Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / starání se o autíčko
1 2 > >|
06.11.2008 14:09 - starání se o autíčko 168563
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahojky,chci se tímto zeptat,jak se většina z vás stará o svou káru.Zajímali by mne moc vaše odpovědi.Potřebovala bych si udělat porovnání.Díky všem za odpoévědi.

06.11.2008 15:02 - Re: starání se o autíčko 168564
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No jako starat se o kosmetickou cast nebo o mechanickou?

06.11.2008 17:07 - Re: starání se o autíčko 168565
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
samozřejmě o mechanickou.

06.11.2008 17:13 - Re: starání se o autíčko 168566
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Cau maca,
no tak ja sa staram o auticko s laskou..
Kazde rano ho pozdravim, porozpravam sa s nim co nove ho zas trapi, ci mu chuti papat... potom ho nastartujem a idem vyvencit. Vobec na neho netlacim, aby hned zrana sa velmi neunavil.
Auticko ma ma preto rado a z vdaky nikdy neprotestuje a este nikde mi nerobilo ziadnu hanbu ani problemy...az na to pukanie co sa ozyva zo stropu, praskot spoza pristrojovky pri prechode cez nerovnosti mu obcas jednu priatelsku tresnem po palubovke

No a teraz vazne. Auta potrebuju v normalnej prevadzke len pravidelny servis co sa tyka spotrebnych veci ako oleje, filtre, ine naplne, kontrola brzd. Ked tieto intervali dodrzis a nebudes na nom drasticky jazdit (hlavne pri studenom motore), po motorovej stranke ta auto trapit nebude. Je tu este par veci co sa po case unavi a to su vonkajsie rozvody na pohon agregatov spolu s kladkami, velkou remenicou a rozvody vacky. Ja mam 120tis km ale za chvilu pre istotu tie rozvody vacky budem menit.

Co sa podvozku tyka, ten si viem skontrolovat na rampe. Natrel som veci co zacinali mat naznaky hrdze ciernou farbou. V zadnych ramenach casom zvyknu skripat loziska. O pruzenie ako take sa nemas co starat. Akurat raz cas pozri na piestnice ci na nich nevidis unik oleja.

V brzdovej sustave sa odporuca raz za cas (povedzme 3roky) vymenit komplet kvapalinu z dovodu ze naspodku sustavy kde su piesty sa nahromadi voda a zacne korozia...

Ja som pre istotu vymenil aj olej v prevodovke napriek tomu ze je bezudrzbova, ale ja na take veci uplne neverim.

Ja som este karoseriu v dutinach vystriekal starym olejom, co garantuje ze nezacne hrdzaviet.

Zelam hodne stastnych km!

06.11.2008 17:23 - Re: starání se o autíčko 168567
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hodne mi pomohl denik tady na klubu.
Proste si napisu, kdy a v kolika km jsem co delala. Hlavne na oleje, filtry, brzdy je to fajn.
Ted me cekaji ramena, jedna remenice trochu zlobi (novou uz mam doma, tak jen to vymenit), a zadni brzdy.
Co se ma menit v urcitych intervalech, to delame, a kdyz se neco ozve, tak se to snazime v nejblizsi dobe odstranit.
Zatim C5 nepredvedla nic, cim by se dostala do nepojizdneho stavu, nebo nas nejak vypekla, vetsinou jsou to prkotiny


Jop, a co nezvladnem doma, to jezdime resit sem .link. VRELE doporucuji!! Zadny garazovi bastliri, ale sikulove i s diag na citronky

06.11.2008 18:09 - Re: starání se o autíčko 168568
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak já jsem od koupě auta nechala vyměnit rozvodový řemen a celé auto jsem nechala překontrolovat v servisu,kam jsem jezdila s xantií.Jezdím s autem 2roky a samozřejmě a beze srandy fakt ho zdravím a pak děkuju za svezení,ale mimo to hlavně všechny kapaliny jsem kontrolovala tak po čtvrt roce,olej a filtry nechávám na servisu.Do toho čerpadla mne auto zatím taky nevypeklo.No tak nevím,jestli se o autíčko starám špatně,jak mi bylo naznačeno ve forum citroeny.

06.11.2008 18:11 - Re: starání se o autíčko 168569
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo teď mi v servisu řekl,že je trochu narezlá pístnice,tak tu jsem teda opravdu nekontrolovala,až tak daleko v technické znalosti nejsem.Můžete mi poradit , co s ní.Nechci,aby broučka něco bolelo.

06.11.2008 18:12 - Re: starání se o autíčko 168570
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo ještě nechávám čistit klima a jinak běžná údržba 2x do roka v servise.To jsem zapomněla dodat.Do fora jsem už to radši nepsala,stejně jsem tam byla za ....

06.11.2008 18:14 - Re: starání se o autíčko 168571
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Maco, v klidu

Klimu jsem cistila sprejem, ale na jare si necham radsi doplnit a i vycistit prave u kluku v Holetine. At mam jistotu.

06.11.2008 19:47 - Re: starání se o autíčko 168572
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
prave som si nastavil aby ste mi mohli pozriet do mojho dennika vozidla. Tak skusime ci to funguje .link.

06.11.2008 20:02 - Re: starání se o autíčko 168573
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
tak, tudy cesta nevede
skusime to takto .link.
su tam zaznamy o vsetkych investiciach do naseho milacka odkedy som jeho majitelom

06.11.2008 20:27 - Re: starání se o autíčko 168574
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak to já si ten deník také píšu.I přezutí gum-kol a kolik jsem na tom najela.Psala jsem to vždycky u všech aut,co jsme měli.

27.11.2008 08:03 - Re: starání se o autíčko 168575
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Mimo klasických a předepsaných výměn olejů, filtrů a pod. po 20 000 km pouze občas kontroluji hladiny všech kapalin, tlak v pneu. a zběžně kouknu na motor a spodek auta, zna někde něco neteče, není uvolněn nějaký konektor nebo něco nedře (takto už jsem zachránil i na C5 u motoru dvě hadice před proklepáním).
Teď v zimě ještě jak to vždy počasí dovolí Péu umyju a nejen zvenku, ale hlavně ze spoda, aby se spláchla sůl. Na jaře potom jenom opravím drobná korozivní místa barvou na podvozky a natřu ještě preventivně výfuk.
Mechanické součásti preventivně neměním (jako čepy, ložiska,brzdy), pouze pokud jsou součásní jiné (např. vodní pumpu při rozvodech). Až se to ozve, tak na to jdu. (Tajně doufám, že se nikdy neozve nic drahého ) To ovšem měním obě strany, i když je ta druhá dobrá.

28.11.2008 10:06 - Re: starání se o autíčko 168576
lemone
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
Tak já jezdím pravidelně do servisu každých 20.000 km na výměnu oleje, všech filtrů vč. kabinového. Jinak standartní občasné kontroly hladiny kapalin, oleje atd. Jak se mi samozřejmně začne něco nelíbit, tak jedu do servisu a nechám zkontrolovat, popřípadě preventivně vyměnit (je-li to špatné nebo načaté) .Radši dám za něco 2.000 Kč hned než potom 20.000 Kč. Auto mě živí a proto musí být ve 100% stavu.

01.02.2009 12:16 - Re: starání se o autíčko 386900
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Tak v utery si C5 uzila zase pravidelnou vymenu oleje, menil se zase i olej v AP, brzdovka se vymenila, filtry se vymenily
Robert nas zkouknul, zdiagnostikoval a propustil nas

01.02.2009 17:39 - Re: starání se o autíčko 386909
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
U nas to je asi takto: C5- alternator (nepacili sa mu vysoke rychlosti) ,zamok zadnych dveri (skuste otvorit c5 zvnutra ) nadrzka ostrekovaca a chladic... inac kvalitna nemrzka,oleje, citanie rozpravok pred spanim a podobne...

27.09.2009 20:29 - Re: starání se o autíčko 1106513
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes jsme mazlika poprvé čistili... Vlastně jsme ho teprve ve středu koupili, tak to byla rodinná záležitost. Vyleštit karoserii, vyčistit interiér, prostě práce pro 3-4 členy rodiny na celé odpoledne. Při tom jsem si pak všiml, že spodní plastové prahy na pravé straně v prostřed - kde navazuje 1 práh na 2. kus prahu je mírně odchlípnutý. Když jsem se ohnul, tak jsem zjistil, že příčinou je chybějící - urvaný plastový šroubek, který jej přichytává k prahu. Když jsem jen tak brnknul o plast, tak se z pod něj začal sypat písek a prach. Následovalo odšroubování šroubků torxovým klíčem a sejmutí obou prahů. Pod nimi byl nánost asi 1 kg usazenin. Vše se očistilo, zkontrolovaly se prahy a následně opět plasty namontovaly tak, aby už seděly na svém místě.
Kdo tedy má plasty odchlípnuté, zkontrolujte si, jestli pod nimi nebude čekat na Vás to samé jako na mě... časem by tam mohlo být i něco navíc....

27.09.2009 20:33 - Re: starání se o autíčko 1106514
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
I já sypala všechno možný, když šly prahy na lak, musela jsem navíc to tam trochu narovnat a ošetřit, protože prahy zespoda trochu schytaly

27.09.2009 20:39 - Re: starání se o autíčko 1106515
demi10
Město: Praha 22, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 5

99 Poslat soukromou zprávu
Darjo,ty jezdiš na servis jen do Holetina?Děkuji za typ na prahy,zitra je jdu hned sundat.To ještě zvládnu

27.09.2009 20:41 - Re: starání se o autíčko 1106516
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
demi10 napsal(a):
Darjo,ty jezdiš na servis jen do Holetina?Děkuji za typ na prahy,zitra je jdu hned sundat.To ještě zvládnu

Jo, už přes 5 let...

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator