Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Báječný NOVÝ registr vozů
1 2 3 > >|
24.07.2012 16:56 - Báječný NOVÝ registr vozů 2494649
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Jsem poněkud šišat z komedie kolem "nového" registru vozidel...
Takto konkrétně začno svoji úvahu o klauniádě, která se už prakticky 14 dní točí kolem čehosi, co mělo být lepší, rychlejší, stabilnější, efektivnější a samozřejmě - mělo to být za prachy... zatím je splněna pouze poslední podmínka a to dokonce tak, že nejen, že systém, jako takový stál balík, ale další vícenáklady den za dnem vznikají a to nejen primárně státu - na nevybraných poplatcích a platech úředníků, kteří se snaží marně uplést z howna bitch , ale především sekundárně daňovým poplatníkům za ušlý zisk, projebaný čas či zmařenou investici - nazvěme to jak chceme... celý průser se dá celkem nekomplikovaně vystopovat k jeho původcům a k přímo zodpovědným lidem. Nikdo z nich neprojevil nejmenší snahu z toho vyvodit jakoukoliv osobní zodpovědnost. Nikdo nebyl sestřelen... nikdo nedodržel slib...
Přiznejme si na rovinu - kdo z Vás by si mohl dovolit v práci takovouhle prasárnu, aniž by ho do druhýho dne nevykopli s obtiskem podrážky až na žaludku a to s reálnou vidinou náhrady škody... Kdo z vás má v zaměstnání tento luxus?..
Kdybych byl swině, tak si pošlu každý ráno bezdomáče za kilčo pro lístek na úřad, že jsem se snažil o přepis, zápis či změnu na autě, načež zdokladuji, kolik jsem projebal dní, kolik stojí můj den a - Vážení - platit prosím... ta vaše legrace mě stála bratru 10K... a dokažte mi, že je to jinak...
Jistě - osobně se toho nezůčastním, ale jsem si jist, že část lidí to napadne a bohužel - větší část chudáků to prostě naživo odsere s výsledkem značné vlastní ztráty. Rval bych se jako polární vlk o ušlou finanční náhradu! Na jedince, kteří to posrali se dá ukázat prstem, tak proč jim dopřát luxus beztrestnosti. Kdo z úředníků vám dá takovejhle pardon v situaci, kdy něco poděláte sami? (pokutička, opožděná platba daní...)
Jsem šasten, že nejsem ve frontě nešstníků týdny čekajících na změnu v registru, ale rád vemu do ruky kámen, až se začne házet...
Pan ministr dopravy Dobesh je zkrátka nefalšovaná 3,14ča a vyvrate mi to někdo...

24.07.2012 17:39 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494655
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
myslím, že netřeba vůbec komentovat. Já potřebuju nové SPZ, přední mám nečitelnou (odřená), policajti mě tudle zastavili, že prý proč si je nevyměním. Řekla jsem, že počkám, až jim to tam bude fungovat A radši mě pustili

24.07.2012 18:06 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494662
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
A za tenhle "provoz" systému platí ministerstvo firmě ATS cca 13 milionů měsíčně. Smlouva na zabezpečování provozu registru je uzavřená na 3 nebo 5 let. Tj. celkově nás to bude stát kolem půl miliardy (+platy těch úředníků).

O Dobešovi si můžeme myslet co chceme, jemu je to úplně jedno. Když mu jenom z tohodle teče pár mega měsíčně...

Edit: .link.

24.07.2012 18:15 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494663
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Darja: a počkáš. Vydrž a dočkᚠse. U nás je to už móda: obrovská změna ve prospěch všech - vzpomeňme už dlouho plně funkční registr vyplácených sociálních dávek, teď zase teprve 8 hodin funkční registr vozidel. Všichni pracujete s počítači a nemůžete nebo nechcete pochopit, že tak velkou změnu nelze provést bez problémů. Policajti dlouho váhali s propojením databází, dokonce si myslím, že problémy nahrávaly i mnoha úředníkům - cítí, že jich nebude třeba takové množství. Při jakémkoliv problému uspořádejme oranžový brífink a požadujme hlavy ministrů (ti naši by to udělali jistě lépe - totiž nijak), bude nám jistě líp!

24.07.2012 18:19 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494664
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
C5 Vyškov: Novinky cz provozuje právo. Rudé. Toho bych se zase až tak moc nedržel.

24.07.2012 19:05 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494679
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
myslím, že netřeba vůbec komentovat. Já potřebuju nové SPZ, přední mám nečitelnou (odřená), policajti mě tudle zastavili, že prý proč si je nevyměním. Řekla jsem, že počkám, až jim to tam bude fungovat A radši mě pustili


Tak kvůli odřenině bych SPZ rozhodně neměnil. Aspoň ouřada bude mít trable přečíst SPZtku z fotky úsekového měření.

24.07.2012 19:55 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494681
CC5
Město: Praha-Modřany, Auto: Citroën Xantia II Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 372

99 Poslat soukromou zprávu
rezervoval jsem se si po netu čas a termín,dnes jsem tam byl kvůli změně trvalého bydliště,trvalo to 20 minut a bylo hotovo vyřízeno bez problému.

24.07.2012 21:22 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494726
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Snad bych ani na chudáka mladýho Dobeše nenadával, ten si ještě nadíval strožok na ministerstvu, když se rozhodlo o tom, kdo a kdy bude předělávat a provozovat registr.

24.07.2012 22:45 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494855
divisl
Město: Brno, Auto: Ford Mondeo mk5, 2.0 TDCI AWDPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Jsem poněkud šišat z komedie kolem "nového" registru vozidel... Takto konkrétně začno svoji úvahu o klauniádě, která se už prakticky 14 dní točí kolem čehosi, co mělo být lepší, rychlejší, stabilnější, efektivnější a samozřejmě - mělo to být za prachy... zatím je splněna pouze poslední podmínka a to dokonce tak, že nejen, že systém, jako takový stál balík, ale další vícenáklady den za dnem vznikají a to nejen primárně státu - na nevybraných poplatcích a platech úředníků, kteří se snaží marně uplést z howna bitch , ale především sekundárně daňovým poplatníkům za ušlý zisk, projebaný čas či zmařenou investici - nazvěme to jak chceme... celý průser se dá celkem nekomplikovaně vystopovat k jeho původcům a k přímo zodpovědným lidem. Nikdo z nich neprojevil nejmenší snahu z toho vyvodit jakoukoliv osobní zodpovědnost. Nikdo nebyl sestřelen... nikdo nedodržel slib... Přiznejme si na rovinu - kdo z Vás by si mohl dovolit v práci takovouhle prasárnu, aniž by ho do druhýho dne nevykopli s obtiskem podrážky až na žaludku a to s reálnou vidinou náhrady škody... Kdo z vás má v zaměstnání tento luxus?.. Kdybych byl swině, tak si pošlu každý ráno bezdomáče za kilčo pro lístek na úřad, že jsem se snažil o přepis, zápis či změnu na autě, načež zdokladuji, kolik jsem projebal dní, kolik stojí můj den a - Vážení - platit prosím... ta vaše legrace mě stála bratru 10K... a dokažte mi, že je to jinak... Jistě - osobně se toho nezůčastním, ale jsem si jist, že část lidí to napadne a bohužel - větší část chudáků to prostě naživo odsere s výsledkem značné vlastní ztráty. Rval bych se jako polární vlk o ušlou finanční náhradu! Na jedince, kteří to posrali se dá ukázat prstem, tak proč jim dopřát luxus beztrestnosti. Kdo z úředníků vám dá takovejhle pardon v situaci, kdy něco poděláte sami? (pokutička, opožděná platba daní...) Jsem šasten, že nejsem ve frontě nešstníků týdny čekajících na změnu v registru, ale rád vemu do ruky kámen, až se začne házet... Pan ministr dopravy Dobesh je zkrátka nefalšovaná 3,14ča a vyvrate mi to někdo...


Souhlasím,
u nás na MP Brno, když se měnila aplikace informačního systému a ostatní podpůrné technologiie tak nový IS bežel téměř rok ve zkušebním provozu a zkoušelo se, jestli je životaschopný atd. Jsme jen "hloupá" městská policie, ale to co předvedlo a předvádi MD je naprostý amaterismus a nezvládnutí věci navíc za podmínek o kterých se mě může jenom zdát (fin. prostředky aj). Všechno je to o lidech a o tom jak zvládají svoji práci. Já osobně, kdybych měl předat takový produkt, tak bych se musel minimálně hanbou propadnout.

24.07.2012 22:50 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494859
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Tak kvůli odřenině bych SPZ rozhodně neměnil. Aspoň ouřada bude mít trable přečíst SPZtku z fotky úsekového měření.

ale orgáni maj kecy... no, je špatně čitelná to je fakt

24.07.2012 22:56 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494860
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Obhajovat, že to bude ve prospěch všech... koho jako? Mě nějaký státní registr vůbec nezajímá. Kdyby se povinně registrovaly ledničky a vy jste ji nemohli 3 týdny pod pokutou provozovat, taky je to ve prospěch všech???
Případný rozšíření registru, jakože se tam budou ukládat stavy tachometrů při STK, zabrání se tím stáčení... To jsou jen oblbovačky. Každej takovej systém slouží jen k evidenci, kdo co má, a kdo něco má, aby z toho platil daně. Takže ve výsledku bude evidence km sloužit k vybírání další daně.

Nedovedu si představit, že by podobným způsobem fungovalo internetový bankovnictví. Přitom taky se mění, ale banky to udělají od 2 do 2:15 v noci...

Každopádně Dobeš by odstoupit měl. Sice tu firmu nevybral, ale povolil systém spustit a 3 týdny testovat trpělivost lidí. V Japonsku by ministr po takovým faux pas spáchal sebevraždu

24.07.2012 22:59 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494871
divisl
Město: Brno, Auto: Ford Mondeo mk5, 2.0 TDCI AWDPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
ale orgáni maj kecy... no, je špatně čitelná to je fakt


ale prdlačku, 1/2 hoďky práce s černým lakem na nehty a pro jistotu přestříknout tím fajnovým sprejem, který zamezuje vyfocení rz fotoaparátem radarů, jako ochranou vrstvu pochopitelně...

24.07.2012 23:02 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2494872
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
divisl napsal(a):
Darja napsal(a):
ale orgáni maj kecy... no, je špatně čitelná to je fakt
ale prdlačku, 1/2 hoďky práce s černým lakem na nehty a pro jistotu přestříknout tím fajnovým sprejem, který zamezuje vyfocení rz fotoaparátem radarů, jako ochranou vrstvu pochopitelně...

na to jsou zas hodně citliví zahraniční orgáni

25.07.2012 13:05 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495123
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
na to jsou zas hodně citliví zahraniční orgáni

Takovej citlivej orgán může být dobrá věc

25.07.2012 16:37 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495187
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zahraniční orgáni mě můžou víš co, páč se starou pětkou jezdím jen po ČR. Na cizinu je druhý auto

ale prej to už skoro funguje

26.07.2012 13:07 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495313
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
mno jen abychom se nedozvěděli že místo C5 vlastníme třeba vozík nebo babetu.... prej se jim nějak pomíchaly databáze... i když... platit za C5 povinný jako za babetu bych bral..

26.07.2012 14:04 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495319
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jo... a co bys jako otvetil na vapros "pane řidiči?... tady koukám, že máte zapasanou babetu... vidím, že na ní vezete 4 lidi a psa... Jak je to možný?..."

26.07.2012 20:49 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495373
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
no normálně pes je uložen v přepravním boxu a řádně zajištěn proti svévolnému pohybu

26.07.2012 21:52 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495387
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mohl by,prosím,někdo už opravit ten název vlákna ?? Nebo jsem to nepochopil a je to tak schválně?

26.07.2012 22:14 - Re: Báječný NOVÝ regist vozůch 2495394
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Proč opravovat? Stejně už ten problém končí. Policajti i úředníci konečně pochopili, že starý systém nevrátí.
A odřená čísla si příští týden v klidu vyměníme.

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator