Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Odhlučnění
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
10.11.2011 12:28 - Re: Odhlučnění 2424325
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
já jen za sebe:každý zvuk v autě(mechanický,z aparatury)takový který tam nebyl a nemá býtroblém jakéhokoliv auta.a můj názor=řešit čím dřív-tím líp.nevím nakolik má být tichá C-5(moje tichá není ale z jiného důvodu)začíná "smrdět"jako nějaký výdaj!!!Vzkaz pro Darju:mᚠpravdu je to Glicerinový olej(jediný neškodný přípravek na věci z kaučuku_pozor ale není vhodný na gumové výrobky z ropy)a je k mání v lékárnách jako skoro čistý a vřele doporučuji.A taková velká hloupost na závěr odhlučnit C-5:montážní pěna...?

10.11.2011 17:05 - Re: Odhlučnění 2424358
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hele, montážní pěna no nevim... kam bys jí chtěl dát? Do palubovky ji nastříkat?
Hlavně se nesmí ořezat, pak tahá vodu.

Dneska jsem jela ve funglové Astře J, najeto nula nula prd, když pominu vše okolo, hluk v kabině byl, hlavně z kufru šlo pazvuků při přejetí nerozvností... já si furt myslím, že pětka na tom není zle.

A k tomu hučení, co olej v převodovce? Kdy měněnej? Ono se to čas od času musí dělat i v manuálu. Nebo lóža, gumy, cokoli...

10.11.2011 20:43 - Re: Odhlučnění 2424403
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Hele, montážní pěna no nevim... kam bys jí chtěl dát? Do palubovky ji nastříkat?
Hlavně se nesmí ořezat, pak tahá vodu.

Dneska jsem jela ve funglové Astře J, najeto nula nula prd, když pominu vše okolo, hluk v kabině byl, hlavně z kufru šlo pazvuků při přejetí nerozvností... já si furt myslím, že pětka na tom není zle.

A k tomu hučení, co olej v převodovce? Kdy měněnej? Ono se to čas od času musí dělat i v manuálu. Nebo lóža, gumy, cokoli...


Na takovém autě se potom asi bude moc prýma dělat cokoli pod přístrojovkou- jen aby se potom do toho auta vešel

10.11.2011 22:19 - Re: Odhlučnění 2424420
wuwei
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
S tou montážní pěnou to byla asi sranda ne? Navíc asi ani přílišné absorbční vlastnosti nemá, takže by to bylo stejně k ničemu.
Tak to pískání bude z převodovky, no aspoň že je to na dvojku a ne na pětku.

11.11.2011 07:38 - Re: Odhlučnění 2424441
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
wuwei napsal(a):
S tou montážní pěnou to byla asi sranda ne? Navíc asi ani přílišné absorbční vlastnosti nemá, takže by to bylo stejně k ničemu. Tak to pískání bude z převodovky, no aspoň že je to na dvojku a ne na pětku.
stou montážní pěnou jsem dělal kozy ale jsou střelci co si vyfoukají prahy a pak dojdou že chtějí měnit prahy-jen jsem brnkl fryčkou a už jsem to Fáčko tlačil z garáže at nevyhořím ( no a odhlučnovat Céčko je si fakt na nic,jak už někdo výše poznamenal=odstranit původ zvuků a ne před nima zavírat"okna"škoda že jsme od sebe tak daleko půjčil bych si svoje bývalé autí a hned bys změnil názor na hluk kolem sebe!!!

11.11.2011 17:29 - Re: Odhlučnění 2424484
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hele, znám člověka, co napral pěnu do palubovky... hluku to pomohlo, ale pak když ji chtěl sundat, rval si vlasy

11.11.2011 20:13 - Re: Odhlučnění 2424586
standacer
Město: , Auto: Počet příspěvků: 100
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
A k tomu hučení, co olej v převodovce? Kdy měněnej? Ono se to čas od času musí dělat i v manuálu. Nebo lóža, gumy, cokoli...


Olej jsem nechal včera vyměnit, tak uvidíme. Za tu krátkou jízdu od servisu domu jsem to nestihl zhodnotit.

Edit: Tak výměna oleje trochu pomohla, na čtyřku je to sice pořád slyšet ale o méně než předtím, na trojku je ticho.

01.05.2012 10:54 - Re: Odhlučnění 2473337
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak u viem prečo sú také rozdielne názory v hlučnosti. Práve som sa vozil v C5I 2.2HDI exclusive a je to o dos tichšie od mojej 2.0HDI "social"... Takze to je závislé aj od výbavy. Predsa len bude tých tlmiacich materiáloch v exclusive o dost viac ako v mojej.. Kua.. Trošku som nešastný.. Ale zas to moje sa mi vidí trochu živšie motoricky

01.05.2012 11:15 - Re: Odhlučnění 2473343
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Tak u viem prečo sú také rozdielne názory v hlučnosti. Práve som sa vozil v C5I 2.2HDI exclusive a je to o dos tichšie od mojej 2.0HDI "social"... Takze to je závislé aj od výbavy. Predsa len bude tých tlmiacich materiáloch v exclusive o dost viac ako v mojej.. Kua.. Trošku som nešastný.. Ale zas to moje sa mi vidí trochu živšie motoricky
to se mi nepozdává že by byl rozdíl mezi soc.2.0hdi a 2.2hdi stejný ročník ty tlumivky jsou nacpané(lisované) jedním strojem a matroš na ně bude taky stejnýmohl by být rozdíl třeba mezi jedničkou a dvojkou c-5 v použití materiálů.pokud ta 2.2hdi je tišší může to být kultivovanějším chodem motoru anebo MYŠLENKA:třeba tvá kára je bouraná a prostě v ní něco chybí....stačí jen blbá průchodka mezi motorem a kabinou a je vymalováno

01.05.2012 11:24 - Re: Odhlučnění 2473347
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bol ten motor aj kultivovanejsi ale bolo pocut ze je to tichsie aj od podvozku a to mala este sirsie kolesa. Neviem veru, ale ma to trosku zaskocilo. A mas pravdu ze ta moja mohla byt niekedy slusne naburana. Nevravim, ze mi to huci, ale ta 2.2 bola tichsia.

01.05.2012 11:27 - Re: Odhlučnění 2473348
drobec
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 214

99 Poslat soukromou zprávu
myslim ze to je tichsie hlavne kvoli vyvazovacim hriadelom ktore su v 2.2 HDi

01.05.2012 11:40 - Re: Odhlučnění 2473356
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Bol ten motor aj kultivovanejsi ale bolo pocut ze je to tichsie aj od podvozku a to mala este sirsie kolesa. Neviem veru, ale ma to trosku zaskocilo. A mas pravdu ze ta moja mohla byt niekedy slusne naburana. Nevravim, ze mi to huci, ale ta 2.2 bola tichsia.
nevím jestli by to pomohlo ale zkusil bych(sám za sebe-možná hloupost ale aspon nějaký nápad než žádný)vzít silnou LEDlampu vytáhnou kastlík u spolujezdce po tmě umístnit tam lampu a čumět přes motor jestli neprosvítá světlo a to samé za volantem-nacpat ji až za tlumivku

01.05.2012 12:14 - Re: Odhlučnění 2473361
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Bol ten motor aj kultivovanejsi ale bolo pocut ze je to tichsie aj od podvozku a to mala este sirsie kolesa. Neviem veru, ale ma to trosku zaskocilo. A mas pravdu ze ta moja mohla byt niekedy slusne naburana. Nevravim, ze mi to huci, ale ta 2.2 bola tichsia.

Mohlo to bejt zbořený ale taky nemuselo.Bohatě stačí nějakej zásah mechanika experta kterej něco vytahá ven a když je porod to tam dávat zpátky tak se na to vybodne.Tohle vidim pořád u dílenskejch u nás v práci jejich heslo je "bez toho to taky jezdí"

01.05.2012 13:50 - Re: Odhlučnění 2473381
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Možná nejde jen o motor, ale spíš o výbavu Exclusive. Mívají vrstvený boční skla. To má na hlučnost obrovský vliv. Navíc mám dojem, že zhrado nemá FAP a to by na hlučnosti mohlo taky přidat. Potom taky záleží na značce a stavu pneumatik a na silentblocích náprav. Obou. Je toho víc a když se sejde několik hlučných faktorů na jednom autě, tak to musí být znát.

01.05.2012 14:08 - Re: Odhlučnění 2473384
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já v práci jedu za jeden den třeba čtyřma stejnejma autama a i když mají třeba i podobný km a vím,že nebyli nikdy bouraný,protože jsou kupovaný u nás a servisovaný taky,tak stejně každý jedno z nich má úplně jinej zvukovej projev...U jednoho víc proniká zvuk motoru dovnitř,u jednoho spodek,... Nejsou dvě stejný

01.05.2012 15:18 - Re: Odhlučnění 2473389
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Gumy mam nove, napravy sú bez vôl, jedina jemna vola je na hrebeni. Je mi jasne, ze nemam nove auto, ani ze nema tolko km co je na tacho. Sak neriesim, len ma to zaujalo tak som napisal postreh. Diky za odozvy

01.05.2012 19:22 - Re: Odhlučnění 2473429
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zamerom tejto fotky nebolo fotit odhlucnenie
.link.

ale ked das palubku dole, toto je rovnako v kazdom s tych aut
skor byvava rozdiel v odhlucneni od motora a to len preto, ze to odhlucnenie je roztrhane alebo rozmocene, proste poskodene (jak to kapotove, tak to na stene)

05.11.2012 18:27 - Re: Odhlučnění 2518213
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep dík za foto, tú penu tam mám. Ešte ma napadlo, kuknite sa kto ma C5I, či máte pod zadnou sedačkou niečo nalepené alebo len holý plech. A ešte prepážka za motorom, či je tam len taká pls ako na kapote alebo aj niečo viacej.
Niekde som čítal, že jedny z prvých C5 boli hlučné a bola na to aj zvolávačka. Doliepala sa izolácia na plech pod zadné sedačky, menili sa gule a neviem čo este.. No a ja mam tú starúú najstaršiu.. Ktovie, či niečo nezmení aj posledný soft motora. Asi pôjdem prehra.

05.11.2012 20:47 - Re: Odhlučnění 2518271
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pod zadne sedacky sa davala izolacia z dovodu ze buchotali (znelo to ako naprava), ked nepomohlo to tak sa riesilo dalej a jedna z veci boli aj gule ...
tiez este sa davali vacsie zavazia na zadnu napravu, ale nie kvoli hluku a buchotu

predok ma odhlucnenie ten molitan + koberce zvnutra
a zvonku su tie tkaniny

06.11.2012 06:36 - Re: Odhlučnění 2518321
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
jumep dík za foto, tú penu tam mám. Ešte ma napadlo, kuknite sa kto ma C5I, či máte pod zadnou sedačkou niečo nalepené alebo len holý plech. A ešte prepážka za motorom, či je tam len taká pls ako na kapote alebo aj niečo viacej. Niekde som čítal, že jedny z prvých C5 boli hlučné a bola na to aj zvolávačka. Doliepala sa izolácia na plech pod zadné sedačky, menili sa gule a neviem čo este.. No a ja mam tú starúú najstaršiu.. Ktovie, či niečo nezmení aj posledný soft motora. Asi pôjdem prehra.
Já pokud si vzpomínám tak to mám taky holé ale vzhledem k síle aparatury nějako nevnímám hluk ze zedu ale napadlo mě zkusit použít obyč.garimatku(nebo i tu lepší 2-3vrstvou)a jen ji sem tam bodnout chemoprénem jen nevím jestli se tam nebude držet vlhkost.popřípadě dát tenkou a na ní nalepit proužky nastříhané ze zbytku aby se tam dostal vzduch a prosychalo to...eventuélně výtinkou vysekat otvory do garimatky 3cm semtam

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator