Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / C5 1.6 HDi
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 > >|
14.07.2011 12:14 - Re: C5 1.6 HDi 2401678
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
.link.
bez komentare
.link.
tak oprvdu nevim
.link.

14.07.2011 14:17 - Re: C5 1.6 HDi 2401702
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Testy z roku 2005 a 2006... bavíme se o současnosti... Jenom čas prověří, jaký ty motory jsou Proto říkám, čas ukáže...

14.07.2011 14:30 - Re: C5 1.6 HDi 2401703
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
ja jsem tuto diskusi zacal na tema C5 1,6HDI. Tim jsem nemel na mysli motor, ale celkove auto jako takove. V podstate me k tomu, abych navstivil tyto stranku vedlo to, abych zjistil, jak na tom jsou ostatni uzivetele teto verze C5. Ted mam ale pocit, ze se to zvrhlo na diskusi o to, jestli 1,6 hdi je vhodna, dobra a dostatecna motorizae tohoto auta. To jsem nechtel, kdo pozorne cetl me prispevky, zjistil, ze se mi posralo na aute temer se, krom motoru. Ja jsem vedel, k cemu to auto budu potrebopvat a jak jezdim, proto jsem si 1,6 hdi koupil a co se tyce vykonu a spolehlivosti, nemam co vytknout. Problemy byly s:
zadni loziska, predni loziska, loziska v prevodovce, ventilator chlazeni motoru, setrvak, spojka, nikdy neodstranene vibrace, brzdice, rucni brzda, panel klimatizace, sjizdeni prednich pneumatik, zarovky, odlepeni polstrovani strechy, praskla hadice posilovace rizeni, neustale spatne drzici plastovy kryt motoru na spodku auta a ted uz si v rychlosti na nic nevzpomenu.
spokojenost je se spotreou, ta je pri mem najezdu kilometru dulezita, komfortem, tichym provozem a mistem v prostoru ridice i kufrem.

14.07.2011 14:50 - Re: C5 1.6 HDi 2401709
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu

Darja napsal(a):
Testy z roku 2005 a 2006... bavíme se o současnosti... Jenom čas prověří, jaký ty motory jsou Proto říkám, čas ukáže...


14.07.2011 14:54 - Re: C5 1.6 HDi 2401710
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
a tos to kupoval jako nové? Nebo si to koupil jako rok jeté "s minimem km na tacháči"

Pokud sis hodlal počíst o závadách na kontrukční závady, máme tady na to téma:

časté závady C5:
.link.


Srovnání spolehlivosti:
.link.

či třeb problémy koupených aut:
.link.

a někde tu bylo téma, že je c5 křáp ale nemůžu ho najít

14.07.2011 14:54 - Re: C5 1.6 HDi 2401711
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
eger napsal(a):
ja jsem tuto diskusi zacal na tema C5 1,6HDI. Tim jsem nemel na mysli motor, ale celkove auto jako takove. V podstate me k tomu, abych navstivil tyto stranku vedlo to, abych zjistil, jak na tom jsou ostatni uzivetele teto verze C5. Ted mam ale pocit, ze se to zvrhlo na diskusi o to, jestli 1,6 hdi je vhodna, dobra a dostatecna motorizae tohoto auta. To jsem nechtel, kdo pozorne cetl me prispevky, zjistil, ze se mi posralo na aute temer se, krom motoru. Ja jsem vedel, k cemu to auto budu potrebopvat a jak jezdim, proto jsem si 1,6 hdi koupil a co se tyce vykonu a spolehlivosti, nemam co vytknout. Problemy byly s:
zadni loziska, predni loziska, loziska v prevodovce, ventilator chlazeni motoru, setrvak, spojka, nikdy neodstranene vibrace, brzdice, rucni brzda, panel klimatizace, sjizdeni prednich pneumatik, zarovky, odlepeni polstrovani strechy, praskla hadice posilovace rizeni, neustale spatne drzici plastovy kryt motoru na spodku auta a ted uz si v rychlosti na nic nevzpomenu.
spokojenost je se spotreou, ta je pri mem najezdu kilometru dulezita, komfortem, tichym provozem a mistem v prostoru ridice i kufrem.



Mam ji pul roku najeto 150000
ja najel 6500a prevazne mnesto zatim OK, tet mne ceka Chorvatsko tak uvidim

14.07.2011 16:52 - Re: C5 1.6 HDi 2401718
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
a tos to kupoval jako nové? Nebo si to koupil jako rok jeté "s minimem km na tacháči" Pokud sis hodlal počíst o závadách na kontrukční závady, máme tady na to téma: časté závady C5: .link. Srovnání spolehlivosti: .link. či třeb problémy koupených aut: .link. a někde tu bylo téma, že je c5 křáp ale nemůžu ho najít


darjo, koupil jsem to auto jako nove. s nulou na tachaci. a psal jsem sem jen proto, aych se dovedel, jestli jsem vyjimka nebo jestli to je pravidlo, ze se tento model citroenu kazi jak na bezicim pasu. premyslim, ze bych si kouoil nove auto, ale kdyz jsem ted do nej invetoval tolik penez, tak si ho jeste chvilku necham. vymenim turbo a vstriky a asi se uz na nem nic jine pokazit neda, tak snad z nej ted bude "drzak"
loni jsem mel fantastiku nabidku na mazdu 6 (90 jahre edition), ale nebyl jsem si jist se svou fin situaci s vyhledem na tento rok, tak jsem to nebral... ted uvazuju o tom, ze bych si koupil c5 business class, avensis, accord nebo touran. a jestli se nastvu, tak mozna octavii nebo alteu xl. ale to je otazka pristiho roku. jezdil jsem uz s mnoha auty a zjistil jsem jedno, z vybavy potrebuju:
vyhrivani sedacek
autom klimu jednozonovou, dvojzonova me nijak neoslovila
park asistent vzadu
schranku na bryle !!!!! to je hrozne, ze se to do mnoha aut nedava
drzaky aspon na dva kelimky s kafem - to taky mnoha autum chybi, coz me nevyslovene toci
bezpecnostni prvky vsechny, abs, esp, ebd, eba...
mam rad airbagy vsude - sichr je sichr, tzn., ze nechci auto bez treba bocnich airbagu vzadu,
afil - signalizace opusteni pruhu, dobre na spanek za volantem
zrcatka s indikaci auta v mrtvem uhlu
idealni je automat prevodovka
Mozna nekdo rekne, ze vic nepotrebuju, protoze jsem nikdy v zivote vice vybavy v aute nemel, ale neni tomu tak, moje pritelkyne ma v plne nalozi rok stare bmw X5 a bmw X6, takze vim, co v aute byt muze. Ja opravdu jezdim hodne, dulezity je pro me klid a dobra muzika - na to jsem zapomnel. bezpenost samosebou, dobre brzdy a levny provoz. nejsem socka, ale sve penize mam rad a porad rikam, ze nejkrasnejsi penize jsou ty, ktere clovek nevyhodi z okna a treba je usetri...

14.07.2011 18:12 - Re: C5 1.6 HDi 2401736
Lovec
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 64
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
C5 je dobré auto, ale občas se asi u každé značky (mimo ručně vyráběných vozů v malých seriích) najde zmetek.Naštěstí jich nebývá mnoho.Prostě jsi měl smůlu a sešlo se toho moc najednou.Kdyby takových aut bylo hodně, tak to může každá automobilka zavřít a hodit klíče od fabriky do kanálu.Další věc je přístup autorizovaných servisů, potažmo výrobce k zákazníkovi.Myslím, že by se měli zástupci značky vždy pečlivě zabývat tím, zda je jejich klient spokojený.Jinak o něj přijdou a to většinou nadlouho, mnohdy napořád.Dělám v obchodní firmě a vím jak to chodí.Takže nespokojení zákazníci přecházejí k jiným značkám a možná i proto je těch výrobců tolik.

14.07.2011 18:56 - Re: C5 1.6 HDi 2401743
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Lovec napsal(a):
C5 je dobré auto, ale občas se asi u každé značky (mimo ručně vyráběných vozů v malých seriích) najde zmetek.Naštěstí jich nebývá mnoho.Prostě jsi měl smůlu a sešlo se toho moc najednou.Kdyby takových aut bylo hodně, tak to může každá automobilka zavřít a hodit klíče od fabriky do kanálu.Další věc je přístup autorizovaných servisů, potažmo výrobce k zákazníkovi.Myslím, že by se měli zástupci značky vždy pečlivě zabývat tím, zda je jejich klient spokojený.Jinak o něj přijdou a to většinou nadlouho, mnohdy napořád.Dělám v obchodní firmě a vím jak to chodí.Takže nespokojení zákazníci přecházejí k jiným značkám a možná i proto je těch výrobců tolik.

dobrej a pravdivej nazor.... a ja blb si koupil pred rokem a pul jeste C4 1,4 benzin....

14.07.2011 20:23 - Re: C5 1.6 HDi 2401754
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ale C4 drží, nie? To nieje poruchové auto. Až na pár zvolávačiek bolo v poho...

14.07.2011 20:32 - Re: C5 1.6 HDi 2401755
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Ale C4 drží, nie? To nieje poruchové auto. Až na pár zvolávačiek bolo v poho...

drzi, mam na ni 28 000 km, zatim poho. Jen se mi lehce zvlnily VSECHNY kotouce, nikdo neveri, ze samy od sebe nebo z mne nepochopitelneho duvodu. v servisu tvrdi, ze jsem musel nekde jet dlouho z kopce a brzdit nebo ze jsem musel brzdit treba ze 150 km/h na nulu. ani jedno ani druhe se nestalo. zase jsem to s ni najezdil na trase olomouc - kaiserslautern, tam zadny kopec neni a ani jsem nikde uvedenym zpusobem nebrzdil. a navic si myslim, ze kotouc musi byt nadimenzovany tak, ze kdyz je max rychlost auta treba 190 km/h, tak kotouce musi bez poskozeni vydrzet opakovane brzdeni min z rychlosti 230 az na nulu. a nesmi se zvlnit. ale na tuto teorii bohuzel znackove servisy maji odpoved tu, ze to neni v zaruce ... kdyz jsem chtel kotouce reklamovat, ukazali mi zarucni podminky, ze na kotouce se zaruka nevztahuje.... podepsal jsem je pri koupi vozu.
je to proste bordel.

14.07.2011 23:20 - Re: C5 1.6 HDi 2401785
JaMat
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 115
99 Poslat soukromou zprávu
tomix napsal(a):
tak oprvdu nevim
.link.


Na to se snad ani nedá odpovědět jinak, než takto:
.link.

že se nějaký 1,6 HDi dožilo 320 tisíc ještě neznamená, že se tolika km dožijou všechny

14.07.2011 23:22 - Re: C5 1.6 HDi 2401786
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
onehda tam bolo 2.0 hdi s 550000 km

15.07.2011 00:36 - Re: C5 1.6 HDi 2401790
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
eger napsal(a):
moje pritelkyne ma v plne nalozi rok stare bmw X5 a bmw X6, takze vim, co v aute byt muze.

Tak jednu z těch brambor prodejte a kup si Lexuse RX 450, není to poruchový, spotřebu to s hybridem má lepší než 1,6Hdi a spolehlivostí a výbavou se to nemůže rovnat Já bych do toho šla hned, já si to auto zamilovala na první kilemtr za volantem...

15.07.2011 09:47 - Re: C5 1.6 HDi 2401799
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Novej výraz? Kilemtr je kilometr po dálnici? To sedí. Je to tam fakt o život.

15.07.2011 10:48 - Re: C5 1.6 HDi 2401804
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Novej výraz? Kilemtr je kilometr po dálnici? To sedí. Je to tam fakt o život.

Ježiši, tady je to klub hnidopichů... když píšu rychle a nemám čas vysedávat na klubu, holt se upíšu

15.07.2011 10:55 - Re: C5 1.6 HDi 2401807
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Náhodou to byla pochvala za výstižnej výraz. Já osobně ho budu dál používat. Měl by se dát do slovníku.

A možná by se mohlo založit téma "Klubový slovník".

15.07.2011 14:19 - Re: C5 1.6 HDi 2401842
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Ja s tim naprosto souhlasim, buh vi, jestli to uz davno nasi kamionaci nepoiuzivaji jako standardni vyraz.
Kdyz jsem byl ve skole, moji kolegove meli heavy metalovou skupinu, ktera se jmenovala CRUTATION, byla to slatanina slov cruel mutation. A kdyz jsme se jednou setkali se skotem, ktry mel svou kapelu, rikal, jak mohl byt tak blby, ze ji pojmenoval na TRAM SLEEPERS..
Z toho jasne vyplyva, ze KILEMTR je slozenina ze slov:
KILL - darja to zkratila na KIL
THEM - darja to zkratila na EM (pozn. to je oficialne pouzivana zkracenina..)
TRUCK - darja to zkratila na TR
Takze bych rekl, ze ve volnem prekladu je to pozdrav od tiraku, kde se rika - kilni je trakem.
dory, budu to pouzivat, je to novotvar. meli bysme to poslat Ivu smoldasovi

15.07.2011 14:55 - Re: C5 1.6 HDi 2401850
tomix
Město: Ceska lipa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 232
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
JaMat napsal(a):
Na to se snad ani nedá odpovědět jinak, než takto:
.link.

že se nějaký 1,6 HDi dožilo 320 tisíc ještě neznamená, že se tolika km dožijou všechny





15.07.2011 20:31 - Re: C5 1.6 HDi 2401894
eger
Město: Přerov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Tak jednu z těch brambor prodejte a kup si Lexuse RX 450, není to poruchový, spotřebu to s hybridem má lepší než 1,6Hdi a spolehlivostí a výbavou se to nemůže rovnat Já bych do toho šla hned, já si to auto zamilovala na první kilemtr za volantem...

tak to ja bych si koupil spis hondu odyssey nebo tozotu sienu. tam se totiz naprosto pohodlne a v pohode vlezu a jinak se mi silene moc libi A7. a uplne vsechny mercedesy. takova B classe na jezdeni do prace by nebyla k zahozeni.
jinak mam fakturu za vymenu lozisek v prevodovce a v prednich kolech na me c5- celkem necelych 22 litru.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator