Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Báječný NOVÝ registr vozů
|< < 1 2 3 > >|
26.07.2012 22:27 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495400
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
Proč opravovat? Stejně už ten problém končí. Policajti i úředníci konečně pochopili, že starý systém nevrátí.
A odřená čísla si příští týden v klidu vyměníme.



Že by šel pan ministr k lakírníkům?

26.07.2012 22:59 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495408
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
se mi líbí informovanost všech zainteresovaných - policajti a ani úředníci na úřadech s tím nemají nic!!!!! společného, jsou pouze vykonavateli!!!!!!!!!! a když jim NĚKDO z Prahy nařídí, že budou dělat se systémem, který nefunguje, řada z Vás ví prd co všechno systém obsahuje, a co všechno by měl dělat, SIS už dávno funguje u sousedů a mně spíše zaráží, že se nekoupí hotový systém, ale vymýšlí se vymyšlené za těžké prachy - nemá cenu komentovat chytré kecy .....

26.07.2012 23:06 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495412
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
4najk: Děkuju za opravu

27.07.2012 09:44 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495442
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Policejní servry nestíhaly, úředníci zřejmě neuměli reagovat- asi nebyli proškoleni. My co víme "prd"!!!!, máme výhodu. Myslíme si totiž, že nový systém bude k něčemu dobrý. Možná už k tomu, že moje v minulosti v ČR "prověřené" auto mi nezabaví v cizině jako kradené. Zajímavé je, že kde se objeví zástupci ministerstva dopravy a tvůrce systému, tam to funguje. A já na rozdíl od pesimistů věřím, že fungovat bude. A teď budeme muset vymyslet jiný problém s jiným ministrem k odvolání...... Mčč.

27.07.2012 11:30 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495468
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
JJ, při zavádění nového systému je vždy největší problém donutit líné zaměstnance učit se novým věcem, to jim znepříjemňuje život a oni svým způsobem stávkujou a nadávaj na všechny strany. Některým stačí přeházet ikonky na ploše a volaj, že nic nefunguje a samozřejmě za to může "aják"...

Málo kdo umí říct "Neumím to/neumím s tím.", všichni říkaj, že to nejde nebo, že to někdo rozbil, ale já nic, já muzikant.

27.07.2012 12:48 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495484
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
JJ, při zavádění nového systému je vždy největší problém donutit líné zaměstnance učit se novým věcem, to jim znepříjemňuje život a oni svým způsobem stávkujou a nadávaj na všechny strany. Některým stačí přeházet ikonky na ploše a volaj, že nic nefunguje a samozřejmě za to může "aják"...

Málo kdo umí říct "Neumím to/neumím s tím.", všichni říkaj, že to nejde nebo, že to někdo rozbil, ale já nic, já muzikant.


ale no tak... přece bys nechtěl po chudince úřednici (zejména těch starších) co má léta zažitý že tady na tu ikonu kliknu sem napíšu jméno a sem údaje o autě aby se učila klikat na jinou ikonku
bnordel se smícháním databází nicméně není problém líného úředníka to je prostě chyba toho kdo slévání databází dělal. Já osobně jako IT chápu že když se mění něco tak komplexního navázaného na x databází a systémů které dosud běhali separtátně, tak je to nepude tak jednoduše. nicméně kdyby dopředu oznámili že dejme tomu od 1. do 14. července nepude registr neb se bude slívat databáze a nasazovat systém lidi by s tim počítali a nechodili na úřad zbytečně a nebyl by takovej humbuk. Nasazoat takovou změnu za každou cenu za chodu je sebevražda... bohužel o tom většinou rozhodne někdo kdo si to neumí ani představit.

27.07.2012 21:53 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495630
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
JJ, při zavádění nového systému je vždy největší problém donutit líné zaměstnance učit se novým věcem, to jim znepříjemňuje život a oni svým způsobem stávkujou a nadávaj na všechny strany. Některým stačí přeházet ikonky na ploše a volaj, že nic nefunguje a samozřejmě za to může "aják"...

Málo kdo umí říct "Neumím to/neumím s tím.", všichni říkaj, že to nejde nebo, že to někdo rozbil, ale já nic, já muzikant.


tak to nemám slov, jak můžou líní zaměstnanci ovlivnit servery v Praze, které padaly a nestíhaly, nějak se ten bordel z ministerstev přesunul na města a obce teda někteří ho tam přesunuli

28.07.2012 08:27 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495655
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Netočte to pořád mezi úředníky a servry a datovými komunikacemi a kompatibilitou dat a co já vim co... kruciální fakt je ten, že je to systém, který má být pro klienty výhodnější - rozuměj rychlejší a pro systém flexibilnější a užitečnější. Jouda za přepážkou zmůže houbes, když mu daj do ruky paskvil a stejně tak se zůže z nastalý situace posrat policejní server, když ho zahltej hromadou nesrozumitelných dotazů.
Celá situace je zase a zase jen o tom, že zakázku dostala firma, která ví o dané problematice prd. dokonce až takový prd, že mi přejdeaž nepochopitelný, že si předem nejsou schopni ověřit možnosti systému a kompatability dat, kapacitu spojení a čitelnost výstupů. To jsou při tom pro aplikace podobného ražení základy. O.K. - ATS jsou klempáci - to se už ukázalo, ale jak je možný, že takovýhle klempáky prostě někdo vybral?... Jak sem psal - ukázat na pacatele se dá velice snadno a ptám se - proč se tedy neřekne - Pane Dobeši a spol - prostě jste to zesral na kvadrát a jděte do hajzlu, a už to v pátek, či v pondělí chodí, nebo ne, páč tekonc už to nejni o tom, jestli to bude fungovat, ale o tom, že určitě o5 funguje onen oblíbený klientelismu a já na bráchu a všechno na mě...
Btw - japa si asi tekonc obhájí ministerstvo obrany, že stejný klempáci budou vyvýjet a aplikovat systém datové bezpečnosti pro MV... Jeslipa bude mít někdo koule a pošle je do hajzlu s tim že si radši udělá naUTPéčku uzel, páč to bude fungovat určitě líp než jejich Skynet...

28.07.2012 09:18 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495658
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
A ještě bych navázal. Dělali to komoni, to už se ví. Po Dobešově hlavě se volá, to se taky ví, ale proč se nemluví o tom, že nedostanou zaplaceno za mizernou práci? A že nedostávají k náhradě škody? Namísto toho budou dostávat peníze ještě dlouhý roky, podle smlouvy. Naše peníze. A pořádný. Takovej balík rozdělit mezi pár šikovných IT zapálenců, tak to mohlo všechno vypadat jinak a nebyly by to vyhozený peníze. Nesnáším, když si někdo cpe kapsy za nekvalitní práci.

28.07.2012 10:16 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495663
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
S tím se dá souhlasit. MD se hlásí ke škodám, zaplatí je. Otázka je, zda bude požadovat proplacení od viníků. Pokud ne, budu žádat Dobešovu hlavu i já. Smlouvu nepodepsal, ale následky šlendriánu musí řešit on. A vzhledem k tomu, co za ty 2-3 týdny prožil je pravděpodobně řešit bude.

28.07.2012 11:21 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495668
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
tak to nemám slov, jak můžou líní zaměstnanci ovlivnit servery v Praze, které padaly a nestíhaly, nějak se ten bordel z ministerstev přesunul na města a obce teda někteří ho tam přesunuli


Padající server neovlivní. Ale nadávat na něco, že to je složité, že jim to s tím trvá 3x déle než předtím je jen o tom, že v současné době s tím neumí a nechce se to učit. Za měsíc to tam třeba nakliká za stejnou dobu, jako na starém, ale bude mít vyplněno daleko víc informací a nebude se s tím muset zabývat někdo další ještě jednou takový čas.

Prostě jedni to zřejmě pos*ali a druzí to zveličují. Zajímavý je to, že velmi známí zajišovatel propojení jednotlivých propojení oddělení PČR není schopen zajistit kvalitní připojení a i několikrát v měsíci některá oddělení jsou i celý den bez spojení včetně telefonů, to nikdo neřeší, to je každému jedno...
Ale když nejde registr vozidel, tak to křičí každý. Bůh ví, v jakém stavu a jak zprasené byly ty předchozí systémy včetně databází, pokud to někdo zmrvil už tenkrát, tak jejich propojování může být nadlidský úkol.

28.07.2012 11:28 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495669
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nadlidský, nebo nelidský, dělali si průzkum, přípravu, projekt... a dostali zaplaceno. Tak by všechny nezdary měli jít za nima. Zavázali se, že to zmáknou a skutek utek.
Na základě čeho se vybrala firma, která to nezvládla? Výběrový řízení? Tak i to stálo za prd. A i za to by měl někdo nést zodpovědnost. A ne až za "X" let, až se vymění vlády. Ale hned.

28.07.2012 11:34 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2495670
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nadlidský, nebo nelidský, dělali si průzkum, přípravu, projekt... a dostali zaplaceno. Tak by všechny nezdary měli jít za nima. Zavázali se, že to zmáknou a skutek utek.
Na základě čeho se vybrala firma, která to nezvládla? Výběrový řízení? Tak i to stálo za prd. A i za to by měl někdo nést zodpovědnost. A ne až za "X" let, až se vymění vlády. Ale hned.


jj, s tím souhlasím, jak říkám, že to pos*ali, tak by měli nést zodpovědnost. Když nejsem nadčlověk, tak do toho nejdu. Ale, co když by to nakonec neudělal nikdo a jednoho dne, by se to sesypalo všechno a mohli by se začít od znovu? to by byla teprve sranda. "Občané, jezděte čím chcete, nevíme o vašich autech vůbec nic."

01.08.2012 16:33 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496364
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
...se aspoň v tom bordelu jistě podařilo zlegalizovat pár čórek

01.08.2012 18:21 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496382
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně, ale "čórky" jsou opět záležitostí policejní databáze - nebo se mýlím? Nevím, jestli je Roozena policajt a ani mě to nezajímá. Ale jestli úředník zadá do registru údaje s tolika chybami jako on ve svých příspěvcích zde (překlepy i gramatika), nemůže se divit, že to server nezkousne. A proti tomu je i Dobeš zkrátka krátký!!! Máme za sebou registr soc. dávek, teď už i registr vozidel. Teď bude následovat registr vyplácených důchodů, ale to už bude zajímat málokoho z Vás. Mne a samozřejmě i socany ano.

02.08.2012 10:02 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496464
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
mno "čórky nečórky" podle mě ten novej systém nemusel vůůůbec bejt. Nehcápu proč zlikvidovali systém kterej fungoval léta spolehlivě. Ale holt to UhnijE nařídila tak se musíme podvolit. Notabene mě tímto přesvědčili že mé drahé milované XMo zůstane v mé péči ještě dalších 10 let i kdyby ekoEUouřada se na hlavu stavěl. To radši budu vehemntně pouštět do vzduchu brikety a finančně držet XMo v provozu než podporovat tyhle EU zvrácenosti.
"Děkuji ti nový systéme a celá EU, že jsi mi rozmluvil nákup jiného vozu."

02.08.2012 17:44 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496524
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Uhnije a její vejšplechty, dneska jsme to probírali v práci, ekovýpalný za přepis, technická každej rok, vzhledem k tomu, že 2/3 lidí u nás má alespoň jedno auto starší 6ti let, máme na to svůj názor.
a snaha omladit vozový park půjde, až se dorovná kupní síla průměrných mezd se zbytkem Evropy...

Jinak na úřadě jsem stále nebyla, počkám tak do září, až to trochu opadne. Stepovat celý den a doufat, že jim to bude fungovat, tak do toho nejdu...

02.08.2012 21:36 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496583
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
divisl napsal(a):
Darja napsal(a):
ale orgáni maj kecy... no, je špatně čitelná to je fakt


ale prdlačku, 1/2 hoďky práce s černým lakem na nehty a pro jistotu přestříknout tím fajnovým sprejem, který zamezuje vyfocení rz fotoaparátem radarů, jako ochranou vrstvu pochopitelně...

Fakt nemᚠčernou? Barvu?

03.08.2012 09:48 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496648
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nadlidský, nebo nelidský, dělali si průzkum, přípravu, projekt... a dostali zaplaceno. Tak by všechny nezdary měli jít za nima. Zavázali se, že to zmáknou a skutek utek. Na základě čeho se vybrala firma, která to nezvládla? Výběrový řízení? Tak i to stálo za prd. A i za to by měl někdo nést zodpovědnost. A ne až za "X" let, až se vymění vlády. Ale hned.
dodatek:firma byla vybrána bez výběrového řízení-co dodat a co si o tom myslet...? jdu ven BLEJT a malá perlička na konec:známý koupil oktávkuII.nechal si hned namontovat tažné-nechal si to na novém registru zanést do papírů a až doma zjistil že má tažné na tahání letadel...

03.08.2012 10:14 - Re: Báječný NOVÝ registr vozů 2496661
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
tak tenhle záznam bych tedy chtěl vidět, zajímalo by mě co za typ mu zapsali.. to jako že si teď může po večerech přivydělávat v Ruzyni popotahováním boeingů a airbusů ?

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator