Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9 > >|
13.01.2014 23:12 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657037
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mam micheliny a to plavání jsem pocioval prvních 100 až 200km také,nic hroznýho,ale mněl jsem to tam,pravděpodobně u všech pneumatik stejné,už je všechno v pohodě.

13.01.2014 23:21 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657040
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám taky Vraníky, tchán je má taky .... Je to prostě protektor, vzorek dobrý, guma snad taky. Jsou hlučné a to hodně už při rychlosti okolo 60 km/h. Problém je, že když si je necháte poslat, tak nemusí být všechny 4 na stejných kostrách a jsou docela dost rozdíly. Nám se to stalo. Poslali tchánovi 2 gumy, každá na jiné kostře a když byly vedle sebe, jedna širší a vyšší než druhá, na boku napsán stejný rozměr ...

Taky sem viděl do puntíku naprosto stejné gumy jak vraníky, taky celoprotektor, akorát na bocích polské nápisy. Značku si už nepamatuju.

14.01.2014 08:54 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657084
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
... jinak to jakoby plavání jsem taky cítil snad prvních 100 km, ted ale již ne, snad se to ubrousilo, ale to dělají nové gumy běžně ...


technická část:
To jsi si asi zvyknul. Takto výrazný plavný pocit mi žádná nová pneu nedělala (není to novou pneu, ale výškou vzorku pneu - prostě něco za něco). To je normální, nic nemůže být dokonalé - když někde přidáš, musíš jinde ubrat.
Plavnost zůstává i po 1500km. Pokud někdo jezdí jedním autem, tak si asi zvykne. Střídám několik aut (doma 2, v práci 4) a taková nejistota (jako na silentbloku) zůstává jen u Vraníků, prostě to tam je. Nicméně drží mnohem lépe přilepení než guma, co máme na některých služebních vozidlech, kde to to sice neplave, ale rovnou ujede někam do hajzlu...

Delší dobu jsem se tu nezastavil, ale po chvilce mám dojem, že to tu začíná být jak na škodováckym fóru, kde kdybys řekl, že Octavia je průměrný auto, tak si tě někde najdou...

14.01.2014 09:40 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657124
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
S tím plaváním mám v poslední době občas taky problém.
Zimáky (Wanli Snowgrip) mám třetí zimu, vzorek cca 5mm, předešlé dvě zimy naprosto v pohodě - subjektivně i objektivně.
Letos od listopadu, pokud je sucho, nebo pořádně mokro (dostatečně dlouho prší), tak je všecko taky v pohodě.
Ale když zaprší jen lehce, tak je to jak když jedu po blátě - jako by ty gumy najednou začaly být hrozně citlivé na ten namoklý sajrajt na silnicích. Auto se sice na silnici udrží, ale je to hrozně nepříjemné pocitově, prostě to pod zadkem plave - jednou najednou ujede o centimetr předek, jindy o centimetr zadek - nepředvídatelně, i při rychlostech do 50 ve městě.
Je letos na silnici víc bordelu? Nebo jsem z těch gum sjel kvalitnější vrstvu a teď jezdím po nějakých zbytcích?
Je mi zase divné, že na suché nebo čisté mokré silnici je vše OK - přitom na druhou stranu minulou zimu jsem si takového chování na čerstvě namoklé silnici nevšiml.

14.01.2014 10:30 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657133
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT - Nemyslel jsem blátíčko - mazlavé blátíčko klouže snad vždy, ono má hustější konzistenci a vzniká v podstatě aquaplaning již při nižších rychlostech.

To "plavání" si představ skutečně tak, jako bys dal auto místo na dřevěné špalky na špalky gumové a drcnul do něj, neutrhne se (guma drží pevně spojená se silnicí), ale vrtí se.
Dle mého názoru by tento problém měl zmizet, až se pár milimetrů sjede na standardní úroveň. Zkus si, jak moc vychýlíš do strany vysokej špalek vzorku na gumě a jak moc, když je nízkej, tím nízkým téměř nehneš. - prostě to je daň za vysokej vzorek, kterej se zakousne do sněhu.

14.01.2014 13:33 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657227
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud jsem dal na jakékoliv auto jakékoliv nové pneu, vždy mírně jakoby plavalo. Pneu si "sedly" až tak po 100-200km. Některé pneu měly dokonce barevný proužek na běhounu a pokud ten se nesjel tak jsem měl pocit že auto nesedí.

14.01.2014 19:13 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2657352
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Pokud jsem dal na jakékoliv auto jakékoliv nové pneu, vždy mírně jakoby plavalo. Pneu si "sedly" až tak po 100-200km. Některé pneu měly dokonce barevný proužek na běhounu a pokud ten se nesjel tak jsem měl pocit že auto nesedí.


každá nová guma si musí jakoby sednout, ale ty proužky jsou tam jen a pouze pro účely skladování a přehledu, yby skladník nemusel koukat na každou gumu na rozměr... prostě bafne 4 stejné pruhování, každý rozměr má jiné, něco jakoby kód


jinak jsem ted prohladal pár odkazů a všude se doporučeje první km opatrněji u zimních gum obecně a to ohledně adheze - přilnavosti, prostě se musí přibrousit , jinak si připadám jako ucho co si koupilo první gumy..... asi jsem špalek co se neohýbá...

28.01.2014 12:36 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662908
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem měl dnes možnost vyzkoušet Vraníky. Předem upozorňuji, že nejsem přítelem jakýchkoliv protektorů - averze z doby diagonál. Přesto - na sněhu (uježděném i až do 15cm navátém) perfekt, na náledí dobrý standart, na mokru také standart. Na suchu nezkoušeno - nenašel jsem suchou vozovku. Maximální rychlost 125km. Vadila by mi větší hlučnost - musel bych si zvyknout. Najeto asi 120km, z toho tak 80% po neudržovaných okreskách. Můj SUBJEKTIVNÍ názor - dobrá guma vhodná do oblastí s větším spadem sněhu a nedostatečnou údržbou vozovek.

28.01.2014 13:14 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662910
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
... dobrá guma vhodná do oblastí s nedostatečnou údržbou vozovek.


Takže dobrá pro celou republiku.

28.01.2014 13:33 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662911
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pockat pockat, 2 cm snehu sice niekde sposobi kalamitu ale neni nedostatocna udrzba cesty
a u nas padlo az 0.5mm

28.01.2014 14:05 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662921
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To je Česká Sibiř. Napadlo cca 5cm. Ale naváto na některých úsecích až 15cm.

28.01.2014 14:34 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662925
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
pneumatiky Vranik mal otec na svojej Xantii. Raz za jazdy proste rana do podbehu... odtrhlo kus vzorku...
okrem toho boli hlucne a drahe. Tie protektory stali tolko ako nove matador, barum, sava a pod. v danom rozmere.
ale je pravda ze dezen to malo do snehu vyborny

28.01.2014 17:25 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2662939
Tolstoj
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
nemate nekdo zimni pneu Maloya? Dnes jsem je objednal tak jsem zvedavej. Mam letni Maloya na XM a za me
Jinak zkusenosti majitelu pneu muzete najit na .link.

18.03.2014 20:25 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2677879
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Report k Vraníkům: Tak na sněhu byly pouze jednou , ale to teda nemělo chybu, letos jsem řetězy nepoužil. Jinak vlastně celou zimu jezdily na suchém asfaltu, co se týče jízdních vlastnosti - bez problémů. Hučí samozřejmě více než letňáky a to díky opravdu hrubému vzorku (jinak jemných lamel je tam více než by se zdálo na první pohled). Nejvíce a docela příjemně mně překvapil poměrně malý úbytek: najeto 3700 km a úbytek na přední nápravě 1 mm, takže kleslo z 9 mm na 8 mm. Na zadní nápravě neměřitelný úbytek. Příští zimu to nechám taky tak přední i zadní a třetí zimu výměna zadek na předek, již ted vím, že 3 zimy s max. vzorkem. a 4. zima bude taky v poho. Jinak jsem zkoušel rychlý rozjezd na mokrém asfaltu - cvrlikání ESP, zkoušel jsem i prudké zabrždění na ABS s výstrahou blinkrů a bez problémů. Tím mohu s čistým svědomím tyto gumy doporučit - teda určitě těm, kteří jezdí kolem komína - krátké tratě a potřebují opravdový vzorek do sněhu. Na dálnici tyto gumy nebyly, ale 140 km/hod zažily chvilku. Cena v tomto případě neznamená horší kvalita...... A vy hnusní rypáci si to přeberte jak chcete, nikdo vám názor nevnucuje, pouze sem píšu na základě poptávky po zimě - zkušenosti........ A až doba nazraje koupím je bez obav opět...

18.03.2014 22:56 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2677923
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tomuto hovoris zima? myslim ze keby si mal letnaky tak nemas tuto "zimu" problem

18.03.2014 23:44 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2677942
Lovec
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 64
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To co napsal najk můžu podepsat. jezdím je 2. zimu a na dálnici už zažily i vyšší rychlost a taky v pohodě.Ta loňská zima je na sněhu prověřila lépe a doporučuji je všem, kdo jezdí na hory lyžovat. Budete příjemně překvapeni, kam až vás Vraníci dovezou.

19.03.2014 09:24 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2677969
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
moje nove michelin PA4 sneh nezazili. Vyhodene prachy, tak nejak to mozem zhodnotit vzhladom na zimu. Mozno nabuduce.

auto zacina patricne korodovat ako sa na citroen patri na podvozkovych a motorovych castiach co sa mi moc nepaci ale co uz. Keby som mal garaz tak by som to mozno nejako riesil.
takze som ani nepremazal ABS solenoidove ventily a ani netusim ci funguje ESP a tak sa robia hodiny na parkovisku s elektrickou rucnou [asi radsej neskusat, ci? ]
mam uz 2 tyzdne letne

19.03.2014 09:59 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2677986
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Moje Dayton DW510 R16 zazili tri snezne dni, zato vsak poriadne. Naposledy cez vikend 16.3, ked na orave zima este naposledy vykrykla a za noc napadlo 15 cisel snehu. ESP sa mi rozblikalo asi len raz pri rychlom rozjazde, inak auto bolo stabilne a aj po snehu na rovinkach 90 nebol ziadny problem, auto islo ako po kolajniciach. Gumy ma velmi prijemne prekvapili, ani nahodou som neocakaval, ze za tu cenu budu take dobre. Ubytok vzorky som po 2000km skoro nepozoroval. Skoda tej zimy, sklamala ma. Tolko penazi za gumy a ani som si ich neuzil. Vcera prezute na letne pirelli P7, auto je tichsie a spotreba sla tiez celkom vyrazne dolu. Zimne si posetrim na dalsiu zimu a dufam, ze bude lepsia.

19.03.2014 12:54 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2678000
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Toto vlákno mi připomíná vlákno o všeobecné spotřebě.

Tak se také pochlubím. Najeto 2000km po městě včetě jednoho výletu po okreskách 230km. Vraníky zachovaly výšku vzorku, celkem jsem s nima spokojen, ale už se těším, až nasadím gumy při kterých si nebudu připadat jak v metru. To je ten nejtypičtější zvuk, jakým bych ho popsal, prostě Vraníky vydávají zvuk metra, kdo se s tím smíří, ten je spokojenej. Já se smířil na zimu, ale na léto tam musí jít něco jiného. Protože, když hukot kol přehluší motor (2.0 16V xsara), tak je prostě hučák.

Takže může mě každý poslat do ***píp***, ale už mi nikdo nemůže říct, že jsem vraníky nezkusil. Napsal jsem jen a pouze zjištěná fakta. Na kolem komín auto bych si je za ty prachy koupil znovu(rozdíl 900kč za Vraníka nebo 2000Kč za Goodyear při rozměru 195/55/15). Ale na atuo, co má jezdit každodenně a někam daleko, tak to nikdy, to bych musel být nahluchlý, pak by to bylo jedno, takhle bych se nahluchlým stal, ten monooní metrozvuk by byl při delší cestě prostě zničující.

18.09.2014 22:14 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2734045
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Máte někdo s dvojkovou,nejlépe break,zapsaný v TP 15" pneu?

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator