Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Odhlučnění
|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|
05.11.2011 20:39 - Re: Odhlučnění 2423672
wuwei
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Darjo, jak jde oddělat palubka? Jde to dobře? A dveře? Je nějaký návod? O to mi šlo.

05.11.2011 20:48 - Re: Odhlučnění 2423673
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
no omlouvám se, ale myslel jsem že čip a dejl je ten nejvyšší level v tunongu, ale spletl jsem se, ani jsem netušil že po koupě auta budu muset řešit odhlučnění, ja bych spíše řešil a šetřil na: ložiska v ramenech, kosti, kotouče, vhodné gumy, řemenici, strvák, spojku, rozvody, ale ovčí vlnu do dveří

05.11.2011 21:05 - Re: Odhlučnění 2423675
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
wuwei napsal(a):
Darjo, jak jde oddělat palubka? Jde to dobře? A dveře? Je nějaký návod? O to mi šlo.


Upřímě ti to nezávidím, demontហpalubovky byla voser už na autech z roku 1989... prý je přinýtovaná, ale pár lidí je už venku mělo (určitě jumep).

Myslím, že strávíš hodně času a dᚠdost pěněz (nebo kvalitní tlumící materiál není levný) do něčeho, co bude mít malej efekt. Spíš to narvi do oprav a údržby vozu jen ta těsnění stojí víc jak 10tisíc.

05.11.2011 21:25 - Re: Odhlučnění 2423676
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mᚠto napr tu : .link.

05.11.2011 22:16 - Re: Odhlučnění 2423683
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
je to na šroubech, pár na bocích palubky jak sundᚠkrytky, dole u noh na tunelu, par z motorovehé prostoru. Dveře není problém. Najk má pravdu. Třeba první zjistit co ten randál dělá, když je moc velkej tak určitě něco není v porádku, špatně zvolené nebo nekvalitní gumy taky mají svůj podíl na kvaválu, taky kosti, silenty atd...

05.11.2011 22:21 - Re: Odhlučnění 2423686
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mne nič nebúcha. ložiská sú ticho, interiér nevrzga, gumy sú relatívne ok, je pravda že zimné pneu trošku viac hučia ako letné. ALE chcelo by to vačšie ticho.. No mal som si kúpi LEXUSa. Ale mne sa to pohodlie páči. A radšej odhlučni ako hydro do lexusa A je pravda ze C5 V6 exclusive je tichšie ako 2.0 hdi.. Takže uvidíme čo, ako, kedy..

05.11.2011 22:29 - Re: Odhlučnění 2423690
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
neni nad to ked počuješ šepot motora

05.11.2011 22:35 - Re: Odhlučnění 2423691
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Jestli chceš do lexuse, doporučuju 450RX f hybridu. I vlastní prd ti v tom tichu přijde jako hromobití... jen stojí jako malej byt v praze...

Nevím, co čekáte od C5, je to střední třída, tam prostě nebude ticho jako je ve vyšší střední třídě.

05.11.2011 22:42 - Re: Odhlučnění 2423692
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ved ja nevravím, že je hlučná. Mal som aj hlučnejšie auto.. Ale tak keby bola tichšia tak by bola lepšia
A zdeno, neviem či zrovna hdi šepoce Skôr rachtá, šepoce možno tak tá V6

05.11.2011 23:03 - Re: Odhlučnění 2423700
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
no podle mého názoru je C5 hodně tichá.. přirovnám to k rádiu, poslech 4-5stupeň ze 40(přitom vše srozumitelné, mluva hudba)komunikace s lidma v autě bez problemu v ZXku kde to bylo hlučné jako... 18ze 40 aby bylo rozumět, o vlastním slovu nebo komunicí s osádkou se nedá moc říkat... lehké pokřikování.

06.11.2011 00:36 - Re: Odhlučnění 2423715
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1. nikto z vas sa tu neopytal co je to za zvuk, ak je nieco motoru, bude ho pocut, ak je nieco prevodovke, bude ju pocut - skusil by som sa zamerat sem
2. za motorm je jedna tlmiaca vrstva - ten kobercovy tapec - ten mozes dost lahko nahradit za nieco lepsie / ine, zvnutra je asi 4cm hruba vrstva tlmenia - na tejto fotke .link. je krasne vidiet kus molitanu (vpravo hore je diera v tom), cele to je proste kompletne odhlucnene
resp. este jedna fotka: .link. - ako vidis vsetko je obalene, co nie je obalene su cisto veci ktore sa spajaju palubka o karoseriu alebo ine pevne body, moc na bastliace doplnanie tu moznosti neni ... ak chces nieco, treba ist do inych penazi a materialov .... to je ale uz uplne ina kategoria
3. velmi ale velmi pomahaju dvojite skla bocne
4. vyfuk a stav potrubia
5. nasavanie

demontovat palubku neni tak hrozne, jedna vec co mi vadi je potreba demontaze tych stieracov ... a potom je potrebne si dat pozor na kabelaz, ale to vam h..... pomoze, nakolko palubka sedi na karoserii, akekolvek prilepene odhlucnenie znemozni jej usadenie + je potrebne demontovat klimatizaciu a podobne aby vysledok mohol za nieco stat, ale to je uz o prerobeni na uplne ine auto ...
od spodu auta - podlaha po koberec je to asi 7cm polystiren a molitan alebo co to je za material

identifikuj ten svoj zvuk co ti vadi, mozno to je nieco co sa opiera o karoseriu a prenasa to hluk na nu .. potom mozes odhlucnovat kolko chces

dobry 2.0i po zohriati na volnobeh nevies ci ide alebo nejde

06.11.2011 09:11 - Re: Odhlučnění 2423725
wuwei
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Myslím, že strávíš hodně času a dᚠdost pěněz (nebo kvalitní tlumící materiál není levný) do něčeho, co bude mít malej efekt. Spíš to narvi do oprav a údržby vozu jen ta těsnění stojí víc jak 10tisíc.

Do ničeho náročnýho se pouštět nechci a peníze vyhazovat taky nebudu. Mám nějaké odřezky tlumícího materiálu z výroby, tak jsem si říkal, proč je nevyužít.
Půjdu nejjednodušší cestou, dám něco do motorovýho prostoru a uvidím, jestli to bude mít efekt. Maximálně bych pak dokoupil pár plátků STB silver.
Zatím díky.

06.11.2011 09:59 - Re: Odhlučnění 2423727
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
wuwei napsal(a):
Do ničeho náročnýho se pouštět nechci a peníze vyhazovat taky nebudu. Mám nějaké odřezky tlumícího materiálu z výroby, tak jsem si říkal, proč je nevyužít.
Půjdu nejjednodušší cestou, dám něco do motorovýho prostoru a uvidím, jestli to bude mít efekt. Maximálně bych pak dokoupil pár plátků STB silver.
Zatím díky.


Jen aby z toho potom nebyla pochodeň - přecijenom jsou tam materiály které musí odolat určitým teplotám a bývá tam dost teplo(v motorovém prostoru)- a jak už bylo psáno C5 je dost odhlučněná a pokud je vše OK tak by měla být tichá tak jak je udělaná z výroby.

06.11.2011 18:57 - Re: Odhlučnění 2423814
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Svez se třeba v novém BMW a poznáš,že v něm je motor v prostoru pro cestující slyšet mnohem víc. A nemusí to být zrovna BMW. Stačí das auto,tam je to až nepříjemný. A veř,že můžu srovnávat-služebním das autem Caddy 1,9 TDI PD jezdím každý den víc než 40km tam a 40km zpátky opravovat tu první značku. Já bych spíš šel cestou,kterou ti navrhoval Jumep,tzn.identifikovat zvuk,který ti vadí(nejsou to pneu?,aerodynamický hluk?...) a pak najít způsob,jak to odstranit. U XM se mi třeba zdál 2,0i dost hlučný do té doby,než jsem zjistil,že mám utržené,nebo aspoň unavené,všechny silentbloky,co drží agregát... To bylo po výměně tichoučko A dokonce někdy stačí,aby ty silentbloky byly nějak špatně předepnutý,třeba po výměně,nebo po demontáži celého,nebo části agregátu a může to taky přenášet docela úspěšně hluk do auta...

06.11.2011 19:51 - Re: Odhlučnění 2423825
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
již v příspěvku nahoře jsem vyjmenovával pár věcí co můžou primárně, nebo sekundárně způsobovat hluk nebo vibrace, které se přenáší konstrukci vozidla a pak se můžou projevit ve formě hluku někde jinde, Hanz dodal silenbloky a ja ještě dodávám BORDEL kdekoliv v autě, nářadí, skříňky a vše kam se dá něco odložit, mně vytáčelo i plastové pouzdro na brýle ve dveřích anebo poloprázdná petka s kolou zanechaná puberačkou pod pravým předním sedákem a to bylá doba, simulování kdfy to asi bouchá, klepe, brní .......

06.11.2011 21:07 - Re: Odhlučnění 2423852
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Odhlučnit C5 ??? Čtu dobře? V čem to lidi jezdíte?... Anebo jsem já hluchej ...

06.11.2011 22:31 - Re: Odhlučnění 2423884
standacer
Město: , Auto: Počet příspěvků: 100
99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Odhlučnit C5 ??? Čtu dobře? V čem to lidi jezdíte?... Anebo jsem já hluchej ...


Ale zas tak dokonale tichý to není. Mně třeba berou mory, když mně začne drnčet ozdobná lišta vlevo od volantu. Na hučení převodovky na 3 a 4 kvaltu už jsem si zvykl. Nejlepší je to na dálnici, kde nic z toho co píšu slyšet není, tam je C5 to nejtišší v čem jsem kdy jel.

06.11.2011 22:33 - Re: Odhlučnění 2423886
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
standacer napsal(a):
Ale zas tak dokonale tichý to není. Mně třeba berou mory, když mně začne drnčet ozdobná lišta vlevo od volantu. Na hučení převodovky na 3 a 4 kvaltu už jsem si zvykl. Nejlepší je to na dálnici, kde nic z toho co píšu slyšet není, tam je C5 to nejtišší v čem jsem kdy jel.


toz, ale 3-4 kvalt = porucha prevodovky ... nie zle odhlucnene auto
drncnanie plastu sa da riesit pomerne lahko, pritiahnut srobik, alebo pripruzit pruzinky co to drzia

06.11.2011 22:54 - Re: Odhlučnění 2423893
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem mockrát zažil pochvalu od klientů na C5 - tedy kdysi,když to bylo fungl NOVÉ i jako model - jak je to tiché a živé,zvláště od tupců Rusů,kdy se mě ptali,kolik má koní tento zaručeně benzínový dvígatěl (motor),že je tak tichý a živý a já jim s hrdostí sobě vlastní odpovídal, že je to diesel ne benzín a oni (tenkrát)byli vyvalení,jako telata a dokola mleli - nevazmožno... a C5 je tichá dodnes...a když jsme jezdili po Německých dálnicích,tak všichni spali uklimbaní v pohodlí C5-lodí výletní,jako mimina - proto žasnu,že chcete NĚCO odhlučnovat.

06.11.2011 23:17 - Re: Odhlučnění 2423900
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ved píšeme, že nieje hlučná ale že by mohla by tichšia Napr hluk od kolies, od motora a tak..

|< < 1 2 3 4 5 ... 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator