Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Jaké MPV?
04.05.2017 22:54 - Jaké MPV? 3064224
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Můj kamarád řeší pořízení velkého MPV. Víceméně se přikláníme ke Galaxy II (2006+..) Myslíte, že jsou důvody proč by bylo lepší zvážit C8 (P807)? Jde o auto za cca 150 tis. Velikostí jsou obě auta odpovídající. Vím, že motory mají stejný původ a liší se systémem DPF, turbem atd... Zřejmě by šlo o 2.0 Hdi - TDci

04.05.2017 23:20 - Re: Jaké MPV? 3064225
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pohodlí a komfort ?

04.05.2017 23:31 - Re: Jaké MPV? 3064226
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne by som radsej tu C8 (hlavne po cerstvej skusenosti s fordom)

05.05.2017 00:22 - Re: Jaké MPV? 3064229
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Nevím jestli právě bude pohodlí a komfort lepší u C8... C8 není C5. Zkusím se povozit oběma, uvidím.
Jumep - copak bylo s fordem?
Někde jsem četl, že u c8-miček byly docela problémy se žhavičkami a jejich výměnou - prý tam nějak zatékalo a celé to zahnilo do sebe

05.05.2017 06:47 - Re: Jaké MPV? 3064233
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no doporucil bych rozhodne vice C8 (Phedra,807) kde nevice komfortni je vzdy Phedra
Galaxy bych nazatracoval,zase zalezi na vybave ,urcite bych volil vyaai s vyhrivanim/vetranim sedatel a vyhrivanim celniho skla..byl bych vsak opatrny u vyberu motoru ..Ford je take o neco levnejsi ale zase interier je takovej no proste Ford ...
jinek nevim s cim mel Jumep skusenost ale s Fordy jsem zatim zadny zasadni problem nemel,ale treba nam to prozradi

05.05.2017 07:26 - Re: Jaké MPV? 3064247
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jezdil Galaxy asi před čtyřmi lety v Chorvatsku.
Bylo sedmimístné tak jsme dvě rodiny jezdili tím a má C5 stála u domu.
Byl jsem pěkně otrávený z jízdy v tom.
Sedačky byly tvrdé jak v tramvaji nebo městském autobusu.Prostě čalouněné prkno.(a nemyslím tím ty malé zadní ...😃
V 807 jsem kdysi dávno jezdil s kamarádem lítat paragliding do Alp.
V té době já měl Xantii,tak nevím ale přišlo mi že tam byly stejné křesla jako v C5 1/2
Samozřejmě hydru to nemá ale kostitřas jako Galaxy to rozhodně nebyl !
Jediná věc co mi vadila byl ten tachometr uprostřed a ne pod volantem.Ale to je asi o zvyk.

05.05.2017 12:31 - Re: Jaké MPV? 3064287
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predpokladam ze to chces s RHR motorom, tam fakt neviem o nejakych problemoch (tym starsim 2.0 by som sa vyhol)

problem so zhavicmi ani tak nie je ze nejdu von ako to ze su zozadu motora a pristup tam je ziaden

na tacho v strede sa da v pohode zvyknut, hellmut - to je podla mna prave to co by sa tebe malo pacit, nieco extra / ine

ps. k fordu sa moc nejdem vyjadrovat, len ze na rozvodoch zahrdzavela kluka, vo vseobecnosti to ale hodnotit nejdem (mal som tu 2 mondea s RHR na rozvody, obe problem)

05.05.2017 14:43 - Re: Jaké MPV? 3064294
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi by se mi to malo páčit ale niepáčilo,nebo som zvyknutý len pozera dolů a né krůtit oči do prava...
Ale teď mi přišel z Číny super držák telefonu na volant. Ale nevidím na tachometr , takže budíky jinde by se hodili...

05.05.2017 21:27 - Re: Jaké MPV? 3064321
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
predpokladam ze to chces s RHR motorom, tam fakt neviem o nejakych problemoch (tym starsim 2.0 by som sa vyhol)

problem so zhavicmi ani tak nie je ze nejdu von ako to ze su zozadu motora a pristup tam je ziaden

na tacho v strede sa da v pohode zvyknut, hellmut - to je podla mna prave to co by sa tebe malo pacit, nieco extra / ine

ps. k fordu sa moc nejdem vyjadrovat, len ze na rozvodoch zahrdzavela kluka, vo vseobecnosti to ale hodnotit nejdem (mal som tu 2 mondea s RHR na rozvody, obe problem)


tak s tou rezavou klikou a remenici souhlasim to mas pravdu nekdy to nejde ani sundat jak to drzi...
zas pokud chce CAN C8 (oranzove podsvetleni) tak tam RHR snad uz ani nebylo...

to HELLMUT..no zalezi jakou verzi a v jakem roce to auto bylo...na druhou stranu sedacky v C8 nejsou zadnej slagr..nedelam si iluze te sedaslo bude v celky ,tj s komplet nevydrolenym sedakem..a na te kovove konstrukci se taky moc dobre nesedi

05.05.2017 23:10 - Re: Jaké MPV? 3064332
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bolo, rovnako biturbo a dokonca aj 120kw 2.0 (rhh) sa tam davalo, to auto sa robilo strasne dlho

05.05.2017 23:51 - Re: Jaké MPV? 3064334
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Jednu jsme dovezli dokonce konec 2013. Motorizaci tam bylo fakt dost.

06.05.2017 07:40 - Re: Jaké MPV? 3064336
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jo biturbo a 125kw se davali ale RHR hodne malo jen do prvnich kusu
mam pocit je se nabizela C8 (P807) jeste pred rokem

08.05.2017 22:30 - Re: Jaké MPV? 3064757
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tak s tou rezavou klikou a remenici souhlasim to mas pravdu nekdy to nejde ani sundat jak to drzi...
zas pokud chce CAN C8 (oranzove podsvetleni) tak tam RHR snad uz ani nebylo...

to HELLMUT..no zalezi jakou verzi a v jakem roce to auto bylo...na druhou stranu sedacky v C8 nejsou zadnej slagr..nedelam si iluze te sedaslo bude v celky ,tj s komplet nevydrolenym sedakem..a na te kovove konstrukci se taky moc dobre nesedi

Dávali. Měl jsem tu jednu, fakt nasypanou (RT4,elektrický zd dveře,...) a byl v tom RHR,teda RHJ...
Jinak Galoň je opravdu Ford. Líbivej,ale po 150000km totálně ošoupaný rádio a vlastně všechna místa,kolem nejpoužívanějších ovladačů, filtr částic díky tomu,že nepoužívají aditiva,ale chemicko-termickou reakci stojí rachejtli,sedačka řidiče od člověka,kterej má 100kg za těch 150000 více-méně dálničních km prosezelá,nefunkční výhřev a rozsypanej bok...
Na druhou stranu u C8,pokud v Origo autosklu po výměně skla pořádně neposkládají tu zahrádku pod oknem,tak mᚠza chvíli po BSM,protože do ní nateče,cokoliv dělat na motoru je pomalu lepší ten agregát vyndat a hlavně co jsem viděl,tak byla ta auta většinou v dostv žalostným stavu (zanedbaná). Hlavně jsem nejel v C8, na který by na předku něco neklepalo,takže mi přijde,že ta náprava je možná poddimenzovaná...

Jo a nejlepší je ta ručka na tom Galoňovi

09.05.2017 00:58 - Re: Jaké MPV? 3064766
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsme byli projet a prozkoumat auta: Pohodlí - galaxy vs c8, P807 velmi podobné,
sedačky jednoznačně lepší ve Fordu (jak píše autodiag alcantru s vyhříváním a chlazením bohužel PSA nenabídne a je to luxus, stejně tak vyhřívané přední sklo), zpracování interieru na velmi podobné úrovni. to co píše Hanz připadá v úvahu jen u omotanin s najetým půlmelounem. Navigace a palubák jednoznačně lepší u PSA. Ford tragédie.
Jízdně pro mě lepší Galaxy. Z praktického hlediska je pro nás výhoda třetí řada sedadel sklopná do podlahy - velmi rychlé a pohodlné.
Ale nakonec se Galaxy nekonal, jelikož auto bude řídit drobná žena a sedáky v G jsou dost vysoké, takže bohužel už dobře nedosáhla na podlahu.
Nakonec to vyhrál S-max. prostorově jen o málo menší než Galaxy, ale nižší posez - pro ni velmi pohodlný. 7 lidí se vleze, když nejsou všichni dvoumetroví...Jízdní vlastnosti velmi dobré, podvozek festovnější a pohodlnější než u mondea. Jasně hydraulika to není, ale to ona neřeší a C5 by nesplnila hlavní požadavek - praktičnost. Když jsem otevřel kapotu C8, došlo mi, že mechanici v servisu by mě mohli nenávidět , jelikož, jak píše Hanz - když do motorového prostoru servisák strčí pravou ruku, tak levá se mu tam už nevleze

26.09.2019 15:33 - Re: Jaké MPV? 3240160
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja by som to tu trosku ozivil...
Uz to s mojim zombikom vzdavam. Dlhsie pozeram po C5 co by ho nahradila, ale nejak nic nenachadzam...Dnes ma napadlo mrknut na C8. Konkretne hladam benzinovy dvojliter. Otazka je teda...Viete niekto typicke problemy tychto aut, na co sa pri obhliadke zamerat? Ako sa tie auta servisuju (on ten priestor pod kapotou nie je nic moc)?
Vopred dakujem...

27.09.2019 08:35 - Re: Jaké MPV? 3240429
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Skús popozera diskusie na forum.citroeny.cz, je tam toho dos o C8. Čo som ale sem-tam počul, pri nejakých väčších opravách musí ís väčšinou motor von...

27.09.2019 10:15 - Re: Jaké MPV? 3240472
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
MPV? Kupili sme Renault, GS 1.6 DCi. Uradovala manzelka, ze ekonomicka stranka. Ale tomu autu nic nechyba. Kosti nevytrasie, priestorovo vyborne, zrovna tak variabilita, kufor a vzadu 3 samostatne sedadla, motor spolahlivy, ceny dobre, multimedialne tiez schopne (aj Android Auto sa da). Nechcel som to, ale je to od znameho, cena bola fakt dobra a najazdene za necele 4 roky iba necelych 20k km. Takze mozem v blizkej dobe zabudnut na vacsi objem v benzine, co som tak chcel, ci na to Citroen GP.

27.09.2019 15:00 - Re: Jaké MPV? 3240511
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mozem ti doporucit Renautl Espace IV ale po roku 2006 kedy bol facelift najlepsie sak az po druhom facelifte cize modely od 2009 vyssie.
Benzin 2,0 turbo, velmi dobry motor ako aj samotne auto. Je na tom po vsetkych strankach lepsie ako C8, ta ma s 2,0 benzinom 100kw trosku problemy, predsa tazke auto a 4 stupnovy automat.
Ak chces predsa espace 2,0 robil sa aj bez turba 140k - 6stupnova prevodovka.
Ono v com vynika C8 oproti espace je vacsia a vacsie zadne sedacky ale ked zoberies grand espace tak iba mas trosku pohodlnejsie zadne sedacky v C8. Auto je podobne velke.
Inac agilita, spotreba, servis je na tom ovela lepsie Espace. Take top vyhody Espace 2,0 turbo vymenit rozvody + remenicu prislusentsva a motor pojde "vecne" Turbo je chladene vodou a vydrzi najazd cez 300 000km (ak ho nemal hulvat) Agilita a spotreba je na mile vzdialena C8. Espace a obecne Renaulty nepoznaju hrdzu ramena, podvozok nic nehnije... A servisne ukony su krasne jednoduche, skrutky su dotiahnute fakt s citom a netreba ziadne 2metrove paky atd. Espace 2006 po 245 000km, umyjem podvozok a je bez naznaku hrdze, chces uvolnit hocijaku skrutku staci ti gola sada a trosku zabrat. A ticho v kabine sa mi zda malicko lepsie v Espace... Boli to drahsie auta cize niekde sa to muselo prejavit... Skor ako po C8 by som siel do Espace popripade Grand espace... Jedine ze chces V6 tam na tom je lepsie C8micka. Ale samozrejme ked najdes krasnu C8 chod do nej su to dobre auta ale tak o nejaky ten bodik je na tom lepsie Renaultik

03.10.2019 08:16 - Re: Jaké MPV? 3241333
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
Ja by som to tu trosku ozivil...
mrknut na C8. ...

Kdyby jsi chtěl nějaký info o C8 , koukni i sem:
.link.
v sekci Peugeot 807 toho najdeš spoustu , píšou tam borci jak s P807 tak C8 , Ullysee a Phedra .
Já mám 807 , ale v 2.0HDi , rok 2011 , ale to tě asi nezajímá . Porovnávat taky nemůžu . Když jsem kupoval věděl jsem že chci C8 nebo P807 , o ničem jiným jsem ani nepřemejšlel a nevybíral z jiných MPV


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator