri 10 kusoch tychto rychlonabijaciek je to vykon 1.5 MW a to uz neni sranda. Zhruba cely vykon, co sa da poslat po vedeni VN 22kV, takze vybudovanie vacsich poctov rychlonabijacich stanic, znamena investovanie do rozvodnej siete. A som zvedavy, ako chcu riesit tento problem…
Ani vybudovanie dobijacej stanice na benzinovej pumpe neni ziadna hracka, kedze tieto aspon je predpoklad, ze su vedla dialnic, z drvivej vacsiny mimo zastavaneho uzemia a nakolko jejich privod a zdroj je dimenzovany s ohladom na jejich potreby, nie na dalsiu zataz v tak enormnej spotrebe, tak je to problem aj pre ne, aj ked by z toho mohli relativne profitovat, lenze to by museli investovat a zaroven by ta investicia musela byt rentabilna… Ak by sa k tomu odhodlali v buducnosti, tak som zvedavy na ekonomicku stranku v porovnani s tankovanim klasickeho paliva.
Schvalili nam povinnost u novostavieb mat dobijaciu stanicu. Som zvedavy na specifikacie a ako zareaguju dodavatelia energie, teda skor spolocnosti, kde sa tie domy pripajaju k sieti. Ake vykony budu povolene. Ako som uz pisal, u nas bolo komicke, ze ak v projekte na stavbu bolo uvedene, ze el. kurenie aj s el. ohrevom uz. vody a elektrarne si dali podmienku, ze max. instalovany vykon 6 kW. Inak by nepripojili k sieti… Takze projekt sa musel prepracovat.


Dᚠsi fotovoltajku na střechu a ještě budeš mít limit kdy budeš moct dobíjet(buď budeš topit a nebo dobíjet auto.

29.10.2016 22:16 - Re: Co nového chystá Citroen 3007141
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
elektromobilita je cesta, ale nie na baterky ale na nejaky eko generator / palivovy clanok
pohon na baterku je slepa cesta, elektromobil ako taky nie je ziadna novinka

29.10.2016 22:32 - Re: Co nového chystá Citroen 3007159
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
A hlavně jste ni nevysvětlili ten počet dobijecich stanic,jak píšeš 2x dobit v Rakousku, kdyby 50% aut na dálnici bylo elektro a 40 minut dobíjeli, jak dlouho budu čekat než na mě vyjde zásuvka? Nebo jich tam bude 300 vedle sebe???


Všichni teď musí k pumpám, protože nemůžou tankovat jinak. Většina jízd je do 300 km. K chargeru pojedeš jenom, když budeš potřebovat jet dál. V běžném provozu budeš dobíjet pomalu přes noc doma. Ale nevypadá to, že by měli problém udělat hodně chargerů vedle sebe: .link.
Něco to sežere, no, tak si přidaj drát. Lepší než to furt vozit cisternama sem a tam.

29.10.2016 22:49 - Re: Co nového chystá Citroen 3007166
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Všichni teď musí k pumpám, protože nemůžou tankovat jinak. Většina jízd je do 300 km. K chargeru pojedeš jenom, když budeš potřebovat jet dál. V běžném provozu budeš dobíjet pomalu přes noc doma. Ale nevypadá to, že by měli problém udělat hodně chargerů vedle sebe: .link.
Něco to sežere, no, tak si přidaj drát. Lepší než to furt vozit cisternama sem a tam.

Ono s tím dobíjením to není zas až tak jednoduchý. Je pravda, že něco, jako paměový efekt už je u moderních aku elektromobilů v podstatě minulostí, nicméně každý dobíjení provedený ne ve 100% (samozřejmě teoretických 100%) vybití poškozuje aku a snižuje jeho kapacitu. Jedná se o promile z původní kapacity, ale i tak... Nádrž se ti s každým tankováním nezmenší

29.10.2016 22:50 - Re: Co nového chystá Citroen 3007167
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Fajn ale víš jak to v létě při cestě do Chorvatska vypadá. A když mají ještě Němci nějaký ten termín,prazdnin tak je to obzvl᚝ maso. Viděl jsem kilometrovou frontu u benzinky.
Nedovedu si představit že by každý auto stálo u stojanu 20-40 minut. A dojezd bude cca stejný u všech El aut. Takže třeba pár stovek spíš tisíců aut například z Mnichova se pak sejdou u jednoho stojanu. Nebo mají dobíjet už třeba po 100 km aby se to rozložilo? Prostě jak jsem psal, na popojiždení po městě na nakupy ideální ale dlouhé jízdy na dovolené, když jich vyrazí v létě tisíce???


Ale jinak fajn diskuse, Citroën už stejně nic nového nechystá, tak můžeme plácat o blbostech

29.10.2016 23:15 - Re: Co nového chystá Citroen 3007174
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nie, nie, Citroen toho tiez chysta, ja si snad nepamatam dobu, kedy by sa tak vela chystalo, prerabalo. Lenze kym sa postavia linky, sprevadzkuju, urobia predprodukcne kusy a zavedie seriva vyroba, tak to trva takmer nieco cez rok, skor 18 mesiacov… Mulhause, Sochaux, Rennes, a aj napriklad v Poissy. Ale ako uz bolo spominane hodne krat, hydro uz nie… A C5 iba z casti…

30.10.2016 08:27 - Re: Co nového chystá Citroen 3007213
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já myslel Citroën - značka extravagantní a pohodlná. To je mrtvé a nic se nechystá.
To že přichystali C3 s vyměnými kryty zrcátka, možná chystají SŮVU, tlumiče které nevyřeší "plný kufr" a zvednutí podvozku a další blbosti které je jen posouvají na smetiště dějin mě nezajímá. Tomu neříkám chystat něco nového
DS,SM,CX,XM,C6 to byl Citroën to bylo UFO na silnici proto jsem ho vždy chtěl mít a volil tu dostupnější verzi BX,XANTIA,C5. Pojítkem byla hydra. Ta nebude,nebude Citroën.
Proč kupovat C3 když můžu mít Yarise, Corsu, Soul atd. Proč C4 když může být ,Megan,Astra,Ceed, Y30, 308 atd.atd.
Každá značka má něco stejného a většinou i lepšího.
Je to prostě MRTVÁ ZNAČKA

30.10.2016 08:48 - Re: Co nového chystá Citroen 3007214
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To je tazko… Preco kupovat kncern, ked uz frcia na CR motoroch ak ini? Jejich rotacky a PDcka boli istu dobu skvost co sa tyka spolahlivosti a spotrebe paliva, no napriek tomu, ze ta doba uz davno pomynula, stale sa dobre predavaju, aj napriek afere DG. Tak snad aj citroen bude predavat nadalej.

|< < 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 ... 71 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator