Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 14 > >|
26.12.2013 01:53 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650301
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vies kde je diferencak na takej C8? - tudy cesta nevede ... proste OBD je dostatocne na zistenie ... + samozrejme dymivost sama o sebe

26.12.2013 10:15 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650333
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Jardo, asi takové?

Po prvním měření technik prohlásil, že to má asi rozbité. Neměl, jen nezná ruce našeho předsedy.

Přílohy:
Emise 2013 001.jpg ( 6094855b ) -

26.12.2013 10:38 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650353
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
řeší se tady demontហucpaných fapů a zkusi někdo tohle?.link.
stalo se nám to na služebním volvu v alpách,padl do nouzáku a nejelo, kolega navštívil malý servis,ten to napíchl na diagnostiku,vyndal fap a vyčistil, oprava trvala cca 1h a auto jezdí zase jako nové, nechtělo by to taky vyzkoušet než řešit odpojování a demontáže fapu??????

26.12.2013 10:54 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650360
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslím,že na toto téma tady už padlo hodně názorů. Já osobně jsem jednoznačně proti FAP off.Není nic lahodnějšího než jedoucí koncernak který dusí další za sebou. Já úplně šílím,když jede přede mnou Polák,který ještě jede na tu jejich bionaftu je to děs jak to škrábe v krku.
Jednoznačně filtr má své opodstatnění a kdo ho vyndal tak at platí podruhé

26.12.2013 11:42 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650392
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
roman-jc napsal(a):
řeší se tady demontហucpaných fapů a zkusi někdo tohle?.link.
stalo se nám to na služebním volvu v alpách,padl do nouzáku a nejelo, kolega navštívil malý servis,ten to napíchl na diagnostiku,vyndal fap a vyčistil, oprava trvala cca 1h a auto jezdí zase jako nové, nechtělo by to taky vyzkoušet než řešit odpojování a demontáže fapu??????


tieto cistice som uz komentova aspon 2x, tak preco nie aj 3ti

FAP v citroene nebyva zacpaty nespalenymi sadzami ako to je v koncene a ostatnych znackach, ale samotnym aditivom a to nejakou vodickou len tak nevyplachnes, mozes tomu mozno pomoct, ale musis stale pouzit mechanicku silu
a inak miesto hentych zazracnych vodiciek, som sa bavil s chalanmi, pouzivaju ocot, ze to smrdi jak to, ale je to ucinnejsie ako tie vodicky

26.12.2013 13:45 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650462
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
policajti som si neni isty tym ze to maju - skor myslim ze nie ... a emisie u vas rovnako nejsom si isty
viem len v sr, kde to maju na emisiach, policajti nie

otazka je ako mobilna stk, pripadne rakusania vedia taketo srandy riesit
ono to u nas/vas neni len o zariadeniach, ale aj o legistlative a skoleniach
stale dokola to hovoria, legislativa to dovoluje a tym je to dane ... staci ale aby niekto zistil ze sa da lahko dopatrat k tomu ze stare auto ma mat fap a tym aj dymivost inu a upravil na to legislativu a uz tie auta neprejdu

Už aby to bylo.
.link.

26.12.2013 14:32 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650489
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Proboha jakou záruku na odstranění FAPu,jako že to bude čudit,to nemá cenu komentovat.

26.12.2013 17:09 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650527
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
to znizenie spotreby má niekto aj podložené? myslel som dobrý FAP vs vykuchany a nie spotrebu plny fap vs vykuchany

26.12.2013 17:22 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650531
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Spotřeba bude nižší bez FAPu vždycky. I v porovnání s novým FAPem. FAP se pomalu částečně ucpává vždycky až do regenerace. Pak se pročistí a zase se začne ucpávat. Takže trochu větší odpor má i nový FAP, nehledě na to, že během regenerace si motor někdy bere až dvojnásobek paliva. Je to sice jen na chvilku, ale i tak to celkovou spotřebu nepatrně zvyšuje. Mnohem víc se dá ušetřit lehkou nohou než nějakým FAP OFF.

26.12.2013 19:49 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650587
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Koupím auto, zaplatím FAP. Odstraním FAP, zaplatím odstranění. Na STK nebo následná kontrola odhalí FAPoff, zaplatím flastr. Abych mohl jezdit, zaplatím montហFAP........

26.12.2013 19:54 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650588
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A nebo prodám auto...

26.12.2013 22:13 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2650635
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
asi tak.. riešil som kamaratovu c5 s klepotajucimi vstrekmi a plnym fapom bez aditiv a par blbinami..ked sme zratali cenu oprav..rozhodol sa ze auto odhlasi a kupi za 2200 dalsiu schopnu c5.. ta vydrzi asi do dalsej vymeny fapu ja som sa este nerozhodol..ale asi skusim vyhodit fap sam doma s ecusafom ako to poniektory profici robia..a uvidime co to spravi..samoz si spravim zalohu ecu

03.01.2014 06:53 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2653388
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Menší informace pro FAPisty.

Jááá zarytý odpůrce FAPu jsem se včera stal majitelem FAPu v Citroenu C8 2.2 HDi... Stále, opakuji stále jsem odpůrcem této voloviny bohyně Gáji.. Ale jelikož tam je, tak tam zůstane a když bude v piči tak se koupí novej... Kuchání vejfuku dělám u starého chrochtometa kterýmu je to fuk.. Tady nehodlám řešit nějaké trable po kanibalizaci FAPu, když vím co to může způsobit.
V Praze nebudu dusit haranty Pražských zmrdimatek a idiotů z Automatu. Budu připravenej na nápad pražských dementů z magorstrátu, neb na okně tkví německá zelená plaketa....
Autobus zatím stojí v servisu, čekám až bude dovozová, technická, nezbytný servis (abych nic neřešil), přihlášení a pak tradá oblažovat lidstvo kyselým smrádkem z vejfuku bez briket...

03.01.2014 10:12 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2653405
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to už tady nebude žádná sranda? Že by nám panáček stárnul a zklidnili se mu hormony? Nebo si našel pořádnou babu a ta ho srovnala do latě?
No v každým případě mám radost i za ty uzený pražský chudáky a vítám tě v zeleným nebi.

03.01.2014 11:27 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2653414
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Tak to už tady nebude žádná sranda? Že by nám panáček stárnul a zklidnili se mu hormony? Nebo si našel pořádnou babu a ta ho srovnala do latě?
No v každým případě mám radost i za ty uzený pražský chudáky a vítám tě v zeleným nebi.


Ty abys sis hned zeleně nerejpnul viiiid.
A neboj se stále mě ta zelená kravina štve!!! :

03.01.2014 11:43 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2653443
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Menší informace pro FAPisty.

Jááá zarytý odpůrce FAPu jsem se včera stal majitelem FAPu v Citroenu C8 2.2 HDi... Stále, opakuji stále jsem odpůrcem této voloviny bohyně Gáji.. Ale jelikož tam je, tak tam zůstane a když bude v piči tak se koupí novej... Kuchání vejfuku dělám u starého chrochtometa kterýmu je to fuk.. Tady nehodlám řešit nějaké trable po kanibalizaci FAPu, když vím co to může způsobit.
V Praze nebudu dusit haranty Pražských zmrdimatek a idiotů z Automatu. Budu připravenej na nápad pražských dementů z magorstrátu, neb na okně tkví německá zelená plaketa....
Autobus zatím stojí v servisu, čekám až bude dovozová, technická, nezbytný servis (abych nic neřešil), přihlášení a pak tradá oblažovat lidstvo kyselým smrádkem z vejfuku bez briket...


Možná tam dlouho nezůstane - z těchto a tomu podobných (bez hydry- těch se bojí) to umí odstranit za pár minut(vteřin) a zase se vrátíš ,,ke svému přesvědčení") - známému to museli odstranit během dvaceti minut i s obhlídkou terénu.Nech si před a za uknout kulatinu(roxor) - používají řezačku na trubka a potom je jim k prdu.

03.01.2014 21:31 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2653602
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Možná tam dlouho nezůstane - z těchto a tomu podobných (bez hydry- těch se bojí) to umí odstranit za pár minut(vteřin) a zase se vrátíš ,,ke svému přesvědčení") - známému to museli odstranit během dvaceti minut i s obhlídkou terénu.Nech si před a za uknout kulatinu(roxor) - používají řezačku na trubka a potom je jim k prdu.


Nebooj když o tom zmetkovi nebudu vědět tak ho řešit nebudu... až bude zlobit, tak se ti ozvu a provedeš výplach..

07.08.2014 17:52 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2722728
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, plánujem FAP OFF na mojej C5 I. 2.2 HDi, poradí niekto firmu na SK, v okolí NR,NZ,ZV ? So zárukou by som rád. (Myslím záruku na vrátenie orig softu)
Som v zahraničí a nemám čas si to spravi sám..čo som pozeral na FAP tak šróby su zrelé tak na urvanie asi to na niekoho nechám..nech sa zabaví.

08.08.2014 07:00 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2722850
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Není škoda FAP OFF pokud není prasklej nebo jinak znehodnocen? Zarezlé šrouby je to nejmenší,také jsem je musel ukroutit a následně dát nové,poté jsem vyčistil pomocí horké wapky,doporučuji si opatřit nové objímky na výfukové potrubí,moje byly vytahané,pak mně nešli povolit převlečné matky na trubičkách před a za FAPem tak jsem je vycvakl na přechodu z trubiček na gumové hadičky,pouze jsem si neoznačil kde která byla a samozřejmě jsem je nacvakl obráceně,poznala diagnostika ze špatných hodnot,po prohození vše ok,vyčištění FAPu je jednoduchá operace a byla by škoda kvůli zarezlým šroubům to dávat firmě a vyrabovat ho,teda jestli pro to nemᚠjiný důvod.

08.08.2014 08:56 - Re: FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2722870
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ke všem dřívějším přízpěvkům : po odstranění FAP se samozřejmě zvedne výkon všechny závodní-soutěžní vozy nemají tlumiče výfuků nebo upravené - potřebují rychlejší a s menším odporem vyprázdňování výfukových plynů - je to na úkor spotřeby a hluku (když to někdo umí udělat dobře a ví co dělá a těch je hodně málo tak není problém). No když toto oponemene tak zbývá problém s případným problémem na emisích (i to pár lidí dovede dobře) a jiných kontrolách z důvodu zásahu do konstrukce vozu . Hlavní problém nastáva při poruše-závadě kdy v důsledku FAPof jsou zakázaní hlášky a elektronika neumí většinou zaznamenat chybu(zase záleží kdo a jak to provedl)-ze zkušenosti : auto neuloží chybu závady a špatně se to dohledává,úpravy od rádoby odborníků způsobují spoustu závad,které se nedají identifikovat nebo špatně - auta nejedou a nebo se chovají jinak než by měly (dost jsem jich tu mněl a majitel= to řešili uvedením do původního stavu - s velkýmy problémy a náklady) a největší problém nastane v případě návštěvy origo servisu kde zřejmě postupují takz. dálkovím kódováním.Takže přeji všem FAPof hodně štěstí do budoucna - někteří štěstí měli - narazili na dobrého FAPof a těch bylo málo.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator