Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: starání se o autíčko
petrik1
06.11.2008 17:13 - Re: starání se o autíčko
99
Cau maca,
no tak ja sa staram o auticko s laskou..
Kazde rano ho pozdravim, porozpravam sa s nim co nove ho zas trapi, ci mu chuti papat... potom ho nastartujem a idem vyvencit. Vobec na neho netlacim, aby hned zrana sa velmi neunavil.
Auticko ma ma preto rado a z vdaky nikdy neprotestuje a este nikde mi nerobilo ziadnu hanbu ani problemy...az na to pukanie co sa ozyva zo stropu, praskot spoza pristrojovky pri prechode cez nerovnosti mu obcas jednu priatelsku tresnem po palubovke

No a teraz vazne. Auta potrebuju v normalnej prevadzke len pravidelny servis co sa tyka spotrebnych veci ako oleje, filtre, ine naplne, kontrola brzd. Ked tieto intervali dodrzis a nebudes na nom drasticky jazdit (hlavne pri studenom motore), po motorovej stranke ta auto trapit nebude. Je tu este par veci co sa po case unavi a to su vonkajsie rozvody na pohon agregatov spolu s kladkami, velkou remenicou a rozvody vacky. Ja mam 120tis km ale za chvilu pre istotu tie rozvody vacky budem menit.

Co sa podvozku tyka, ten si viem skontrolovat na rampe. Natrel som veci co zacinali mat naznaky hrdze ciernou farbou. V zadnych ramenach casom zvyknu skripat loziska. O pruzenie ako take sa nemas co starat. Akurat raz cas pozri na piestnice ci na nich nevidis unik oleja.

V brzdovej sustave sa odporuca raz za cas (povedzme 3roky) vymenit komplet kvapalinu z dovodu ze naspodku sustavy kde su piesty sa nahromadi voda a zacne korozia...

Ja som pre istotu vymenil aj olej v prevodovke napriek tomu ze je bezudrzbova, ale ja na take veci uplne neverim.

Ja som este karoseriu v dutinach vystriekal starym olejom, co garantuje ze nezacne hrdzaviet.

Zelam hodne stastnych km!

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator