Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti
1 2 3 4 ... 9 > >|
31.10.2012 22:23 - Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516795
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak tady si můžete vyprávět vaše zážitky jak jste jeli na Everest na Barumkách v letním provedení se vzorkem - 2 mm

31.10.2012 22:28 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516797
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
přidá se někdo?jěště jednou děkuji "najku"

31.10.2012 22:48 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516806
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
já se přidám až zase ve mě bouchnou saze.

31.10.2012 22:56 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516808
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
klí´do bouchej sazema i já jsem nervák za volantem,jednou žena počítala průjezd cca.2km tady v ov.zábřehu a pi... se dopočítala snad 10x.fakt chodec(řidič)je v poho ale chodec(neřidič)je totál trotl který si neváží sebe a je mu u prdele že tě pošle dýchat filtrovaný vzduch do Heřmanic(krim)nejraději mám babky co kecaj o slevách v Kaufu a pak ti hodí šipku pod kola protože zrovna jede šalina.ps.mít výkoný motor tak udělám na tom(na ní řádnou gumovačku at se dá dokupy)BASTA FIDLY

31.10.2012 22:56 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516809
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
a nejlepší gumy byly stejně v Hamburku na šupně na mulinách (vysokozdvihy) letní byly hladké - sjeté a na zimu jsme do toho vyřezávali vzorky a to by jste viděli tu uměleckou tvořivost a umělci co nenechali alespoň jednu kružnici, byli málem némeckým nadčlověkem ukamenováni, protože mulina normál vrčela jak vibrátor do betonu

31.10.2012 23:03 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516811
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
a nejlepší gumy byly stejně v Hamburku na šupně na mulinách (vysokozdvihy) letní byly hladké - sjeté a na zimu jsme do toho vyřezávali vzorky a to by jste viděli tu uměleckou tvořivost a umělci co nenechali alespoň jednu kružnici, byli málem némeckým nadčlověkem ukamenováni, protože mulina normál vrčela jak vibrátor do betonu
jojo taky jsme najku řezali fričkou vzorky a ty byly i u michelinu by se měli co učit

31.10.2012 23:58 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516832
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
najk napsal(a):
a nejlepší gumy byly stejně v Hamburku na šupně na mulinách (vysokozdvihy) letní byly hladké - sjeté a na zimu jsme do toho vyřezávali vzorky a to by jste viděli tu uměleckou tvořivost a umělci co nenechali alespoň jednu kružnici, byli málem némeckým nadčlověkem ukamenováni, protože mulina normál vrčela jak vibrátor do betonu
jojo taky jsme najku řezali fričkou vzorky a ty byly i u michelinu by se měli co učit


Jojo ale v okruhu půl Km vše smrdělo jak ... a dlouho

01.11.2012 00:12 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516838
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jojo ale v okruhu půl Km vše smrdělo jak ... a dlouho
odsávačka v lakovně by to vyřešila...ps.i dnes znám střelce na mašinách(moto-supersport)co řežou gumy=já bych na to nesedl ani kdyby tam nebyly klíče....kawasaki ninja 100kW/max310km/h můj bývalý koník

01.11.2012 07:23 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516859
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
V tomto počasí trochu nonsense, ale včera sem obul nový GOODYEAR Ultragrip8 (215 x65xR16)a jsem prakticky poměrně paf z vlastností na nezasněžený silnici (což jspu podmínky pro recenzi na zimáky vskutku ideální ) Guma je dočista tichá (což se nedá s předchozíma zimákama od Kumha ni srovnat) a tichá je i v porovnání s letníma Mischelinama (225x55xR17), čemuž už nerozumim vůbec... ba co víc - auto je klidnější a jízda ještě víc komfortnější. Toto platí na dálnici. Okresky - menší jistota, což je samozřejmě daný vyšším profilem a jiným desenem, ale citelně větší schopnost filtrovat prakticky do vytracena menší nerovnosti - o5 spíš vlastnost vyššího profilu a menší šířky pryží. Pokud by se někdo chtěl pozastavovat proč šířka 215 - zkrátka pro to, že nejsem City driver, ale každý den si dávám poměrně náročný úsek v Krušných horách a tady mi opravdu nejde v zimě o nic jinýho, než projet a ověřeno praxí - rozumě užší guma/rozhodně větší šance na výhru.

01.11.2012 12:41 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516939
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
V tomto počasí trochu nonsense, ale včera sem obul nový GOODYEAR Ultragrip8 (215 x65xR16)a jsem prakticky poměrně paf z vlastností na nezasněžený silnici (což jspu podmínky pro recenzi na zimáky vskutku ideální ) Guma je dočista tichá (což se nedá s předchozíma zimákama od Kumha ni srovnat) a tichá je i v porovnání s letníma Mischelinama (225x55xR17), čemuž už nerozumim vůbec... ba co víc - auto je klidnější a jízda ještě víc komfortnější. Toto platí na dálnici. Okresky - menší jistota, což je samozřejmě daný vyšším profilem a jiným desenem, ale citelně větší schopnost filtrovat prakticky do vytracena menší nerovnosti - o5 spíš vlastnost vyššího profilu a menší šířky pryží. Pokud by se někdo chtěl pozastavovat proč šířka 215 - zkrátka pro to, že nejsem City driver, ale každý den si dávám poměrně náročný úsek v Krušných horách a tady mi opravdu nejde v zimě o nic jinýho, než projet a ověřeno praxí - rozumě užší guma/rozhodně větší šance na výhru.
tak tak já voliljěště užší 195x65x15"naštěstí mi to umožňoval velký T.P.

01.11.2012 14:01 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516960
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
V tomto počasí trochu nonsense, ale včera sem obul nový GOODYEAR Ultragrip8 (215 x65xR16)a jsem prakticky poměrně paf z vlastností na nezasněžený silnici (což jspu podmínky pro recenzi na zimáky vskutku ideální ) Guma je dočista tichá (což se nedá s předchozíma zimákama od Kumha ni srovnat) a tichá je i v porovnání s letníma Mischelinama (225x55xR17), čemuž už nerozumim vůbec... ba co víc - auto je klidnější a jízda ještě víc komfortnější. Toto platí na dálnici. Okresky - menší jistota, což je samozřejmě daný vyšším profilem a jiným desenem, ale citelně větší schopnost filtrovat prakticky do vytracena menší nerovnosti - o5 spíš vlastnost vyššího profilu a menší šířky pryží. Pokud by se někdo chtěl pozastavovat proč šířka 215 - zkrátka pro to, že nejsem City driver, ale každý den si dávám poměrně náročný úsek v Krušných horách a tady mi opravdu nejde v zimě o nic jinýho, než projet a ověřeno praxí - rozumě užší guma/rozhodně větší šance na výhru.

Nechcem by hnidopich, ale ja v TP mám najmenší rozmer 225/60 R16... Tiež by som si rád na zimu dal 215, resp. 205 ale akosi nemám zapísané...

01.11.2012 14:52 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516975
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Ja je zapsane nemam... je to na moji zodpovednost. Mam vyzkouseno, ze je to opravdu poznatelny rozdil a s vedomim toho, ze by mohly byt nejake patalie to podstupuji.

01.11.2012 15:32 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2516985
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Ja je zapsane nemam... je to na moji zodpovednost. Mam vyzkouseno, ze je to opravdu poznatelny rozdil a s vedomim toho, ze by mohly byt nejake patalie to podstupuji.
když se to veme kolakolem tak můžu dělat blbce kdyby něco se nedejbůh stalo a prostě nerozumím velkému tp.+nerozumím těm číslům a kůpil jsem kola od jiného c-5 který je používal.a co se týká užšího rozměru wrc.používají úplně divný pneu:zaoblené jak z motorky nebo ty dojezdové rezervy a jak jim to zatáčí

01.11.2012 17:00 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2517006
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
Roozena napsal(a):
Ja je zapsane nemam... je to na moji zodpovednost. Mam vyzkouseno, ze je to opravdu poznatelny rozdil a s vedomim toho, ze by mohly byt nejake patalie to podstupuji.
když se to veme kolakolem tak můžu dělat blbce kdyby něco se nedejbůh stalo a prostě nerozumím velkému tp.+nerozumím těm číslům a kůpil jsem kola od jiného c-5 který je používal.a co se týká užšího rozměru wrc.používají úplně divný pneu:zaoblené jak z motorky nebo ty dojezdové rezervy a jak jim to zatáčí


No bohužel platí to že blbej nic nedostane a ještě může zaplatit škodu ostatním.

02.11.2012 17:41 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2517283
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dnes som prezul na nové zimné michelin alpin. Konečne prestalo auto huča a rezonova. Som prekvapený aký je to rozdiel. Už som začínal skúma ako odhlucnit auto. Zaujímavé ze letné som kupoval na jar a teraz majú po obvode take plôžky ako ked je zlý tlmič. Ale len po krajoch..

02.11.2012 19:10 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2517321
velkaosa
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
možno pomôžu tieto odkazy:
.link.
.link.

ak je to také ako na obrázku vžavo dolu, možno sú vymlátené silenbloky náprav alebo aj banálne príliš rýchle prejazdy zákrut s brzdením

02.11.2012 19:35 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2517324
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak ja mám tento prípad: Opotrebenie krajnej časti behúna, vznikajú zuby, ktoré spôsobujú hlučnos. Dôvod je vraj podhustenie... Hmmm. To som nevedel..

04.11.2012 14:03 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2517588
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
Roozena napsal(a):
Ja je zapsane nemam... je to na moji zodpovednost. Mam vyzkouseno, ze je to opravdu poznatelny rozdil a s vedomim toho, ze by mohly byt nejake patalie to podstupuji.
když se to veme kolakolem tak můžu dělat blbce kdyby něco se nedejbůh stalo a prostě nerozumím velkému tp.+nerozumím těm číslům a kůpil jsem kola od jiného c-5 který je používal.a co se týká užšího rozměru wrc.používají úplně divný pneu:zaoblené jak z motorky nebo ty dojezdové rezervy a jak jim to zatáčí



Blbýho dělat můžeš. Pojišovna ti tak jako tak částnečně zkrátí pojistné plnění v případě nehody (protože neznalost neomlouvá). Pokud by ti tam třeba takový gumy dal servis, tak můžeš vymáhat rozdíl plnění na něm ( a co si budeme povídat, nám se teď stalo, že jsme přezuli zákazníka omylem na jinej rozměr, protože mechanik omylem čapnul jinou sadu gum).

05.11.2012 14:35 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2518143
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže: Velký TP - max.rychlos 190, osvědčení max.rychlost 191. Předepsané pneu:
1) 205/65 R15 H
2) 195/65 R15 T
A co na to pojišovna?

05.11.2012 17:09 - Re: Zimní pneumatiky - netechnické povídání a zkušenosti 2518191
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Takže: Velký TP - max.rychlos 190, osvědčení max.rychlost 191. Předepsané pneu: 1) 205/65 R15 H 2) 195/65 R15 T A co na to pojišovna?
a mᚠklídek,můžeš používat užší na zimu a v létě větší válce...

1 2 3 4 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator