Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Servisy,vrakoviště,služby / Autoservis Citroen Patera Radotín
1 2 > >|
28.01.2015 16:25 - Autoservis Citroen Patera Radotín 2779869
proton
Město: Praha , Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni,
mám katastrofální zkušenosti se servisem CITROEN PATERA RADOTÍN, PRAHA 5!
Nechával jsem si tam měnit motor, který jsem si od nich nechal sehnat a doporučit. Oprava byla dražší než slibovali, celkem 40 000,-. Po 2000 km jsem k nim jel na záruční kontrolu a zase byla cena jiná na místě, než slibovali, nikdy mi cenu nenapsali do mailu, vždy jen telefonovali. Potřetí to samé... (samozřejmě, že jsem hlupák, že jsem si to nechal líbit). Nakonec jimi montovaný motor odešel přesně po najetí 13927 km. S nějakou zárukou se mi vysmáli. Od výměny uběhl 1 3/4 roku (omlouvám se, prvotně tu byl překlep bez 1). Mám za to, že nemám šanci z nich nic vymoci.
Prosím, jaký na to máte názor? Je možné z nich něco vymoct?
Děkuji všem za laskavé rady, je to infarktová záležitost!

DOPLŇUJI 28. 12. 2015
Celá oprava začala podivně. Patera po čase sehnal nový motor a nechal si jej dopředu zaplatit za 15 000,-, ale účet mi nedal na servis, ale účet byl vysteven na jinou firmu (nějaký sport nebo co, asi bych to dohledal). Dával jsem to do Citroenu, abych měl garanci kvality a tu mně Patera také přislíbil, výběrem kvalitního motoru. Toto už vzbuzuje dojem, že se chtěl pojistit, aby nenesl odpovědnost za ten šrot co mi tam namontoval.

Při opravě motoru účtovali opravu odpružení a doplňení kapaliny. "Opravené" odpružení začalo téct po 500 km.
Můj první soupis nedostatků po výměně motoru byl krvavý román, včetně velmi hlučného motoru, spotřeby oleje, nefungující klimatizace, která byla měsíc před poruchou motoru doplňována spolu s dezinfekcí a řádně fungovala. Takže museli něco poškodit při výměně motoru.
Elektroinstalace odhalených a skoro nepřichycených drátů byla tak strašná, že tomu nemohl věřit pan Sláma z Třebonic.

To nebylo to poslední ani to hlavní co udělali. Po výměně motoru se auto neudrželo i v mírném svahu se zařazeným rychlostním stupněm, a na zpátečku nebo jedničku. Pan Zachata u Patery mne informoval, že po výměně motoru je to normální. Sedá si prý převodovka s motorem. Tak mne zkasírovali o dalších 17 000,- (dvě návštěvy, vždy jiné opravy, prý).
Teď když jsem hledal nový servis, a vyprávěl jsem o tom v několika servisech, tak na mne koukali jak z jara a shodně tvrdili, že to mohlo být jen tlaky ve válcích. Patera to posral už na samém začátku. Motor, který mi tam dali je totální šrot. Jel jsem k nim, aby se mi právě toto nestalo. Několikrát mne ubezpečovali, že motor je velmi dobrý, mluvili o minimálních naměřených vůlích (nebo jak tomu řikali). Už nikdy více zásadní opravy od servisáků, pro mne nedůvěryhodní lidé.

Katastrofální zkušenost s Paterou není jen má:
1) .link.
2) .link.
3) .link.

PS: DĚKUJI VŠEM ZA NÁZORY, PŘED ROKEM JSEM NEMĚL SÍLU SE DOHADOVAT S TĚMI CO TU PSALI, ŽE LŽU. POSLOUCHAT TAKOVÉ KECY, PO TOM CO JSEM SI PROŽIL, TAK NA TO JSEM NEMĚL NÁLADU. AUTO MÁM STÁLE, KDO NEVĚŘÍ KLIDNĚ SE MَE PŘIJET PODÍVAT

28.01.2015 18:29 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2779919
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Jestli jsem to pochopil dobře ten motor co ti montovali nebyl novej ale jetej asi z nějaké bouračky. V takovém případě si myslím že nemᚠšanci z nich nic dostat. Prostě si naletěl.

28.01.2015 18:51 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2779922
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kdysi dávno jsem tam byl s BX. Moc mě nenadchli... Asi mᚠsmůlu s tím asi nic nenaděláš. Vím že po bitvě je každý generál ale proč si to nejdřív neřešil zde na klubu?

29.01.2015 09:38 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2779967
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
proton napsal(a):
Ahoj všichni,
mám katastrofální zkušenosti se servisem CITROEN PATERA RADOTÍN, PRAHA 5!
Nechával jsem si tam měnit motor, který jsem si od nich nechal sehnat a doporučit. Oprava byla dražší než slibovali, celkem 40 000,-. Po 2000 km jsem k nim jel na záruční kontrolu a zase byla cena jiná na místě, než slibovali, nikdy mi cenu nenapsali do mailu, vždy jen telefonovali. Potřetí to samé... (samozřejmě, že jsem hlupák, že jsem si to nechal líbit). Nakonec jimi montovaný motor odešel přesně po najetí 13927 km. S nějakou zárukou se mi vysmáli. Od výměny uběhl 3/4 roku. Mám za to, že nemám šanci z nich nic vymoci.
Prosím, jaký na to máte názor? Je možné z nich něco vymoct?
Děkuji všem za laskavé rady, je to infarktová záležitost!


Co na tom motřoru stálo 40000,-? Problém je že do staršího motoru nikdo nevidí a záruka se dává špatně - na vrakáči dostaneš na vyzkoušení - je to prostě riziko - mám podobnou zkušenost kdy mi pán vrátil motor s tím že je špatný(motoru nic nebylo,nevrátil ho kompletní - vyplatil jsem mu účtovanou cenu motoru tak jak si přál) - motor jezdí v jiném autě bez problému. No je to na přístupu a slušnosti , ale ofiko asi mᚠsmolíka - souhlasil jsi s montáží staršího motoru,vyzkoušel jsi si ho a motor se dá zničit i novej po 13000Km . No za ty peníze se dala pořídit i GO toho tvého.Také záleží na smlouvě,zakázce co v ní mᚠnapsáno.

29.01.2015 10:56 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2779972
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
tak já mám s tímdle servisem úplně opačný zkušenosti, jedím tam už přes 10 let a nikdy sem nezaznamenal negativní zkušenost. Přijedu, nahlásím závady, dostanu papír s předpokládanou cenou, pak příde SMSka, že je auto připravený a kolik Kč si mám přivézt, popř. se mi ozvou, že je KO něco víc, než to vypadalo a je na mě, jak si počnu dál. U XA výměna vejfuku, dali mi BOSAL, kerej řval víc než ten kerej byl děravej a měnil sem ho, domluvil sem se s nima, přidal Kč a dali mi novej tichej Walker. Bez problémů.
Jestli si jim dal auto na výměnu motoru s tím, že ti řekli cenu jen do telefonu, tak to se pak nesmíš ničemu divit

29.01.2015 19:35 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780094
Dany
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Mám s nimi vcelku dobrou zkušenost, jezdil jsem tam...
Jruze ti napsal jen pravdu. I s ním mám zkušenost s opravou a to jen perfektní až dokonalou.
Nemᚠna profilu žádnou fotku ničeho, registrován jsi tu od včera a hned na někoho házíš špínu? Promiň, ale já už dnes nevěřím všemu, co si přečtu na netu.

29.01.2015 20:12 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780131
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dany napsal(a):
Mám s nimi vcelku dobrou zkušenost, jezdil jsem tam...
Jruze ti napsal jen pravdu. I s ním mám zkušenost s opravou a to jen perfektní až dokonalou.
Nemᚠna profilu žádnou fotku ničeho, registrován jsi tu od včera a hned na někoho házíš špínu? Promiň, ale já už dnes nevěřím všemu, co si přečtu na netu.


proton tu učite neni od včera ale par rokov. Ak to maš z profilu tak tam je datum posledneho prihlasenia.
Ak ti robili štandardne veci a nie uplne drahe, neriešil si reklamáciu tak sa nedivim že všetko bolo OK.
Výmena jazdeneho motora za 40 000kč je už inááá... To sa už ažko jedna obom stranam lebo pravdu može ma hocikto. Mohol to by šunt a mohol ho zniči novy majitež alebo kombinácia oboch.
Kto to teraz rozsudi???? To už nikto nezisti.
Preto sa moc nečudujem že sa s nimi ažko komunikuje a nechcu si prizna.
Skôr sa čudujem že značkovy servis do toho išiel

29.01.2015 20:45 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780133
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jak jsem už psal, je to dávno co jsem tam byl. Nevím jak je to dnes ale měl jsem pocit že to není autorizovaný servis. Tenkrát mi přišli drazí a ne moc ochotní. Ale na druhou stranu, když za ty léta nezkrachovali a pořád fungují,tak asi úplně tragický být nemůžou.
Nicméně na Jardu nikdo nemá a doufám že ještě alespoň 30 let bude pracovat
(Já vím že důchod si zaslouží ale kam budu potom jezdit ????? )

29.01.2015 20:54 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780134
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no nič, ak ti to ešte dojde z Prahy na SK, tak Jumep ma do dôchodku daleko

29.01.2015 21:26 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780138
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
proton: seš z Prahy, k Jardovi to mᚠnejblíž, rozhodně bych se s ním domluvil, určitě ti neřekne ne a najde důvod, co se vlastně s tím motorem stalo i příčinu, vůbec bych nad tím nepřemýšlel a spojil se s ním.

29.01.2015 22:19 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780156
halford1
Město: Veliká Ves, Auto: Toyota Avensis T27Počet příspěvků: 167

99 Poslat soukromou zprávu
Tak co vím tak autorizovaný servis to nikdy nebyl. Co si matně pamatuji tak měli jednu dobu i autobazar a tam prodavali ojetiny a specializovali se na Citroen.
Byl jsem tam jen jednou když jsem kdysi koukal co bych si koupil za auto, ale přišlo mi,že tam měli spíše tak trochu vraky.

29.01.2015 22:32 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780161
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
proton: seš z Prahy, k Jardovi to mᚠnejblíž, rozhodně bych se s ním domluvil, určitě ti neřekne ne a najde důvod, co se vlastně s tím motorem stalo i příčinu, vůbec bych nad tím nepřemýšlel a spojil se s ním.

V podstatě je tohle vlastně JEDINÝ Nejrozumější řešení téhle "sračky"...

30.01.2015 07:56 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780204
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
halford1: jj tak bazar jim totálně nevyšel, to souhlasím...
ale jinak se s nima myslím dá v poho domluvit, nesnažej se ti za každou cenu naprat to nejdražší co je, dyš to de, seženou i starší díly. Někdy naopak řeknou, že starší díl nemá cenu, že to bude mít životnost asi takou jakou mám na autě já.... fakt s nima mám jen dobrý zkušenosti po těch letech....
S tím motorem to je průser, ale jak píše citrus.....

30.01.2015 08:04 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780205
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
proton: seš z Prahy, k Jardovi to mᚠnejblíž, rozhodně bych se s ním domluvil, určitě ti neřekne ne a najde důvod, co se vlastně s tím motorem stalo i příčinu, vůbec bych nad tím nepřemýšlel a spojil se s ním.


Kdysi mi kamarád v dobré víře doporučil jeden servis.To co mi tam provedli s autem nebudu publikovat, ale byl to děs, ještě teď jsem nas***. Pak jsem objevil borce, kterej tomu rozumí a není drahej, někdo jako jruze. V tomle případě Ti opravdu nezbývá nic jiného než zajet za Jardou - všechny ostatní varianty jsou, myslím, dražší.

30.01.2015 08:34 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780206
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Poradit se s odborníky ... mechanik , právník ...

Je možné, že tam byla " skrytá vada" na to by to možná šlo uplatnit, jako na bazarový auto - bazarový motor ... ?

citace:
Záruka na ojetá auta
Prodávající odpovídá pouze za vady (i skryté), které vůz má v době předání.
Garanční doba je dva roky, smlouvou ji lze na rozdíl od nových aut v bazaru zkrátit na rok. Při koupi od fyzické osoby je odpovědnost prodávajícího jenom půlroční.
Prvních šest měsíců je dokazovací povinnost na straně bazaru.
Lhůta 30 dnů, během níž je bazar povinen reklamaci vyřešit, běží od sepsání reklamačního protokolu.

.link.

30.01.2015 10:48 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780216
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Proton už ale nějak nereaguje ....
Už si tu píšeme sami

30.01.2015 10:50 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780217
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
zpytuje svědomí..... je to rána no... tahle se tu na něj sesypat....

30.01.2015 18:19 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780353
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no možno toho ma teraz plne kecky a nema čas na club.
Každopádne ažké sa prikloni k jednej alebo druhej stane. Proton išiel do rizika ale rovnako aj servis, tak už to je s jazdenymi motormi.
Situacia je nepríjemna na oboch stranách ale Proton aj servis sa rozhodli ist do rizika a teraz označi vinníka je nemožné.
Neviem ake podmienky si dohodol proton so servisom pred opravou. Ale možno by bolo riešenim:
Necha emocie doma, ist do servisu a dohodnú sa aby aspon čas škody servis kompenzoval keď sa cela škoda neda pripísa jednoznačne na jednu zo stran. Možno na to čakajú. Ak by mali cele riziko bra na seba tak by boli samaritani a nie servis. To by rovno mohli poveda: kup si motor v citroene, mi ti ho namontujeme a maš zaruku. Ale to by už boli ine prachy.

Takže moja rada je: kompenzácia škody.
63zdenda dal dalšiu dobru radu ist k Jardovi.

Nech tu len netlachame ale aj radíme

30.01.2015 19:15 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780386
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Hned na začátku příspěvku Proton píše, že si nechal vyměnit motor, který mu oni sehnali a doporučili. Tak je to na nich. Není se o čem bavit. Takhle by se uměl chovat každý, nacpat kosákům nepoužitelný součástky za balík a pak se otočit zády. Máme nějaký zákonný lhůty a z nich se musí vycházet. Pokud nebylo předem dohodnuto jinak. Jestli záruční lhůta už proběhla, je to na Protonovi. Nebudu tady hledat, jak dlouhý lhůty na co platí, ale Proton by hledat měl. 40.000,- Kč už stojí za to vymáhat i soudně.

30.01.2015 19:20 - Re: Autoservis Citroen Patera Radotín 2780390
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no, nevieme ake podmienky si dohodli pred výmenou ažko tu radi
Snáď len nech to dobre dopadne!!!!

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator