Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Žárovky denního svícení / C5 III
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 > >|
11.11.2013 02:18 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2636373
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Kdyby to nevyšlo, tak použít manželku. Stejně stále klape, tak stačí jen sesynchronizovat s levou páčkou.

14.01.2014 15:33 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2657271
sukee
Město: Havlíčkův Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 4
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.link.

Našel jsem ještě levnější náhradu spec.pro C5. V vozů Citroen C5, existují dva typy svítidel na bublinu skla žárovky Hp24w jiný průměr pro montážní žárovku. K dispozici jsou modely s průměrem 14 mm a 16 mm.

Tento produkt má průměr 16 mm. Před nákupem zkontrolujte, zda je opravdu vhodný pro vaše auto, protože není možné instalovat žárovky o průměru 16 mm v držáku 14 mm.
.link.

Tady jsou led žárovky pro oba rozměry patice.
.link.

14.01.2014 16:24 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2657286
monkus
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 59
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Za tie ceny tých LED si môžem rovno kúpi originál, za 22€ rovno v Citroëne
A koniec koncov tam LEDka nemá čo hžada.

26.02.2014 23:11 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2672270
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
problem je, ze puvodni zarovky nic nevydrzi a pujdes pro ne znovu. Mam najetu uz 20 000 na Led uvedene v prvnim odkazu, nikdo na me neblika a zarovky funguji. Pravdou je, ze sviti mene, nez puvodni reseni.

28.02.2014 12:57 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2672739
maros.h
Město: Nové Zámky, Auto: Počet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Originály vydržali 60 000 km...takže žiadny problém. A po osobnej skúsenosti s rôznymi náhradami (G4), pri ktorých mi zapieklo petice a zadymilo celý reflektor, ktorý už z vnútra nejde úplne vyčisti, doporučujem len originál. LED-ky podža mňa svietili nedostačujúco.

19.03.2014 15:07 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2678016
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Víte, co je na tomto tématu smutné? Že tu řešíme takovou pitomost. Je to ostuda u takového auta. V Citroenu to davno zjistili, takze od roku 2010 maji jine svetlomety. Pro mne o to hur, ze jsem tesne pred tim musel menit od kamenu rozbity reflektor. Takze jsem si koupil jeste tenhle stupidni...
Moje zkusenosti: ty drahe originalni zarovky nic nevydrzi, nema cenu je kupovat. jednou jsem ji koupil a prdla po 20ti tisicich (7mesicu). Nejhorsi je, ze musi dolu naraznik. Dalsi hruza (moji kamaradi Skodovkari se muzou potrhat smichy - slabou utechou budiz, ze Superb ma tuto blbou zarovku take ). Tak jsem si sam sundal naraznik a vymenil ty banky - patice zustala, jak nekdo vyse popisuje - za LED cipy. Ty vsak odesly take. Je to blbe konstruovane svetlo a zatim kazda zarovka se mi v tom upekla. Ted zkusim ty LEDky, ktere tu ted v lednu popisoval sukee, z Polska.
Narozdil od maros.he NEDOPORUCUJI original. Pominu fakt, ze je to nesmyslne a nezduvodnitelne draha zarovka (jsem vzdelan v elektro oboru, delam obchod a navic automobilovem prumyslu). Protoze se musi sundavat naraznik (zkusil jsem to bez toho a prizval i nekolik sikovnych pratel a kamaradu, clenu rodiny a nikomu se to nepodarilo a konstatovali jsme, ze by to chtelo dva klouby na ruce navic - klobouk dolu pred tim, komu se to podarilo), povazuji i 60tisic km za malo - mne vydrzelo 20tisic. V me Xantosce, ktera ma aktualne 536tisic km, jsem nemenil zarovky snad 200tisic, mozna vic.
Dam vedet, az vyzkousim ty nove ledky. Na fotce maji i dostatecny svit. Technicka data take vypadaji uspokojive.

19.03.2014 15:10 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2678017
LionVTS
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Na moji C5 vymenim obe normalne seshora

19.03.2014 15:18 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2678018
filipxec
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215k TourerPočet příspěvků: 19

99 Poslat soukromou zprávu
Poprve mi je menili v Citroenu a take sundavali naraznik. Ja pak k tomu pozval kamose a meli jsme to nejdrive jako zabavu, ja vypsal odmenu, ale nikomu se to seshora od motoru nepodarilo...
Kdyz mi das navod, jak na to, budu rad.

19.03.2014 15:57 - Re: Žárovky denního svícení / C5 III 2678019
LionVTS
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Mozna je na 3litru min mista, ale u me na 2,0hdi tam normalne strcim ruku nahmatam zarovku zatocim a vytahnu

26.03.2014 12:24 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2680235
prog
Město: Fryšták, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, kterým se podařilo dostat bez sundání nárazníku k denním světlům, já jsem přes veškerou snahu neuspěl, postupně se mi podařilo našmátrat pravděpodobný torx otvor a po výrobě přípravku i povolit patici žárovky, ale už ne vytáhnout ze světla, není to za co chytit, vlastně jsem rád, že na to krkolomně dosáhnu. Dostat novou žárovku zpět bude taky oříšek... máte na to nějakou fintu, jak patici uvolnit ven?
Zoufalý pokus, dostat se na to místo od chladiče či blatníku je bez šance

Jinak přidám zkušenosti s LED světly, zapomeňte na různé skládané destičky s SMD5050, které se do měsíce přehřejí, vytřepou a začnou kvůli mizerným spojům blikat a do dvou měsíců svítit úplně. Zkusil jsem i osazené do hliníkového "chladiče", který má ale minimální plochu, takže se uvaří taky, jen vydrží o dost víc (mě půl roku, to už jsem se radoval, že dlouho a dobře svítí). Jediné, které se mi dlouhodobě osvědčily je typ, který je zalitý do porcelánové patice T10, má 1W a použitelný na značku a obrysové světla. Pak je ještě dobře provedená destička s 5050 od fy Canbus do osvětlení interiéru. Podle mě, vše, co má více jak 1W, má nedostatečný chladič. Předělával jsem doma některá světla na čistě LEDková (10W+driver) a bez pořádného kusu chladiče se to neobejde. Na DRL by bylo potřeba min 5W, ale v tom malém prostoru není jak chladit.... a představte si to v létě při 30+

26.03.2014 15:24 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2680303
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak k denímu svícení na X7 - pokud se někdo pokouší u tuto operaci a je majitelem X7 s ostřikovacem světel tak se pokouší zcela zbytečně protože pod žárovkou(paticí) je ostřikovač a i kdyby jí pootočil z bajonetu tak ji nemůže dostat ven - vadí tryska.Pokud dělá jednu stranu stačí narazník o kousek odtáhnout(práce na pár minut) a přístup bez problému .

28.03.2014 19:54 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2681158
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Tak k denímu svícení na X7 - pokud se někdo pokouší u tuto operaci a je majitelem X7 s ostřikovacem světel tak se pokouší zcela zbytečně protože pod žárovkou(paticí) je ostřikovač a i kdyby jí pootočil z bajonetu tak ji nemůže dostat ven - vadí tryska.Pokud dělá jednu stranu stačí narazník o kousek odtáhnout(práce na pár minut) a přístup bez problému .


Nieje to celkom pravda, Dnes sa mi podarilo vymenit lavu ziarovku (na soferovej strane). Najskor mi trochu trvalo kym som si nacvicil nasadenie "homemade" pripravku .link. , pootocit ziarovku islo lahko ale vytiahnut ju dalo celkom zabrat. Svina drzala za tu tesiacu gumicku, jak som ju klatil tak sa stale snazila zatiahnut, takze som ju musel priebezne povolovat tym pripravkom. Asi po 20 minutach som ju dostal konecne von. Nasadenie novej bolo v pohode. Chcel som skusit aj pravu stranu ale tam som to vzdal, je tam strasne malo miesta. Nastastie ta este svieti. Az sa vypali tak pojde asi naraznik dolu

28.03.2014 20:40 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2681182
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Nieje to celkom pravda, Dnes sa mi podarilo vymenit lavu ziarovku (na soferovej strane). Najskor mi trochu trvalo kym som si nacvicil nasadenie "homemade" pripravku .link. , pootocit ziarovku islo lahko ale vytiahnut ju dalo celkom zabrat. Svina drzala za tu tesiacu gumicku, jak som ju klatil tak sa stale snazila zatiahnut, takze som ju musel priebezne povolovat tym pripravkom. Asi po 20 minutach som ju dostal konecne von. Nasadenie novej bolo v pohode. Chcel som skusit aj pravu stranu ale tam som to vzdal, je tam strasne malo miesta. Nastastie ta este svieti. Az sa vypali tak pojde asi naraznik dolu


dobrej výkon- já to konzultoval s klukama v Citroenu,následně měřil a mezi světlem a tryskou mi vycházelo 2,5cm a patice+ žárovka teď už nevím přesně +- 3,5cm - nicméně odtáhnout nárazník (a samo povolit vše k tomu) mi trvalo 5. minut,výměna patice 2. minuty a zpět nárazník také +- 5. minut dělal jsem tedy stranu u serva , ale trysky jsou tuším na obou stranách stejně

11.06.2014 22:07 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705054
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Rampa napsal(a):
Vyzkoušeno, funguje!!! Potvrzuji, co psal shalafi - ty bumerangy na denní světla mají podle nastavení v diag. dvě úrovně svítivosti. Pokud svítí společně z obrysovkami (vzadu), tak pouze z nízkou intenzitou, která odpovídá parkovačkám. Pokud bez obrysových světel, tak svítí jako ďas Podle obrázku v příloze, který mi poslal shalafi, by zvýrazněná volba v diagnostice měla být označena "NO" a pak to svítí tak, že jste dostatečně vidět. Ještě jednou dík shalafi

tak som sa konecne dokopal pocas 1 prehliadky stazovat sa na LED svetla a tiez ponukol horeuvedene riesenie.
chalani v servise len krutili hlavou najprv ze to tak ma byt a nakoniec ze to kto nakonfiguroval aby denne boli ako parkovacky s obrysovkami, chvilu to trvalo, bolo to zasite v nejakom menu personalizacie, po vypnuti obrysoviek to konecne svieti jak som ocakaval. Dik chlapi za ten tip.

13.06.2014 22:44 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705488
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak me to taky ceka. Prava uz nesviti. Ted mam dilema, bud tam strcim objednane 5W ledky G4, jedna za cca 6 USD (z DX.com) nebo zacaluju 1200 za zarovku a par set za praci v Citroenu. Ma sanci tam ta LEDka prezit aspon leto? Jsem na vazkach, ale ta cena za zarovku mi zveda mandle. Mate to nekdo? Na zahranicnich Citro forech to dost hojne nahrazujou LEDkama, ale vysledky jsou takove vselijake.

14.06.2014 07:04 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705501
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Tak me to taky ceka. Prava uz nesviti. Ted mam dilema, bud tam strcim objednane 5W ledky G4, jedna za cca 6 USD (z DX.com) nebo zacaluju 1200 za zarovku a par set za praci v Citroenu. Ma sanci tam ta LEDka prezit aspon leto? Jsem na vazkach, ale ta cena za zarovku mi zveda mandle. Mate to nekdo? Na zahranicnich Citro forech to dost hojne nahrazujou LEDkama, ale vysledky jsou takove vselijake.

ja by som tam tie ledky na tvojom mieste skusil, ak to nebude dobe vratis sa k ziarovkam,
a co je to za zazracnu ziarovku? co ebay?

14.06.2014 09:50 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705522
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dealextreme z evropskeho skladu, tak snad to nebude mesic trvat. .link.

Doporucuju se kouknout na tuhle stranku .link.

Jedine ceho se "bojim" je sundavani narazniku. U stare C5 jsem to delal nekolikrat a vedel jsem uz presne co kde odsroubovat a demontaz byla tak na 10 minut max.

14.06.2014 10:46 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705534
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím že jruze tu spomínal, že na X7 stačí uvožni nárazník na krajoch a trocha odtlači a je celkom dobrý prístup ku žiarovkám denného svietenia.

BTW, tá originál žiarovka stojí cca 22€ (cca 600 Kč) - priamo v Citroene a vydrží cca 40-60tkm, tak by som to moc neriešil nejakými náhradami, čo buď svietia menej alebo ti upečú päticu ako sa už pár žuďom stalo.

14.06.2014 12:37 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705540
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Me rekli v Citrosu 1200, tak nevim.

14.06.2014 12:51 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2705541
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Me rekli v Citrosu 1200, tak nevim.


Žárovka stojí 840,- a stačí povysunout o kousek nárazník(kraj- boční část a pod světlem) kvůly trysce ostřikovačů , kdo nemá ostřik a hydru nemusí.

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator