Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Žárovky denního svícení / C5 III
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 17 > >|
06.09.2013 12:47 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2616125
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Taky mám obě v háji a někde jsem ji našel za asi 500 Kč, což odpovídá tomu, co píšeš. Ale já na to asi hodím bobek. Nechám denní svícení na H7 a pokud mi nebudou odcházet moc často, tak není co řešit. Těch pár desítek W (55W proti 24 W na jedné) na spotřebě nikdo nepozná.
Chtěl jsem zapnout to denní svícení, abych šetřil H7. Ale když je problém opačný - H7 je cenově i mechanicky dostupnější- tak to nemá smysl. Asi soudruzi v Rennes popíjeli hodně pastisu, když to navrhovali.

10.09.2013 20:48 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2616878
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Kdyby ti praskaly často H7, zkus odporové vedení (tuším pro Fabii). Někde jsem na to narazil a prý to pomáhá.

11.09.2013 06:40 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2616901
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To odporové vedení má jasně za cíl o nějakou desetinku voltu snížit napětí na žárovce. X7 má hlídání napětí palubní sítě nějaké vymakané, někdo (tuším jumep) tu psal v jiném vláknu, že i dobíjení baterky není přímo na alternátor, ale přes nějakou elektroniku.
No uvidíme provozem, každopádně dík za případné řešení.

17.09.2013 17:09 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619698
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vyzkoušeno, funguje!!! Potvrzuji, co psal shalafi - ty bumerangy na denní světla mají podle nastavení v diag. dvě úrovně svítivosti. Pokud svítí společně z obrysovkami (vzadu), tak pouze z nízkou intenzitou, která odpovídá parkovačkám. Pokud bez obrysových světel, tak svítí jako ďas Podle obrázku v příloze, který mi poslal shalafi, by zvýrazněná volba v diagnostice měla být označena "NO" a pak to svítí tak, že jste dostatečně vidět. Ještě jednou dík shalafi

Přílohy:
Denní světla.jpg ( 71475b ) - denní světla

17.09.2013 18:05 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619713
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
ahojte
to je dobra sprava, hej tie LED lampasiky svietia v mojom pripade spolu s obrysovkami.
len potom nechapem preco nam to takto nastavili z fabriky. Jazdit s parkovackami, [pri aktivovani v menu daylight] a uz vobec nechapem elektricku pointu, preco to tak je ved parkovacky su v 1 polohe packy a DRL su v Auto polohe packy. [A svietia jak parkovacky]
Ale aj v C4 to bolo trocha prekomplikovane,
takze treba ist na diagnostiku
dik za rozlusknutie

17.09.2013 18:24 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619725
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
S parkovačkama jezdí všechna auta. Už od dob krále Klacka. Až novoty s DRL zavedly, že se DRL budou používat samostatně a při jejich použití nesmí svítit nic jinýho. Ani vepředu, ani vzadu. A myslím, že se to nejmenuje parkovačky, jak tomu všichni říkáme, ale obrysovky. A jako obrysovky to už trochu smysl dává, proč s nima jezdit. Mají zviditelnit nejzažší obrys vozidla.

17.09.2013 18:58 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619739
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
ahojte
to je dobra sprava, hej tie LED lampasiky svietia v mojom pripade spolu s obrysovkami.
len potom nechapem preco nam to takto nastavili z fabriky. Jazdit s parkovackami, [pri aktivovani v menu daylight] a uz vobec nechapem elektricku pointu, preco to tak je ved parkovacky su v 1 polohe packy a DRL su v Auto polohe packy. [A svietia jak parkovacky]
Ale aj v C4 to bolo trocha prekomplikovane,
takze treba ist na diagnostiku
dik za rozlusknutie


ak sa nemylim tak som ta videl v meste a ano, chcel som ti aj napisat, tebe to presne svieti so znizenou intenzitou

17.09.2013 20:20 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619766
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
myslim ze sme tu tak 2 biele sedany,
mestu sa vyhybam kolko mozem, akosi si na to neviem zvyknut z benzinovej C4.
furt mam dilemu jak radit, napriklad z 1tky na dvojku v kolone, jednotka toci 2tisic a dvojka sa dusi...okolo 1100ot, a 50 chodim na 3ke?
do mesta radsej vytahujem zeninu C3 ku

18.09.2013 14:33 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619964
Vega77
Město: Topolcany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ak som to spravne pochopil, tak ked mam denne svetla, ktore sa mi nezapinaju, tak to treba povolit cez diagnostiku, akurat to ma nevyhodu, ze tie ziarovky moc nevydrzia, original su drahe a s dorabanim LED je problem s prehrievanim a slabou svietivostou.
Momentalne, ked zapnem denne svietenie v menu tak sa zapnu po nastartovani xenony. Ako sa potom sprava svetelny senzor ak mam svetla na automatike ? Vypne denne svietenie a zapne xenony, ked sa zotmie ?

18.09.2013 14:38 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619965
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
- originály denné svetlá (žiarovky) už nie sú tak drahé, cca 22 €.
- keď mám nastavenú automatiku, tak cez deň svietia denné svetlá + parkovačky vpredu/vzadu, po zotmení vypne vpredu denné svetlá a zapne xenóny.

18.09.2013 15:37 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619976
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
TO si nastavim v nastaveni vozidla - tusim bud leve nebo prave kolecko na volantu podrzet pokud auto stoji (za jizdy to nejde) a tam si nastavujes i denni sviceni prave jak rika sgt. Jeste pouzivam na svetla automatiku, takze to semtam rano nebo ku veceru pres jizdy lesem na chvili zapne xenony. Ale tusim mi zadni obrysky pri dennim sviceni nesviti, to se taky nekde nastavuje?

18.09.2013 16:17 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619979
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud mᚠv diag. nastavenu volbu denní světla společně s obrysovými, tak právě denní světla svítí poloviční intenzitou.

18.09.2013 18:24 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2619993
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
iba technicka podotazka = ked tie LEDky svietia silnejsie tak sa aj skor odidu [dufam ze cipy nie su nejake cinske . ] . v praci robim z LEDkami, ktore maju zivotnost okolo 50000h [pokles na polovicnu intenzitu], takze taketo by auto spolahlivo prezili. Osram, Nichia, atd...

Daju sa vymenit ako diel ? asi to bude chutovka menit tie LED pasy. Ktovie ci na zaruku

akurat dufam ze ked svietia "naplno" tak su v optimalnom rezime.....a nie na hrane

30.09.2013 12:14 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2623213
PeLi
Město: Palárikovo, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 16V THP 158kPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Rampa napsal(a):
Vyzkoušeno, funguje!!! Potvrzuji, co psal shalafi - ty bumerangy na denní světla mají podle nastavení v diag. dvě úrovně svítivosti. Pokud svítí společně z obrysovkami (vzadu), tak pouze z nízkou intenzitou, která odpovídá parkovačkám. Pokud bez obrysových světel, tak svítí jako ďas Podle obrázku v příloze, který mi poslal shalafi, by zvýrazněná volba v diagnostice měla být označena "NO" a pak to svítí tak, že jste dostatečně vidět. Ještě jednou dík shalafi

V piatok som bol v značkovom servise. Mal som zo sebou aj priložený obrázok ale zbytočne. Cele menu bolo na ich diagnostike uplne iné - mali tam Diagbox 7.22 Ale nakoniec sa to podarilo nastavi cez nejake pracovne postupy v tej diagnostike. Trvalo to dobrých 30minut. Konečne svietim tak ako mám

20.10.2013 23:44 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2628622
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
.link.

Ahoj, takze jeste jednou k dennimu sviceni u C5 III pred faceliftem s bi-xenony
daji se tam bez uprav napasovat, ale sviti malo!!! resp. da se s tim jezdit, policie to neresi, ale tak jednou za 2000 km (u me za 14 dni) me nekdo problika, ze nesvitim. Takze svitim dal a hledam take dal.
Na kazdou zarovku jsem par minut potreboval, ale stacil mi torx (tvar klasicke fajfky jako imbus) a zahnute klesticky.

03.11.2013 23:04 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2632853
banan1987
Město: Brezno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 84
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak dnes som sa rozhodol vymenit ziarovku na dennom svieteni na lavej strane.. ako som sa docital je tam torx.. ale nikto nepisal aky velky tak som skusil T40 a tu vznikol problem paticu som sice vykrutil ale mi uchytenie torxu prasklo nakolko je to na kluc torx T45 co uz skusim to bud nejako zalepit alebo kupim nove... origo ziarovku som nemal tak som kupil G4 a G9 obidve 20w... G4 nepouzitelna nakolko je vlakno nizko polozene.. tak som dal G9 ta je skoro totozna s originalnou.. nezakrutil som to naspat nakolko som uchytenie na torx praskol... skusim zajtra ak nie musim objednat novu paticu..

10.11.2013 11:18 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2636063
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No tak jsem dnes prorazil denní svícení. Mám tam normální originál žárovky, jen mi bylo tvrzeno, že jsou shořelé, protože ani přes diag nejdou zapnout. A ehhle, přes test ovladačů se mi je podařilo na 3 vteřiny rozsvítit. Jak píše PeLi o kousek výše, u jeho auta i v autorizáku si s tím nevěděli rady. No strávil jsem u diagboxu hezké odpoledne a závěr je ten, že programátoři v Rennes nepijí pastis, ale přímo nemrznoucí směs. Takže kdo má auto ze zemí, kde to nepotřebují (moje je I), tak to má nejspíš vypnuté.

Takže popíši jak to nahodit přes Diagbox (5.20). Výsledek se asi může lišit podle verze SW, já mám auto 2009/9. Ta menu si nepamatuji přesně. Ale musí se to udělat na DVOU místech, změna jen na jednom nevede k výsledku.
Obě místa začínají - oprava/BSI.
1. V podmenu Uživatelské nastavení se musí nahodit Denní svícení na ANO, Automatické rozsvěcení ANO, Světla samostatná, Spolu s parkovacími (budou svítit i zadní obrysovky). Zdá se, že by to mohlo fungovat, ale kulové, když se dá levá páčka na automat, tak nic nesvítí.
2. V podmenu Konfigurace/Ruční konfigurace/Osvětlení.. se musí nahodit, že automatické rozsvěcení světel je součástí osobního menu řidiče (levé kolečko na volantu). V ten moment přestane fungovat hlasová signalizace blikačů. Fakt si nedělám srandu, stěžují si tady na to uživatelé v jiném vláknu. Takže z menu řidiře zafajfknout pužívání denní světel a vyzkoušet to. V poloze automat na levé páčce svítí denní světla, při zakrytí čidla u zrcátka se rozsvítí hlavní. No a nyní zase zakázat ovládání denních světel z řidičova menu a začne fungovat klapání blikačů.

Amen

10.11.2013 11:24 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2636069
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, toto som videl na zraze ze sa to povolovalo v menu nie bsi ale inde kde sa to pytalo na to ci auto jazdi v krajine kde je povolena jazda bez rozsvietenych svetiel, po prestaveni to normalne svietilo

10.11.2013 11:32 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2636070
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No pokud se mnou popsané opičárny dají nastavit jiným menu najednou, tak jedině dobře. Ale to vypnutí klapání blikačů mne (a nejen mne) fakt dostalo. Už bych se nedivil, kdyby mi po nastavení světel nebrzdilo levé zadní kolo

10.11.2013 21:59 - Re: Originál denní svícení / C5 III 2636346
shalafi
Město: Bratislava, Auto: KIA Stinger GTPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
2. V podmenu Konfigurace/Ruční konfigurace/Osvětlení.. se musí nahodit, že automatické rozsvěcení světel je součástí osobního menu řidiče (levé kolečko na volantu). V ten moment přestane fungovat hlasová signalizace blikačů. Fakt si nedělám srandu, stěžují si tady na to uživatelé v jiném vláknu. Takže z menu řidiře zafajfknout pužívání denní světel a vyzkoušet to. V poloze automat na levé páčce svítí denní světla, při zakrytí čidla u zrcátka se rozsvítí hlavní. No a nyní zase zakázat ovládání denních světel z řidičova menu a začne fungovat klapání blikačů.


zajtra vyskusam (klapanie blikacov..) a ak to zase zacne fungovat, tak ti pekne dakujem za najdenie toho zaskodnickho nastavenia .. akurat si niesom isty, ci som si uz nahodou nezvykol na to ticho ..

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator